DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Upravo sam ponovno pročitao zadnje revizorsko izvješće i nikako nemogu povezati ono što piše tamo i ono što se trenutno dešava sa Dalekovodom…

Nešto sa tim revizorom ne štima ili se od početka ove godine nešto drastično promijenilo, a u što sumnjam…

Ako Dalekovod sve ovo ipak nekako prebrodi svakako bih predložio promjenu revizora…

Definitivno treba promijeniti revizora.
Ovi su (Pricewater…) su od pamtivijeka.

Svaki novi vlasnik bi odmah mijenjao Revizora, iz jednostavnog razloga szo se previse vezu sa Upravom i s vremenom nisu objektivni.

Samo taj osnovni postulat ne znaju, a ja bih rekao ne zele znati, nasi bajni Fondasi, koji su prakticno odlucujuci dionicari.
Sve vise i vise dolazim do zakljucka da su Fondasi (njihovi clanovi NO) umrezeni u kriminalne radnje skupa sa Ekipom muljatora i Bankama.

Usput, netko je spomenuo da predstecajnom nagodbom radnici dobro prolaze jer ce dobiti place. Tocno, ali oni radnici koji su i dionicari puse skupa sa ostalima.


Zaboravlja se da je Erste skrbnicki iz Top 10 prakticki sa prodajom svojih 40-ak tisuca komada odredio sadasnju cijenu.

kad sam ovo pročito počo sam se pitat dal ti se slučajno il namjerno omaklo ili je ovo fakat jer imaš podatke iz sda kaj je ispod top10?
jel ak tvrdiš da je neko prodo 40 hiljki samo na temelju tog kaj je ispo iz top10 i ti ga više ne vidiš je u najmanju ruku neozbiljno i padaš u očima ko ozbiljniji komentator..
po onom kaj se dalo vidit za taj erste je da je on nekakav čudan market mejker koji kupuje skupo a prodaje jeftino. po mom mišljenju zato da bi se valjda neki drugi povezani računi trpali ili praznili i mene ne bi čudilo da je taj erste tu negdje blizu ponovnog ulaska u top10 samo kaj ja nemam uvid kaj je ispod desetog pa nemrem niš tvrdit i sve ostaje samo na razmišljanju

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

zanimljivo kako se nekomentira KUPNJA 2000 KOM po ASKU

a da je po bidu bilo bi stotinu komentara

ma neće od porea biti ništa eventualno u razini komunalne uostalom imamo pravo na referendm
a uostalom brzo će njima isteči mamdat a s time ih sasječi s trona

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


zanimljivo kako se nekomentira KUPNJA 2000 KOM po ASKU

a da je po bidu bilo bi stotinu komentara

A čuj, netko je skinuo strašila [emo_smijeh]

Danas u 10:00 prestala je s radom proizvodnja u Gorici i D.Selu

Iako se u javnosti već provlačila teza da se bankari boje da bi ih 1,5 posto poreza na nekretnine moglo jako puno stajati, jer su tijekom krize preuzeli golem broj stanova, prava je istina da je to najobičniji mit, piše Večernji. Prema provjerenim informacijama iz HNB-a, banke su u posjedu samo tristotinjak stanova, prosječne vrijednosti milijun kuna. Nema tu stoga govora o 15-ak tisuća stanova u vlasništvu banaka.

Prvo, Linić banke, prema Zakonu o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, gura u restrukturiranje gotovo svih tvrtki građevinskog sektora. Većinom su velike i srednje hrvatske građevinske tvrtke u nezavidnoj situaciji još od početka financijske krize.

Najznačajniji broj kredita prema tim građevinskim tvrtkama hrvatski bankari, u skladu s pravilima igre HNB-a, već su kvalificirali kao loše kredite. Sada će, prema Linićevu zakonu, morati kao ključni vjerovnici odlučiti što s građevinarima. Ako su insolventni, tjerat će ih u stečaj. Ako su “samo” nelikvidni, pitat će ih što će graditi, koji su im planovi. Najvjerojatnije je da u ovoj krizi građevinari neće moći ponuditi prikladne poslovne planove, pa će ih bankari redom gurati u stečaj, nadajući se da će tamo naplatiti, za što su već izdvojili rezervacije kvalificirajući stare zajmove građevinarima kao loše.

Dakle, ako se budu žurili,možemo očekivati pravu sječu među građevinarima, navodi Večernji list. Iluzorno je očekivati da će bankari povećavati svoje rizike odobravajući kredite za gradnju novih stanova ili poslovnih zgrada.

Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada [emo_palacd]
Ali svatko je kovač vlastite sreće!

Ovo nije nagovor na kupnju/prodaju. Pravda i poštenje!



