DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


A možda ide po 30?

kako 30? pa piše po 10!

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje, niti za kupoprodaju dionica ili drugih financ.-instrumenata!

Ne mogu vjerovati da će ovaj prijedlog proći na skupštini društva i da će netko za 150 mil. kn steći cca. 60 % vlasništva, dok istovremeno postojeći dioničari pri tome mislim na OMF imaju kapitala i neznaju kuda s njim.

@maricm

treba čekati početak travnja,nema žurbe još nekoliko dana…



@lacoste
To bi znacilo svega nesto malo vise od 10 kuna.

Tada bi ukupan broj dionica bio cca 25M i ovi bi sa ulogom od 210M kuna posjedovali 85% vlasnistva.

Ovo jednostavno ne moze proci ovako, ako se uopce tako moze iscitati iz Plana.

Po ovome bi jedan dio Vjerovnika bio debelo ostecen u Predstecajnoj Nagodbi pa bi definitivno bilo bezbroj tuzbi ostecenih vjerovnika.

Zato sam misljenja da ce sav dokap ici min po staroj nominali od 100 kuna, pa bi imali cca 3M novih dionica koje bi davale nesto vise od 50% vlasnistva.


po 100 KN u kešu dokap![emo_namigusa]
kolega sduvnja, jel Vi to ozbiljno?
[/quote]
Ma čovjek se samo šali.
Šala mala.

@sveps
povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara

Mislis da ovo znaci da je dokap po 10 kuna.
Ja ovo iscitavam da je nominala 10 kuna, a ne nuzno da je dokap po nominali.



@sveps

povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara

Mislis da ovo znaci da je dokap po 10 kuna.
Ja ovo iscitavam da je nominala 10 kuna, a ne nuzno da je dokap po nominali.

pa meni se čini da je … povećanje temeljnog kapitala izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....




@sveps

povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara

Mislis da ovo znaci da je dokap po 10 kuna.
Ja ovo iscitavam da je nominala 10 kuna, a ne nuzno da je dokap po nominali.

pa meni se čini da je … povećanje temeljnog kapitala izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna
[/quote]

no ok, ne znači nužno da će cijena u dokapu biti 10kn, slažem se

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

A kako su uopce dosli do nominale od 10 kuna?



@sveps

povećanje temeljnog kapitala ulozima u novcu u iznosu od 150 milijuna kuna, izdavanjem novih dionica u nominalnom iznosu od 10 kuna, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara

Mislis da ovo znaci da je dokap po 10 kuna.
Ja ovo iscitavam da je nominala 10 kuna, a ne nuzno da je dokap po nominali.


Dokapitalizacija je u pravilu po nominali.
Mislim da je ovdje nerazumno očekivati više jer su dugovi veći od kapitala.
Cijena na burzi je,po meni,nerazumno visoka i vjerujem u veeelllikkuuu korekciju.
Sutra ćemo vjerovatno znati više gledajući u ekran kada se burza otvori.
Pozdrav

Ja postavljam samo jedno logično pitanje, ako su plan predstečajne predlagali vjerovnici (a jesu jer su prvi plan odbili te sastavili ovaj), zašto bi onda sami predložili da svoje tražbine zamjene za dionice po 100 kn, a istovremeno predložili dokapitalizaciju po 10 kako su neki shvatili. To bi praktički značilo da sami predlažu i usvajaju da njihovi novci vrijede 10 puta manje od novog kapitala.
Bi li vi predložili tako nešto što vama samima šteti?

Ne bi, e pa ne bi ni oni, jer novci koje se njima duguje vrijede jednako kao i novi novci koji bi ušli u kapital.

Uostalom, smanjenje nominale nema nikakve veze za BV (koji je nadavno već revidiran pa nema daljnjeg spuštanja), dakle temeljni kapital i ukupni kapital nisu isto.

@bisakovi
Dokapitalizacija je u pravilu po nominali.

Prije skoro dvije godine kad su Fondovi vrsili dokap Dlkv-a po 245 kuna nominala je bila 100 kuna.

Pa nije u pravilu u nomilnali kad je bila po nominali molim primjer…

New Report

Close