DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovdje se evidentno radi o nastavku krininalbih radnji stare Uprave i novog-starog Nadzornog odbora, a operativno sprovodjeno od strabe sadasnhe Uprave, a sve kako bi se namjestilo da netko (Nexus i Ekipa muljatora) sa svega 150M kuna postane 75% vlasnik Dalekovoda.

Vecinski vlasnici, a to su tzv Mali dionicari, ne smiju na glavnoj skupstini dozvoliti da im sudbinu kroje manjinski dionicari koji im zele oteti vlasnistvo.

ak je evidentno, onda ti to neće biti teško dokazati na sudu. Podnesi prijavu dorhu, pošalji dio dokaza novinama i … uživaj

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

@sveps
Isle su prijave, ali to nije poanta.
Dok oni reagiraju (ako uopce reagiraju jer umocenih ima i iz redova vladajucih), prosla baba sa kolacima.

Zasto su Uprava i Nadzorni odbor tako brzi u sazivanju glavne skupstine.
Jos nemaju pravomocnost suda na Predstecajni plan, a vec se pripremaju na sazivanhe glavne skupstine, sa tockama koje im otvaraju mogucnost da legalno muljaju sa vlasnistvom.

Zato se vecinski vlasnici, a to su mali dionicari, moraju pojaviti na glavnoj skupstini u velikom broju i:
1) sprijeciti manipulaciju sa brojem prisutnih glasova, trazeci poimenice popis prisutnih glasova
2) glasati protiv svih tocaka dnevnog reda i naloziti nadzornom odboru i upravi da predlozi transparentne tocke dnevnog reda sa konjretnim podacima, a ne da im se daje bjanko pravo da oni idlucuju kao da su oni vecinski vlasnici.

Kad Nexus (ili netko drugi) postane 75%-ni vlasnik, moze poslije raditi sta hoce (cak i promiheniti djelatnost, prodati nekretnine i sl), a onda je kasno za plakanje.

Na skupstini se najvise bojim tzv radnickih dionicara koji ce bez sumnhe biti pod velikim pritiskom (bulling) Uprave i Ekipe Muljatora koja jos uvihek iz sjene vuce konce u Dalekovodu.

Mali dioničari su vlasnici sadašnjeg Dalekovoda.
Ako prijedlog predstečajne ne prođe jer oni na Glavnoj skupštine ne izglasaju
denominaciju i dokapitalizaciju dobit će nagradu u cijeni dionice od jedne lipe.
Da mali dioničari moraju i trebaju pritisnuti FGS da plate što više,ali treba
nam biti jasno da oni neće ni ulaziti bez barem 50 %.
I neka za tih 50% plate 150 ili više milijuna kuna,a proporcionalno i vama
da se odobri dokapitalizacija.
Možda se možete i izboriti da njima pripada pravo na dokapitalizaciju po 10 za 50%,a vama koji ste vlasnici ostatak pa da vaše pravo na dokapitalizaciju bude
i više od sadašnjeg potencijalnog prava za jednu dionicu 1,58 ako predstečajna prođe.Kaznite one koji su trebali dati obvezuluću ponudu da budu izuzeti od prava na dokapitalizaciju i to dajte sebi,na način da imate pravo i na veći upis ako svi mali dioničari ne iskoriste svoje pravo.
Sve je u vašim rukama.Vi možete DLKV odvesti u stečaj i dobiti ništa iz dišpeta.Pametno i razborito.U pitanju je i vaš interes kao dioničara,interes
vjerovnika,a najveći od države jer joj nikako ne treba još 700 nezaposlenih.
Svi nebi ostali nezaposleni,nešto bi se spasilo,ali bi cjelokupna vaša imovina
od četrdesetak miliona kuna išla u vjetar.I zato ne slušajte destruktivce,usudio bih se reći utopiste ili dešperadune , koji čuvaju DLKV kupljen po 400 i više kn,uz obrazloženje ako sam izgubi 90 ili 95% mogu još
tih jadnih 5 ili 10%.
Neki su kupovali DLKV po 1000 i za 20 dionica su plačali i 20 000 i više kuna.
Uložili su 20.000 kn.Sada imaju 600 kn.Oni mogu doći na sjednicu,biti destruktivni,ali vi friški kupci po 50 i niže morate preuzeti barjak u borbi
da bi zaštitili svoju imovinu,jer ako sada uđeš sa 20 tis kn za iste novce možeš kupiti 740 dionica po 27 ili sutra možda i svih 800 po 25 i to je četrdeset puta više dionica i glasova.
Svima koji su spušili velike novce u DLKV zapjevajmo:Pokoj vjećni daruj im Gospodine.Oni su izgorili,a vi, ili nadam se da ćemo biti mi,izborimo nešto i za sebe.Dvadesetak posto u nekoliko mjeseci je veliki novac.

Ako budete/budemo/pametni teći će nam med i mlijeko!!!!!!!!!!Šansa je tu…..zgrabite/zgrabimo/je!!!!!!

