DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Na žalost ova firma je pokojna i njen raspad izazvati će velike posljedice.
Pustite banke jer trenutno banke imaju i same iste probleme i Dalekovod im je samo jedan od enormnih iznosa koji im nestaju u bilanci. Pogotovo pustite HPB jer ona je u ovoj priči totalno nebitna i Maletić samo štiti sebe što je i jedino normalno jer nema drugog izbora. Generalno što se tiče svih banaka u igri ovo je situacija nakon potopa broda gdje su u more negdje na sredini Pacifika upali Prka, Luković, Maletić, Ferstl i još neki. Imaju samo jednu malu dasku prema kojoj plivaju i realno je teško očekivati da se mogu dogovoriti oko toga tko će prvi doći do daske. Naravno i kad dođu do daske svi će umrijeti.
Iz prodaje nekretnina Dalekovoda naplatiti će do 25% svojih kredita, a da bi eventualno stabilizirali ovo stanje trebaju enormne iznose novog kapitala kojeg jednostavno njihove mamice po svijetu neće dati niti u ludilu.
Sindikalci u firmi su prije par godina trebali razmišljati što se jednog dana može dogoditi. Nevjerovatno je da niste digli bunu kad je firma krenula kupovati dionice Hajduka. Ne znam kako ste mislili da će to biti dobro za firmu. Zašto niste reagirali na Telegru i slične gadosti.
Isto vrijedi i za sindikalce u DIOKU-ju, Jadrankamenu, NEXE-u i sutra u Kutini.
Sad je gospodo kasno i spremajte se na najgori mogući scenarij.

nekima treba mnogo puta ponoviti dok ne sjedne pa evo ponovo:
da se podsjetimo:
http://www.limun.hr/main.aspx?id=872827 [limun.hr]
Linić: Pripremamo rješenje za Dalekovod

Vlada se spremila na problem nelikvidnosti.
Tvrtkama će država svoje potraživanje, kao i bankarsko potraživanje, pretvoriti ili u ulog ili smanjiti odnosno otpisati.
U isto vrijeme, pokušat ćemo naći ljude koji će ući u nove tvrtke, osigurati dodatna sredstva i tako riješiti i plaće i redovito poslovanje, ali i investicije koje ovaj put očekujemo od privatnog sektora – istaknuo je Linić.Ministar financija napomenuo je kako pripremaju i rješenja za tvrtku Dalekovod kojoj je ove godine HBOR izdao mnoga jamstva za radove u inozemstvu.
CHEERS ! [Palac gore] [Cool]


Sada se sindikat proziva kada je dalekovod tu gdje je. Zakon o radu točno propisuje šta je dužnost Sindikata. Ako pojedinac zna da je netko . . . . ., neka ga prijavi USKOKU. On će pokrenuti sudski postupak i pozvati dotičnoga da dođe na sud i dade dokaze, evo tu puca svaka optužba. Svi su glasni u masama ljudi svi sve znaju na forumima. Zašto se sakriivate iza šifri na ovom forumu , zašto pišete anonimna pisma? Ja dobro znam kakvu će reakciju u upravi d.d.a izazvati moje nastojanje da Zdenka Milasa vrate za Direktora Proizvodnje. ALI to je ćovjek iza kojeg stoji pozitivna bilanca. Kad je on maknut, proizvodnja ne isplačuje plaće. Da ja nisam mjesec dana inzistirao da mu omoguće da PROBIJE BLOKADU , A probio ju je i podijelio jednu plaću u ćetvrtak 06.12. počeo bi generalni štrajk u ssvim tvornicama dalekovoda.

sto se tice ona “24sata” nitko nije komentirao a mnogi su mozda upravo zato poceli katastroficno razmisljati…mislim da je to ovako islo:
clanak izasao u jutro u vecernjem,dakle popodne dan ranije je intervjuiran…
taj dan kad je izasao clanak ,i dlkv proizvodnja je bila odblokirana-radi isplate placa,cime je sprijecen nemir medju radnicima i stete koje bi nastale za proizvodnju a time i poslovanje dlkv
vuk sit,ovce na broju,tako da ,mislim da su tih 24 sata prosla i uspjesno odradjena..
sada ostaje ostalo sto se pisalo,a to je rjesenje odblokiravanja ostalog i moratorij na par mjeseci dok se ne nadje zadovoljavajuce rjesenje…
a na cemu ce kako bude potrebno raditi i vlada,kao sto je i dosad radila(garancije hbor-a su vec davane i bit ce davane,te rjesavanje problema nelikvidnosti i event.ulaz drzave u dio vlasnistva)
[emo_palacg]

Da i u FGS su 50% državna sredstva.
A oni ulaze nisko.
CEBA BV 480 FGS ušli po 200
BPBA/varaždinska banka/ BV 70 FGS ulazi po 14
DLKV BV 200 nominala 100 pošto će ući,mislite da će ući da bi mi mali zaradili.
Varate se,spušiti ćemo svi kao u CEBA i BPBA.Ako uđu po 100 bila bi to lutrija
jer bi se sadašnja cijena od 75 možda mogla i održati ali zarade nema.

