DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.10.2024. u 13:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,78
221.704
58,714
3,72
3,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


@ingroman
Da, u roku od 5 godina.
Kad ovi postanu 80%-ni vlasnici Dlkv-a, mogu donositi odluke koje god zele.
Ako ne sprovedu drugi krug dokapa, sta im tko moze?
Ako promijene poslije odluku, sta im tko moze?

80% vlasnistva = apsolutni gospodar.
Moze izvrsiti i delisting sa burze.
Moze sta god hoce!

Da, u roku do 5 godina, što ne znači da neće u roku od 5 dana nakon prvog dokapa, nije da im ne treba i tih 60 milijuna odmah.

Čuj sduvnjak, mislim da se uvjeti upisuju u odluke trg. suda, i da predstečajna nije valjana ukoliko se ne provede na taj način.
A da mi je drago nije.
Pozdrav

P.S. Ukoliko poslove ne dobivaju, vidim da ruše natječaje.

Da su mislili i da zele mogli su to i napisati.
Ali nisu. Dapace u prihvacenom predstecajnom planu je pisalo u roku godine dana pa je Ekipa to izbacila.

150 M kuna je mali novac za Dalekovod. Pa oni su imali otpis potrazivanja (koji nikad nije pojasnjen) od 600M kuna.

Ovdje se radi o zavrsnom udarcu Ekipe Muljatora u preuzimanju tvrtke za nikakve novce uz podrsku Nadzornog odbora ( 3 clana Fondova i 3 clana Ekipe) i operativno odradjeno od strane nove Uprave sa Gorjupom na celu.

A to da ce biti novih poslova, vjerojatno hoce, ali zastoj od jedne godine bez ugovorenog ijednog posla je totalna nesposobnost, ili jos gore necasna namjera Uprave u prikazivanju tvrtke sto losije kako bi se sto jeftinije utopilo Ekipi.

80% vlasnistva za 150M kuna. Tvrtka koja ima prihod od cca 1,2 Milijarde kuna. Tvrtka koja ima portfelj vjetroelektrana neto vrijednosti 100-150M kuna.
Doduse ima i neto dug od cca 1 Milijardu kuna,
ali 80% vlasnistva za 150M kuna.
Neka u dogledno vrijeme naplate 1/4 otpisanih potrazivanja od 600M kuna i oni su sebe isplatili.

@paolina
Ne znam jeli Dalekovod rusi natjecaje. U Hrvatskoj ih i nema bas puno.
Ali znam da se Dalekovod projekt u zadnje vrijeme i ne javlja na natjecaje.

http://www.dkom.hr/default.aspx?id=10
traži
Pozdrav

@paulina
U pravu ste. Zalili su se na nekoliko nathecaja.
Ali moja konstatacija stoji da nova Uprava nije ugovorila niti jedan veci posao u godini dana.

Usput, izgleda da ima vise zaljitelja nego natjecaja.
Nisam ni znao da je takav nered u javnoj nabavi.

Usput sam primijetio da je tvrtka Split projekt u vlasnistvu Rodoljuba Lalica, dok je isti jos bio clan Uprave Hepa, jedina uspjesno rusila natjecaje tamo gdje nisu prosli.
U Hrvatskoj sa ovakvom Vladom, HNS-ovim propalim pizzamen sefom Hepa, je jedino moguce davati poslove svom clanu Uprave, a kad se netko pobuni na neki koji nije prosao po zamisljenom scenariju, onda Komisija po naredbi Partije ponisti nadmetanje.


Jeli netko ima informacije o slijedećem:
1) Jeli Plan financijskog restrukturiranja dobio pravomoćnost, odnosno Potvrdu o ovršnosti od strane Fine?
2) Jeli Dalekovod podnio trgovačkom sudu Prijedlog za sklapanje predstečajne nagodbe
3) Jeli određeno ročište na trgovačkom sudu radi sklapanja predstečajne nagodbe.