@lopina
sve tvoje kombinatorike i izračuni su na slijepo. Ako, ako ……
Odbijanje prijedloga na glavnoj skupštini nije automatski stečaj. Ima još do kraja godine.
Odbijanje prijedloga na skupštini znači da se Upravi i Nadzornom odboru ne daju bjanko ovlasti da sprovedu dokap kako oni hoće i kome oni hoće po dogovorenoj cijeni. Jednostavno njihovo povjerenje je prokockano. Zašto bi im većinski vlasnik vjerovao na lijepe zelene oči.

Ako je fer tržišna cijena ona o dokapu od 150M kuna za 75% vlasništva (po 10 kuna po dionici), to je onda vrijednost dionice daleko ispod 10 kuna po dionici, ako se uzme u obzir da budući vlasnik po 10kn/dionici dobiva 75% vlasništva, te da je budući vlasnik netransparentan i ima slab poslovni, stručni i financijski track record.

Glede pušenja sadašnjih vlasnika dionica, svi su popušili uključujući sve koji su kupovali u bilo kojem vremenskom razdoblju.
Ako prođu ove predložene točke za glavnu skupštinu puše još i više uključujući i ove zadnje na kupnji.

Zato Upravi i Nadzornom odboru se ne smije dati bjanko ovlasti da raspolažu vlasništvom dalekovoda.
Sadašnji većinski vlasnici (tzv mali dioničari) imaju zadnju priliku na predstojećoj glavnoj skupštini odlučivati o svojoj sudbini. Poslije kad Nexus postane 75% – ni vlasnik, može raditi šta god hoće. Obećanje o drugom krugu dokapa po istoj cijeni kao u prvom krugu u roku od 5 godina je priča za malu dijecu.

Stvar je jasna.
Oni dioničari koji vjeruju Upravi i Nadzornom odboru (tri člana Mirovinskih fondova i tri člana Ekipe Muljatora) glasovat će za predložene točke na glavnoj skupštini i dati poštenoj i transparentnoj Upravi i Nadzornom odboru bjanko suglasnost.
Oni dioničari koji ne vjeruju Upravi i Nadzornom odboru da će raditi u interesu većinskog vlasnika (tzv malih dioničara) neće dati bjanko ovlasti i predati im pravo na buduće odlučivanje kome i kako će prodati njihovo vlasništvo.

Neki su pričali i o dokapu HTP Korčula po 10kn/dionici kao povoljnom ulazu dokapitalizanta, da je povoljno za male dioničare, da su im dokaptalizanti prijatelji, da ako ne prođe glavna skupština ide automatski stečaj i slične priče kao i ovdje. Glavne skupštine nema, stečaja nema.
Toliko o strašenju stečajem ako se ne sprovede namješteni dokap određenim osobama.

Nelikvidnost=predstečaj.
Nastavak nelikvidnosti =stečaj
Mali dioničari,kao večinski, trebaju nači kupca koji će platiti više od 10 kn
po novoizdanoj dionici ili na to prisiliti FGSove.Drugog izlaza nema.
Ili se pokloniti.

@lopina
Tko kaže da je za rješavanje nelikvidnosti potreban dokap od 150M kuna.
Možda je potrebno 250M kuna kao što su prije par mjeseci govorili stručnjaci iz Nexusa koji su radili dubinsko snimanje firme.
Možda nije potrebno niti tih 150M kuna. Možda je dovoljno samo prodati portfelj vjetroelektrana koji po procjeni Uprave neto vrijedi 100-150M kuna.

Zašto se uzima zdravo za gotovo ono što kreativno knjigovodstvo prikaže i nekakvi revizori potvrde. Revizori su potvrđivali svašta. Jedan kvartal je Dlkv preokrenuo poslovanje na pozitivu (i to su potvrdili), a drugi kvartal su otpisali potraživanja u iznosu od 600M kuna (i to su potvrdili).
Ako je bilo vjerovati Mirovinskim fondovima, i oni su svojevremeno, ne tako davno, govorili da dokap od 150M koji su napravili rješava stvar u Dalekovodu. I evo nas opet na početku. Sada se opet priča od 150M kuna dokapa kao spasu?????.

Jedan od važnijih čimbenika koji definira cijenu neke dionice je i poštenost, vjerodostojnost i transparentnost rada Uprave i Nadzornog odbora.
Niti jedan od tih pozitivnih karakteristika ova Uprava i Nadzorni odbor nemaju.
O Nadzornom odboru ne treba ni trošiti riječi jer su oni bili za vrijeme stare Uprave (predsjednik stare Uprave je u pritvoru pod sumnjom za kriminal), nisu radili dobro i pošteno svoj posao i doveli su firmu u Predstečaj.
Sadašnja Uprava je cijelih 20 dana tajila od javnosti da je predala zahtjev za Predstečaj kako bi omogućila imateljima povlaštenih informacija nezakonito trgovanje na burzi, kad je dan prije i dan poslije datuma predaje zahtjeva promet na burzi bio u količinama od 30-ak tisuća dionica dnevno.
I sad bi takvoj Upravi i takvom Nadzornom odboru, koji uopće ne predstavljaju većinske vlasnike, većinski vlasnici trebali dati bjanko povjerenje da oni odlučuju o njihovom vlasništvu.


