DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ova trennutna cija je odraz svega loseg sto se izdesavalo,ja znam da bi neki rado kupovali po 60-69 ali nemojte pisat da ce ovo da ce ono jedino ako nemate argumentirano ili informaciju o skorasnjoj deblokadi tj neznam ni ja cemu vec….jer ako je nesto kriminal onda je to trenutna cijena..budimo iskreni.

Nije nagovor na prodaju ni na kupnju

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Da kolega elijah,sve u svemu naći ćemo se između vaše i moje cijene tj.65-68 i tu će se “lomit koplja”!


Ova trennutna cija je odraz svega loseg sto se izdesavalo,ja znam da bi neki rado kupovali po 60-69 ali nemojte pisat da ce ovo da ce ono jedino ako nemate argumentirano ili informaciju o skorasnjoj deblokadi tj neznam ni ja cemu vec….jer ako je nesto kriminal onda je to trenutna cijena..budimo iskreni.

Nije nagovor na prodaju ni na kupnju

neki bi i po 50…[emo_ljut]

U ovom trenutku na ovoj dionici nikakva Tehnicka i/ili Fundamentalna analiza ne pomaze u odredjivanju cijene.
Pa ni sadasnja cijena nema veze sa TA i FA.
Cijenu momentalno odredjuje sentiment, percepcija i psihologija, iako je to uvijek prisutno na butzi, sada je to ovdje odlucujuci faktor.

Zaboravlja se da je Erste skrbnicki iz Top 10 prakticki sa prodajom svojih 40-ak tisuca komada odredio sadasnju cijenu.

Cijena Dlkv-a moze biti i nula, odnosno blizu nule, ukoliko tvrtka ide u stecaj.

Eventualna predstecajna nagodba moze zavrsiti svakako za dionicare.

Eventualni dogovori sa vjerovnicima bi bili najpovoljniji za dionicare, ali se postavlja pitanje zasto su uopce Zaba, HPB i dr isli na blokadu racuna u trenutku kad tvrtka radi zaokret u poslovanju.
Previse je ovdje prljavih i zakulisanih igara Banaka u dogovoru sa Ekipom muljatora (Milicic, Skansi, Belamaric, Djukan, Curkovic, Tipuric) da bi se situacija brzo razrijesila. Mislim da Banke ovim sakrivaju svoju kriminalnu umijesanost u nezakonite radnje Ekipe muljatora.

Neka Dorh i Uskok javno pokrene istragu, mislim neka mu Vlada naredi jer jedino tako Bajic funkcionira, pa ce od straha i odsjecanja krakova hobotnice, do dogovora brzo doci jer bi u tom slucaju prevladali racionalni razlozi.

Usput, Konstruktor koji trazi predstecaj, nastavlja raditi na AC preko svojih tvrtki tipa Spegra.

Kako jadni Dorh i Uskok, odnosno Bajic funkcioniraju najbolje je vidljivo na Konstruktotu i Zdericu.

Tko se boji Bajića još?

SDUVNJA1

daj mi reci koja je tvoja svrha pisanja pa ti samo ponavljaš jedno te isto

jesi ti da dionica bude 300kn il da bude 30 kn daj odluči se

kriminal je postojao i postoji u dalekovodu al isto tako i na zse i među fondovima zato ava sadašnja situacija i je takva kakva je na cjeloj zse

Kolega frankie, a posebice sduvnja1, svaka vam čast na postovima. Čitajući vaše komentare i slučajni prolaznik na ovom topicu može brzo skužiti sav jad i bijedu trenutne situacije u Dalekovodu.
Bivši sam dioničar koji je lijepo izgubio na DLKV i koji se s tim nikako ne može pomiriti pa želi ponovno unutra…
No zašto bi se situacija u Dalekovodu riješila na korist malih dioničara?
Ekipa samo želi razbucati firmu i prigrabiti ostatke za što manju lovu. Za DORH i Uskok je dovoljno da ostanu po strani to što je brat jednog od njih pomoćnik ministra?
HANFA po difoltu o ničemu nema pojma niti išta može poduzeti. Pokušajte se sjetiti i jednog primjera kad su zaštitili dioničare i otkrili makinacije na tržištu kapitala. Evo, u slučaju Dalekovoda bi bilo dovoljno utvrditi od koga su mirovinski fondovi našim novcima kupovali dionice po 245 kuna i puno toga bi bilo jasnije. I DORH-u i njima.
Ali pravo pitanje je koja je uloga banaka u cijeloj priči??? Za čiji interes su one blokirale Dalekovod? Ako je njima u interesu stečaj, e onda je bolje da niti ne pokušavam misliti o kupovini dionice, jer stvarno o ništa ne razumijem o tržištu kapitala.
Kao HANFA sam, samo što nisam još i dobro plaćen za to.

Nije dobro [emo_palacd]

Jer predstečajna nagodba se bliži [emo_palacd]

Za što se kockice svakim danom slažu.

