DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 23:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo ga opet,kupnja 1678,02 prodaja 1670!? [shocked]


http://www.poslovni.hr/65993.aspx Zna li netko da li se ovdje već znaju izvođači radova?

Mislim da smo to već ugovorili


sasha: ” http://www.poslovni.hr/65993.aspx Zna li netko da li se ovdje već znaju izvođači radova? ” Mislim da smo to već ugovorili

Znam da smo ugovorili prvu fazu Podgorica – Tirana.
Zanima me ova druga faza Tirana – Elbasan, 13 milijuna eura, je li i to ugovreno?


brentos: ” sasha: ” http://www.poslovni.hr/65993.aspx Zna li netko da li se ovdje već znaju izvođači radova? ” Mislim da smo to već ugovorili ” Znam da smo ugovorili prvu fazu Podgorica – Tirana. Zanima me ova druga faza Tirana – Elbasan, 13 milijuna eura, je li i to ugovreno?

pitaj jomiiia, on je upućen u sve aktivnosti Dalekovoda![lol]


nista se ne desava na transakcijama mozda zatisje pred buru

Mi smo zadnji na redu (najkasnije do kraja mjeseca), trenutno su ulagači zaokupljeni Todorićevim dionicama, ali uskoro i tome dolazi kraj. Ako Mlinar vrijedi 1850, onda ova mrcina od firme (koja će uskoro biti i veća)najmanje 2200.
Danas su prodavali nestrpljivi (ne treba im zamjeriti kada se vidi rast na drugim dionicama, a ovo stoji, teško je ostati miran).
Baš zato što stoji i vrijedi. Trenutno mi je 1/2 portfelja u Dalekovodu i idem na duge staze. Trebala bi ovo biti godina Dalekovoda. Aluminij je nepotrebno i spominjati (to je samo pitanje vremena).Ako poživimo, vidimo se na kraju 2008, pa ćemo znati koliko smo bili mudri ili ono drugo.
Prvi val će biti mirovinci (predhodnica), zatim lovci na uzlazeće dionice, onda ozbiljni ulagači,a onda pesimisti (od njih me najveći strah). Naše je i tako samo da čekamo, nije to neka velika umjetnost, ali od nje se može pristojno živjeti.
[proud]

http://www.24sata.info/9383
Mijo radi pritisak, nazalost pritisce indirektno i DLKV. Ipak, trebao bi konacno pojmiti da je proslo vrijeme jeftine el. energije i jednostavno pretakanje u dobit.[sad]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

22.1 je sjednica znace se imaju li aluminij

kad vec pricamo o aluminiju:

ALUMINIJ MOSTAR REPORTED RECORD ANNUAL PRODUCTION IN 2007

MOSTAR, Bosnia (January 5,2007) – Bosnia’s sole aluminium plant Aluminij Mostar, which is facing privatisation to a strategic investor in coming months, reported yesterday record annual production of 121,750 tonnes of metal in 2007.

Exports of 240 million euro ($353.3 million) remained at the same level as in 2006 because of the lower prices of aluminium on the world market, General Manager Mijo Brajkovic told a news conference.

Brajkovic said the company has invested about $15 million in the modernisation of its aluminium foundry and planned to complete a $45 million modernisation of its anode plant in mid-2008, which would boost output by 15,000 tonnes a year.

“With this modernisation of the anode plant … Aluminij will very soon reach an output of 135,000 tonnes of aluminium,” Brajkovic said.

The privatisation of the plant, based in the southern Bosnian town of Mostar, was launched last year and three bidders shortlisted for an 88 percent stake equally owned by the FBIH entity government and small shareholders.

The minimum price of the stake is 76.8 million Euros.

All bidders – Swiss-based commodities trader Glencore GLEN.UL, Britain’s En+ Group and Greek metals, energy and engineering group Mytilineos – have conditioned the bids on cheap power supplies which the government is unlikely to approve.

Brajkovic said that the commission for the privatisation of Aluminij would talk on Jan. 22 to Glencore, in a consortium with one local and one Croatia’s firm which was ranked best bidder, to discuss terms of the sell-off agreement.

The commission’s head Enes Ganic has said that some bidders had linked the power cost with the price of aluminium on the London Metal Exchange MCU3 and conditioned future investment on low power prices.

Ganic said that only the government could decide whether to annul the tender or subsidise Aluminij, if it considered the privatisation to be of strategic importance.

Brajkovic said that a future buyer should invest some 300 million euros but that the government first needed to guarantee the regular power supplies.

The Mostar-based power company announced last month it would cut power supplies to Aluminij by 40 megawatts in 2008.Brajkovic said that power cuts may result in reduced output and lay-offs, and in the failure of the privatisation process.

“We can manage to continue with production this month but you cannot tell buyers that you don’t have secured power supplies and expect them to invest 300 million euros,” he said.

Još če biti svašta oko Aluminija..
EN grupa nudi izgradnju elektrane[undecid]

evo ovdje:

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=23431&Itemid=59

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Top bid
CIJENA KOLIČINA
1.661,01 4
1.661,00 2,860
1.658,00 200
1.653,00 8
1.652,00 15
1.651,03 26
1.651,01 12
1.651,00 8
1.650,00 142
1.648,00 11

Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.680,00 24
1.684,00 9
1.686,99 30
1.687,00 52
1.688,00 3
1.688,50 18
1.688,99 102
1.690,00 332
1.695,00 4
1.699,90 7

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

pogledajte kupnju [thumbsup]

Privatizacija Aluminija: 22. januara pregovori o električnoj energiji
Napisao Investitor.ba
Ponedjeljak, 07 Januar 2008
Komisija za prodaju 88 posto kapitala u mostarskom Aluminiju će 22. januara započeti pregovore o cijenama električne energije i zaštiti okoline s prvorangiranim ponuđačem, konzorcijem Glenkor, Feal i Dalekovodi.
Prema riječima direktora Federalne agencije za privatizaciju Enesa Ganića, ukoliko ne bude dogovora s konzorcijem, onda će se vjerovatno krenuti u pregovore s drugorangiranim konzorcijem En Groupom, a u slučaju istog ishoda, na red bi došao trećerangirani Mytilineos Holdings SA, piše Dnevni avaz.

Pregovore s konzorcijem pažljivo će pratiti i Kaha Avaliani, pregovarač En Holdinga iz Velike Britanije, dijela moćnog Rusala Olega Deripaske. On kaže da će njihov adut u pregovorima biti ponuda za izgradnju novih energetskih kapaciteta u BiH snage do 500 megavata.

„Tako bismo obezbijedili dugoročno, konkurentno i održivo snabdijevanje električnom energijom“, kaže Avaliani.

To što su njegova kompanija i ostali ponuđači tražili jasan stav prodavača o količini i cijeni struje, Avaliani objašnjava jakom povezanošću između snabdijevanja električnom energijom i proizvodnje aluminija.Nažalost, provizija u snabdijevanju strujom nije spominjana u procesu privatizacije.

„Jasno je i da je za uspjeh Aluminija neophodno da kombinat ima dovoljno struje po povoljnim cijenama. Samo tako može osigurati dugoročnu konkurentnost na svjetskom tržištu“, ističe Avaliani.

Prema njegovim riječima, svi ponuđači za Aluminij, kada su istraživali, imali su u vidu povlašteno snabdijevanje strujom, što je i praksa u čitavom svijetu. Posljednjih godina Rusal i njegove filijale preuzeli su rumunsku kompaniju Cemtrade, crnogorski kombinat Aluminijum i Rudnik boksita Nikšić.

New Report

Close