DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@ajkulazg

sduvnja1, 01.12.2012. u 07:54
Gle,ekipa..
Jeaam non stop uz dionice i trgovanje al ima nesto kaj se zove vikend ilzato nekuzim komentare kakvi god bili u jutarnje sate(osim kaj 3 gole zenske) ne lezekraj vas a viimate neki insajd info

Tako je postoje oni koji su non stop uz dionice i trgovanje za vrijeme radnog vremena. To su profesionalci i to im je dio posla.

Ali postoje i amateri koji su na Forumu u slobodno vrijeme, jer za vrijeme 10-16 sati rade profesionalno neki drugi posao.

Po Kolektivnom ugovoru štrajk se može pokrenuti tek 35 dana nakon neisplačene plaće. Znači ako je plaća po Kolektivnom ugovoru trebala biti najkasnije do 31.10. za deveti mjesec. Od tada se nemože štrajkati 30 plus 5 dana. ovih pet dana predviđeno je za MIRENJE. Da u d.o.o. nije plaća isplačena , ŠTRAJK bi SLUŽBENO počeo 06. 12. Kako d.d. znaći poslovni procesi i izgradnja imaju isti kolektivni ugovor kao i tvornive Gorica i Dugo selo, oni mogu u četvrtak pokrenuti štraj jer oni nisu za razliku od nas u d.o.o. dobili plaću za deveti mjesec. Dali će oni pokrenuti štrajk u četvrtak ? poznavajući njihove vođe sindikata neće ga pokrenuti DO VELIKE GOSPE

@dhus
Mislio sam da je rok za isplatu placa uobicajenih do 15-og u mjesecu za prethodni mjesec.

G. Hus u jednom od ranijih postova spominjete osobu “X”. Tko je ta osoba? Šta ona radi? Koga ona predstavlja? Kakvi su joj interesi?
Kad ste poimence spomenuli ove stare iz uprave bilo bi fer imenovati i tu osobu, te reći tko je to.

Sduvnja nije tu samo Telegra, ima tu vjerujem i drugih firmi koji su za Dlkv radili na autocestama. Kad ste vidjeli da radnici Dlkv zabijaju ograde na autocesti. A zna se da je DLKV sve ugovorio i izradu i montažu.

@Enigmus

sduvnja1, 01.12.2012. u 09:00
Razapinjati firmu koja danas zapošljava 1700 zaposlenika, od toga cca 300 inženjera i veseliti se na ovom forumu , pa do čak zagovaranja propasti jednog stupa znanja i iskustva, a možda jednog od rijetkih u Hrvatskoj koji mogu nastupati na stranom tržištu je, u najmanju ruku, zlobno i kratkovidno

Tako je, u potpunosti se slazem.
Tko su te osobe:
mozda ljudi iz ciste zlobe
mozda bivsi nezadovoljni zaposlenici Dlkv koji se sada svete.
Mozda Ekipa muljatora
mozda Banke
mozda …

Popis je velik onih koji iz ovog ili onog razloga mogu zeliti krah Dlkv-a.
Ali srecom njihov broj je mali u odnosu na one koji zele dobro, dok na nesrecu neki od nabrojanih, ako su involvirani u te rabote, imaju veliku moc

@diamant

sduvnja1, 01.12.2012. u 09:09
Sduvnja nije tu samo Telegra, ima tu vjerujem i drugih firmi koji su za Dlkv radili na autocestama. Kad ste vidjeli da radnici Dlkv zabijaju ograde na autocesti. A zna se da je DLKV sve ugovorio i izradu i montažu.

Sigurno.
Nista nije neobicno da imaju kooperante ako je sve transparentno.
Naslo bi se tu svega, ali pustimo Dorh i Uskok da zarade svoje redovite place.

Sa Telegrom postoje cvrsti dokazi, a poanta nacina rada je postugnuta. Kroz Telegru se najbolje vidi jad i bijeda upravljanja, ili bolje receno muljabnja)stare Uprave, te se vidi kako se kalio dionicarski celik u Dalekovodu.



triba država platiti svoje obvezee prema dalekovodu pa bi bila sasvim druga priča

kako Dalekovod može očekivati neku pomoć od država… ako je isti istu javno suoptužio za blokadu računa…?

Dalekovod optužuje banke


[/quote]

Zato sto Vlada nije tu da se sveti.
Nego da ispita u cijem interesu radi HPB i da kazni odgovorne ako je bilo prljavih igara u tome.

