DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Str 106 Plana, tocka 221:
Dužnik se najkasnije u roku od 15 dana od dana pravomoćnosti rješenja kojim se potvrđuje ova Nagodba obvezuje objaviti poziv za glavnu skupštinu društva Dužnika sa sljedećim dnevnim redom:
(i) pojednostavljeno smanjenje temeljnog kapitala radi pokrića akumuliranih gubitaka smanjenjem nominalnog iznosa dionica sa 100 kuna na 10 kuna,
(ii) povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara,
(iii) povećanje temeljnog kapitala ulozima u pravima, unosom tražbina Vjerovnika predstečajne Nagodbe u kapital do najvećeg iznosa od 9,216,040.00 kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara,
(iv) davanje odobrenja upravi da u roku od 5 godina od upisa odluke poveća temeljni kapital ulozima u novcu za iznos do 60 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva dioničara koji su stekli dionice Dužnika uplatom u novcu sukladno točki (ii) ovog dnevnog reda,
(v) primanje na znanje sklopljene Nagodbe i obveza i prava iz Nagodbe, a osobito obveza koje su vezane za postupanje Glavne skupštine u svezi sa dokapitalizacijom / dokapitalizacijama,
(vi) izmjena statuta društva Dužnika. Datum održavanja ove glavne skupštine bit će određen najkasnije 60 dana od objave poziva za glavnu skupštinu.

Na Skupstini ce biti veselo!

Svi postojeci dionicari bi trebali biti protiv ove tocke na Glavnoj skupstini:
(ii) povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara,

dok se ne razjasne tocni uvjeti cijene dokapa i tko ulazi u vlasnicku strukturu.

Inace se ostavlja Gorjupu da se igra Vlasnika (osim ako ne muti sa Ekipom Muljatora).

Cuvajte se Glavne skupstine, jer bi tamo moglo biti nategnutih situacija na granici kriminala, a mozda i preko granice.

Jednom kad date odrijesene ruke Upravi da raspolaze Vasim vlasnistvom, moze dovesti bilo koga (mozda cak i Staru Upravu sa Tipuricem) i po bilo kojoj cijeni.

Nemojte se oslanjati na Fondase jer su Oni dokazano nesposobni za upravljanje tvrtkama.

Ova nadolazeca Glavna Skupstina je zadnja u kojoj sadasnji dionicari mogu imati glavnu rijec i stvar u svojim rukama.

Poslije ce biti kasno za plakanje.

Bdw, gdje nam je famozna Udruga Dalekovodas?
Sta su oni odlucili na svojoj skupstini?



kolega, mislim da krivo tumačiš…

kako rekoh, baš će banke plaćeno po 100kn dopustiti drugima da kupuju po 10kn.

Ne treba zaboraviti da su banke to i predložile…, jadne i naivne…

Banke nisu kupovale, niti će kupovati dionice Dalekovoda.!?!

U zadnjem dokapu sudjelovali su mirovinci sa vašim i mojim novcima a ne banke. U ovom dokapu banke ne sudjeluju!!! One nešto otpisuju (ne previše), a veći dio namiruju što kroz imovinu ili reprogramiraju.

Praktički su "kupovale" po 100 jer su zamijenile potraživanja po cijeni od 100, meni se to čini isto.

Ali, pustimo banke, da smanjenje nominale (ako se prihvati), ujedno znači i dokapitalizaciju po 10, zar nas onda mirovinci i ostali koji od početka imaju informacije o smanjenju nominale, ne bi stukli sa svojim dionicama sve do 10 kuna u zadnjih par tjedana, ako bi kasnije mogli kupiti po 10 ???

To bi značilo da bi za 50 kn koje sad dobiju za dionicu mogli dobiti 5 dionica u dokapitalizaciji, da je po 10. Pa stukli bi nas sa svih 1 178 363 dionice iz top10 ???
A NIJEDNU nisu prodali…

Tko onda griši…
[/quote]

Mirovinci su se kao glavni glasaći na budućoj skupštini izborili da se 60 mil
kn u dokapitalizaciji sudjeluju i sadašnji dioničari.Da li će to pravo ostvariti i oni koji su trebali dati obvezujuću ponudu?
Cijena ulaza bez obzira na nominalu od 10 kn može biti i veća.
FGSovima odgovara da bude što bliže 10,mirovincima i ostalim da bude što više.Mislim da bi bilo realno da bude 20,ali ona napomena da će ulaz FGS biti
po simboličnoj cijeni je malo iritirajuća i ukazuje …10 ne više od 10 kn
Ali ako bude i po 10 sadašnjim vlasnicima dionica će se isto omogućiti dokapitalizacija 6 mil dionica po 10 što bi u najgorem slućaju
omogućilo da na svaku sadašnju dionicu dobijemo 1,5 novih.
Dakle,na 100 dionica koje kupim sada po 50 vjerovatno ću ostvariti pravo na 150 po deset kuna.
dakle, za 250 dionica plaćam 5000+1500=6.500 kn tj 25 kn prosječno
A BV bi bio oko toga,tako kaže korisnik daliborop.
I zaista će cijena DLKV poći prema 25,možda 20 ili možda 30.
O tome će odlučiti mirovinci jer će moći braniti cijenu i kupovati čak ako cijena dionice bude i 12 kn jer je to granica budućeg MCAP od 300 mil kn.
Dakle,DLKV nakon dokapitalizacija postaje dionica sa največim MCAPom od svih
građevinara,dionica sa velikom likvidnošću,sa fondovima kao potencijalnim
braniteljima cijene,vjerovatno i budući povratak u crobex10 što bi DLKV
vratilo u elitu.Naravno da uz to treba ići i solidno poslovanje jer
u roku od dvije godine DLKV ne smije kiksati već uredno podmirivati svoje
obveze.
Ako vam se omogući ulaz za 60 mil kn po istoj cijeni kao i FGS vrag i ne mora biti tako crn, tako da bi moglo biti ne meda i mlijeka,nego voda.
Puno sreće i zarade svim vlasnicima.
Preporuka:samo zaboravite ATH ,prosjećan ulaz i slićne tričarije,jer Bv pao za desetak puta,broj dionica je desetak puta veći a posao lošiji.

