DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 02:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,39
56.516
16,695
3,40
3,46
0,59%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



evo članak za sve one koji misle da DLKV nema posla za 2017…
http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/dalekovod-ima-kontinuirani-rast-prihoda

Taj link ne mogu otvorit niti ga mogu nac, drugi koji sam nasao je stariji

Dalekovod očekuje stabilan rast prihoda, a za iduću godinu ugovorio poslove vrijedne 600 milijuna kuna

Tu kazu polovicom 2016 da imaju ugovoreno 600 mil za 2017 godinu, s obzirom da u obavijestima nakon tog datuma nema nikakvih novih poslova objavljenih za pretpostavit je da se brojka krece oko toga ili netko zna neke poslove koji su dobiveni nakon tog datuma, a da nisu sluzbeno objavljeni ?
[/quote]

Ma da, glavno da su mene popljuvali…a samo ja i jedan tu Kolega znamo stanje i upozoravali smo na njega

ispričavam se izvješće stiglo

na prvu izvješće blago pozitivno. konačno operativni keš u plusu, negativno pad prihoda


Ma da, glavno da su mene popljuvali…a samo ja i jedan tu Kolega znamo stanje i upozoravali smo na njega
Da, doista si žrtva. Najavio si katastrofu, a nitko ti ne vjeruje.

ne bih rekao da je famozno, ali da sam možda preuranjeno prodao većinu dionica mislim da jesam. veseli P/ebitda od oko 5 što je najbolji pokazatelj da će uspjeti pokriti ovogodišnje obaveze. e sad koliki su im kapaciteti i što je u slijedećim godinama to nam je nepoznanica. rekao bih da je neka gornja granica na 22- 23 kune, nadam se da će se tokom vremena možda i iskorigirati kad prođe ova euforija pa da će biti prilike ponovo ući tamo gdje je “dotični” kupovao

a, da i to smo dočekali, dokap se isplatio 100% , neka tako i dalje nastave, ako bude trebalo još za poslovanje opet bih kupio po 10, malo nas je sasjeklo danas zvono, ali sutra se opet može kupovati……..
i prodavati naravno, kome je do toga

Zack4u

samo pazi da ne počne opet kupovati… ovo je osjetna dobit i to iz kvartala u kvartal, znači stabilno, svaka čast DLKV.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


ne bih rekao da je famozno, ali da sam možda preuranjeno prodao većinu dionica mislim da jesam. veseli P/ebitda od oko 5 što je najbolji pokazatelj da će uspjeti pokriti ovogodišnje obaveze. e sad koliki su im kapaciteti i što je u slijedećim godinama to nam je nepoznanica. rekao bih da je neka gornja granica na 22- 23 kune, nadam se da će se tokom vremena možda i iskorigirati kad prođe ova euforija pa da će biti prilike ponovo ući tamo gdje je "dotični" kupovao

Misliš po16-17 !? Hmmm… , ne bih rekao.

44 mil. su stavka ” promjene zaliha…”
Zbog toga je dobit porasla, prihodi su niži, tako da ništa specijalno izvješće. Ne zavrijeđuje ni rast ni pad cijene, sad je bitno da li će uspjeti dalje sve kako treba.

Od ovog je zadnji put bilo bolje izvješće ako se dobro sjećam ono još iz 2008. (stim da je pitanje
koliko je ono tada bilo realno)

FI 2016. – neki naglasci:

– neto dobit na razini grupe 53,8 mil kn
– bitan rast profitabilnosti poslovanja
– operativna dobit na razini grupe – rast 30,5%
– finacijski položaj je danas stabilan
– isplaćeno vjerovnicima 238,2 mil. kn
– ostalo još duga 416,8 mil. (koliko se sjećam u predstečaju bio je preko 3 milijarde. Istina najveći dio
banke su otpisale.)
– novo ugovoreni poslovi za buduće razdoblje 1,1 mlrd. kuna

Evo još nekih pokazatelja poslovanja koje nemožete vidjeti u izvješću:

http://www.anicazna.com/DionicaZagrebackaBurza?IdVrijednostiDionice=987063&Ticker=DLKV-R-A&Izdavatelj=Dalekovod

