DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 19:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,78
221.704
58,714
3,72
3,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa gospodine dhus03 pišete da su svi znali da će se ovo dogoditi što se sad događa. Pa šta kao sindikalni predstavnik niste onda pozvali radnike na Žitnjak i kazali nema kupovine automobila, nema dijeljenja dionica itd ili vam je bilo svejedno, uglavno da je plača velika (sami ste to rekli u jednom od bivših postova) i redovna. Malo ste mi i vi čudan svat………..

Osobno ne znam kako će završiti cijela ova priča. Uz dosta sreće, moguće je da krenu ispočetka, pa je i zato cijena tu trenutno gdje je. Mada,….

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@dhus03 istina je da terenci i zitnjak nisu organizirani kao vi u vg, bilo je pokusaja strajka, u sloveniji se potpisivala nekakva najava strajka ali onda dodje zivko od grupe do grupe i plasi ljude. ima previse podobnih, u ostalom tako se na terenu i napreduje samo brani misljenje nadredjenog kao da je tvoje i za tebe nema zime. ljudi se boje strajkati jer se na zitnjaku rade crne, crvene i ko zna kakve jos ne liste, zatim ako se dalekovod uspije dignuti na noge ovi sto su bili glasniji imat ce problema. nazalost na terenu su najcijenjenije sirovine od brigadira koji rade invalide od ljudi cak dobivaju i premije za to, i u takvoj bolesnoj atmosferi gdje si okruzen sa par ulizica jos par njih suzdrzanih i jednim koji tlaci tesko je i ocekivati da su u stanju organizirati strajk

zaboravio sam dodati da isto tako ima i normalnih brigadira i poslovodja, koji na onu poznatu dalekovodasku “nesmijes bit dobar s ljudima” odmahnu rukom i ostanu ljudi.

krespo – Predsjednik Sindikata potpisuje kolektivni ugovor. U njemu su sva prava radnika. Navedite nešto iz kolektivnog ugovora gdje su prava radnika zakinuta pa ću Vam ja odgovoriti. Dalje, Skupština dionićara bira Upravu društva. Za svoje poslovanje Uprava odgovara DIONIĆARIMA a ne SINDIKATU. Ja sam potpisao sa Lukom Miličićem vrijednost boda od 3.2 KUNE. Zašto niste prozivali Sindikat kada je na plaći bio bod 5 kuna a u kolektivnom ugovoru 3.2 ? Dionice, Pročitajte na internetu Zakon o PRIVATIZACIJI. Nevalja vam Sindikat na Žitnjaku ok. Koliko vas je u Sindikatu ???? Dali ste se ikada zapitali , ako je u kolektivnom ugovoru bod 3.2 a NA PLAĆI 5 kuna od kuda novci ???? Demonstracije na ŽITNJAKU. dali znate zašto smo išli na Žitnjak ???? ZATO jer su nam u to vrijeme u Tvornicu u GORICU dolazili kupci iz ŠVICARSKE I SAUDIJSKE ARABIJE. Zašto odrađujemo što nismo radili ???? ŠTRAJK je po Kolektivnom ugovoru dozvoljen ALI 30 plus 5 dana nakon zadnje po kolektivnom ugovoru neispaćene plaće. PREKID RADA je TEŠKA povreda radne dužnosti i za sobom može povući OTKAZ. I sada ono za šta mene u GORICI PROZIVAJU. Ja sam SKINUO PLAĆU odnosno POTPISAO DA PLAĆA IDE DOLJE 30 POSTO. Proćitajte Kolektivni ugovor , ako ne shvatite odma čitajte ga pet puta.
AKO FIRMA DOĐE U TEŠKU MATRIJALNU SITUACIJU tada saziva Radnićko vijeće i predlaže smanjenje plaće. Dali je naša firma to napravila ???? NIJE. ZAŠTO NIJE ???? Firma po Kolektivnom ugovoru nije smanjila vrijednost boda .

Kao prvo nikad i nigdje nisam rekao da je plaća velika. Plaća nikad nije tako velika da nebi mogla biti veća. Ali kako doći do te velike plaće. Treba nam dovoljno posla i to dobroga posla. Sada će se odma javiti filozofi i reći nemamo dobre menađere da nabave dobar posao. Budimo realni , NJEMCI PLAČAJU KILU POCINĆANE KONSTRUKCIJE 1.3 EURA. Znaći sa cjenom se nemože ići gore. ALI sa troškovima se može i mora ići dolje. Pogledajte ZAPAD na sedam radnika za strojem dolazi jedan za kompjuterom a kod nas od 1700 koliko ih na sebi nosi radna odijela ???? Diretor IKEE na internetu piše, u 30 zemalja svjeta imam svoje tvornice, imam auto star 20 godina i sa njime solidno dođem sa točke A do toćke B
A kod nas na Žitnjaku stoji crni audi , koliko ima konjski snaga ? ko lokomotiva manevarka na zagrebaćkom glavnom kolodvoru. Plaće se više ne djele po tome koliko ti treba nego koliko si zaradio i naplatio. Pitanje je dana kada će d.d. biti odblokiran i radnicima podjeliti plaće. ALI TEK tada sljedi šok kakav je napravljen u Gorici prije godinu dana kad je otpušteno 40 posto ljudi.

dhus03 je Zakon.

