DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 04:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,39
56.516
16,695
3,40
3,46
0,59%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



na kupnji su bili sami lažni H nalozi što se vidjelo kad su ih poklopili:
100H = 100+1 dionica
200H = 200+1 dionica
300H = 300+1 dionica

Kolega Belupo me podsjeća na jednog medu, da se ne uvrijedi….

Pa je li nije evidentno da je euforija krenula…..pa ovo se događa nekoliko puta u životu…

Probudi se ….

I , šta sad ?
[/quote]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

The optimal debt to equity (D/E) ratio varies widely by industry, but the general consensus is that it should not be above 2. While some very large companies in fixed asset-heavy industries may have ratios higher than 2, these are the exception rather than the rule. A D/E ratio of 2 indicates that the company derives two-thirds of its capital financing from debt and one-third from shareholder equity, so it borrows twice as much funding as it owns.

Read more: What is considered a good net debt-to-equity ratio? | Investopedia http://www.investopedia.com/ask/answers/040915/what-considered-good-net-debttoequity-ratio.asp#ixzz4ZFdFYjJg
Follow us: Investopedia on Facebook

http://www.statcan.gc.ca/pub/61-219-x/2009000/t007-eng.htm



dok se dug ne smanji na neku normalnu razinu od 1:1 naspram kapitala.

Može li me netko podučiti o tome koja je "normalna" razina duga naspram kapitala? Barem okvirno.
[/quote]

Hvala, CBW.

Iz ove tablice proizlazi da građevinari kao branša imaju nešto viši omjer zaduženosti, iako ne i najviši.

http://www.statcan.gc.ca/pub/61-219-x/2009000/t007-eng.htm

zar je Bakic usao ?



U svezi izvještaja kojeg svi željno iščekuju, mislim da će biti vrlo razočaravajući.

1. Kako znaš?
2. Zašto je Bakić ušao u tu dionicu? Čista igra na sreću ili nešto naslućuje u budućnosti?
[/quote]

Evo malo svjetskih P/E za građevinu.

http://www.moneycontrol.com/stocks/marketinfo/pe/bse/homebody.php?indcode=29&sortcode=0&classic=true

Ako dlkv ima trenutnu tržišnu vrijednost 450 mil kuna, sa cijenom od 20 kn, onda mu je P/E = oko 10 ako napravi cca 40 miliona kuna dobiti.

A napraviti ce vise od 40 miliona dobiti.

Pogledajte izvješće za Q3/2016 pa cete vidjeti koju dobit već ima u prva 3 kvartala.

Stavio sam financijsku analizu danas ali mi je Netko obrisao.

Izvjestaj prva 3 kvartala 2016

http://www.dalekovod.com/EasyEdit/UserFiles/financije/Q3%202016/financijsko-izvjesce-q3-2016-nerevidirano-konsolidirano.pdf



Realno gledajući Dalekovod nije ispunio prošlogodišnji plan ni približno. Kada pročitate prospekt od prije godinu dana uočit će te da većinu toga nisu ispunili, a o planiranim poslovima da i ne govorim. Natječaji redom završili na na ZSE-u ništa od obavijesti. To više nitko i ne spominje.

Potpuno se slažem. U svezi izvještaja kojeg svi željno iščekuju, mislim da će biti vrlo razoaravajući. Da li to znači da će cijena pasti? Ne nužno. Na ZSE i tako nema pravila… No poslovanje dalekovoda sigurno nije bajno.
Rijetko pišem, no, ovi euforični ispadi koji mogu neiskusne navući na kupnju sigurno nisu utemeljeni na poslovanju firme, stoga mislim da nije loše upozoriti na drugu stranu medalje.

U izvještaju me zanima isključivo koliki će biti prihodi od prodaje, troškovi djelatnika i obveze prema dobavljačima. Ostalo mogu pisati kako hoće.
Još malo pa ćemo vidjeti.

[/quote]

1. Izvještaj će biti najmanje solidan
2. radi se, dogovoreno i više nego dovoljno posla za njihove kapacitete, radnici redovno dobivaju plaće, dugovi iz predstečajne se vraćaju (smanjuju)
3. investicije rastu, potencijal vrste poslova koje Dalekovod izvodi je ogroman
4. tržište kapitala u RH jača, kamate na štednju nikad manje
5. NB ušao u ovu dionicu
6. imamo vlasnika koji bi da uda mladu što skuplje u jednom kraćem razdoblju

Imate pravo, stvarno ne znam čemu euforija jer trenutna tržižna kapitalizacija nije ni blizu one iz 2008 godine.
Ja ću biti euforičan tek na 60,00kn.

Vidim da ni Kapitalni fond, ni Bakić nisu trgovali prošlog četvrtka. Nema promjena u top 10 za taj dan. Zašto je Kapitalni fond prestao prodavati sada kada mu je cijena viša? Bilo je riječi o tome da će s (“ogromnih”) nekoliko milijuna kuna zakucati cijenu na 13 kn i sl. i baš sam se veselio da ću moći povoljno dokupiti, kad ono, stručnjaci iz Kapitalnog fonda uzeli valjda slobodni dan. Za razmišljanje. 😀 😛

sto se tice izvjesca, kad izade biti ce kasno nekima..;)
u prva tri kvratala neto dobit 40 mil kuna..
dana 14.02.2017. g. smanjen dug po
izdanim obveznicama za 3,04 milijuna
HRK…:)
uzivajte



2. Zašto je Bakić ušao u tu dionicu? Čista igra na sreću ili nešto naslućuje u budućnosti?

bakić je kupovao ispod 18 kn, od kad je cijena porasla ne kupuje više ništa…

Ignore: KressoM, delux




2. Zašto je Bakić ušao u tu dionicu? Čista igra na sreću ili nešto naslućuje u budućnosti?

bakić je kupovao ispod 18 kn, od kad je cijena porasla ne kupuje više ništa…

[/quote]

Kako znaš?

Istine radi, zadnje je kupio 16,40 kn.

New Report

Close