DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 02:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,39
56.516
16,695
3,40
3,46
0,59%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




2. Zašto je Bakić ušao u tu dionicu? Čista igra na sreću ili nešto naslućuje u budućnosti?

bakić je kupovao ispod 18 kn, od kad je cijena porasla ne kupuje više ništa…

[/quote]

plus vjerojatno dionice od prije krize po ondašnoj cijeni


mogli bi kao djuro na 3,4 booka, nebi se začudio.

Kolega ‘PLO_PRO WNB’, slažem se. A zamislite tek ovaj scenario:

1. DLKV jednog dana izađe iz PSN.
2. Sadašnji vlasnik se trudi urediti mladu za prodaju i u tome pomalo uspijeva.
3. Da li je moguće da se jedan HDEL prodaje po 43 x BV !? DDJH se sada trži po 4,7 x BV !? A mi smo sada kod DLKV tek na 1,5 x BV.
4. BV bi kod DLKV mogao još porasti.
5. NB vjeruje i u DDJH i odnedavno pokazuje povjerenje u DLKV.
6. I na kraju, za koju godinu-dvije-tri… sadašnji vlasnik krene tražiti novog kupca za cijeli svoj paket. To im je i svrha postojanja, šta ne?

Time ispada da će ovdje biti euforije tek na cijenama od 80kn po dionici. IIi možda više? Logike ponekad nema na ZSE… zašto bi HDEL vrijedio 43 x BV a DLKV ‘samo’ 5 x BV?!? A kada DLKV dođe na 5 x BV, pričamo o cijeni dionice od oko 66 kn po dionici.

A i dobro piše kolega ‘ZM1’: „…pa ovo se događa nekoliko puta u životu… Probudi se …”

Tko nije kupio, još nije kasno. Tko je kupio… uzmite kokice i uključite monitor… 🙂 

Kapitalni se naljutio pa se nakeljio na ask jer tko je vidio da prodaju skuplje, prebrzo im raste, neće rođaci stići ući a upravo jedan sređuje prodaju bakra iz jedne trafostanice…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ne znam kako nazvati ovo stavljanje 20.000 kom na ask osim kočenjem tj. da se malo prestraši bid.
Jer ako želi prodati, već bi bio pojeden da je stavljao malo po malo.
Ne znam da li tko to može ikako drukčije objasniti.

evo nam opet kapitalnog na prodaji na 21 kn

Ignore: KressoM, delux

nemojte mi samo reći da smo zapeli na ovoj dionici zbog 50-60k€, pa to nije nikada bio problem, ovo je meni dobra prilika da se tovari po 20, tko zna kada će i da li će ikada više biti po toliko, a ovaj se makne kada mu zaprijeti za 2 sekunde, mislim da će uskoro uslijediti proboj, možda tehničari bolje vide, ako ima tko da se oglasi

Nitko tu ne zna zašto ustvari raste. Pa nisu objavili neki veći posao već 7 mjeseci. Moglo bi biti veselo poslije izvješća.

Nitko tu ne zna zašto ustvari raste. Pa nisu objavili neki veći posao već 7 mjeseci. Moglo bi biti veselo poslije izvješća.


Nitko tu ne zna zašto ustvari raste. Pa nisu objavili neki veći posao već 7 mjeseci. Moglo bi biti veselo poslije izvješća.

A eto raste , nitko ” ne zna ” zašto , ali raste . Ni na IGH nitko nije ” znao zašto raste” pa je eto narasla i zadržala se na tim razinama . Puno je tu “zašto ” ..

unatrag par dana tovari se netko tko kuži situaciju malo bolje od nas,
ipak su malo prevelike količine da bi mali sve progutali



U svezi izvještaja kojeg svi željno iščekuju, mislim da će biti vrlo razočaravajući.

