DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 00:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,39
56.516
16,695
3,40
3,46
0,59%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




U svezi izvještaja kojeg svi željno iščekuju, mislim da će biti vrlo razočaravajući.

1. Kako znaš?
2. Zašto je Bakić ušao u tu dionicu? Čista igra na sreću ili nešto naslućuje u budućnosti?
[/quote]
1. Ne znam sa sigurnošću, ali u RH u core businessu (a to je ipak izgradnja DALEKOVODA) već dugo nemaju ništa vrijedno spomena (ne znači da je njihova krivica, problem je i u investitorima). Vani je raskinut ugovor u Poljskoj, navodno je bilo nekih problema i u Norveškoj, itd. To što neki navijači ovdje svaki raspisani tender smatraju dobivenim i odrađenim poslom, to ne znači da je stvarno tako.

2. NB – pa što što je kupio dionice? Zar je to argument za kupnju? Možda je kupio tek toliko da izbije u top 10. Nisu to baš tako jako veliki novci.

Da ponovim, može cijena i na 100 poznavajući logiku ZSE, ali može i na 10. Ja govorim o izvještaju i što očekujem. Dobit 40 ili 80 milijuna u firmi kao što je dalekovod meni ne znači puno kad se igraju s računovodstvom. Zato sam i rekao da me zanimaju isključivo prihodi od prodaje, trošak zaposlenih i obveze prema dobavljačima. Budu li te 3 stavke u neželjenim trendovima, hoćete li komentirati ili će te postati linkove na sve otvorene tendere ?
[/quote]

Ček , ček , znači vama ništa ne znači dobit 40 ili 80 mil. , jer je to kao računovodstvena igra !? Onda bi i na drugim dionicama trebala biti računovodstvena igra , pa i onim dividendnim , koje volite . Vas kao ne zanima dobit , već prihodi od prodaje , trošak zaposlenika,… !? Koja je ovo umna inverzija !!!





Realno gledajući Dalekovod nije ispunio prošlogodišnji plan ni približno. Kada pročitate prospekt od prije godinu dana uočit će te da većinu toga nisu ispunili, a o planiranim poslovima da i ne govorim. Natječaji redom završili na na ZSE-u ništa od obavijesti. To više nitko i ne spominje.

Potpuno se slažem. U svezi izvještaja kojeg svi željno iščekuju, mislim da će biti vrlo razoaravajući. Da li to znači da će cijena pasti? Ne nužno. Na ZSE i tako nema pravila… No poslovanje dalekovoda sigurno nije bajno.
Rijetko pišem, no, ovi euforični ispadi koji mogu neiskusne navući na kupnju sigurno nisu utemeljeni na poslovanju firme, stoga mislim da nije loše upozoriti na drugu stranu medalje.

U izvještaju me zanima isključivo koliki će biti prihodi od prodaje, troškovi djelatnika i obveze prema dobavljačima. Ostalo mogu pisati kako hoće.
Još malo pa ćemo vidjeti.

[/quote]

1. Izvještaj će biti najmanje solidan
2. radi se, dogovoreno i više nego dovoljno posla za njihove kapacitete, radnici redovno dobivaju plaće, dugovi iz predstečajne se vraćaju (smanjuju)
3. investicije rastu, potencijal vrste poslova koje Dalekovod izvodi je ogroman
4. tržište kapitala u RH jača, kamate na štednju nikad manje
5. NB ušao u ovu dionicu
6. imamo vlasnika koji bi da uda mladu što skuplje u jednom kraćem razdoblju

Imate pravo, stvarno ne znam čemu euforija jer trenutna tržižna kapitalizacija nije ni blizu one iz 2008 godine.
Ja ću biti euforičan tek na 60,00kn.
[/quote]

1. solidan je vrlo rastezljiv pojam. što tebi znači solidno? na kojim stavkama očekuješ pomake na bolje?
2. koji su to više nego dovoljni poslovi? s kolikim kapacitetom radi Gorica? s kolikim kapacitetom radi cinčaonica?
3. potencijal, potencijal – vrlo nezapaženo je prošla vijest da je Energoinvest otovrio tržište Crne Gore..
4. Slažem se, no ako gledaš ZSE kao supstitut za depozite, nije li bolje uzeti dividendno jake dionice?
5. i?
6. Slažem se, no odabrao je da tako kažem strižače ovaca da mladoj naprave frizuru.

Ja cijenim dalekovod, ne želim ispasti zločest, ali ne vidim opravdanih razloga za rast 30% u zadnjih tjedan dana.
[/quote]

Prilično sam siguran da prije izvjesnog vremena nisi vidio ni na ATPL razlog zašto raste, tak?

jesi li ikad cuo za termin OVERSOLD?

fondovi su danas odradili glavnu zadaću-zaustavili rast iznad 21 kn i sad stišću cijenu nazad

Ignore: KressoM, delux

nitko ne može zaustaviti ono što mora rasti, pa ni nikakvi fondovi, neki su ovdje ulazili na 300-200, sada je to desetorostruko niže, a oni se nećkaju, valjda prebacuju na privat

al ga zakucavaju DLKV, moglo bi za dan-dva opet na 18 kn

Ignore: KressoM, delux





Realno gledajući Dalekovod nije ispunio prošlogodišnji plan ni približno. Kada pročitate prospekt od prije godinu dana uočit će te da većinu toga nisu ispunili, a o planiranim poslovima da i ne govorim. Natječaji redom završili na na ZSE-u ništa od obavijesti. To više nitko i ne spominje.

