DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 08:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
3.810
1,134
3,32
3,38
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ocito da peru ruke, i da imaju volju napraviti cisti start, valjda ce to dati vecu transparentnost i novi pocetak jer im nista drugo ne ostaje, u svemu tome pozitivno je sto takva firma ima dosta poslova i to u inozemstvu sto je stvarno pozitivno….znaci ima temelje na kojima graditi buducnost….

…imamo ne samo podršku već i zahtjeve Nadzornog odbora i svih naših dioničara, a financijskoj i poslovnoj javnosti želimo ponuditi stvarne pokazatelje za clean start, riječi su predsjednika Uprave Dalekovoda Matjaža Gorjupa koje se navode u priopćenju.

Dodaje se da se time stvaraju uvjeti da kompanija može u najskorije vrijeme dosegnuti godišnji promet od tristotinjak milijuna eura, od čega više od dvije trećine na inozemnim tržištima.

Iz Dalekovoda ističu i da blokada računa, od 29. listopada ove godine, kao i izostanak dogovora s vjerovnicima usporavaju ispunjenje ugovorenih poslova i dobivanje budućih, ali da vjeruju u “skoro rješenje ovog stanja i početak novog uspješnog razdoblja Dalekovoda“.
………
http://www.business.hr/kompanije/dalekovod-predao-dokumente-za-predstecajnu-nagodbu

bit će uskoro sve OK sa Dalekovodom[emo_palacg]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

“Uprava Dalekovoda na čelu s Matjažom Gorjupom predala je dodatne dokumente Financijskoj agenciji za otvaranje postupka predstečajne nagodbe.

Hoće li to biti dovoljno za otvaranje postupka nagodbe znat će već ovog tjedna. Doznajemo da Fina provjerava i sada navodno ubrzano traži povjerenika predstečajne nagodbe, pa će ako su svi papiri doista u redu Dalekovod biti među prvim kompanijama u Hrvatskoj nad kojima će se otvoriti postupak predstečajne nagodbe. Onaj povjerenik kojega će postavit država preuzeti će nadzor i kontrolu nad cijelom procedurom što navodno znači i rekapitulaciju svih dubioza Dalekovoda.”

“Prema našim informacijama revizorska kuća KPMG je u utorak dostavila Fini plan restrukturiranja dioničkog društva Dalekovod što znači da on nije rađen za cijelu grupaciju.S druge strane, dvije tvrtke kćerke su lani osnovane: Dalekovod Proizvodanja i Dalekovod Professio, a njihov račun nije pod blokadom.”

“Porezna uprava kao vjerovnik neće pozitivno glasovati o nagodbi dužnika s vjerovnicima ako u nju nisu uključene sve tvrtke povezane s dužnikom. Doznajemo da je takav stav zauzela Porezna uprara. Isto tako je važno znati da su poreznici preko OIB-a već utvrdili sve povezane tvrtke s dužnicima koji su Fini predale prijedloge za postupak predstečajne nagodbe.”

Dalekovod čisti bilancu i hitno dobiva povjerenika

Predlažem državi Republici Hrvatskoj da uz povjerenika u DLKV pošalje i hrpu istražitelja koja će pročešljati sve transakcije bivše Uprave i svih povezanih osoba uključujući i bankare i predsjednike mirovinskih fondova.

@sduvnja1

Ajde prstanite širiti laži, provjerila sam nije u nikakvim(tazbinskim) odnosima, što vam to treba?

Osim što postoji proizvodnja unutar grupe postoji i izgradnja.
Dio Dalekovoda koji izgrađuje uglavnom koristi proizvode Dalekovod Proizvodnja d.o.o. (pogotovo u inozemstvu) te je dosta Ugovora gdje Dalekovod Proizvodnja d.o.o. sudjeluje jer je posao dobio Dalekovod d.d., a ne Dalekovod Proizvodnja d.o.o. direktno.
Skandinavci sve više idu u smjeru ključ u ruke i ukoliko vas pri tenderima ne prenominiraju da mora biti vaš čelik onda će se Dalekovod Proizvodnja d.o.o. morati početi baviti izgradnjom ili biti izabrana od strane izvođača koji je dobio ugovor.
Zanimljivo bi bilo vidjeti koliko je bilo prodano čelika u Skandinaviju prije nego je Dalekovod d.d. počeo izgrađivati dalekovode.
Kada točno je Dalekovod počeo sa izgradnjom dalekovoda kada ste već toliko dugo u firmi?
Učinili ste puno za radnike Gorice, ali za vas je Žitnjak sinomim za foteljaše, ali zaboravljate da Žitnjak znače i svi monteri koji su po HR i svijetu koji doduše ne izbacuju par tona na dan kako ste napisali u jednom vašem postu, ali rade i više nego što je shvatljivo za nekoga tko nije probao ili vidio.
Vaš zadovoljstvo oko pravedno izborenih/dobivenih plaća je shvatljiv, ali ono što ja govorim je da dok monter ne dobije plaću to ništa ne znači ili ste vi uvjereni da Dalekovod Proizvodnja d.o.o može funkcionirati samostalno.
Vaš ton pisanja upućuje na to.
Ukoliko tako mislite sretan vam put i novi radni uspjesi u tuzemstvu i inozemstvu.
Moje mišljenje je da onda nećete raditi 3 smjene.