Pa svakoj Vladi, pa i ovoj je u interesu da sacuva tvrtku koja ima oko 100M Eura izvoza, 1700 zaposlenih itd.
Pogledajte kako je reagirala jedna Njemacka kad je autoindustrija upala u krizu.
Samo sto ovi kod nas bi pomagali samo prijateljske tvrtke, ulozili nase novce, a kriminalne radnje nebi istrazili i kriminalce kaznili.
Ali sad su druga vremena pa se nadam da ce Vlada morati biti aktivnija, postenija i uredjenija. Inace moze pakirati kovcege i prije izbora.
Situacija je pred zapaljenjem i samo jedna iskra moze pokrenuti eruptivni pozat.
Pogledajte samo Sloveniju. Sve je izgledalo mrtvo, ucmalo, nezainteresirano i onda ….
Vatra, vatra, svuda oko nas.

Po Kolektivnom ugovoru koji sam ja potpisao sa Lukom Milićićem plaća mora biti isplaćena do 20 u mjesecu a ako nastupe izvanredne prilike tada mora biti isplačena najkasnije do zadnjega dana u mjesecu. No ako nije isplaćena do 20 tada Uprava mora izvjestiti Raničko vijeće zašto nije isplaćena. Upravi bi poručio da ja i ostali u Sindikatu nismo TERORISTI. Mi koji radimo u DALEKOVODU a ja osobno radim u Proizvodnji 43 godine na stroju, mi smo vođe radnika i borimo se da radnik dobije svoju zarađenu plaću. Da nebude zabune ja se borim i da zaposlenici Žitnjaka dobiju svoju zarađenu plaću a oni je nisu dobili ali od cjelog Žitnjaka imao sam potoru od dvje žene iz poslovni procesa a vođe sindikata sa Žitnjaka su me odkantale kao da djelatnici iz poslovnih procesa i izgradnje ne žive od plaće nego od magle.

glavno da oni utuču svake godine u brodogradilišta 2-3 milijarde kuna
pa to je svake godine jedna hidrocentrala , termoelektrana ,šuma vjetroelektrana WTF?
A TKO NAM JE KRIV ŠTA NAMA VLADAJU KORUMPIRANI POLITIČARI
razni lobiji,a ne ljudi od struke

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Tražim naknadu za AUTORSKO PRAVO. Prije deset dana organizirao sam prosvjed ispred Uprave d.d.a. Pozvao sam radnike iz Tvornice V.Gorice i Dugog sela te radnike i radnice iz Žitnjaka. Oni sa žitnjaka me nisu podržali ni na zboru radnih ljudi ni na konfrerenciji za novinare ni na Markovu trgu, Sada su moji iz.d.o.o. koji su se bunili dobili plaću a ovi sa Žitnjaka koji se nisu bunili nisu dobili plaću. Sada su njima na Žitnjaku proradile Albanske svečice i sad se oni spremaju na prosvijed, kakav ih Sindikat vodi imaju veliku šansu da plaću za deveti mjesec dobiju za USKRS 2013

Da, i šta ste dugoročno postigli?
Samo se vidi da ste razjedinjeni.
Ako budete jedinstveni. Možda nešto i napravite.
Ovako teško.



@Enigmus

diamant, 01.12.2012. u 12:24
Razapinjati firmu koja danas zapošljava 1700 zaposlenika, od toga cca 300 inženjera i veseliti se na ovom forumu , pa do čak zagovaranja propasti jednog stupa znanja i iskustva, a možda jednog od rijetkih u Hrvatskoj koji mogu nastupati na stranom tržištu je, u najmanju ruku, zlobno i kratkovidno

Tako je, u potpunosti se slazem.
Tko su te osobe:
mozda ljudi iz ciste zlobe
mozda bivsi nezadovoljni zaposlenici Dlkv koji se sada svete.
Mozda Ekipa muljatora
mozda Banke
mozda …

Popis je velik onih koji iz ovog ili onog razloga mogu zeliti krah Dlkv-a.
Ali srecom njihov broj je mali u odnosu na one koji zele dobro, dok na nesrecu neki od nabrojanih, ako su involvirani u te rabote, imaju veliku moc
[/quote]

Ovdje je cilj jasan. Treba uništiti i ono malo proizvodnih firmi koje vrijede.
Ne samo u hrvatskim okvirima, nego i svjetskim.
Ja Vas samo pitam tko će biti slijedeći?
Ali treba se boriti, a ekipu muljatora i njihove poslušnike koje su postavili iza sebe istjerati na vidjelo.

http://www.vecernji.hr/biznis/svicarska-montana-preuzela-aluflexpack-clanak-481736

Evo ga krenulo!
Pametnima dosta.

New Report

Close