Nelikvidnost=predstečaj.
Nastavak nelikvidnosti =stečaj
Mali dioničari,kao večinski, trebaju nači kupca koji će platiti više od 10 kn
po novoizdanoj dionici ili na to prisiliti FGSove.Drugog izlaza nema.
Ili se pokloniti.

Ne brinite se vi kolega tko će platiti, ova trenutna cijena , i ako dođe do 25 kn ,je po meni zanimljiva..

No iznosim svoje mišljenje bez nagovora na kupnju ili prodaju, biti će malo veći problem probiti razinu otpora na 50-54 kn…ali ako se to riješi onda ????

e sad je pitanje koliko će se odazvat ljudi i dal je od prisutno glasova potrebno 75% AKO JE TO TAKO onda kvragu tava i jaje
ovako su mudrijalo od ingre pa su prihvatili od đure nemoguće misije od 6 kuna

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Bio sam dva puta na skupštini dioničara Ingre. I znate koliko se dioničara pojavilo? Od najmanje 4 tisuće koliko ih je bilo po spisku, pojavi se najviše 20 do 30 ljudi. Tako da Vam je priča o malim dioničarima kao nekoj udruženoj “snazi” šuplja kao švicarski sir. Ove “lopine” koje godinama sisaju kapital iz Dalekovoda će Vam i dalje krojiti “gaće”, a “gaće” će svakog mjeseca biti sve kraće. Odavde je davno trebalo pobjeći i nikada se više ni osvrnuti.
Najžalosnije je to što su najvjerniji dugogodišnji dioničari najviše i izgubili. Kupovao sam prije 5 godina Dalekovod po 1300 kuna, izašao na 900 kuna i lijepu svotu novca “spušio”. Nikada se više nisam ni osvrnuo za ovom dionicom jer mi je ostao gorak ukus u ustima. Danas kad vidim što su uprava i NO napravili od firme i cijene dionice nemam riječi kojima bih opisao takav “lopovluk” i “nemar”.
Kada sam slušao Lukino svjedočenje na sudu Sanaderu i čuo o čemu čovjek priča i način na koji to iznosi, ne bih mu dao ni dvije nacrtane ovce da ih čuva a kamo li da upravlja tvrtkom od par tisuća zaposlenika u to vrijeme. Da li čovjek ima uopće i osnovno obrazovanje? A takvi su upravljali velikim sustavima u RH. Sada sve to dolazi na naplatu.
Eto zbog takvog rođačkog i netransparentnog upravljanja cijela država i jest u ovakvom devastiranom stanju. Najžalosnije je što se većina rukovodećih iz toga vremena i dalje nastoji “ogrebati” na neki način da bi i dalje ostali u vlasničkoj strukturi a po svemu sudeći to će im iznova uspjeti jer su smislili nove pravne spletke da to i izvedu. Nema sile i zakona koja će ih u tome spriječiti osim ako se na vrijeme uspijete organizirati i zajednički nastupiti na skupštini. A to mi zvuči kao još jedna utopija utopljenika!

Ja sam dva puta bio na glavnoj skupstini Dlkv-a.
Oba puta je bilo po 100-njak dionicara, uglavnom su to bili radnici dionicari, vecim dijelom umirovljeni radnici.
U to vrijeme su bili uglavnom pozitivno raspolezeni prema Milicicu (i smatrali ga dobrim i postenim) dok su prema Skansiju vec tada imali velike rezerve jer je preko Parkova drzao 10-ak % vlasnistva Dlkv.
I uglavnom svoje dionice nisu namjeravali prodavati vec ostaviti djeci u naslijedje kao ostavstinu.
Mislim da gro tih dionica nije promijenio vlasnistvo.
Sto i kako oni sada razmisljaju (i njihova obitelj) je za mene nepoznanica.
Hoce li sada biti aktivni u zastiti svog vlasnistva vidjet cemo.

Sto se mene tice pripravan sam na sve solucije, a prolazu ovakvih tocaka na glavnoj skupstini dajem sansu fifty-fifty.

Tko je spreman ici na skupstinu i glasat protiv nek mi se javi dam mu punomoc na svoje dionice.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Prije otprilike godinu dana FGS je ušao u Centar banku dokapom po 200kn/dionici.
Kolika je sadašnja cijena? cca 80kn uz slabu likvidnost.
Sada, poslije godinu dana ide ponovna dokapitalizacija.

Zato većinski vlasnici ( tzv mali dioničari) Dalekovoda pamet u glavu i pazite šta glasujete na Glavnoj skupštini, uzimajući u obzir track record FGS-ova, jer ćete predati vlasništvo nekakvom Nexusu (FGS-u).

New Report

Close