Odgovara bankarima, što je i najvažnije u cijeloj priči.

Odgovara i radnicima, jer će dobiti zaslužene plaće a firma će nastaviti raditi.

Odgovara i bivšoj upravi, iz poznatih razloga [emo_bijesan]

A evo bome odgovara i Sindikatu, što nije nevažno u cijeloj priči !!!

A Sindikat zaziva građevinski konzorcij koji bi bio U DRŽAVNOM VLASNIŠTVU !!!!!

Dakle, svima odgovara predstečajna nagodba [emo_palacd]

Pardon, osim malih dioničara i mirovinaca… ali kome su oni bitni, i tko njih išta pita ??? [emo_bijesan]

Matijašević sugerira i kako bi država trebala ući u vlasničke udjele tvrtki iz posrnulog građevinskog sektora, poput Konstruktora, Ingre i Dalekovoda.

To bi, kaže, trebalo biti omogućeno novim zakonom o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, jer bi se na taj način “riješili mnogi žderići, radići i miličići”.

Kada bi to bilo tako, formirao bi se konzorcij tvrtki iz građevinskog sektora koji bi bio u državnom vlasništvu, a mogao bi se javljati na međunarodne natječaje koji se financiraju iz EU fondova, zaključio je Matijašević.

Ovo nije nagovor na kupnju/prodaju. Pravda i poštenje!

@cepincepin

Svakome je u interesu da cijene budu sto vise kod svake dionice, pa tako i Dlkv-a.

Rjesavanje uzroka koji su doveli Dlkv-od na ove razine moze samo podignuti tvrtku, a time i vrijednost dionice.
A za uzroke svi znamo, samo neki (pa i ja) to ponavljamo u svojem interesu i interesu ostalih dionicara.
Pravo pitanje bi bilo zasto suti NO tvrtke, pogotovo oni iz redova Fondova. Cije interese oni stite? Ekipe muljatora, Banaka ili bi trebali stititi interese svojih udjelinicara?
Pitam se da su ulozili svoj a ne tudji novac dan na upravljanje bili reagirali?

Cijena ce porasti samo ako se stvari dovedu na cistac.
Cak ni deblokada racuna nece sada znaciti previse (sigurno hoce privremeno) kad se zna da svi problemi ostaju i da sutra Bank skupa sa Ekipom muljatora uvijek mogu nastaviti raditi probleme.

Sto se mene tice hoce li cijena na 60kuna ili na 90kuna je malo bitno.
Na moje odluke utjecu cimbenici koji ce cijenu dionice ili dovesti blizu nule ili preko 245kuna po kojojsu Fondasi ulazili (kakvi su da su, valjda su imali nesto bolji uvid u poslovanje tvrtke nego sto sam ga ja imao ili ga sada imam.

Sigurno da nekim sudionicima na trzistu je bitno jeli cijena 65 ili 75 kuna.
U tom slucaju je cak i njima bitno saznanje o odredjenim podacima koji se iznose.

ništa od pomoći !?[emo_mrgud]

Upravo sam ponovno pročitao zadnje revizorsko izvješće i nikako nemogu povezati ono što piše tamo i ono što se trenutno dešava sa Dalekovodom…

Nešto sa tim revizorom ne štima ili se od početka ove godine nešto drastično promijenilo, a u što sumnjam…

Ako Dalekovod sve ovo ipak nekako prebrodi svakako bih predložio promjenu revizora…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Dalekovod statut:

Članak 51.
(1) Glavna skupština se mora sazvati najmanje jednom godišnje s time da se ona mora održati u prvih osam mjeseci poslovne godine.

(2) Glavna skupština se bezuvjetno mora sazvati i onda kada to zahtijevaju interesi Društva, ili se uoči da je Društvo izgubilo polovicu temeljnog kapitala.

(3) Glavnu skupštinu može sazvati i Nadzorni odbor, ako obavljajući poslove iz svoje nadležnosti ocijeni da je to potrebno radi dobrobiti Društva.

(4) Uprava može sazvati Glavnu skupštinu i onda kada to u pisanom obliku zatraže dioničari koji zajedno imaju udjele u iznosu od dvadesetog dijela temeljnog kapitala i navedu svrhu i razlog sazivanja Glavne skupštine.

(5) Dioničari iz stavka 4. ovog članka mogu na isti način zahtijevati i da se objavi predmet odlučivanja na Glavnoj skupštini.

dhus03, pošto ovi ostali koji bi to mogli očito neće, ljubazno vas molim da skupite tih 5% glasova među radnicima i da vidimo hoće li biti plaća, na čemu smo i za koga Uprava navija…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

http://www.seebiz.eu/fina-114-duznika-trazi-predstecajnu-nagodbu-konstruktor-treba-nadopuniti-dokumentaciju/ar-50862/

dalekovoda nema među ovim tvrtkama pa samim tim to je poziotivno

zašto se piše drugačije na portalu

New Report

Close