DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 15:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,40
37.443
11,023
3,42
3,44
1,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Gdje taj Skansi umiješa prste tu trava ne raste.

Pratim vašu raspravu već petnestak dana na ovom forumu jer mi pažnju privukla njena cijena pa me prsti malo svrbe ovih dana .[emo_smijeh] Dalekovod je dobra firma koja ima prođu kod nas a i na vanjskom tržištu te ima potencijala ali je zaglibio u općoj besparici

Umjesto da se međusobno prepucavate ko druka a ko ne mislim da bi Vam bilo pametnije da svi skupa upregnete vijuge i odgovorite na slijeđeće pitanja

Znamo ko je blokirao račun ZABA HPB.. Koji su interesi banaka? Novac i Zarada!!
Razmotrimo slijeeće:
a) Stečaj Dalekovoda
b) Naplata Dugova
c) Ulazak u Dalekovod putem dokapitalizacije
d) Nešto četvrto

A) Stečaj dalekovoda ? Jako upitno – Banke gube u tom slučaju – mirovinci su previše zaglibili u Strukturu Dalekovoda u tom slučaju bi se Mirovinci vadili van a mislim da bi to puno suptilnije odradili a ne ovako “đonom” na dionicu (10 se nije mijenjao – jedino je ERSTE ispao) – Upito je koliko bi novaca uspjeli naplatiti

B) Sigurno DA. U interesu banke da dugove naplati ali budimo iskreni dobro na njemu i zarađuju. Ovako pritiskati firmu i onemogućavat mu da normalno posluje može dovesti do slučaja pod “A” i opet svi gube ali postavlja se pitanje “zašto sada ? Bilance Dalekovoda su se počele dobrano popravljat što nas dovodi do slučaja C

C) Ulazak u Dalekovod putem dokapitalizacije – Najvjerovatniji slučaj – Dalekovod je dosta zadužen ali je sa je potencijalna zlatna koka. Rušenje cijena (mislim da su ovaj dio posla ostavili “hijenama” na tržištu i da nisu “direktno” involvirani ali su računali na njega poznavajući strah ulagača u ovim nervoznim vremenima) dionica im omogućava da ga jeftino dokapitaliziraju i time zaigraju na duže staze. Emitiranjem novih dionica dalekovoda i ulaskom BANAKA u strukturu Dalekovoda dolaze do vlasništva (Čini mi se da ovo nije slučajno odigrano nakon donišenje zakona o predstečajnoj nagodbi) a u isto vrijeme smanjuju udio mirovinaca u ukupnom vlasništvu što im omogućavaju da i mirovinci još dokupljuju (nemojmo zaboraviti da max dozvoljeni udio mirovinskih fondova u pojedinom poduzeću 10%). Ova Kriza će proći a bankama ostaje “zlatna koka”.

D) Nešto četvrto – nadapunite slobodno

Ne savjetujem Vam ništa ni kupnju ni prodaju to ćete odlučiti sami. Ovo je moje razmišljanje sami. Još ne posjedujem dionce dalekovoda jer sam ziheraški tip igrača pa eventaulnu kupnju ovih dionica gledam iz “C” perspektive

Mislim da neki ovdje nisu normalni. Zar vi želite kazati da će banke svoj dug od milijardu kuna pretvoriti i dionice po recimo 30 kuna po dionici i imati u posjedu recimo 30 milijuna dionica sa kojima će postati najveći dioničar.I šta će se onda baviti izgradnjom dalekovoda i svim problemima koje proizvodnja nosi pa će vratti ulog za 100 godina, a usput će se slomiti nadzirući upravu itd. Pa jel vi znate da se tu radi o gulikožama koje samo gledaju da izvuku šta brže novce. Jedino rješenje je reprogram dugova, te pretvaranje kratkoročnih u dugoročne obveze čime bi Dalekovod dobio šansu da odradi postojeće poslove, ugovori nove te se usput restrukturira. Ako ode u stečaj to će izazvat gadne posljedice po gospodarstvo i vrlo brzo će se desiti da će ulica progovoriti pa ćete vidjet kakva vas sudbina čeka i zašto ste zazivali stečaj i propast radi sitnih interesa.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Apsolutno istinito….



