DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.06.2024. u 14:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,74
1.271
464
2,70
2,74
0,74%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Možda griješim ali moje viđenje ćitave situacije je ovakvo. Neovisno o tome kakva će biti odluka Ustavnoga suda. Ako bi se predstećajna poništila ili vratila na poćetak, tada bi svi vjerovnici istovremeno stavili svoja potraživanja na finu i istog trena blokirali raćun Dalekovoda. Naravno da firma taj teret potraživanja vjerovnika nebi mogla sanirati. Po zakonu neznam toćno , ali u sljedeći nekoliko mjeseci u blokadi Dalekovod bi otišao u stećaj. Sada da pitam filozofe sa ovog foruma od ćega misle da bi se dionićari i vjerovnici mogli naplatiti ako je stećajna masa deset puta manja od potraživanja samih vjerovnika a tu su još i dionićari. Kada stećaj nebi trajao godinama nego bi io gotov odma, svi koji imaju potraživanje dobili bi ih u iznosu manjem od deset posto. Zašto se mali dionićari nisu organizirali? tko bi sakupio sto ljudi koji isto misle a interesi im nisu isti. Stalno se povlaći pitanje odgovornosti NEKIH MULJATORA. Pa ova država ima institucije koje su plaćene da djeluju, a da fakat djeluju moglo se vidjeti da su neki i procesuirani istina u fazi istrage. To što će dionićari popušit je relativni pojam , šta je sa onim malim dionićarima koji nisu popušili nego su debelo zaradili. Prodaja firme za 150 miliona kuna ? svi vjerujemo da je ta lova za kompaniju ko dalekovod mala lova, ali kad bi firma bila bez dugova. Dali netko stoji iza tog Čovića i Nexus grupe osobno neznam ali od kada je maknut Čurković sa mjesta generalnog direktora osobno vjerujem da je sve dirigirano sa nekog visokog centra.


Frenki radnici Dalekovoda nisu farbali tunele i nisu napravili tri miljarde kuna duga

Molio bi moderatora da ne brise ovaj post jer nikoga ne vrijedja,a i ne izlazi iz okvira teme u sirem kontekstu.Ovo je post koji definitivno ide ko prst i nokat uz dan domovinske zahvalnosti i zato zahvalimo svima onima koji su “farbali” tunele,ali i onima koji su im drzali ljestve.
gospodine Hus i ja mislim da nisu radnici farbali tunele,ali nekada je i necinjenje kazneno djelo. Interesira me zasto oni koji su “farbali” tunele jos uvijek ne robijaju ili se ovdje drzimo famoznih 10 rvackih zapovijedi.

1. Ne povrijedi osjećanja bezosjećajnih ljudi!

2. Imaj obzira prema bezobzirnima!

3. Ne udari na obraz bezobraznika!

4. Ne otkrivaj svoje slabosti slabićima.

5. Udijeli moćniku, počasti nasilnika, podiđi ljigavcu i pripazi bahatog!

6. Opravdaj neopravdivo, ne razotkrivaj prevaru i prešuti nepravdu!

7. Napadaj, ogovaraj i kleveći samo one za koje si siguran da su dovoljno vrijedni, dobri, pošteni i da nemaju vremena ili su jednostavno nesposobni da ti vrate istom mjerom i na isti način!

8. Obori i zgazi čestite, dokrajči ponižene, eliminiraj konkurenciju i napravi sebi prostor!

9. Pokunji se, poklopi se, podvij rep i pojedi govno kada se to od tebe traži!

10. Ako si ispunio svih devet prethodnih zapovijedi: slobodno se opusti – podrigni, prni i uživaj u atmosferi.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Gospodine Hus,
Očito je daćetevi sve učiniti da biste zadržali svoj već dugovječni posao u dlkv pa vas tu čak i razumijem. Čak ćete se i odreći svoih zadžabalebarenih dionica samo da radite. Pa eto i radite, samo koja je cijena toga i do kad.
Da rezimiramo; manje više svi vjerovnici su izgubili većinu prihoda, 90% dioničara je izgubila većinu prihoda, svi budući umirovljenici su izgubili dio svog udjela u dlkv koji će se odrazati na visini mirovine, neki novi dioničari i stara ekipa muljatora je zaradila na dionicama tj. dobila nove dionice (većinski paket), radnici nisu izgubili ništa.

Mozda su neki previdjeli, pa nije zgoreg spomenuti, ne radi se niti o 150 milja jer za njih dobijaju 75% vlasnistva, pa se ustvari radi tek o 37,5 milja jer ostatak ustvari prebacuju iz lijevog u desni dzep, a u praksi svih 150 milja kako ce u Dalekovod uci tako ce najvjerojatnije i izaci, a vjerojatno ce izaci i malo vise, a onda baj baj sljakeri i ostali naivci…

Da li znadete kako je isao igrokaz i zasto su Dalekovodova povezana poduzeca prijavila 940 milja potrazivanja, s kojim ciljem i za cije interese su ti glasovi glasali u predstecajnoj…?