1. Kako znaš?
2. Zašto je Bakić ušao u tu dionicu? Čista igra na sreću ili nešto naslućuje u budućnosti?
[/quote]
1. Ne znam sa sigurnošću, ali u RH u core businessu (a to je ipak izgradnja DALEKOVODA) već dugo nemaju ništa vrijedno spomena (ne znači da je njihova krivica, problem je i u investitorima). Vani je raskinut ugovor u Poljskoj, navodno je bilo nekih problema i u Norveškoj, itd. To što neki navijači ovdje svaki raspisani tender smatraju dobivenim i odrađenim poslom, to ne znači da je stvarno tako.

2. NB – pa što što je kupio dionice? Zar je to argument za kupnju? Možda je kupio tek toliko da izbije u top 10. Nisu to baš tako jako veliki novci.

Da ponovim, može cijena i na 100 poznavajući logiku ZSE, ali može i na 10. Ja govorim o izvještaju i što očekujem. Dobit 40 ili 80 milijuna u firmi kao što je dalekovod meni ne znači puno kad se igraju s računovodstvom. Zato sam i rekao da me zanimaju isključivo prihodi od prodaje, trošak zaposlenih i obveze prema dobavljačima. Budu li te 3 stavke u neželjenim trendovima, hoćete li komentirati ili će te postati linkove na sve otvorene tendere ?




Realno gledajući Dalekovod nije ispunio prošlogodišnji plan ni približno. Kada pročitate prospekt od prije godinu dana uočit će te da većinu toga nisu ispunili, a o planiranim poslovima da i ne govorim. Natječaji redom završili na na ZSE-u ništa od obavijesti. To više nitko i ne spominje.

Potpuno se slažem. U svezi izvještaja kojeg svi željno iščekuju, mislim da će biti vrlo razoaravajući. Da li to znači da će cijena pasti? Ne nužno. Na ZSE i tako nema pravila… No poslovanje dalekovoda sigurno nije bajno.
Rijetko pišem, no, ovi euforični ispadi koji mogu neiskusne navući na kupnju sigurno nisu utemeljeni na poslovanju firme, stoga mislim da nije loše upozoriti na drugu stranu medalje.

U izvještaju me zanima isključivo koliki će biti prihodi od prodaje, troškovi djelatnika i obveze prema dobavljačima. Ostalo mogu pisati kako hoće.
Još malo pa ćemo vidjeti.

[/quote]

1. Izvještaj će biti najmanje solidan
2. radi se, dogovoreno i više nego dovoljno posla za njihove kapacitete, radnici redovno dobivaju plaće, dugovi iz predstečajne se vraćaju (smanjuju)
3. investicije rastu, potencijal vrste poslova koje Dalekovod izvodi je ogroman
4. tržište kapitala u RH jača, kamate na štednju nikad manje
5. NB ušao u ovu dionicu
6. imamo vlasnika koji bi da uda mladu što skuplje u jednom kraćem razdoblju

Imate pravo, stvarno ne znam čemu euforija jer trenutna tržižna kapitalizacija nije ni blizu one iz 2008 godine.
Ja ću biti euforičan tek na 60,00kn.
[/quote]

1. solidan je vrlo rastezljiv pojam. što tebi znači solidno? na kojim stavkama očekuješ pomake na bolje?
2. koji su to više nego dovoljni poslovi? s kolikim kapacitetom radi Gorica? s kolikim kapacitetom radi cinčaonica?
3. potencijal, potencijal – vrlo nezapaženo je prošla vijest da je Energoinvest otovrio tržište Crne Gore..
4. Slažem se, no ako gledaš ZSE kao supstitut za depozite, nije li bolje uzeti dividendno jake dionice?
5. i?
6. Slažem se, no odabrao je da tako kažem strižače ovaca da mladoj naprave frizuru.

Ja cijenim dalekovod, ne želim ispasti zločest, ali ne vidim opravdanih razloga za rast 30% u zadnjih tjedan dana.

New Report

Close