DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 13:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,72
490
180
2,72
2,76
-1,45%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koliko ovde ima kriminala,ali fino je vidit mada ne i zacudjujuce da se tipicno hrvatski kriminal jako sramezljivo otkriva i prijavljuje mada ga je dalekovod pun ko brod.
Kao sto sam rekao ne gradi se kuca na losim temeljima niti sreca na suzama. Stecaj je ovdje najbolja opcija.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Nikako da dokučim o čemu se zapravo ovdje radi. Članak bez glave i repa.

Otvara se novi front u bitci za posrnuli Dalekovod



proboj prvane osobnosti,pogodovanje pojedinim vjerovnicima u vremenu predstečajne
nagodbe,a može biti i u vremenu blokade računa
zbog toga je pao ELPR,a slično se očekuje i u INDG
Da li je stečaj pred vratima i sudstvo odraditi svoj posao ili će se nezakonitost
zanemariti radi širih društvenih interesa jer U DLKV radi 1.700 ljudi,a ELPR u INDG 10 pa tu ne postoji zainteresiranost države radi zaštite radnih mjesta.
A imovina u ELPR i Industrogradnji je veća od potraživanja,tako da se i uz
diskontnu prodaju i namirenje vjerovnika čak može očekivati da bi dioničarima nešto ostalo,ali bi se vjerovnici naplatili u visini svojih potraživanja,
U slućaju da DLKV ode u stečaj vjerovnici bi dobili malo,manje nego kroz
predstečajnu nagodbu,a dioničari ništa.I zato i dalje vjerujem da će DLKV opstati,radi nastavka poslovanja i velikog broja zaposlenih,a izaštite imovine svih sudionika PSN.
Nakon smirivanja vremena ,očekuje se pogoršanje uz jake padaline!!!

Lopina,
I ta vaša opcija je lako moguća, skroz je to razumljivo, u interesu je velikom broju ljudi da dlkv preživi. I ja osobno nemam ništa protiv da prođe PSN ali sam protiv da usput preživi i sav ovaj silni kriminal u dlkv i nepotrebni dokap. Mislim da je krajnje vrijeme da dlkv krene taransparentnim putem i da bude zdrava tvrtka na korist svih dioničara i vjerovnika. Da kad čovjek kaže uprava da zna imenom i prezimenom tko je to a sad trenutno barem ja osobno uopće ne znam tko to stoji iza svih ovih silnih poteza. Ovaj slovenac samo igra za nekoga, ali sve je ovo moje nagađenje.


Nikako da dokučim o čemu se zapravo ovdje radi. Članak bez glave i repa.

Otvara se novi front u bitci za posrnuli Dalekovod



Ja kad sam to sad pročitao nasmijao sam se od uha do uha [emo_smijeh]
Ako sam dobro shvatio riječ je o nekom neautentičnom mejlu neke polubitne Udruge upućenom Fini putem gmail adrese koji čak nije ni službeno zaprimljen a već je u rukama određenih medija koji započinju izradu nekakve konstrukcije ahahahahahaha

Sta je uopce bitno jeli sluzbeno ili nije.
Prozvan je Linicev povjerenik kojemu je osnovni zadatak da provjerava jeli Predstecajna sukladno zakonu.
Ako nije, neka ga se kazni i u najmanju ruku neka mu se oduzme licenca.
Najlakse je hapsiti ljude koji zvizde Milanovicu.

@lopina
Nema te drustvene koristi koja opravdava organizirani kriminal i pljacku.
Strasenje sa stecajem su price za malu djecu i nacin opravdavanja nezakonitih radnji.
Da stara Uprava nije ugovorila poslova za tekucu i slijedecu godinu, nema tog Linica koji bi Dlkv-od spasio od stecaja.