A dan odrzavanja Glavne skupstine se blizi!!


Čuj sduvnjak, mislim da se uvjeti upisuju u odluke trg. suda, i da predstečajna nije valjana ukoliko se ne provede na taj način.
A da mi je drago nije.
Pozdrav

A sta pise u prihedlogu Odluke za Glavnu skupstinu?
“Ako uprava u propisanom roku (5 god) iskoristi pravo povecanja temeljnog kapitala Drustva sukladno ovoj odluci (drugi krug dojapa) , nadzorni odbot ovlascuje se ……”

Znaci, novi 80%-ni vlasnik nema nikakvu obvezu za drugi krug dokapa, nego je navedeno AKO, znaci dobra volja !!!!!!!

Uprava i Nadzorni odbor su dali prijedloge tocke 10 (drugi krug dokapa) za izglasavanje na glavnoj skupstini suprotno usvojenom Planu Predstecajne nagodbe.
Naime, u tocci 222 na str 106 pise:
Duznik se obvezuje u roku od godinu dana upisa…. donijeti odluku i izvrsiti povecanje temeljnog kapitala u ulozima (drugi krug dokapa)…….

Znaci u Predstecajnom Planu se Duznik (Uprava) OBVEZUJE, dok se u predlozenoj tocci za Glavnu skupstinu samo OVLASCUJE, te AKO uprava iskoristi to pravo.

Eto kakva je Uprava Dakekovoda, krsi zakon gdje god stigne.
Samo radi ovog pokusaja manipulacije Uprava i Nadzorni odbor ne smiju dobiti razrjesnicu jer su presli granicu zakonitosti svojega rada.

Tko bi rekao samo prije godinu dana da će cijena dionice Dalekovoda i dionice Diokija biti na istoj razini. [emo_vrtimise]


Uprava i Nadzorni odbor su dali prijedloge tocke 10 (drugi krug dokapa) za izglasavanje na glavnoj skupstini suprotno usvojenom Planu Predstecajne nagodbe.
Naime, u tocci 222 na str 106 pise:
Duznik se obvezuje u roku od godinu dana upisa…. donijeti odluku i izvrsiti povecanje temeljnog kapitala u ulozima (drugi krug dokapa)…….

Znaci u Predstecajnom Planu se Duznik (Uprava) OBVEZUJE, dok se u predlozenoj tocci za Glavnu skupstinu samo OVLASCUJE, te AKO uprava iskoristi to pravo.

Eto kakva je Uprava Dakekovoda, krsi zakon gdje god stigne.
Samo radi ovog pokusaja manipulacije Uprava i Nadzorni odbor ne smiju dobiti razrjesnicu jer su presli granicu zakonitosti svojega rada.

Natjerali ste me da ponovno pogledam ove izmjene prijedloga odluke i stvarno u njima stoji ako, te ovlašćuje.

Znaci imamo uskoro ako prodje na glavnoj skupstini:
1) Dokap po 10 kuna po dionici, novih 16M dionica, od toga 15M Nexusa
2) Vecinskog vlasnika sa 80% vlasnistva (Nexus-Covic-Milicic,Skansi,Tipuric)
3) Mirovinski fondovi postaju mali dionicari, svi skupa ispod 5% vlasnistva
4) Eventualni drugi krug dokapa, ako bude u interesu novog vecinskog vlasnika
5) Vjerojatnost za delisting dionice sa burze

Ako se sadasnji vecinski dionacari pobune i ne izglasaju ovakav Plan Covoc-Milicic-Skansi-Tipuric imamo:
1) Mogucnost stecaja; vjerojatnost nikakva
2) Ne davanje razrijesnice Nadzornom Odboru, staroj i novoj Upravi.
Prijave Uskoku i Dorhu za organizirano djelovanhe spomenutih u gospdarskom kriminalu
3) Pronalazenje strateskog partnera ili preuzimatelja

New Report

Close