DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Odrzana sjednica Nadzornog Odbora.

Jesu li clanovi NO : Natasa Ivanovic, Dubravko Stimac i Davor Doko
konacno shvatili da sa njima sjedi tajni partner Dlkv-a u poslu sa vjetroelektranama.

Kakvi su da im das 4 nacrtane kokosi na cuvanje i njih bi izgubili!

Gdje nam je sad gosp Skansi, veliki strucnjak za muljanje.
Mogao bi sada ici raditi kod Tipurica (ionako imaju zajednicku tvrtku) ili mozda kao savjetnik u Telgre kod gosp Glada.
Ili mozda u Prvi ili Drugi Park kod punca ili supruge.

Tražim naknadu za AUTORSKO PRAVO. Prije deset dana organizirao sam prosvjed ispred Uprave d.d.a. Pozvao sam radnike iz Tvornice V.Gorice i Dugog sela te radnike i radnice iz Žitnjaka. Oni sa žitnjaka me nisu podržali ni na zboru radnih ljudi ni na konfrerenciji za novinare ni na Markovu trgu, Sada su moji iz.d.o.o. koji su se bunili dobili plaću a ovi sa Žitnjaka koji se nisu bunili nisu dobili plaću. Sada su njima na Žitnjaku proradile Albanske svečice i sad se oni spremaju na prosvijed, kakav ih Sindikat vodi imaju veliku šansu da plaću za deveti mjesec dobiju za USKRS 2013


Gdje nam je sad gosp Skansi, veliki strucnjak za muljanje.
Mogao bi sada ici raditi kod Tipurica (ionako imaju zajednicku tvrtku) ili mozda kao savjetnik u Telgre kod gosp Glada.
Ili mozda u Prvi ili Drugi Park kod punca ili supruge.

Ne znam gdje je,ali s obzirom da nitko ne procesuira kriminal,a trenutno 1700 radnika ceka posteno zaradjene place meni je daleko prirodniji scenarij iz novele Gorky Park iz 1981 koju je napisao Martin Cruz Smith,a po kojoj je 1983 snimljen i film.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Gospodine Hus, uz svo dužno poštovanje, mislim da nije vrijeme i da nije korektno prozivati ikoga unutar Grupe, pa niti sindikat na Žitnjaku. Vremena su izuzetno teška, ne samo u Dalekovodu nego i u državi i mislim da bi svi unutar Grupe trebali biti složni, ali i razmišljati dugoročno koje bi reperkusije cijelokupna ova situacija mogla imati na sve nas. Ovo su izvanredne okolnosti u kojima nitko nema iskustva i razumijem oklijevanje sindikata na Žitnjaku.
Nažalost dio smo igre koju nitko na ovom forumu, ali i 99,99% ljudi unutar Grupe ne shvaća u potpunosti, te nam samo ostaje nada da če ti igrači shvatiti što Dalekovod znači za državu, a pogotovo Hrvatsku koja je gospodarski i industrijski na koljenima.
Što reči za sve one koji svašta pričaju o Dalekovodu, a saznanja o toj firmi imaju samo iz novina ili sa ovog foruma. Nikome od tih ljudi ne pada na pamet da Dalekovod u Hrvatskoj nije mogao opstati ukoliko se nije počeo baviti cestama i opremati iste, a zbog toga što je ovoj državi umjesto energetske neovisnosti bilo važnije graditi ceste koje su 75% godine gotovo prazne.
Kada se spominje Skyoffice u današnjim konotacijama, nikome nije jasno da se isti počeo graditi 2007, a kada se dalo nagovjestiti da gradnje autocesta više neće biti, ali također gradnja energetske mreže nije bila u planu. Te iste godine, vrijednost nekretnina je još uvijek nezaustavljivo rasla. Na žalost desila se 2008. koja je donijela svjetsku krizu, što se naravno odrazilo i na Hrvatsku, te i na Dalekovod. Da li je bilo kriminalnih radnji? Mislim da je bilo, ali ovdje govorimo o dvoje ili troje ljudi u firmi koja je u to vijeme zapošljavala preko 2000 zaposlenika. Razapinjati firmu koja danas zapošljava 1700 zaposlenika, od toga cca 300 inženjera i veseliti se na ovom forumu , pa do čak zagovaranja propasti jednog stupa znanja i iskustva, a možda jednog od rijetkih u Hrvatskoj koji mogu nastupati na stranom tržištu je, u najmanju ruku, zlobno i kratkovidno, a također ne razmišljajuči o reperkusijama koje bi mogle biti na cijelokupno gospodarstvo i na sve firme koje se oslanjanju na poslovanje s Dalekovod Grupom.
Svašta se pisalo i vjerujem da će se i dalje pisati o Dalekovodu kao firmi koja skupo naplačuje svoje usluge, bilo one proizvodne ili montažne. Gospodo moja, skupe u odnosu na koga? Na firme koje imaju svoje zaposlenika prijavljene na minimalac? Na firme koje mijenjaju projekte nakon što su pre jeftino ugovorile poslove? Na firme koje čak ne posjeduju ISO 9001 certifikat, a da ne govorim o certifikatima koji dokazuju kvalitetu čelične konstrukcije, ovjesne i spojne opreme, certifikate montažera koji su možda jedni od najboljih u Europi? Dalekovod Grupa je sama platila crash testove na poligonu za razne odbojne ogradu za ceste, što, vjerujte nije za zanemariti. Certifikati za rasvjetne stupove, također napravljeni od strane EU ovlaštenog tijela. Onda Vam dođe firma koja ima 3-4 zaposlenika, jednu prešu za savijanje i jedan stroj za zavarivanje i on Vam konkurira s cijenom.
Gospodo forumaši, ovo što se događa firmi kao Dalekovode, bez obzira na neke dubiozne radnje koje su se događale, se može dogoditi samo u Hrvatskoj.
Iskreno se nadam da će Grupa prebroditi ove teške, možda čak i najteže trenutke u svojih 60+ godina postojanja, te da će u budućnosti imati rukovodstvo koje se vodi poslovnim uspjesima i poslovnom izvrsnošču.