Jeste sigurni da znate tko vam sjedi u Upravi i nadzornom…?

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Dionićar ja sam u punoj mirovini 65 starosti i 46 staža pa nikom ne držim lojtru. Ali o ćemu mi prićamo, jel ova država ima policiju , sudstvo , finu, državni zavod za reviziju, i VI sad na portalu pitate tko je kriv šta je firma tu gdje je.

Ja sam svoje dionice 2008 platio 260 kuna po komadu, nakon šest mjeseci mogao sam ih prodati po 360 ali nisam, ćekao sam barem 500 kuna a tada je krenulo sve nizbrdo i koga da sada krivim?


…Ali o ćemu mi prićamo, jel ova država ima policiju , sudstvo , finu, državni zavod za reviziju, i VI sad na portalu pitate tko je kriv šta je firma tu gdje je.

Ima,ima zato Vam i je ovako sto smo sve prepustili institucijama pravne drzave. Ovo me podsjeca kao da izadjem na ulicu sa zenom i djetetom i netko napadne zenu i ide joj otet borsu,a ja stojim tu ko pizda. Na kraju sto bi se ja mjesao,to nije moj posao. Tu je policija,sudstvo,fina,drzavni zavod za reviziju i oni su placeni za to.
Ovakvom politikom “farbanja” tunela su “ofarbani” mnogi tuneli u Hrvatskoj izmedju ostaloga i u splitskom skver pa je dosa s 15000 radnika s pocetka devedesetih na danasnjih 0 radnika.Drzim da ce ih mozda par stotina ponovno dobit posao sada kod Debeljaka u nekakvim d.o.o.-ima na odredjeno vrlo kratko vrijeme i nakon toga placi voljena zemljo. Onda mogu piskarat po forumima o “farbanju” i pozivat se na institucije pravne drzave. Je li vidite ikakvu slicnost sa Dalekovodom???? Ja sam svoje dionice platio 180 kila kuna(danas vrijede 40-50)( i gubitak me uopce ne boli dapace dao bi jos pola miljuna samo da vidim izraze lica ovih koji su “farbali” tunele kad im se odreze recimo 10 godina robije,ali nadati se tome s ovakvim institucijama pravne drzave je suludo.
Jos jednom svima zelim sretan dan domovinske zahvalnosti.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

da to je interesntno,
samo se priča o predstečaju i kako da se riješi nastala situejšn, a nema priče o tome tko je odgovoran IMENOM I PREZIMENOM za nastalu situaciju,

te dali ta uprava snosi kakve posljedice za svoj rad ili je čisto svejedno šta se radi i kako, dali se posluje u pozitivi ili se uništi kompanija, neovisno dali je to sada DLKV ili bilo koja od drugih firmi koje su predstečajem

Frenki , vidim da za Vas istitucuije ove države ništa ne predstavljaju, jer Vi bi uzeli zakon linća u svoje ruke. No takvi kao Vi koji mašu sabljom od stiropora netreba se bojati. Institucije u Zagrebu rade svoj posao i već se vide rezultati. Vi ste iz PRIOBALJA. To priobalje je danas bareb 20 godina otišlo dalje u prošlost nego je bilo devedesete godine. ŠTA STE VI PODUZELI PO TOM pitanju kad prozivate nekoga. Brodogradnja je sva na nuli od Pule do Splita. KONSTRUKTOR VAM JE UNIŠTEN snjeg niste u Splitu znali oćistiti pa vam se 1800 ljudi polomino na Rivi.A vi prićate o nekim tunelima.


….A vi prićate o nekim tunelima.

Imate pravo idem u skracenom obliku jer moderatoru je isto u interesu da sve pokrije snijeg i hoce sve ce to prekrit snijeg kao sto je prekrio i sve one nezaposlene. Nitko za njih ne pita.Mislite da je ce za dalekovodom i njegovim zaposlenicima itko suzu pustit.Ne laje pas radi sela nego radi sebe. Zar mislite da je ministru financija stalo do 1700 radnika. Hebe se njega za njih. Vridniji su njemu njegovih par Jezica nego sto tisuca radnika.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/217949/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nikako da dokučim o čemu se zapravo ovdje radi. Članak bez glave i repa.

Otvara se novi front u bitci za posrnuli Dalekovod

To je samo još jedan dokaz o netransparentnim poslovima uprave. Članovi udruge Dalekovodaš su i onako bili podijeljeni oko odluka na zadnjoj skupštini pa eto, jednostavno neki njeni članovi ne mogu više da šute jer i sami znaju da muljažama neće biti kraja. Nekim djelatnicima je dovoljno da primaju plaću, a neki jednostano ne mogu baš na sve zatvotiti oči.
Možda i ovo uprava uspije prikriti tj. izbjeći posljedice ali ljudi su jednostavno presiti svega mutnoga što se događa u dlkv.

New Report

Close