DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.06.2024. u 05:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,72
3.517
1,293
2,70
2,74
1,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


zakon je isti za sve pa ili će i dalekovod biti riješen po njemu ili neće nitko

Zakon nikada nije bio i nikada nece biti isti za sve…[emo_namigusa]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



zakon je isti za sve pa ili će i dalekovod biti riješen po njemu ili neće nit

ko

Zakon nikada nije bio i nikada nece biti isti za sve…[emo_namigusa]
[/quote]
Hehe..ovisi koji zakon..ima jedan iznad naše vlade koji se poceo miješati u ovu korupciju pa se sad čudom čude..a čuditi će se još više
no bolje prije nego poslije. .

http://www.business.hr/dogadjaji/optuzili-linica-za-primanje-mita-i-pogodovanje-prilikom-privatizacije-rijeckog-jps-a

Evo lagano se skuplja klupko oko Linića koji je po mom mišljenju jedan od glavnih krivica za ovo što se dogodilo dlkv. Sam je nedirektno priznao da je sudionik kriminala oko PSN Dlkv tako što je rekao da sudac Kolakušić optužuje vladu za kriminalne radnje. Šta je njega briga preko čijih se leđa nepravedni PSN Dlkv odvija, njemu je samo bitno da ju sprovede i da pojedinci zarade. Kako su Nexus i Cović za tako male novce postali vlasnici 75% dalekovoda zauvjek će ostaviti gorak okus. Ja bih osobno radije da je dlkv otišao u stečaj. Da su barem izvršili dokap po 100kn pa i daj Bože (ali 10 kn).


Godpodine Enigmus,
Cilj uvijek ne opravdava sredstvo.
Jeli Vi znate sta ce se dogoditi ako prodje ovakva Predstecajna.
Legalizirat ce se pljacka i prevara.

Nadalje,
200M € poslova je potencijalno, u nadmetanju, a ne na potpisivanju
Tko kaze da ce ih Dalekovod uopce dobiti. Ako i dobije 30% od navedenih – super.

Vi ovdje zagovarate pravnu anarhiju u gospodarstvu, rehabilitaciju Ekipe tipa Milicic, Skansi, Tipuric, Telegra, Erste Plavi, koji su se bavili nezakonitim radnjama.
Vi ovdje zagovarate izmisljene vjerovnike na osnovi jamstava povezanih tvrtki pa imamo za jamstvo povezanoj tvrtki 100M kuna vjerovnika banku + 5 x 100M kuna vjerovnike povezanih tvrtki kao suduznika, pa umjesto 100M kuna dodjemo na 600M kuna, a sve kako bi stvarni dobavljaci postali minorni i utrpali im vrijednosti dionica po 10 kuna a moraju se odreci 10 kuna.

Prije nego komentirate opcim floskulama o sacuvanhu radnih mjesta procitajte Zahtjev za ocjenu ustavnosti koji je sudac podnio Ustavnom sudu.
Konacno sudac (nije bas vesla sisao) ne salje Dalekovod u stecaj, da je htio mogao je to uciniti odbijanjem Predstecajne, nego sugerira Ustavnom da se Zakon popravi a Predstecajni idu na popravni.

Izgleda da Vama i Linicu cilj opravdava sredstvo pa bi za jedan ukradeni sat ubili covjeka jer Vam je to jednostavnije. Ubijeni se ne moze opirati Vasem razbojnistvu.

Ne gospodine Duvnja, ne radi se o poslovima koji su tamo negdje možebitni. Radi se o poslu u Norveškoj koji bi trebao biti odlučen u kolovozu, a bez riješavanja predstečaja u pozitivnom smislu Dalekovod se neće niti razmatrati.
Stečaj koji neki ovdje propagiraju ima za osnovu da svi gube, radnici, dioničari, vjerovnici, država, itd. da ne nabrajam više.
Ako me pitate dali je dokapitalizacija s dobivanjem većinskog udijela, a koja se nudi u ovom trenutku najbolje ili u najmanju ruku dobro riješenje, slažem se nije, ali je nažalost u ovom trenutku jedino riješenje. Nitko se ne pita zašto netko drugi nije ponudio veći iznos dokapitalizacije.
Kad sam spomenuo 1700 zaposlenika u prethodnom postu, uz taj broj treba dodati i bogtepitaj koliko zaposlenika u kooperantskim tvrtkama, tvrtkama vjerovnika kojima je jedina opcija da dođu do nekakvih novaca plan koji je ponuđen na predstečajnom ročištu, a koji su vjerovnici većinom prihvatili.
Da dodam još nešto, nisu zaposlenici Dalekovoda doveli firmu u situaciju u kojoj se nalazi. Da nije bilo lopovluka stare garde(ne sve), da nije bilo besmislenih ulaganja i izvlačenja novca iz firme, danas Dalekovod nebi imao niti kune duga već sigurno par desetaka mil eur na računu.
Zar vi smatrate da se poslovi u Norveškoj, Grenlandu, Islandu, Švedskoj, Njemčkoj, Finskoj, Ukrajni, Poljskoj, Sloveniji, Francuskoj, VB, Arapskim i Afričkim zemljama dobivaju inercijom, bez znanja, stručnosti zaposlenika i kontakata koji su građeni dugi niz godina?
Dalekovod je jedna od rijetkih firmi u HR koja ima izvozne poslove, a to je jedina stvar koja će možda spasiti ovu državu, zato malo promislite, bez imalo jala koji je o tako prisutan na ovim prostorima.
Vidim da se spominje 375000 nezaposlenih, kad će se reći dosta, očuvajmo ono što imamo kako bi to ojačali i omogućili otvaranje novih radnih mjesta i smanjili taj navedeni broj.
Jedini interes stare garde(Ekipe Muljatora) koja se bavila mutnim poslovima je stečaj i vrlo vjerojatno likvidacija firme, tako se nikad neće moći u trag kriminalu jer jednostavno neće biti nikoga da to izvede na vidjelo.
Za vašu informaciju, imam nekoliko desetaka dionica Dalekovoda koje sam kupio na burzi kad je dionica vrijedila 1000+ kuna, ali radije ću žrtvovati te svoje dionice kako bi firma opstala nego da budem jedan od onih koji je zabio čavao u lijes firme kao što je Dalekovod, jer ako ovakve firme opstanu i nastave raditi pod okvirom savjesnih ljudi koji će uspijeti iskoristiti njihov puni potencijal, neće nam se desiti sudbina Slovenije.

