DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

“Ako ste dioničari Dalekovoda znači da ste i vlasnici istog tog Dalekovoda. Ta je firma napravila 3 MILJARDE duga( zbog krađe,lošeg vođenja, nije bitno za ovaj slučaj). Sada neko vašoj firmi nudi spas. Ali naravno da spas nije besplatan. Taj netko hoće osiguranje za svoj novac. Dobiti ce ga na način da će dati još novca kako bi spasio vaš i SVOJ novac. Vi u ovom slučaju nedajete ništa.”

Točno mali dioničari više nedaju ništa-sve su dali a neće dobiti ništa. Veliki će se sigurno izvući oni sebi dogovaraju uvjete.


Nakon ovakvih malverzacija tesko sam mogao odoliti da se ne prijavim i komentiram.

Kretanje cijene dionice u danu +-20% ima samo kod nas.
Sramota.


mislite da ne ma. ovi su samo blijeda kopija starijeg brata.
Vaš link …[/url]

who dares, wins

Ma kakva sramota, pa to se konstantno događa-nema regulatora pa to može tako ići a i ići će unedogled.

Plan izgleda ovako:

1. Smanjenje kapitala, nominala na 10 kuna, pokrivaju se gubici i ostatak ide u rezerve. U temeljnom kapitalu ostaje 28,6 mil kuna, broj dionica isti
2. Dobavljači, vlasnici kom.zapisa i još neki ulaze za dio duga u kapital
Za 92,1 mil duga dobiju 921.000 dionica. Razlika od 82 mil ide u rezerve.

Nakon ovoga imamo 3.788.869 dionica i upisani kapital od 37,8 mil kuna

3. Otpisuje se dio kamata i naknada, 61 mil kuna

Ukupni kapital se povećao za 92 + 61 mil kuna, ali imamo i 921.000 novih dionica. Knjigovodstvena vrijednost se “penje” na između 95-100 kuna

Tada ide dokapitalizacija. Nakon odobrenja skupštine prvo 150 mil kuna, pa onda još 60 u roku od najkasnije godinu dana. Ako to skupština odobri prijedlog je da ide po 10 kuna.
To je novih 21 milijun dionica!!
Temeljni kapital bit će 150+60+37,8 mil= 247,8 mil kuna
Ukupno kapital bit će cca 585 mil. Book oko 23-24 kune.

Važno!!
U 2 krugu dokapitalizacije ovaj koji uloži 150 mil kuna neće moći sudjelovati nego samo ostali dioničari. Time ćete ako ste dioničar moći kupiti i vi dionicu po 10 kuna. Predviđeno je da se tako dokapitalizira sa 60 mil kuna što daje oko 1,5 novu dionicu na jednu koju imate.

Treba reći da dio dugova ide u Mezzanin i Bullet.
Radi se o još 300 mil kuna. To je zapravo dugoročni dug na koji ide 4% kamata, pa se može dijelom pretvoriti u kapital ali samo do 10% redovnih dionica.

Rezultat?

1. Novi većinski vlasnik sa cca 60,5%.
2. Novi dioničari vjerovnici (neki su i stari npr. Telegra, AZ fond itd) sa 3,7%
3. Postojeći sa 11,6%

2. i 3. mogu povećati svoj udio za ostatak od 24,2%, pa svojih ukupnih 15,3% mogu podići na 39,5%. To košta 10 kuna po dionici. Omjer je negdje 1:1,5. Dakle na 2 dionice možete upisati još 3.

Za tvrtku je ovo siguran spas. Za dioničare? Morate procijeniti sami.

Ovo piše u dokumentu. Ako sam negdje pogriješio, nije namjerno i molim da me ispravite. Naravno to moraju prvo odobriti vjerovnici pa onda i dioničari na skupštini.

Nemoj misliti na m2!


Nakon ovakvih malverzacija tesko sam mogao odoliti da se ne prijavim i komentiram.

Kretanje cijene dionice u danu +-20% ima samo kod nas.
Sramota.

Vidit kolega, meni je taj sspid – razlika u cijeni danas itekako odgovarala..

Nemojte kolega da vas i sutra iznenadi ovakav spid al u pozitivi…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

@daliborop
je li negdje navedeno da će baš dokap ići po 10?
ili je samo rečeno da se nominala spušta na 10 kn, a dokap može ići i po 50, recimo….?
zar prošli put nije bio po 245, a nominala je bila 100 kn?