Ulaz FGS bi trebao biti između 50 i 100 uz dokapitalizaciju.Moguće da se i mirovincima koji su unutra omogući ulaz u dokapitalizaciji,
pa bi tada štampali malo više dionica od tri do šest miliona za potrebnih
300 mil kn da bi DLKV mogao nastaviti poslovanje.
Pušing rođo u dokapitalizacijama FGS.A tek kasnije sa ozdravljenjem firme
prodaja strateškom partneru i to samo dijela koji ih interesira.Sjeti se
DDJH montaže.
Za sada možemo zaključiti da je DLKV kompanija koja nije samostalna i sposobna
nastaviti poslovanje i da joj je potrebna pomoć.a u ekomomiji vlasnik/dioničari/ mora skinuti gaće da bi je dobio.I ja vjerujem da će DLKV biti spašen,ali ne svi
dijelovi društva,a da će mali dioničari dodatno spušiti.
Ovo ne znači da neću povremeno ulaziti u DLKV i trejdati jer ovdje će se trgovati kao i na INGRI jer je špekulantski sindikat jedina prava snaga na ovoj dionici i on će upravljati sa cijenom.

I dalje promjenlivo sa mogućnošću da bude još promjenljivo.
Preporuka:Ne gledati gledalicu jer će ti sindikat uvijek namjestiti krivu sliku.

Pitanja koja me muče:
Koliko će DLKV spušiti u Spaladium Areni?
Kako će ova blokada računa utjecati na ugovaranje budućih poslova?
Kako je ova blokada utjecati na financijski rezultat četvrtog kvartala?
Koliko će se spušiti u prodaji non-core imovine.

Kako ipak smatram da neće u stečaj iako je prema bilanci odavno trebao biti u stečaju jer je zadužen kao GRČKA/ispod 20% knjigovodstvene imovin/a sa čišćenjem
bilance vjerovatno i daleko ispod toga,a množda i ispod nule.
Jedina nada su ugovoreni poslovi,ali za to odraditi trebaju likvidna sredstva i svjež kapital.Sigurno će vam Linić pokloniti svježi kapšital da biste zaradili kao mali dioničari.
Pa ova vlada male diničare tretira kao špekulante koji hoće kruha bez motike.

I dalje se očekuje promjenljivo,izmjenjivati će se bura i jugo i ostali vjetrovi!

…kaj su ovdje dobili svi zabranu pisanja…???[emo_beztona]

…ili trgovanja???[emo_zloban][emo_namigusa]

http://www.vecernji.hr/vijesti/cermak-pokraj-slavonskog-broda-gradi-najefikasniju-termoelektranu-clanak-482238
evo dobrih vijesti i za dalekovod

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


…kaj su ovdje dobili svi zabranu pisanja…???[emo_beztona]

…ili trgovanja???[emo_zloban][emo_namigusa]

Dalekovod MORA pod hitno podnijeti zahtjev za predstečajnom nagodbom, drugačije neće ići!
Ako ne podnese onda je direktor dužan podnijeti zahtjev za stečaj inače krši Zakon!

http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=1550

“Postupak predstečajne nagodbe pokreće se isključivo temeljem prijedloga dužnika za otvaranje postupka predstečajne nagodbe. Dužnik je dužan podnijeti prijedlog kada se ispune uvjeti sukladno Zakonu i to:

ako dužnik u roku od 60 dana poduzetim mjerama financijskog restrukturiranja izvan postupka predstečajne nagodbe ne može uspostaviti stanje likvidnosti,
najkasnije 21 dan od nastanka insolventnosti.

…eto jadničci ako ne znaju…[emo_vrtimise][emo_vrtimise][emo_vrtimise]

Insolventnost nastaje kad poduzetnik:
1. postane nesposoban za plaćanje,
2. postane prezadužen.

Smatra se da je poduzetnik nesposoban za plaćanje ako u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje koji vodi Financijska agencija ima evidentirane neizvršene osnove za plaćanje u razdoblju duljem od 60 dana, a koje je trebalo na temelju valjanih osnova za plaćanje, bez daljnjeg pristanka poduzetnika, naplatiti s bilo kojeg od njegovih računa.

na srecu oni znaju a sto nije slucaj s vama 😉

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Kako ste uopce dosli do podatka o 3,5 milijarde kuna duga.
Koliko znam prema izvjescu za 3Q ukupne obveze su 1.927M kuna (kratkorocne + dugorocne). Dok je neto dug oko 970M.
Ako uzmete cijelokupni iznos izvanbilancnih zapisa od nekih 845M kao obveze, sto sugurno nije, ne moze se nikako doci do duga od 3,5 milijarde kuna.

Jedino ako uzmete cjelokupnu Aktivu/Pasivu i pridodate cjelokupne izvanbilancne zapise dolazi se do cifre od cca 3,4 milijarde kuna??????


Insolventnost nastaje kad poduzetnik:
1. postane nesposoban za plaćanje,
2. postane prezadužen.

Smatra se da je poduzetnik nesposoban za plaćanje ako u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje koji vodi Financijska agencija ima evidentirane neizvršene osnove za plaćanje u razdoblju duljem od 60 dana, a koje je trebalo na temelju valjanih osnova za plaćanje, bez daljnjeg pristanka poduzetnika, naplatiti s bilo kojeg od njegovih računa.

na srecu oni znaju a sto nije slucaj s vama 😉

Znaci jos 30-ak dana predpregovaranja.

Ako magare ne krepa dok trava ne naraste.

triba dalekovod aktivirati kapital i rezerve i rješiti se gamadi koje je blo kiraju

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close