DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pa kaj je sad , niko neće po bidu zaspat ću čekajući, kupio dio a ostatak nikako da kapne

pepe7

Kako iščitavam iz svih vaših pisanja, dalekovod je dionica na kojoj bi svi,sa malo strpljenja, trebali bez velike mudrosti zaraditi novce.
Dokapitalizacija ide po 10kn, zbog nje ce na tržištu cijena doci do 15kn, kupimo, pricekamo godinu dana dok se poslovanje stabilizira i cijena se vrati na razine 30-40kn i eto velike zarade.
Ne moze lakše.
E kad bi to bilo tako lako.
Dakle, ili cijena nece ici na 15kn ili ce dalekovod propasti. Koji je izgledniji scenarij?

Tu je sve izgledno dug je ogroman 3 milijarde kuna .


Kako iščitavam iz svih vaših pisanja, dalekovod je dionica na kojoj bi svi,sa malo strpljenja, trebali bez velike mudrosti zaraditi novce.
Dokapitalizacija ide po 10kn, zbog nje ce na tržištu cijena doci do 15kn, kupimo, pricekamo godinu dana dok se poslovanje stabilizira i cijena se vrati na razine 30-40kn i eto velike zarade.
Ne moze lakše.
E kad bi to bilo tako lako.
Dakle, ili cijena nece ici na 15kn ili ce dalekovod propasti. Koji je izgledniji scenarij?


Ni dokapitalizacija od bijednih 150 milijuna kuna po 10 kuna ne znači automatski da će tvrtka u budućnosti pozitivno poslovati i ostvarivati dobit. Rizik je i na dokapitalizatoru. Većini se čini da je 150 mlijuna kuna za tvrtku kalibra Dalekovoda malo novca, pored duga od 3 milijarde. Ali tko danas u HR ima uopće i
150 milijuna keša da bi uložio u nešto rizično. Nedavno sam napisao da je 150 milijuna sadašnjeg keša jednako 1,5 milijardi prije 5-6 godina. Znači omjer 1:10. Budućnost isključivo ovisi o budućem poslovanju i sposobnosti uprave da se nosi u tržišnoj utakmici za dobijanje i naplatu budućih poslova. Danas u eri tehničkog napretka, mehanizacije, kompjuterskih simulacija i proračun, niti jedan dobiveni posao ne bi trebao biti problem kvalitetno odraditi. Radne snage i školovane i NK ima u izobilju, samo što nema kvalitetnih projekata odnosno onih koji bi ih naručivali. Bez posla nema ni prihoda, a bez prihoda se kopni i topi “supstanca”, što na kraju i najjače tvrtke odvede u bezdan.
Da li je sadašnja cijena “realna” ili nije, to ovisi o budućem razvoju događaja.
Sve tvrtke u predstečajnoj nagodbi ovise isključivo o volji najvećih vjerovnika, a teško da su bankarske institucije ikada bile naklonjene malim ulagačima i da su se trudile da sačuvaju njihovo vlasništvo.

Stvarni dug je manji za najmanje 940 milja koliko se odnosi na ono sto Dalekovod duguje sam sebi, odnosno dugovanja unutar grupe…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Stvarni dug je i veci samo je u zastari prema nekim gradovima itd .
A duguju kooperantima a ne unutar tvrtke znaci vanjskim izvođacima.

A stvarna cijena dionica će biti 10 kuna i o čemu onda mi tu više nagađamo ako se sve već dobro zna.[emo_palacd]


A stvarna cijena dionica će biti 10 kuna i o čemu onda mi tu više nagađamo ako se sve već dobro zna.[emo_palacd]

ako i prodje za 10 kn, to će biti samo za konsolidatora, ne za tebe ili mene… Iako…, mislim da ni tu nije sve gotovo, kako mi se čini, previše bi tu bilo “jakih” gubitnika, ne vjerujem da će oni lako oprostiti svoje milijunske uloge za siću u budućem udjelu. A i mnogi vjerovnici bi popušili – jednima po 100 drugima po 10, hm…
Tu će vjerojatno biti raznih uvjeta, oko lock perioda prodaje novih dionica, i sl…
A i cijena od 10kn je upitna…

Osim toga, treba primjetiti da nitko iz top 10 uopće ne prodaje već mjesecima, čak još od vremena prije blokade, predstečajne itd…


A stvarna cijena dionica će biti 10 kuna i o čemu onda mi tu više nagađamo ako se sve već dobro zna.[emo_palacd]
nece..

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

DLKV postaje transparentan.Bravo!
NO se sastaje gotovo dva puta mjesečno.Bravo.
Ucjena Kontaminatora ,sve na brzinu,malo odgođena jer je nemoguće sve obaviti
u ovako kratkom vremenu.Bravo!
Bitno:većinski vlasnici,a to su mali dioničari,će imati priliku krojiti svoju sudbinu,kao i sudbinu DLKV na Glavnoj skupčtini.
Mali dioničari,svih zemalja ujedinite se!!!!!
A da li će cijena dionice na 10.
Ako prođe predstečajna nagodba u predloženoj varijanti Bv bi trebao biti oko 20 kn,broj dionica cca 25 mil,realizacija 1 mlrd kn i cijena nebi trebala ići
ispod 20 prema fundamentalnim pokazateljima/nakon dokapitalizacije 60 mil kn
i prosječnog ulaza od cca 18 Kn uz sadašnjih 27 kn po dionici/
Ali kako burza pokoji put zna biti nelogična pa se neka dionica
trži na o,10 BV,a neka na tri četiri,znači da je razlika trideset do četrdeset puta.Dakle usudio bih biti Vidoviti Milan:dionica DLKV će biti između 4 i 100 za godinu dana.

U DLKV stabilno,bez padalina,bez nevera!!!!!

Dalekovod još uvijek previsoko ima dosta prostora za pad.

Nema tu nikakvog: Bravo.
Skupstina je odgodjena jer Predstecajna nije postala pravomocna na sudu.
A Glavna skupstina se po Statutu mora odrzati u prvih osam mjeseci poslovne godine.

New Report

Close