Šta je ovo danas, da nisu dobili onaj posao u Norveškoj, za koji se Linic bojao da nece dobit, danas je bila odluka.

vid'la žaba...

komifo
osobno sam mišljenja da se kupi u ovoj letargiji koliko se može po ovim cijenama, i dok vlada tišina po novinama i portalima, a i rizik je podnošljiv

pepe7

Mislim konkretno na ovaj posaaao, citiram Linića
a 12. kolovoza se u Norveškoj donosi odluka o dodjeli posla vrijednog 240 milijuna eura. Jedna od boljih ponuda je ona Dalekovoda. Ja sam kao ministar financija pisao da će Dalekovod biti financijski konsolidiran, dao sam pismena jamstva samo da dobije taj posao. Nakon poruke suca koji kaže da je zakon pisan za razbojnike i krirninalce i da ga lopovi iz Dalekovoda žele iskoristiti za sebe, mislite li da će dobiti posao? Neće!

vid'la žaba...

A Linic i prije otvaranja zna kakve su druge ponude na natjecaju u Norveskoj.Kakav klaun,a jos su veci klauni ovi koji mu vjeruju. Osim ako dalekovod nije isao sa damping ponudom,a razliku ce platit vjerovnici u PSN kojima ce jos glavnice neplatit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Evo cijeli pasus iz Linicevog intrvjua rezimskom novinama – Jutarnjem listu:

sduvnja1, 13.08.2013. u 15:26
*Čini se kako je potez suca Trgovačkog suda Kolakušića usporio proces predstečajnih nagodbi i da svi suci nekako čekaju što će se dalje događati.*
– Teško je reći je li to problem godišnjih odmora ili je to problem neodgovornih sudaca. Tvrdim da je sudac koji odbija raditi po zakonu, čime ugrožava sudbinu 2000 ljudi u Dalekovodu, neodgovorna osoba. On ne bi smio nositi sudačku mantiju. Dalekovod je izgubio 45 milijuna eura poslova, a 12. kolovoza se u Norveškoj donosi odluka o dodjeli posla vrijednog 240 milijuna eura. Jedna od boljih ponuda je ona Dalekovoda. Ja sam kao ministar financija pisao da će Dalekovod biti financijski konsolidiran, dao sam pismena jamstva samo da dobije taj posao. Nakon poruke suca koji kaže da je zakon pisan za razbojnike i krirninalce i da ga lopovi iz Dalekovoda žele iskoristiti za sebe, mislite li da će dobiti posao? Neće! Peče li tog suca savjest jer je oduzeo radnicima posao od 240 milijuna eura koji bi im osigurao posao nekoliko sljedećih godina? On ima zakon po kojem je mogao suditi i istovremeno podnijeti ustavnu tužbu. Međutim, on odbija raditi i tvrdi da je to zakon koji je štetan jer ide na ruku nekim vjerovnicima. U isto vrijeme cijeli bankarski sustav, država i radnici koji nisu dobili plaću postigli su dogovor kako riješiti problem, a onda nam sudac poručuje kako se nemamo pravo dogovarati. Država je u svim stečajevima izvukla 10 posto, a ovdje izvlačimo oko 30 posto. Mi u 120 dana dajemo rješenje, a njima treba 15 godina. Pravnicima jest da je hrvatska praksa da je stečaj završio na način da se u prosjeku isplaćuje 9,8 posto stečajne mase. Država se bori da ne dobije manje od 30 posto. To znači da svi mali ne mogu dobiti manje od toga. Ako im više odgovara, neka idu u stečaj pa će dobiti pet posto ili ništa. Ne možemo govoriti o tome da je predstečajni postupak savršen. Uhodavamo ga.

Znaci:
Linic priznaje da je zakon radjen kako bi se zastitio kriminal i pljacka.
Tko je smetao Linicu da uz postupak Predstecajne napravi prijavu Dorhu i Uskoku za organizirani kriminal, nego svojim necinjenjem (zna a ne ne cini nista) i sam cini kazneno djelo, te dovodi u pitanje Predstecajni postupak , ugovaranje novih poslova i mozebitno slanje 2000 radnika na ulicu.

New Report

Close