Neznam dali ste čuli ali spas Dalekovoda ide tiskanjem novih dionica po nominali od samo 10 kuna raspitajte se malo, neka se i radnici oglase.

kolega, mislim da krivo tumačiš…

kako rekoh, baš će banke plaćeno po 100kn dopustiti drugima da kupuju po 10kn.

Ne treba zaboraviti da su banke to i predložile…, jadne i naivne…
[/quote]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Budući da je Nadzorni odbor Dalekovoda krajem prošlog tjedna odlučio da će novi vlasnici svoje ulaganje u Dalekovod platiti 245 kuna po dionici, ispada da je zagrebačka kompanija dokapitalizacijom prikupila 40.364.485 kuna.
Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Izračun vam je prilično točan 26kn NC za dionicu koju sada kupuju po 50 uz 3*10. Samo koja će proizaći prodajna vrijednost vidjeti će se.



@daliborop

je li negdje navedeno da će baš dokap ići po 10?
ili je samo rečeno da se nominala spušta na 10 kn, a dokap može ići i po 50, recimo….?
zar prošli put nije bio po 245, a nominala je bila 100 kn?

u pravu ste eksplicitno ne piše po koliko će dionice biti plaćene. Zadnji put je book bio tih 245 kuna. Sad je 70.

“(ii) povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara,”

Dozvoljavam da dionice budu plaćene i više. U utorak je prva runda, druga je na skupštini.

Kad već kalkuliramo:

Verzija 10 kuna
Većinski ima 60,5%, book 24 kune, omjer upisa za postojeće dioničare 2:3
Verzija 20 kuna
Većinski ima 52,25%, book 41 kuna, omjer upisa za postojeće dioničare 5:4
Verzija 30 kuna
Većinski ima 46,3%, book 54 kune, omjer upisa za postojeće dioničare 2:1
Verzija 40 kuna
Većinski ima 41,5%, book 65 kune, omjer upisa za postojeće dioničare 5:2
Verzija 50 kuna
Većinski ima 37,6%, book 73 kune, omjer upisa za postojeće dioničare 3:1
Verzija 100 kuna
Većinski ima 25,5%, book 100 kuna, omjer upisa za postojeće dioničare 6:1

(malo je sve zaokruženo)

Nemoj misliti na m2!

kolega, mislim da krivo tumačiš…

kako rekoh, baš će banke plaćeno po 100kn dopustiti drugima da kupuju po 10kn.

Ne treba zaboraviti da su banke to i predložile…, jadne i naivne…

Banke nisu kupovale, niti će kupovati dionice Dalekovoda.!?!

U zadnjem dokapu sudjelovali su mirovinci sa vašim i mojim novcima a ne banke. U ovom dokapu banke ne sudjeluju!!! One nešto otpisuju (ne previše), a veći dio namiruju što kroz imovinu ili reprogramiraju.

Nemoj misliti na m2!


kolega, mislim da krivo tumačiš…

kako rekoh, baš će banke plaćeno po 100kn dopustiti drugima da kupuju po 10kn.

Ne treba zaboraviti da su banke to i predložile…, jadne i naivne…

Banke nisu kupovale, niti će kupovati dionice Dalekovoda.!?!

U zadnjem dokapu sudjelovali su mirovinci sa vašim i mojim novcima a ne banke. U ovom dokapu banke ne sudjeluju!!! One nešto otpisuju (ne previše), a veći dio namiruju što kroz imovinu ili reprogramiraju.

Praktički su “kupovale” po 100 jer su zamijenile potraživanja po cijeni od 100, meni se to čini isto.

Ali, pustimo banke, da smanjenje nominale (ako se prihvati), ujedno znači i dokapitalizaciju po 10, zar nas onda mirovinci i ostali koji od početka imaju informacije o smanjenju nominale, ne bi stukli sa svojim dionicama sve do 10 kuna u zadnjih par tjedana, ako bi kasnije mogli kupiti po 10 ???

To bi značilo da bi za 50 kn koje sad dobiju za dionicu mogli dobiti 5 dionica u dokapitalizaciji, da je po 10. Pa stukli bi nas sa svih 1 178 363 dionice iz top10 ???
A NIJEDNU nisu prodali…

Tko onda griši…

New Report

Close