DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 03:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,40
37.443
11,023
3,42
3,44
1,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Zac47u
Imate uvid u knjigu radova?, znate kako su ljudi raspoređeni po projektima?, dajte to podijelite i s nama, al molim Vas sa točnim podacima.
Jel vi znate koji % prihoda DLKV ide od građenja same dalekovod infrastrukture(uključujući i trafostanice)
Nemojte pisat neprovjerene informacije.


@Zac47u
Imate uvid u knjigu radova?, znate kako su ljudi raspoređeni po projektima?, dajte to podijelite i s nama, al molim Vas sa točnim podacima.
Jel vi znate koji % prihoda DLKV ide od građenja same dalekovod infrastrukture(uključujući i trafostanice)
Nemojte pisat neprovjerene informacije.

Hm ne znam koliko pratite moje postove, ali objasnio sam kako ja dolazim do informacija, razgovorom sa zaposlenicima, sjedenjema na kavi ili gablecom u Vegi, zovem u financije pokušavam doći do informacija iz gradjevinskih i bankarskih krugova, itd itd. Za sad sam Vam davao takve informacije i bile su točne. Nije to insajderska informacija to je informacija na osnovu rekla kazala, ali ja sam Vam i to rekao kako dolazim do toga samo radim malo više jer nisam tipican portfolio investitor ili vjerujem u firmu ili ne vjerujem. Možda su dobili zaposlenici DLKV naputak da mi od sad muljaju, ali ja to nisam skuzio. Ja nisam pisao da imam informacije da ce se firma prodati po 75 kuna i da se zna kupac. Možda je ta Vaša informacija točna ali ja bih prodao i ženu svoju i dokupio još ako znam za to. Gdje su stotine milijuna od vjetroelektrana koje ste tvrdili da samo što nisu. Kažem samo da sam unutra da za sad neću kupovati a dio bih i prodao jer sam uložio skoro sav portfelj u ovu dionicu jer sam vjerovao čisto da mogu mirnije spavati. E sad bit će da sam i druker i da ziher hocu kupiti jedno 10 posto firme pa zato guram cijenu dolje. Bilo tko tko to zeli sa 50 tisuća komada ce ju zgurati ispod 10 kuna to sam siguran. jer nema novih poslova, i nema novih informacija. Isto tako ne znam koliko će biti poslovni rezultat, ali ja se nadam da s obzirom na Albaniju da bi trebali biti oko 100 milijuna kuna EBITDA ove godine. I to je u skaldu s mojim očekivanjima, ono što nije u skladu su ovaj posao gdje je njihovih oko 270 milijuna kuna ako sam dobro shvatio i novi poslovi koji su već trebali biti poptisani ili pred potpisivanjem a još su u fazi natječaja.



@Zac47u
Imate uvid u knjigu radova?, znate kako su ljudi raspoređeni po projektima?, dajte to podijelite i s nama, al molim Vas sa točnim podacima.
Jel vi znate koji % prihoda DLKV ide od građenja same dalekovod infrastrukture(uključujući i trafostanice)
Nemojte pisat neprovjerene informacije.

Hm ne znam koliko pratite moje postove, ali objasnio sam kako ja dolazim do informacija, razgovorom sa zaposlenicima, sjedenjema na kavi ili gablecom u Vegi, zovem u financije pokušavam doći do informacija iz gradjevinskih i bankarskih krugova, itd itd. Za sad sam Vam davao takve informacije i bile su točne. Nije to insajderska informacija to je informacija na osnovu rekla kazala, ali ja sam Vam i to rekao kako dolazim do toga samo radim malo više jer nisam tipican portfolio investitor ili vjerujem u firmu ili ne vjerujem. Možda su dobili zaposlenici DLKV naputak da mi od sad muljaju, ali ja to nisam skuzio. Ja nisam pisao da imam informacije da ce se firma prodati po 75 kuna i da se zna kupac. Možda je ta Vaša informacija točna ali ja bih prodao i ženu svoju i dokupio još ako znam za to. Gdje su stotine milijuna od vjetroelektrana koje ste tvrdili da samo što nisu. Kažem samo da sam unutra da za sad neću kupovati a dio bih i prodao jer sam uložio skoro sav portfelj u ovu dionicu jer sam vjerovao čisto da mogu mirnije spavati. E sad bit će da sam i druker i da ziher hocu kupiti jedno 10 posto firme pa zato guram cijenu dolje. Bilo tko tko to zeli sa 50 tisuća komada ce ju zgurati ispod 10 kuna to sam siguran. jer nema novih poslova, i nema novih informacija. Isto tako ne znam koliko će biti poslovni rezultat, ali ja se nadam da s obzirom na Albaniju da bi trebali biti oko 100 milijuna kuna EBITDA ove godine. I to je u skaldu s mojim očekivanjima, ono što nije u skladu su ovaj posao gdje je njihovih oko 270 milijuna kuna ako sam dobro shvatio i novi poslovi koji su već trebali biti poptisani ili pred potpisivanjem a još su u fazi natječaja.
[/quote]
Pod rubrikom vijesti na stranici DLKV se doista vidi da je bivša uprava dogovorila samo jedan posao i taj je eto sad propao:
Vaš link …