@sduvnja1

Ajde prstanite širiti laži, provjerila sam nije u nikakvim(tazbinskim) odnosima, što vam to treba?

Tko nije u nikakvim (tazbinskim) odnosima, i sa kime?

Tajni partner Dlkv-a u poslu sa vjetroelektranama je gosp Curic, odnosno njegov zet Ilko Curic. To je opcepoznata stvar objavljena i u tisku. Tajni partner, jos uvijek za Upravu i NO, je ujedno i clan NO Dlkv-a.


…Ni meni nije dosta toga jasno, ali očito je da su svi dioničari bili izmanipulirani, kao i fondovi, nije niti čudno da je predsjednik NO dao ostavku jer je omogućio takve stvari, ali mene čudi kako fondovi to nisu vidjeli, ili nisu urgirali to što vide…..

Nemoj u mnozini mada nitko nije vjerovao da se radi o pljacki ovolikih razmjera ipak pokusavam vjerovati da su tebe izmanipulirali pa si ti zato nastavio manipulirat druge sto znaci da ti je kredibilitet makar na ovome threadu 0. Da nije bilo tebe i onih koji su brisali moje postove dosta ekipe ovdje ne bi spusilo pare ulazeci od 120. Zato se lijepo poklopi usima i suti. OStavi se vjetrenjaca i propuha barem za neko vrijeme. A ako zelis pomoc pisi prijave USKOKu,DORHu o kriminalu koji se ovdje desavao,a mozda i jos uvijek desava.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

sduvnja1, 19.12.2012. u 06:04
“Prema našim informacijama revizorska kuća KPMG je u utorak dostavila Fini plan restrukturiranja dioničkog društva Dalekovod što znači da on nije rađen za cijelu grupaciju.S druge strane, dvije tvrtke kćerke su lani osnovane: Dalekovod Proizvodanja i Dalekovod Professio, a njihov račun nije pod blokadom.”

“Porezna uprava kao vjerovnik neće pozitivno glasovati o nagodbi dužnika s vjerovnicima ako u nju nisu uključene sve tvrtke povezane s dužnikom. Doznajemo da je takav stav zauzela Porezna uprara. Isto tako je važno znati da su poreznici preko OIB-a već utvrdili sve povezane tvrtke s dužnicima koji su Fini predale prijedloge za postupak predstečajne nagodbe.”

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/dalekovod-cisti-bilancu-i-hitno-dobiva-povjerenika-224998 [poslovni.hr]

Znaci rjesili su se dosadasnjeg revizora (Pricewatwr..) koji je od pamtivijeka u Dlkv-u.

Vidim da je sada i drzava postala vjerovnik. Vjerojatno sa neplacenim porezima i doprinosima na place, nisu placali ni PDV. Moglo je se to sada nakupiti i 100-ak milijuna kuna.

Isto tako Porezna ne vjeruje Upravi u ciste namjere buduci je poslala zahtjev za predstecajnu nagodbu samo za Dlkv d.d. A ne za cijelu Dlkv Grupu.
Ovakvom parcijalnom stecajnom nagodbom, moglo bi se dogoditi (ne kazem da je to bila namjera, ali bi mogla biti) da se kroz predstecajnu nagodbu realizira podjela plijena Ekipe muljatora, pa da napr Dlkv Projekt dopadne Milicica, Dlkv Nekretnine (Sky Office) dopadnu napr Tipurica, Dlkv Proffesio (vjetroelektrane) dopadne napr Skansija itd.

Uprava, kakva je i nadalje netransparentna, nikad dionicarima nije objasnila tako krucijalbu stvar zasto u predstecajnu nagodbu ide Dlkv d.d. a ne cijela Dlkv Grupa.
Dapace ta ista Uprava skrivala je od dionicara 20-ak dana da je uopce predala Zahtjev za Predstecaj, i tako omogucila pojedincima trgovanje dionicama na osnovu povlastenih informacija.

Nije mi jasno kako ova Uprava koja zeli biti vjerodostojna i toboze imati Clean start, ne zadovoljava minimume korporacijske transparentnosti.
Na primjer, kako moze skrivati osnovne podatke kao sto su predaja Zahtjeva za Predstecaj i Izmjenjeno izvjesce po revizoru.

Ovakvim netransparentnim ponasanhem ova Uprava nikad nece napraviti uvjete za tzv Clean Start.

Netransparentnost je uvod u kriminal, mito i korupciju.

dižem tuzbu protiv dalekovoda zbog svjesnog obmanjivanja dioničara kao i skrivanja podataka, prvi ih tužim za milju kuna , imam 3500 dionica

@matrimon

BAKICAAA, 19.12.2012. u 06:46
dižem tuzbu protiv dalekovoda zbog svjesnog obmanjivanja dioničara kao i skrivanja podataka, prvi ih tužim za milju kuna , imam 3500 dionica

…u pravu si…al dodat Hanfu i Zagrebačku burzu koji sve to toleriraju…

da i medjunarodnoj komisiji za vrijednosne papire,danas sam u odvjetnika pokrećem stvar, nema šanse da im ovo pustim tek tako, tužba ide svima kako sam reka zbog svjesnog obmanjivanja dioničarai sakrivanja važnih činjenica pri donošenju odluka u investiranju, ako sam već ovakom popušija nek se peču sada, tribali bi ih svi tužit

New Report

Close