Zaboravlja se da je Erste skrbnicki iz Top 10 prakticki sa prodajom svojih 40-ak tisuca komada odredio sadasnju cijenu.

kad sam ovo pročito počo sam se pitat dal ti se slučajno il namjerno omaklo ili je ovo fakat jer imaš podatke iz sda kaj je ispod top10?
jel ak tvrdiš da je neko prodo 40 hiljki samo na temelju tog kaj je ispo iz top10 i ti ga više ne vidiš je u najmanju ruku neozbiljno i padaš u očima ko ozbiljniji komentator..
po onom kaj se dalo vidit za taj erste je da je on nekakav čudan market mejker koji kupuje skupo a prodaje jeftino. po mom mišljenju zato da bi se valjda neki drugi povezani računi trpali ili praznili i mene ne bi čudilo da je taj erste tu negdje blizu ponovnog ulaska u top10 samo kaj ja nemam uvid kaj je ispod desetog pa nemrem niš tvrdit i sve ostaje samo na razmišljanju
[/quote]

U pravu si.
Puno elabriranje bi iziskivalo previse teksta.
Sigurno da bi se kupovanjem podataka od Hanfe moglo doci do preciznijih zakljucaja. Ali se ugrubo moze zakljuciti i bez njih, pogotovo kad bi se znalo tko stoji iza skrbnickog.

Od 07.11. do 14.11. je promet bio cca 110.000 komada (uz pad cijene sa cca 100kn na 64 kune), a od toga samo u jednom danu (12.11.2012.) cca 43.000 komada.
Erste je imao cca 44.000 komada, pa sve upucuje na njega. Sigurno da se tu ukljucilo i par jacih ispod Top 10 te bezbroj malih. Tko je sve kupovao, ne znam. Mozda, kako Vi sugerirate, i neki dogovorno (vrlo vjerojatno, i moje misljenje takodjer) te se sakrili i rasprsili ispod Top 10.

Kako god bilo misljenja sam (bez dokaza, samo pretpostavka) da je Erste skrbnicki odigrao brutalan pad cijene sa odredjenim ciljem. Samo saznanje tko se krije iza dalo bi naslutiti i sa kojim ciljem. U tom slucaju bi se isplatilo i platiti za povijesne izvadke.
Inace u uredjenim trzistima bi ovakvi potezi automatski trazili provjeru od nadleznih institucija.

Ali to je previse za ocekivati u jednoj zemlji na brdovitom Balkanu.


Kako god bilo misljenja sam (bez dokaza, samo pretpostavka) da je Erste skrbnicki odigrao brutalan pad cijene sa odredjenim ciljem. Samo saznanje tko se krije iza dalo bi naslutiti i sa kojim ciljem. U tom slucaju bi se isplatilo i platiti za povijesne izvadke.
Inace u uredjenim trzistima bi ovakvi potezi automatski trazili provjeru od nadleznih institucija.

da je izašo sa svih 44 hiljada van se ne bi kladio ni sa 5 kuna al s ovim se skroz slažem..
ja sam inače prilično uvjeren da taj skrbnički nema veze sa skupinom malih koji kupuju kad ide up i prodaje kad ide down ili tak neš što se ovdje pokušalo proturiti..isto tak ni ovaj pbz skrbnički u top 10 nije po meni investor sa puno malih a to se lijepo vidi po jako jako rijetkim promjenama stanja računa kaj nije karakteristično za račune sa krdom manjih

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

@pisarovina
U globalu se slazemo.
Ali Erste je sumnjiv. Veoma dugo nije bio aktivan i onda odjednom krene u prodaju. Nisam ni mislio da je izisao sa svih 44.000 ali protrgovane kolicine upucuju na to da je imao veliki utjecaj na formiranje padajuce cijene.
To da je zbirni skrbnicki takodjer mislim da nije, a dalje nebih spekulirao jer su samo osjecaji, cak i bez indicija.



@pisarovina

U globalu se slazemo.
Ali Erste je sumnjiv.

iz aviona se to vidi al nema veze..meni je npr upitnik odnosno oću si predočit kako to zadnjih dana ili tjedana izgleda kad uprava dalekovoda pregovara sa bankama? kaj oni se dopelaju negdje crnim audijima i sjednu ujutro u 8 u neku prostoriju i pregovaraju do 16 s pauzom za ručak? i tako bobo (jtgm) iz dana u dan? mislim u čijem je interesu da sad ti neki tobožnji pregovori traju sto godina i zašto tolko traju,budale bi već neki kompromis našle ili ga ne bi našle ak se razumijemo

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

Ajme majko,sto se radi,pa to je za ne povjerovati,i da proizvodnja je stala dans ujutro u 06 00 sati,a ako vas zanima vise informacija,pogledajte danas dnevnik Nove Tv,u 17 ili 19 sati.

New Report

Close