Moj zadnji post na ovom PDF-u bez obzira na ishod predstečajne.

LP

@enigmus

150 milja u tkzv. spasavanju Dalekovoda ne znaci nista…

To je iznos koji na racun Dalekovoda sjedne svakih 40-50 dana…

Istovremeno se ostalim vjerovnicima potrazivanja obracunavaju po 10 puta manjoj vrijednosti…?

I za tih 150 milja koji im u stvarnosti ne mijenjaju nista bitno, sad bi trebalo preputiti 75% vlasnistva sumnjivim likovima…?

Sta kazes da se recimo place pocnu isplacivati sa dva mjeseca kasnjenja…?
I na taj nacin se moze prikupiti 150 milja bez problema ako mislis da tih 150 milja stvarno nesto znaci u spasavanju Dalekovoda, a nije tek obicna pljacka postojecih dionicara…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

…koliko mi je poznato, veliki broj radnika i dalje su dionicari…
Ono sto bi ovime izgubili nema sanse da zarade svojim placama, a radna mjesta ce im i dalje ostati upitna i to posebito sa ovom novom postavom koja je i postavljena da se provede prema mojem misljenju jedna od najvecim javnih pljacki u zadnjih 10 godina…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

http://www.jutarnji.hr/slavko-linic—necete-mirno-spavati–pod-istragom-ste-svi-koji-ste-se-nelegalno-obogatili–na-nama-je-da-novac-koji-ste-uzeli-gradanima-vratimo-natrag/1117961/

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@enigmus
Vi sve priznajete što ne valja u dlkv ali ne želite ništa ispraviti nego ćete dati svojih 40-tak dionica koje ste platili 40-tak tisuća kn da vam nova ekipa vođena starom ekipom muljatora totalno razvodni i preuzme dlkv preko vaših leđa i to za nekih pišljivih 150 M. E pa dragi kolega to je zbilja vaš izbor ako vi smatrate da dlkv treba i dalje voditi mutno putem iste ekipe a da vi budete ti koji ćete ih financirati i to samo da radnici imaju posla. Ja mislim da lopove ne treba častiti negi ih smaknuti i dati dlkv pravo vodstvo kakvo on to i zaslužuje i da svi ubiremo plodove; radnici, dioničari, dobavljači, država, kupci. Pravo vodstvo bi bio netko transparentan, većinski vlasnik s referencama, netko iz iste industrije. Trenutna uprava i novi vlasnici (ako se upišu na trg. sudu) su sve samo ne transparetni i fer, uopće im se ne može vjerovati osim da rade za svoj džep. Ma tko zna što sutra čeka i radnike.

Dionićar sve je to ok , samo niste naveli kako do toga doći

Ja ću postaviti pitanje koje nitko na ovom forumu nije postavio !!!!
Tko je i iz kojih raloga došao GENERALNOM DIREKTORU DALEKOVODA i rekao.
Gospodine Čurković pokupite svoje stvari vi više niste generalni direktor DALEKOVODA. Dok je Čurković bio generalni direktor DALEKOVODA , firma nije nikome ništa dugovala i još nešto GOSPODIN ČURKOVIĆ se sa posla vozio doma do MAKSIMIRA RADNIČKIM AUTOBUSOM DALEKOVODA što može potvrditi 500 radnika Dalekovoda

Frenki radnici Dalekovoda nisu farbali tunele i nisu napravili tri miljarde kuna duga


Dionićar sve je to ok , samo niste naveli kako do toga doći

Dhus,
Kako do toga doći. Mali dioničari i ostali su imali svoju priliku na skupštini ali eto izgubili su priliku, predvođeni pasivnim Mirovincima, neodlučnim Dalekovodašem, čudom dozvoljenim glasanjem Telegre te nezakonitim brojanjem prisutnih na skupštini od strane uprave.
Sad do toga može nas jedino dovesti još slučaj pokrenut od strane sudca Kolakušića premda svi vidimo da ga politika hoće doslovno rastrgati.

Meni PSN još inekako odgovara ali ovo novo vodstvo i njihova mizerna uplata u novcu za 75 % vlasništva nikako. Pa Nexus fond nema nikakve reference. Tko stoji iza njih i udjela Čovića možemo samo nagađati i čuditi se kako su oni brzinom svjetlosti uletjeli u dlkv a pojavili se niotkud. Tko im je naštelio ulaz manje više je svima na forumu jasno.

New Report

Close