Kao jedan od rijetkih sindikalaca razmisljas i djelujes realno.
Inace imam vrlo lose misljenje o sindikalcima. Mislim da vrlo lose predstavljaju radnike i da se uglavnom bave sitnim politikanskim igrama, sa velikim ambicijama da se bave politikom, pa tako neki od njih i zavrse u saboru kao krune svog upitnog sindikalnog rada.

Jedino mi nije jasno da radnici, koji su ujedno i mali dionicari su potpuno pasivni. Bili su pasivni i prije kad ih je pljackala Ekipa muljatora, a pasivni su i sada kad im nova Uprava skupa sa upitnim Nadzornim odborom radi o glavi, i kao radnicina i kao dionicarima.

Kriminal, mito i korupcija bivse Uprave i Nadzornog odbora su uzrocnik svih nedaca Dalekovoda. Sadasnja opca losa gospodarska situacija je samo ubrzala pokazivanhe svuh kriminalnih radnji.

Mislim da eventualna deblokada racuna, eventualno dobro sprovedena predstecajna nagodba i nastavak urednijeg poslovanha, ce samo kratkorocno stabikizirati Dlkv.

Samo rjesavanje svih zala u Dlkv-u (a isto vrijedi i za drustvo u cjelini) kao sto su kriminal, mito i korupcija, moze postaviti Dlkv dugorocno na noge.

Ne rjesavajuci taj osnovni problem drustva, ne samo tolerirajuci ga, vec i aktivno sudjelujuci u njemu, sadasnja Vlada (njegujuci tradicije bivsih vlada) dovela je do toga da ce sada Republika Hrvatska predati Zahtjev za predstecajnu nagodbu.

Mito i korupcija (u sirem smislu) je zlo koje unistava svaku drzavu, pa samim time i gospodarstvo, ma koliko ta drzava bila bogata prirodnim ljepotama i prirodnim resursima.

Zašto se radnici nisu prije pobunili ????
Nominalna vrijednost dionice DALEKOVODA bila je 100 kuna. 60 posto dionica DALEKOVODA držali su mali dionićari radnici DALEKOVODA, oni su u gotovini uplatili 6 posto ućešća u dionice kroz takozvano radićko dionićarstvo ESOP.
Dionice su u jednom trenutku tako rasle da je moj kolega sa posla rekao. ovaj mjesec sam plaću dobio 6000 kuna a na dionicama sam isti mjesec zaradio 30000
kuna. To je bilo doba SANADERA. Posla smo imali da ga u sve tri smjene nismo mogli napraviti. Uz PLAĆU mogli smo još na prekovremenima zaraditi 60 posto više. Vrijednost posla nije određivao kupac kao sada već proizvođać. Krediditi su se dizali ŠAKOM I KAPOM. Na TV su bile reklame , uzmeš auto na kredit uz njega odmoda dobiš tablice i osiguranje ti samo na papir u auto kući staviš potpis i sve je riješeno. Ja sam u FINU u GORICI išao ne u civilu već u radnom kombinezonu. DOVOLJNO JE BILO DA NA KOMBINEZONU PIŠE DALEKOVOD. Svi su nas gledali sa poštovanjem i u birtijama i u bankama LUKA MILIĆIĆ JE BIO SVETINJA. I ONDA šok Sanader je dao ostavku. Više nema posla za nas u Hrvatskoj. Ima u SVIJETU ALI po kojoj cjeni ???? Do tada trošili su RADNICI ali BOGAMI trošili su i RUKOVODIOCI. i ŠTA SADA ???? para više nije bilo a APETITI su ostali veliki. E SADA MARKO NA KOSOVO STIŽE. MILJARDA I POL KREDIDA , dobavljaći stisli radnici nemaju plaće a LOVE NEMA. Sada bi upotrijebio rijeći našeg pkojnog radnika TANDARIĆA. Kad ideš kod ljubavnice mozak ti ne radi. tek kad se vračaš doma tada ti proradi. EVO konaćno je mozak i nama proradio ali prekasno MOJ NARODE.

sve je to lipo, nego mene brine kakva će biti cijena dionica, malim ulagačima

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

“Linić je najavio da će Vlada preispitati proračun za 2013. godinu te nastaviti s politikama strukturnih promjena u državnim tvrtkama i financijskog restrukturiranja privatnog sektora kroz predstečajne nagodbe.”

bez obzira na pad kreditnog rejtinga posao sa restrukturiranjem Dalekovoda i ostalih se nastavlja….


"Linić je najavio da će Vlada preispitati proračun za 2013. godinu te nastaviti s politikama strukturnih promjena u državnim tvrtkama i financijskog restrukturiranja privatnog sektora kroz predstečajne nagodbe."

bez obzira na pad kreditnog rejtinga posao sa restrukturiranjem Dalekovoda i ostalih se nastavlja….

Ma da a dionica samo 58 kuna ?

Zanimljive kupnje, netko koristi paniku zbog pada rejtinga pa se trpa:

DLKV-R-A 11:15:01 3.000 60,30 180.900,00
…..
…..
DLKV-R-A 10:48:57 3.000 60,00 180.000,00

taj je sa 2 transakcije napravio pola današnjeg prometa na DLKV [emo_cool]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close