LP


@sduvnja1

To sto je promjenio nekoliko tvrtki moze znacit dosta ali i nista.Ja sam u 10 godina promjenio 5 firmi. I sto jadnija firma to bolja lova.Nema logike ali tako je.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Tko je ORGANIZIRAO STRAJK,g.Hus pred upravom,molim da mi ponovite,i nije bilo nikakvog strajka,nego je bila rijec o prosvjedu nezadovljni radnika Dalekovod-Proizvodnje.I prestanite se kititi tudjim perijem.

@Enigmus

sduvnja1, 01.12.2012. u 05:26
Nažalost dio smo igre koju nitko na ovom forumu, ali i 99,99% ljudi unutar Grupe ne shvaća u potpunosti, te nam samo ostaje nada da če ti igrači shvatiti što Dalekovod znači za državu, a pogotovo Hrvatsku koja je gospodarski i industrijski na koljenima.

Velika stvar je sto se gotovo svi slazemo da se igraju igre.
Sada, kad je to ustanovljeno, treba sve poduzeti da se otkrije tko su igraci i koji su im ciljevi.
Buduci imamo nesposobne Institucije (Hanfa, Zagrebacja Burza, Dorh i Uskok), jednim dijelom korumpirane medije, ostaje samo borba onih koji su izvan igre, a to su mali dionicari i zaposlenici Dlkv-a, za svoja prava.

Pomozi si i Bog ce ti pomoc.

Koliko god neki lose misle o Forumasima, siguran sam da su i oni jednim dijelom pripomogli ubrzavanju nekih procesa vezano za Dlkv-od.
Pa ovaj Forum citaju i Banke, Fondovi, Uprava, novinari, zaposlenici Dlkv-a, Dorh i Uskok, i dr.

Srecom zivimo u demokratskoj Hrvatskoj, pa uglavnom ne vrijedi ona: Zaustavite Reuters.

@Enigmus

sduvnja1, 01.12.2012. u 05:51
Što reči za sve one koji svašta pričaju o Dalekovodu, a saznanja o toj firmi imaju samo iz novina ili sa ovog foruma. Nikome od tih ljudi ne pada na pamet da Dalekovod u Hrvatskoj nije mogao opstati ukoliko se nije počeo baviti cestama i opremati iste, a zbog toga što je ovoj državi umjesto energetske neovisnosti bilo važnije graditi ceste koje su 75% godine gotovo prazne.

Vrlo cesto se bolji uvid ima izvana nego iznutra.
Ne znam tko je rekao da Dlkv-od nije trebao ulaziti u poslove sa opremanjem cesta.
Ali nije logicno da kooperant Dlkv-a u opremanju cesta – Telegra ima marzu oko 50% i da Telegra kupuje Dlkv-od , umhesto da Dlkv ulazi u vlasnistvo Telegre ako joj je to strateski partner.
Zasto je to bilo tako lijepo procitajte Obrazlozenje u Rjesenju Hanfe o obveznoj ponudi za preuzinanje.
Tamo je sve lijepo nacrtano, a Dorh i Uskok ne samo sto su nepismeni nego su i slijepi kod zdravih ociju. A svi ih masno placamo da rade svoj posao. Oni svoje place dobivaju radili ili neradili, za razliku od mnogih koji rade a ne primaju place, kao napr radnici Dlkv-a.

