DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 23:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma koja perspektiva. Firma je napravila dug od 3 miljarde kuna uz sve poslove na gradnji hrvatskih autocesta uz marzu od zilijon %. Da se podsjetimo dalekovod je dobio poslova ako se ne varam na hrvatskim autocestama u vrijednosti miljardu erla(izmedju ostaloga i bukobrane na dionici Rijeka-Zagreb preplacene 100 milja kuna an vrijednosti poslova od nekih 350 milja) A od sada ce poslovat pozitivno uz nikakvu marzu i bez gradnje rvackih cesta i rvackih bukobrana. Pa to je za rubriku vjerovali ili ne. A naivci koji ce to pusit neka puse i dalje. To je ok. Meni je bitno da sudac Kolakusic to ne pusi. A ovo ce ionako u stecaj kad tad. Jednostavno neodrzivo poslovanje i ako uspije PSN.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pa ovi novi vlasnici koji stoje iza Konsolidatora djeluju kao da imaju ozbiljne namjere napraviti konsolidaciju hrvatskog gradjevinskog sektora stavljajuci vise firmi pod jednu kapu, ociscena od dobrog dijela duga sa novim vlasnikom koji ce u to uloziti svoje novce ima perspektive i treba im dati novu sansu, a pogotovo 1.700 radnika, jer jedno radno mjesto danas kosta oko pola milijona kuna, pa sada to pomnozite sa 1.700, to je 650 mil. kuna….bome skoro 100 mil. eura, toliko ovom gospodarstvu i drzavi vrijedi Dalekovod….ova racunica nema veze sa cijenom firme na burzi….da me nebi tko krivo shvatio….

po mojem mišljenju i 3 kvartal bi trebao pokazat pomakee na bolje

kolega plavac1 imate idealističko gledanje na svijet, a tome nema mjesta na burzi….

3 miljarde duga i spasit ce ih 150 miljona kuna. Zivio ti meni 100 godina sa takvom logikom.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega kosor, bio sam i u Diokiu,i ono jutro prije pada PSN sam prodao 3 tisuce dionica po 23,5 kn, ulaz mi je bio po 28 kn…..takva mi je bila procjena….ja vjerujem da HR gospodarstvo ima perspektivu i jedan veliki izlaz za njega su ove PSN, jer najlakse je potezom pera ugasiti jednu ovakvu firmu, a stvoriti je iznova, jako,jako tesko…

Pa dug se svodi nakon provedene PSN na nesto vise od 1 milijardu kn ako se dobro sijecam plana PSN….

Frenki, što te drži na temi? Dalekovod ima posla za 2 milijarde otprije ovog zadnjeg ugovora. Neznaš ili se praviš lud?


ja vjerujem da HR gospodarstvo ima perspektivu i jedan veliki izlaz za njega su ove PSN, jer najlakse je potezom pera ugasiti jednu ovakvu firmu…

stečaj nije nužno kraj firme i gubitak posla za radnike – firmu u stečaju često kupi netko drugi, pokrene proizvodnju i vrati potrebne mu radnike na posao, vjerujem da će tako biti i sa DIOKI-em, moguće i sa DLKV
naravno da dioničari sve izgube, ali to je rizik ovog posla


Pa dug se svodi nakon provedene PSN na nesto vise od 1 milijardu kn ako se dobro sijecam plana PSN….

nema ovdje “provedene PSN”, ona je odbijena i ako se žalbe odbiju i ovdje ide stečaj kao kod DIOKI-a

kosor..polako ,smiri se..neidu stecajevi bas tako na lopate

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Kakva je regulativa za firmu u stečaju?

Recimo da ukoliko ovdje bude stečaj, a de se ne ide na likvidaciju uz rasprodaju jer se nema bogznašto ni prodati te bi glavni vjerovnici, a to su banke, ostali bez skoro ičega, kakve su opcije? Stečaj s preustrojem? Poslovanje kao Dalekovod d.d. u stečaju?
Što je u tom slučaju s dioničarima i njihovim udjelima? Da li oni ostaju ili se brišu?

Hvala na odgovorima. Molim da odgovori samo onaj tko nešto zna, bez trkeljanja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Sud je lijepo rekao da dlkv ne duguje 3 milijarde nego oko 1,5. Sve ostalo je ‘nabildano’ nebili novi dokapitalizator (kontaminator) kupio (drpio) dlkv po što manjoj cijeni, svi znamo koji je to sitniš. Dlkv sa 150 M ništa neće moći napraviti osim da će se s tim dokapom postojeći vlasnici marginalizirati, udjeli će se max razvodniti.


DLKV (grupa) +6,4M
DLKV (društvo) -14,4M

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close