Dalekovod se moze spasiti, ali za to se treba poklopiti puno stvari…
Vi tu trubite o cijeni dionice svaki dan, a pravite se dugoročni…
Govorite o jako niskim cijenama na temelju svega osim konkretnih činjenica.
Neke od njih:

1. Radnici ne dobivaju plaću.
2. Dobavljačima se ne plaća već godinu dana osim sirovina i energenata. Do sad je klapalo uz cesije, no uz blokadu toga nema.
3. dalekovod je koliko znam primao i avanse. Tko ce to odraditi.
4. Nijedna banka nece dati jamstvo bilo koje vrste, pa ni za dobro izvrsenje ugovora firmi s blokiranim racunom
5. Koliko ce vrijediti dionica kad se milijarda kuna pretvori u dionice? Koliki ce onda biti vas udio u firmi?

A sad recite da drukam

Reci to fond managerima iz OMF koji su ušli po 275 odnosno 245 kn i pri tome izjavili kako je to fer cijena.
[/quote]Kada se radi sa tuđim novcima…svaka je cijena fer!

Ne cijeli dug samo dio – ipak previše vole gotovi novac ali će firmi dati prostora da diše ali onoliko koliko treba da ga danas sutra mogu lijepo zaraditi Zaba je blokirala račun zbog nekakvih 100 milja kuna


Pratim vašu raspravu već petnestak dana na ovom forumu jer mi pažnju privukla njena cijena pa me prsti malo svrbe ovih dana .[emo_smijeh] Dalekovod je dobra firma koja ima prođu kod nas a i na vanjskom tržištu te ima potencijala ali je zaglibio u općoj besparici

Umjesto da se međusobno prepucavate ko druka a ko ne mislim da bi Vam bilo pametnije da svi skupa upregnete vijuge i odgovorite na slijeđeće pitanja

Znamo ko je blokirao račun ZABA HPB.. Koji su interesi banaka? Novac i Zarada!!
Razmotrimo slijeeće:
a) Stečaj Dalekovoda
b) Naplata Dugova
c) Ulazak u Dalekovod putem dokapitalizacije
d) Nešto četvrto

A) Stečaj dalekovoda ? Jako upitno – Banke gube u tom slučaju – mirovinci su previše zaglibili u Strukturu Dalekovoda u tom slučaju bi se Mirovinci vadili van a mislim da bi to puno suptilnije odradili a ne ovako "đonom" na dionicu (10 se nije mijenjao – jedino je ERSTE ispao) – Upito je koliko bi novaca uspjeli naplatiti

B) Sigurno DA. U interesu banke da dugove naplati ali budimo iskreni dobro na njemu i zarađuju. Ovako pritiskati firmu i onemogućavat mu da normalno posluje može dovesti do slučaja pod "A" i opet svi gube ali postavlja se pitanje "zašto sada ? Bilance Dalekovoda su se počele dobrano popravljat što nas dovodi do slučaja C

C) Ulazak u Dalekovod putem dokapitalizacije – Najvjerovatniji slučaj – Dalekovod je dosta zadužen ali je sa je potencijalna zlatna koka. Rušenje cijena (mislim da su ovaj dio posla ostavili "hijenama" na tržištu i da nisu "direktno" involvirani ali su računali na njega poznavajući strah ulagača u ovim nervoznim vremenima) dionica im omogućava da ga jeftino dokapitaliziraju i time zaigraju na duže staze. Emitiranjem novih dionica dalekovoda i ulaskom BANAKA u strukturu Dalekovoda dolaze do vlasništva (Čini mi se da ovo nije slučajno odigrano nakon donišenje zakona o predstečajnoj nagodbi) a u isto vrijeme smanjuju udio mirovinaca u ukupnom vlasništvu što im omogućavaju da i mirovinci još dokupljuju (nemojmo zaboraviti da max dozvoljeni udio mirovinskih fondova u pojedinom poduzeću 10%). Ova Kriza će proći a bankama ostaje "zlatna koka".