Fedore ne shvacam ako je bila sprdačina na moj post oki – prihvatam. Možda sam se krivo izrazio to je jedini posao koji je bivša uprava na čelu sa Velom započela od natječaja do kraja. Sve ovo prije je Brajdićeva ekipa započela sa natječajnom ekipom. Na to mislim. Zato je i bio razlog što su odletjeli, barem su to iskusni stari ljudi govorili i upozoravali da će faliti posla jer od natječaja do realizacije prolazi oko 2 godine.

Uskoro će izići FI , nemojte biti nervozni…sve će biti jasnije!!!!!

Misliš ovi stariji ljudi koji sjede sad u Upravi i njihovi podanici. Vela nije odgovarao jer je raskrinkao to što su interese Dalekovoda prilagođavali svojim interesima i muzli gdje su stigli, gradili kamine od bronce i slično, pa su mu kopali rupu pred Nexusom. Dalekovod je obiteljska firma gdje se ne zapošljava po stručnosti nego po tome da li ti tata i mama tamo rade. Tako da tamo radi hrpa ljudi koji se nisu mogli zaposliti nigdje drugdje i koji su sve samo ne profesionalci, a to sve plaćaju dioničari. Kako glavni pravni savjetnik cijelom konzorciju u HŽ-ovom natječaju vrijednom 1mld može biti vježbenik s 2 godine iskustva?!

@ Fishriba
nisi Ribafish?? 🙂
nema veze..
Da prekjucer sam i ja cuo da je taj neki klinjo bio s pravne strane na poslu, ali da je zapravo sj… DIV zato jer je bilo nema veze proći će.
Ne znam ja sam imao prilike razgovarati i s Anušićem (koji nažalost nije u DLKV više), ali i s Alujevićem. Meni se činilo da su oni znali posao. Ne ulazim u malverzacije itd itd. Nadam se da to Nexus drži pod kontrolom. Nažalost nemam kontakata sa njima da bih mogao reči kako se to njima čini. Ako je i dalje ovako kako ti pričaš onda nažalost ode moj cijeli portfelj opet u ponor kao što mi se i 2008me desilo na VIRO. Izgleda da čovjek uči dok je živ, nažalost na greškama. No i dalje mislim da ova firma ima budućnosti, vjerujem da Nexus neće dozvoliti da mu propadne investicija i da ću tamo 2020-21 izaći barem puta tri, ako prije ne ode. Žao mi je što sam se dao navući na 17 i što sam dokupljivao bez neke logike nego eto kupuju svi pa valjda netko zna nešto.

ovdje je toliko ulagača (malih ) da se nemaš što brinuti kolega, jer netko od većih će kad-tad potegnuti prema gore na više cjenovne razine zbog svog iskrcaja da iskrca malima u jednom dobrom stampedu , naravno ako procijeni da treba izlaziti zbog velikog rizika ostanka u dionicama (tako to najčešće ide) .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Nexus namjerava uskoro prodati svoj udio, barem je tako izhavljivao za novine. Moja procjena je za 1-1.5god.

Dno je na oko 9 kuna, što ga prije spuste prije će se i odbiti. Svejedno iscrpljuje ovo čekanje a znaš da će doći dotle. Ubrzajte to malo!


Dno je na oko 9 kuna, što ga prije spuste prije će se i odbiti. Svejedno iscrpljuje ovo čekanje a znaš da će doći dotle. Ubrzajte to malo!

haha, ma kako volim ovako jeftine postove s drukanjem.


Dno je na oko 9 kuna, što ga prije spuste prije će se i odbiti. Svejedno iscrpljuje ovo čekanje a znaš da će doći dotle. Ubrzajte to malo!

nekad si imao argumentiran postove a sad si kao belupo, crni vrač.
sta te spopalo? 🙂

New Report

Close