@euoptimist

Ok, možda se ne razumijemo ali banke i mirovinci nisu jedno te isto, pretpostavljam onda da vi mislite na mirovince jer banke nisu dioničari niti će po ovom planu postati jer one svoja potraživanja ne namiruju dionicama nego reprogramiraju. Banke su pisale plan pa je on onakav kako njima najviše odgovara, a koliko ih briga za vaše i moje novce koje investiraju mirovinci najbolje se vidi iz zadnjeg dokapa po 245. Tada su dokapitalizirali sa novcem “svojih” mirovinca, pa je Samodol digao frku. To je bilo direktno u interesu banaka ali baš i nisu uspjeli skupiti koliko su željeli, skupili su samo 1/3. Da su tada uspjeli možda ovo sad nebi ni bilo potrebno.

Mirovinci neće izlaziti jer nemaju kome prodati dionice, a dalekovod je na njihov vremenski jako dug period ulaganja vjerovatno i isplativa prića. Ne naravno od pozicija koje su nekad platili ali gledajući od danas pa na nekih 10 godina. Danas kad bi željeli prodati ne mogu dobiti ništa jer njihove količine mali ne mogu progutati, pa je sve što je više od ništa zarada. Uvjeren sam da će u 2 krugu mirovinci upisati i sve ono što drugi propuste jer 10 kuna (ako je 10)

Nemoj misliti na m2!


Verzija 100 kuna
Većinski ima 25,5%, book 100 kuna, omjer upisa za postojeće dioničare 6:1

po meni je ovo najrealnija varijanta jer ne bi izazvala sporenje sa sadašnjim dioničarima [emo_smijesak]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Ja se samo pitam zašto bi FGS ulazio po više?
Vi bi dali 150 mil kuna za manje od pola dalekovoda?
Zato mi se čini da je ipak dokap predviđen po 10 kuna, ali kao dioničari vi odlučujete i to sa 3/4 večinom.

Zbog perioda u kojem ce se odigrati drugi dokap dionica će držati cijenu jer se njome kupuje ulazak po 10 kuna.
Meni je malo skupo 50 kuna ali možda nekom i nije.

Nemoj misliti na m2!



Verzija 100 kuna
Većinski ima 25,5%, book 100 kuna, omjer upisa za postojeće dioničare 6:1

po meni je ovo najrealnija varijanta jer ne bi izazvala sporenje sa sadašnjim dioničarima [emo_smijesak]
[/quote]

Tako nešto je napravljeno i u Vabi gdje su ušli FGS-ovi (razlika nisu uzeli 25% nego 66%). Sretno!



Verzija 100 kuna
Većinski ima 25,5%, book 100 kuna, omjer upisa za postojeće dioničare 6:1

po meni je ovo najrealnija varijanta jer ne bi izazvala sporenje sa sadašnjim dioničarima [emo_smijesak]
[/quote]
Najverovatnije 10,maksimalno 20 bi trebala biti cijena dokapitalizacije.
Nakon upisa i dokapitalizacije od FGS Dalekovod ponovno postaje fondovska dionica.
Ako bude po 10 cijena dionice do koje mirovinci mogu kupovati na tržištu će biti 15 kn i mirovinci će kupovati ,a ne prodavati.
Prije drugog kruga dokapitalizacije dionica nebi trebala ići ispod 40 kn.
Ali uvijek može niže.Ne podcjenjujte sindikat.On može sve i ovdje će biti
puno valova i prilika za trejdanje.Najbitnije je da se ne može puno izgubiti
jer valovi koje stvara sindikat su umjetni tj.neprirodni.

U DLKV će biti meda i mlijeka za trejdere,ali i pušinga!!!!
Ne gledajte gledalicu,jer vam sindikat prikazuje konkavnu sliku!!!!!!

da li namjerno ili ne, ali se nalozi sklanjaju sa prodaje…

vidjeti ćemo u 10:00 da li je to pila naopako….

triba biti oprezan , ako sve bude i dokapitalizirana, a cijena bude lila uvaljivat će te dionice malim ulagačima

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close