Obratite pozornost na kretanje Altman Z-SCOR unutar godinu dana.

http://www.poslovni.hr/media/PostAttachments/1043059/Altmanov%20Z-SCORE.pdf

FINANCIJSKO ZDRAVLJE PODUZEĆA:

Z>3
stabilna poduzeda, nema opasnosti od bankrota

1


Od ovog je zadnji put bilo bolje izvješće ako se dobro sjećam ono još iz 2008. (stim da je pitanje
koliko je ono tada bilo realno)

FI 2016. – neki naglasci:

– neto dobit na razini grupe 53,8 mil kn
– bitan rast profitabilnosti poslovanja
– operativna dobit na razini grupe – rast 30,5%
– finacijski položaj je danas stabilan
– isplaćeno vjerovnicima 238,2 mil. kn
– ostalo još duga 416,8 mil. (koliko se sjećam u predstečaju bio je preko 3 milijarde. Istina najveći dio
banke su otpisale.)
– novo ugovoreni poslovi za buduće razdoblje 1,1 mlrd. kuna

Evo još nekih pokazatelja poslovanja koje nemožete vidjeti u izvješću:

http://www.anicazna.com/DionicaZagrebackaBurza?IdVrijednostiDionice=987063&Ticker=DLKV-R-A&Izdavatelj=Dalekovod

Obratite pozornost na kretanje Altman Z-SCOR unutar godinu dana.

http://www.poslovni.hr/media/PostAttachments/1043059/Altmanov%20Z-SCORE.pdf

FINANCIJSKO ZDRAVLJE PODUZEĆA:

Z>3
stabilna poduzeda, nema opasnosti od bankrota

1 siva zona

Z<1
znatne financijske poteškode, prijetnja bankrota

Dakle poduzeće je pod Premužakom i ekipom u zadnjih godinu dana prošlo put od 31.03. Altman Z=0,78
do 31.12. Altman Z = 1,56. Samo neka tako nastave. Mislim da je i dotični gospodin broj 8. to uvidio.

Nice.

Svakako bi jos trebalo dodati komentar na rast/pad prihoda – svaka ozbiljna analiza mora komentirati odnose prihoda.

Moje viđenje u par crtica:

Bilanca
– smanjenje duga prema bankama financirano prodajom Skyoffice-a, očito… Dakle niti super niti loše, jednostavno banke uzele svoje, ispuhala se bilanca.
– smanjenje obveza prema dobavljačima otprilike iznosi koliko je povećanje obveza po primljenim avansima i razlika prodajne cijene Skyoffice-a i smanjenja duga bankama.
– To je omogućilo da se cash zadrži na istoj razini, no avans je k.rva… 🙂

RDG
– pad prihoda od prodaje u konsolidiranom 55 milijuna kuna, u Dalekovod d.d. puno gore…
– rast troška djelatnika – kako sam i očekivao, sve veća uprava, radnici primaju punu plaću i kad su na čekanju, vjerojatno dosta novih birokrata pristiglih iz pošte.
– ako krenemo od “rezultata”, dobit grupe 54 milijuna. Korigirajmo za 33 milijuna promjene vrijednosti zaliha prozivodnje u tijeku i gotovih prozivoda što je kemija samo po sebi i za 21,5 miljuna “ostalih financijskih prihoda” i ostane nam … ajmo biti pozitivni pa reći 0 kn rezultat.
– maknimo još 13 milijuna financijskih prihoda od kamata, tečajnih razlika i slično (jer mislim da aktivnu kamatu nemamo, može biti samo tečajna razlika) i dobijemo gubitak 13 milijuna…
– smanjena su i rezerviranja za 9 milijuna u odnosu na 2015. tako da smo već na – 22 milijuna.

E sad, što ćemo u 2017. i dalje prodavati da vratimo još ovih 400 i kusur milijuna bankama?

Evo, toliko od mene na brzinu, 5 minutna analiza.

NHF, samo moje skromno mišljenje.

New Report

Close