@Enigmus

sduvnja1, 01.12.2012. u 06:13
Kada se spominje Skyoffice u današnjim konotacijama, nikome nije jasno da se isti počeo graditi 2007, a kada se dalo nagovjestiti da gradnje autocesta više neće biti, ali također gradnja energetske mreže nije bila u planu. Te iste godine, vrijednost nekretnina je još uvijek nezaustavljivo rasla. Na žalost desila se 2008. koja je donijela svjetsku krizu, što se naravno odrazilo i na Hrvatsku, te i na Dalekovod.

Ovdje se u potpunosti slazem sa Vama.
Ali
kad je se uvidjelo da je Sky Office postao veliko opterecenje trebalo ga je se rijesiti, pa cak i sa gubitkom ulozenih sredstava Dlkv-a. Bolje manji gubitak u pocetku nego veliki na kraju. Ali stara Uprava nije imala hrabrosti povuci takav rez. Za novu Upravu je tesko reci jer je relativno kratko u Dlkv-u.
Sudeci po izjavama Gorjupa mislim da su na tragu stare Uprave, a to je ne cini nista. Njegova izjava da Sky Office ne opterecuje poslovanje nego samo Bilancu je netocna i zamagljivanje. Svi znamo kako funkcionira Projektno financiranje. Sve u redu dok subjekt radi, ali kad ne radi aktiviraju se jamstva. Siguran sam da u ovoj blokadi (koja se drzi kao enigma da bi se sakrili prljavi poslovi) jedan dio je i sa osnove Sky Offica.

@Enigmus

sduvnja1, 01.12.2012. u 06:56
Da li je bilo kriminalnih radnji? Mislim da je bilo, ali ovdje govorimo o dvoje ili troje ljudi u firmi koja je u to vijeme zapošljavala preko 2000 zaposlenika.

Da bilo!!

Ne znam jeli Vi kao zaposlenik ne vidite sumu od drveca ili se nekoga ili necega bojite.

This is a free country.

Ponovno procitajte Rjesenje Hanfe o obvezi ponude za preuzimanhe (pogotovo Obrazlozenje).
A ja cu Vam nabrojati imena: Milicic, Skansi, Belamaric, Kraljevic te suucesnici (pobocnici) Telegra (Glad), Tipuric, te ostali znani i neznani pomocnici.
Tako da je brojka puno veca od 2-3 ljudi.
Koliko li je samo bilo malih Skansica u tvrtki, kad su vidjeli sta se radi pa su i oni na svojim razinama krali.
Pored Sanadera bilo je puno Sanaderica.

Nazalost praksa nezakonitih radnji nastavljena je i nakon ulaska Fondova u Dlkv-od. Kako to da Vama i Fondovima Forumasi moraju skupa sa medijima otkrivati da je tajni partner u poslu sa vjetroelektranama Curkovic, osoba koja se vodi kao nezavisan clan NO a u stvari je povezana osoba sa Dlkv-om. Jeli mozda taj Curkovic nesto u rodu prijasnjem direktoru Curkovicu koji je postavio Milicica.
Jeli netko od clanova NO Dlkv-a iz redova Fondova u tazbinskim odnosima sa bivsim clanovima Uprave.

Pomozite da se kriminalne radnje u Dlkv-u otkriju i vinovnici kazne, nezakoniti ugovori poniste, pa necete raspravljati o strajku.

Usput, da je strajk bio najavljen odmah nakon prve neisplacene place efekti bi bili takodjer veci.
Pa i Gorjup koristi strajk kao jedan od argumenata u pregovorima.
Sa strajkom bi isplivali i svi muljatori.
Kao insider u Dlkv-odu jeli mozda znate tko je bio prvi blokator koji je pokrenuo lavinu. Da mozda nije bila Telegra?

@Enigmus

sduvnja1, 01.12.2012. u 07:32
Gospodo forumaši, ovo što se događa firmi kao Dalekovode, bez obzira na neke dubiozne radnje koje su se događale, se može dogoditi samo u Hrvatskoj.
Iskreno se nadam da će Grupa prebroditi ove teške, možda čak i najteže trenutke u svojih 60+ godina postojanja, te da će u budućnosti imati rukovodstvo koje se vodi poslovnim uspjesima i poslovnom izvrsnošču.

Tzv dubiozne radnje su u najvecoj mjeri i dovele Dlkv-od u ovo predstecajno stanje.

Samo rasciscavanje kriminalnih radnji, a to je da Uskok podigne prvu optuznicu, bi dovelo do pocetka ozdravljenja tvrtke.
Ovo sve sada je borba Ekipe muljatora sa Bankama da izvedu zavrsni udarac i zabiju gol. Kakva je obrana vidjet cemo.

I ja se nadam da ce se Dlkv oporaviti, isto kao i Vi zaposlenici koji ste ujedno i dionicari, samo su nam vidjenja drugacija.
Ujedno se i nadam da ce konacno Bajic dobiti nalog od Linica, jer tako stvari funkcioniraju u lijepoj nasoj na brdovitom Balkanu.

Nada umire zadnja.

New Report

Close