DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 10:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,46
1.972
570
3,38
3,46
1,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



http://www.mojedionice.com/dionica/DLKV-R-A

Nakon FI 2016, pri ovoj današnjoj cijeni, P/E=10,03

(netko je ovdje od kolega rekao da će tako nešto i biti, čestitam na procjni)

Također, još jedan mali osvrt na izvješće koje mislim nitko nije prokomentirao:

IV. NOVAC U BANCI I BLAGAJNI ZA GRUPU: 105.447.576 kn

Uostalom, što je 105 mil, pa to nije ni 110

Stoji…ali treba provjeriti pokazatelje nakon prvog kvartala kad se brise efekt jednokratnih 50mil kn
[/quote]
Nitko ne komentira smanjenje pozicije “Ulaganja u nekretnine, za cca 360mil. kuna, za koliko je, otprilike, manja i aktiva. Izgleda da su odatle, većim dijelom plaćeni dugovi, a možda je nešto i ostalo.
U izvještaju Uprave piše da je isknjižena imovina u iznosu od 101 mil. kuna, a isto tako i dugovi, te da je
prepravljena bilanca za 2015., pa je i BVPS za 2015. upola niži od onog na moje dionice.com. Vjerojatno se te ispravke tiču prošlogodišnjeg zaključka revizije, (za 2015), zbog čega su tada dobili i uvjetno pozitivno mišljenje. Trebalo bi to sve skupa malo temeljitije protresti, pa ako netko ima volje….



Šta je ovo brate mili, ja kupio malo ove dionice i u 20 dana 14℅, Jel se ko zabunio?

Kolega, u 44 trgovinska dana (od 31.12.2016.) DLKV je + 68,78 %.
[/quote]
Od 31.12.2015. do 31.12.2016.isparilo 88.741.623 kn,po dionici 3,59
P/E je -6,26/minus/..na moje dionice,10,xx
BVPS pada na 8,67 na mojedionice,ispod nominale od 10 kn.
To je totalna katastrofa.Zar je moguće da na spomen blogera gubite razum.
Ne razumijem kako se gubitak može pretvoriti u dobitak.
Ne razumijem da je kapitalni prestao prodavati.
Ne razumijem zašto je mirovinac prestao prodavati
Koristite olovku,ako niste u dogovornoj ekonomiji.
Pitanje:Koliko će skoćiti dionica ako uskoro BV bude ispod nule,recimo kao kod stećajuše IGH..
Ne razumijem zašto dionica raste.Ništa ne razumijem.

Ništa ti ne razumiješ , dragi moj lopina , a možda i ne želiš 😉

Citam ovo sta @lopina pise, pa gledam MD, pa gledam izvjesca i polako se gubim. Sta se ovdje dogadja?

Pogledajte revidirano konsolidirano za 2015-tu:
http://zse.hr/userdocsimages/financ/DLKV-fin2015-1Y-REV-K-HR.pdf
Kapital i rezerve za 2015-tu: 302.299 tisuca kuna (str 17) – ovo je ujedno i podatak sa MD

A sada pogledajte nerevidirano konsolidirano za 2016-tu:
http://zse.hr/userdocsimages/financ/DLKV-fin2016-1Y-NotREV-K-HR_2.pdf
Kapital i rezerve za 2015-tu (prethodna godina): 160.472 tisuca kuna (str 7)

Naknadno su makli revalorizacijske rezerve i umanjili preneseni gubita?!?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

crobiz , ne razumijem, čemu čuđenje ? Pa šta ako su umanjili preneseni gubitak , šta je tu loše ? Nemojte mi reć da ste neki sitni trejder pa ste već prodali :0

@crobiz
Pise u izvjestaju da je korigirana bilanca i na strani aktive i na strani pasive. Tako su izmijenjene i kratkorocne i dugorocne obveze.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Kolega @Cliker. Mozete mi reci gdje to pise? I nadalje, ima li smisla da oni korigiraju izvjesce od pretprosle godine koje je ujedno proslo reviziju? I to tako nonsalantno ubaciti da su prepolovili dionicki kapital bez nekog pojasnjenja?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

http://www.dalekovod.com/EasyEdit/UserFiles/financije/1Y%202016/financijsko-izvjesce-1y-2016-nerevidirano-konsolidirano.pdf

Piše na str. 3.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Večina na ovom foruma očekivala trejd između 18 i 20 ali gle svi se čude zašto raste , ljudi to je burza da bi svi ovdje mogli predvidjeti što će se desiti gdje bi nam bio kraj a osim toga već sam Vam spomenuo nije uvijek tako kako Vam se čini na 1.

@neumoran puno hvala. A sada na stranu sve to, ali kako oni mogu tako nonsalantno ubaciti takav monstruozni ispravak bez da posvete barem stranicu pojasnjenja. I cemu uopce sluzi revizorsko izvjesce? Sta su oni radili? Kao ej, kapital nam nije 300 milijuna nego 160 milijuna kuna ali sve pet. A da izvjesce stoji vani 3 dana i nitko to ne prokomentira barem jednom recenicom? Gospe moja.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


@neumoran puno hvala. A sada na stranu sve to, ali kako oni mogu tako nonsalantno ubaciti takav monstruozni ispravak bez da posvete barem stranicu pojasnjenja. I cemu uopce sluzi revizorsko izvjesce? Sta su oni radili? Kao ej, kapital nam nije 300 milijuna nego 160 milijuna kuna ali sve pet. A da izvjesce stoji vani 3 dana i nitko to ne prokomentira barem jednom recenicom? Gospe moja.

Mislim da revizija tu nije kriva… Vidjet ćemo što će OVE godine reći revizija. Očito da je to nešto što se dogodilo ove godine, a posljedica je PSN. Oni su to knjižili u 2015, e sad kako… Nek kaže netko tko je knjigovođa. Dotle ćete čekati revizorsko izvješće i vidjeti što se tamo događa. Jer oni će, pretpostavljam, stvari gledati prema revidiranom izvješću za 2015. g. a ne prema stupcu za prethodnu godinu u izvještaju iz 2016 i svakako će primjetiti da je ove godine za X manji kapital od onoga navedeno u prošloj godini. Neki knjigovođa?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pa dobro mislim, zašto tolike dubioze radite oko dalekovoda ?

Prema onome sto ja gledam , važne su stavke ispod:

1. Jel ima profita ?
2. Jel rastu prihodi? A marže ?
3. Jel makrosituacija podržava daljnji rast firme?

Profita ima dovoljno, prihodi i marže ce vrlo vrjeojatno rasti, GDP u HR ali i okolini raste po 3-4% po godini.

Sta sad imas vise vrtiti dubioze hoće li firma biti uspješna?

Ps. Necu niti spominjati tehničku analizu i zaštićenost od bankrota. Koji Btw daju također push Up.

New Report

Close