Potpuno se slažem. U svezi izvještaja kojeg svi željno iščekuju, mislim da će biti vrlo razoaravajući. Da li to znači da će cijena pasti? Ne nužno. Na ZSE i tako nema pravila… No poslovanje dalekovoda sigurno nije bajno.
Rijetko pišem, no, ovi euforični ispadi koji mogu neiskusne navući na kupnju sigurno nisu utemeljeni na poslovanju firme, stoga mislim da nije loše upozoriti na drugu stranu medalje.

U izvještaju me zanima isključivo koliki će biti prihodi od prodaje, troškovi djelatnika i obveze prema dobavljačima. Ostalo mogu pisati kako hoće.
Još malo pa ćemo vidjeti.

[/quote]

1. Izvještaj će biti najmanje solidan
2. radi se, dogovoreno i više nego dovoljno posla za njihove kapacitete, radnici redovno dobivaju plaće, dugovi iz predstečajne se vraćaju (smanjuju)
3. investicije rastu, potencijal vrste poslova koje Dalekovod izvodi je ogroman
4. tržište kapitala u RH jača, kamate na štednju nikad manje
5. NB ušao u ovu dionicu
6. imamo vlasnika koji bi da uda mladu što skuplje u jednom kraćem razdoblju

Imate pravo, stvarno ne znam čemu euforija jer trenutna tržižna kapitalizacija nije ni blizu one iz 2008 godine.
Ja ću biti euforičan tek na 60,00kn.
[/quote]

1. solidan je vrlo rastezljiv pojam. što tebi znači solidno? na kojim stavkama očekuješ pomake na bolje?
2. koji su to više nego dovoljni poslovi? s kolikim kapacitetom radi Gorica? s kolikim kapacitetom radi cinčaonica?
3. potencijal, potencijal – vrlo nezapaženo je prošla vijest da je Energoinvest otovrio tržište Crne Gore..
4. Slažem se, no ako gledaš ZSE kao supstitut za depozite, nije li bolje uzeti dividendno jake dionice?
5. i?
6. Slažem se, no odabrao je da tako kažem strižače ovaca da mladoj naprave frizuru.

Ja cijenim dalekovod, ne želim ispasti zločest, ali ne vidim opravdanih razloga za rast 30% u zadnjih tjedan dana.
[/quote]

1. biti će solidan, znači da bi svi građevinari poput VDKT, HDEL, INGR… voljeli da imaju takav izvještaj.
očekujem pomak na smanjenju dugova iz predstečajne (ono radi se, daju plaće i vraćaju se dugovi…), a prihod bi mogao biti nešto niži (što se naslućuje iz prva tri kvartala koja si i ti vidio pa se malo praviš …) ali još uvjek odličan. Naravno da su bitne marže, ali ipak ako nemaš prihoda (posla) nemaš niti šansu da ostvariš marže što je slučaj kod drugih građevinara.
2. nemam komentara na parcijalno izdvojene odjele (firme)3. priznajem, jako veliko tržište Crne Gore
4. slažemo se
5. tek tako kažem, jedna od nebitnih činjenica koja je podigla cijenu 25% u tri dana
6. nemam komentara

Šteta što naši fondovi vole prodati što je jeftinije moguće, inače bi cijena i danas dobrano porasla.
Vidjet ćemo dokle će im ta politika prolaziti, jer kupci su postalu nestrpljivi.

pozitiva2
OMF PBZ kupio u dokapitalizaciji po 10 kuna oko 2 milijuna dionica…Štimac radi dobar posao lagano prodaje zarada odlična 50-70 % neprodaje zadnja dva tijedna-ovim tempom cijelu će godinu prodavati-ako želi !!!
Kapitalni fond brzo će rasprodati i poslije toga opet će PBZ kroiti cijenu dok s ene pojavi ozbiljan kupac !!!???


Kapitalni fond brzo će rasprodati.

Ako je suditi po top 10 koji se odnosi na transakcije izvršene u četvrtak i petak, Kapitalni fond nije prodavao.


pozitiva2
OMF PBZ kupio u dokapitalizaciji po 10 kuna oko 2 milijuna dionica…Štimac radi dobar posao lagano prodaje zarada odlična 50-70 % neprodaje zadnja dva tijedna-ovim tempom cijelu će godinu prodavati-ako želi !!!
Kapitalni fond brzo će rasprodati i poslije toga opet će PBZ kroiti cijenu dok s ene pojavi ozbiljan kupac !!!???

Hm, da,,,,, a jel prodao one kupljene po 240 🙂 sad su svi kupili po 10 o yesss

Jesi sudjelovao u prvom krugu, ja jesam u oba? Onda Znaš koliko se % moglo kupiti za postojeće komade :), onda u drugom šta je ostalo



pozitiva2
OMF PBZ kupio u dokapitalizaciji po 10 kuna oko 2 milijuna dionica…Štimac radi dobar posao lagano prodaje zarada odlična 50-70 % neprodaje zadnja dva tijedna-ovim tempom cijelu će godinu prodavati-ako želi !!!
Kapitalni fond brzo će rasprodati i poslije toga opet će PBZ kroiti cijenu dok s ene pojavi ozbiljan kupac !!!???

Hm, da,,,,, a jel prodao one kupljene po 240 🙂 sad su svi kupili po 10 o yesss

Jesi sudjelovao u prvom krugu, ja jesam u oba? Onda Znaš koliko se % moglo kupiti za postojeće komade :), onda u drugom šta je ostalo
[/quote]

Kupio 11 000 komada , ukupno 25 100 !!

New Report

Close