D) Nešto četvrto – nadapunite slobodno

Ne savjetujem Vam ništa ni kupnju ni prodaju to ćete odlučiti sami. Ovo je moje razmišljanje sami. Još ne posjedujem dionce dalekovoda jer sam ziheraški tip igrača pa eventaulnu kupnju ovih dionica gledam iz "C" perspektive

Ponavljam još jednom:
Izmjenama poreznog zakona Vlada je je direktore i vlasnike proglasila poreznim jamcima u tvrtkama koje vode i u slučaju da im dokaže zlouporaba, odnosno namjera da prebacuju novac i imovinu između povezanih društva, ili na osobne računa, Porezni zakon omogućuje naplatu iz njihove osobne imovine.

Kako su dionice imovina (stariji pamte definiciju da novac nije imovina..i to je moguće u ovoj zemlji) umjesto preuzimanja putem duga..neka vjerovnici preuzmu dionice(imovinu), onih kojima se eventualno dokaže prije navedeno…u suprotnom..mislim veliki za sebe uvijek pobrinu?

nek ponude dužnicima da im keširaju sva potraživanja koja imaju bez kamata i sa skontom od 50% za solarni keš i da vidiš para na računu..bolje 400 u džepu nego 800 na papiru

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

vidim u skdd da je račun ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) zadnjih dana otpuštao i ispao iz top10
bio je dugo na broju 9 (najmanje cijelu ovu godinu) a otpustio je najmanje 3000 komada jer sadašnji zadnji u top10 ima 43.934

e sad zašto je to meni zanimljivo ?
zato što je baš taj račun sa 44.740 došao na 46.948 u 3.mjesecu ove godine kad je cijena odradila ono zadnje oštrije dizanje sa razina oko 107-120 na nekih 140 do čak 160kn

ima ko kakav komentar ?[emo_beztona]

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

Uprava treba sjesti na avion i napraviti rutu Katar (i ostatak bliskoistočne regije), Moskva (ostatak regije odnosno novostvorene bogate naftom bivše države SSSR), Peking i Shangai (i u povratu Berlin) te prezentirati tvrtku i iznaći novce za reprogram dugova po upola manjoj kamati i jednom zauvijek od..bati ove talijanske lihvarske banke u RH. Takvu strategiju trebaju zauzeti i ostale tvrtke u RH i garantiram da će se kamate na kredite za pravne i fizičke osobe u RH prepoloviti.[emo_namigusa]

U PONEDJELJAK U POLA DVANAEST U DALEKOVODU NA ŽITNJAKU JE KONFERENCIJA ZA NOVINARE. DOĆI ĆE TAMO RADNICI IZ TVORNICE VELIKA GORICA I TVORNICE DUGO SELO. JA ĆU DRŽATI GOVOR ISPRED SINDIKATA I RADNIČKOG VIJEČA. PODRŽITE NAS. MI SE BORIMO ZA RADNIKE DALEKOVODA I ZA NJIHOVU DJECU. NEMOJTE BITI PASIVNI PREMA NAMA. NEMOJTE DA VAS SUTRA VAŠA DJECA PITAJU ZAŠTO NISTE PODRŽALI SINDIKAT. MI SMO SE BORILI U DOMOVINSKOM RATU BORIMO SE I SADA. PODRŽITE NAS . ZAJEDNO SMO JAĆI
PREDSJEDNIK SINDIKATA METALACA DANIJEL HUS



Ponavljam još jednom:
Izmjenama poreznog zakona Vlada je je direktore i vlasnike proglasila poreznim jamcima u tvrtkama koje vode i u slučaju da im dokaže zlouporaba, odnosno namjera da prebacuju novac i imovinu između povezanih društva, ili na osobne računa, Porezni zakon omogućuje naplatu iz njihove osobne imovine.

Kako su dionice imovina (stariji pamte definiciju da novac nije imovina..i to je moguće u ovoj zemlji) umjesto preuzimanja putem duga..neka vjerovnici preuzmu dionice(imovinu), onih kojima se eventualno dokaže prije navedeno…u suprotnom..mislim veliki za sebe uvijek pobrinu?
[/quote]

Ne znam jeli porezni zakon vrijedi i retroaktivno.
Drugo, mora biti dokazano da su radili pronevjere i slicno.
I tu dolazimo do bajnog Drzavnog odvjetnistva.

New Report

Close