DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 05:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Najava uprave je bila mogućnost dokapitalizacije u visini 25% iznosa temeljnog kapitala. To bi značilo da na četiri dionice imaš mogućnost dokupiti još jednu po nominalnoj vrijednosti. Meni je samo upitno da li će tih u tom slučaju cca 50 miliona kuna biti dostatno za sve obveze sanacije TLM-a.


atija: ” Kolege, često spominjemo dokapitalizaciju. Ona znači da svi dioničari imaju pravo kupovati razmjerno svom udjelu. To znači da bi tri vlasnika trebala stvoriti golem iznos novca za dokapitalizaciju, ako ne žele izgubiti većinski paket. Mislim da ne žele. Mogu li oni stvoriti taj novac? Kako? Kreditom? Ako ne mogu onda je dokapitalizacija upitna, Što vi mislite? ” To dosta ovisi o velicini dokapitalizacije, nije svaki dokap kao LKPC di za 2 dobijes 3. Ako recimo ides da za 4 dobis jednu, i to po nominali od 100kn, kostat ce te 10 miliona kuna. To je, po trenutnoj cijeni, oko 6250 dionica, a tom se kolicinom protrguje u 2 dana. Znaci za tjedan-dva se moze skupiti bez rusenja cijene.

Pa normalno da će biti dokapitalizacija sad kad je TLM siguran.
Vjerojatno će se za svakih pet dionica moći kupiti jedna nova, a ako još prođe aluminij (vrlo vjerojatno) onda bi se za svaku treću dionicu mogla upisati jedna.

Kada se očekuje dokapitalizacija? Samo nagađanja ili….DKLV bi cijelu priču mogao zatvoriti i sa sindiciranim kreditom izvana što je daleko povoljnije nego kod domaćih banaka.

[q
Pa normalno da će biti dokapitalizacija sad kad je TLM siguran.
@
ja sam siguran da TLM nije siguran dok je ova lopovska Uprava društva na čelu.
Ako novi vlasnici to sve ne promijene to će ponovno sve otići u onu stvar gdje je i danas.
Od ovoga živi dio mojih poznanika i znam što se dešava unutar tvrtke.
[tongue]

dan je pametniji od noći

Kupnja Cijena
40 1.645,00
60 1.635,00
10 1.632,00
20 1.631,00
34 1.630,00
Cijena Prodaja
1.630,00 76
1.639,50 3
1.639,94 3
1.640,00 5
1.642,86 44

Jutros u 9.30 h.

100 kunića nominala! Bogami lijepa božićnica, uskrsnica a bogami bit će i za skijanje, 8. mart, ljetovanje i još razne svetke. Ako još nadokupim da li mi i to ulazi u račun za dokapitalizaciju?

Nadam se da vas ne obeshrabuje ovaj nalog na plasenju, na prodaji,
zele sto vise istisnuti malih rucica, ali su male ruke slozne, pa se sve
moze, sve se moze, nedamo se, bar ja.[thumbsup]

P.S.Popapati ce se on:)

K-P

And God says let there be light and be light, and it was good...

Što ste tako euforični. Kod većih akvizicija u pravilu slijedi pad cijene dionice. Dalekovod tek treba dokazati da je pametno potrošio novac. To je nemoguće procijeniti bez ozbiljnog vremenskog odmaka. Najmanje godina dana..


Što ste tako euforični. Kod većih akvizicija u pravilu slijedi pad cijene dionice. Dalekovod tek treba dokazati da je pametno potrošio novac. To je nemoguće procijeniti bez ozbiljnog vremenskog odmaka. Najmanje godina dana..

Aposolutno se ne slazem, jer je sam predsjednik uprave rekao da se vec druge godine
ocekuju puno veci prihodi ugovorenih poslova, tj. naplacivanje, ici ce to brze gore, ovo je
samo plasenje, osobno misljenje.

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=21309&Itemid=59
bit ce i stanova i garaža[wink][thumbsup]

Aposolutno se ne slazem, jer je sam predsjednik uprave rekao da se vec druge godine
ocekuju puno veci prihodi ugovorenih poslova, tj. naplacivanje, ici ce to brze gore, ovo je
samo plasenje, osobno misljenje.

Saludos!

I ja imam očekivanja, kao i većina, da će mi portfelj u sljedećoj godini narasti barem 50%. Kakva je to garancija? Ja samo navodim koje su najčešće posljedice većih akvizicija. Zašto bi kod DLKV bilo drugačije. Iskreno, to me jako zanima. U dokapitalizaciju sumnjam, to znači da bi se neki vlasnici Dalekovoda trebali odreći udjela u tvrtki, jer sumnjam da bi dizali kredite za kupnju dionica (udjela) koji ionako posjeduju.

kolega Widra najjednostavniji nacin je da zaloze postojece dionice i dobiju kredit bez ikakvih problema. nominala je 100 kuna pa Vi racunajte koliko im treba.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close