DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.07.2024. u 08:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,75
2.319
844
2,76
2,78
0,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Lijepo lijepo [emo_smijesak][emo_dolar][emo_kuna][emo_palacg][emo_palacg][emo_novac]

cash je cash,a sve ostalo je sex!



I sam razmišljam da uletim s još cca 50.000 kn, pa il pukovnik il ono drugo…

Isto tako možeš prošetati do wettpunkta, uložiti 50.000 na crveno ili crno, zažmiriti i nadati se povoljnom ishodu. Ne vidim neku veliku razliku između ta 2 scenarija…
[/quote]

Razlika je itekako očita, jer ako “pogodim”, onda dobitak neće biti “samo” udvostručen…. a informacije kojima raspolažem i malo zdravog razuma govori mi da je samo pitanje vremena kad će mnogi postati svjesni koliko je ovo perspektivna firma…

Zanimljivo da sada samo rijetki govore o pozitivnim cimbenicima u Dlkv-u.
Dlkv je napravio turnaround u poslovanju.
Ima ugovoreno dosta poslova.
Usao je u profitabilan posao sa vjetroelektranama.
Izvrsio restrukturiranje
itd.

Za njihov ogroman dug, netransparentnost Uprave, nesposobnost NO da staru Upravu utjera u red, se odavno zna.

Blokada racuna je jedino novo.
Tko ju je inicirao i sa kojim ciljem, to se ne zna.
Mislim da je to inicirano od strane Ekipe uz podrsku Banaka. Onih istih koji su surovali sa Ekipom u pokusaju nezakonitog preuzimanja Dlkv-a prije nekoliko godina.

Sada nikakvi pokazatelji i racuni ne funkcioniraju.
Nova Uprava je pokazala da ne zna ili ne zeli komunicirati sa dionicarima.
Ili su nesposobni ili odradjuju prljave poslove za staru Upravu i njene pobocnike.



I sam razmišljam da uletim s još cca 50.000 kn, pa il pukovnik il ono drugo…

Isto tako možeš prošetati do wettpunkta, uložiti 50.000 na crveno ili crno, zažmiriti i nadati se povoljnom ishodu. Ne vidim neku veliku razliku između ta 2 scenarija…
[/quote]

pošto sam se kladio dosta u životu reći ću vam da 50% na crveno crno je najpravednija kocka daleko pravednije od namještaljki koje se ovdje prodaju..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Nova uprava na celu sa Gorjupom su lutke na koncu ne odlucuje u firmi ama bas o nicemu.Ako ne vjerujes pitaj zaposlenike dalekovoda.Tamo i dalje vedri i oblaci Lukin sin.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


ide ovo kao i većina drugih građevinara prema nuli….nažalost tako je, sve dok cijene kvadrata stanova padnu na 800 EUR (što je i realno) pa se pokrene novi investicijski ciklus po realnim cijenama….

ne znam uopće puno o ovoj firmi kao i o ostalim građevinarima, ali strah me je šta će se tu dogoditi…sigurno bi trebalo uslijediti jedno okrupnjavanje pod jednom firmom….bolje to nego propadanje…

za razliku od građevinara, ima jedna druga firma (PTKM) čija cijena pada iako je najavljen prolazak Južnog toka kroz Mađarsku (a mi smo spojeni preko Slobodnice na mađarski plin) kao i gradnja LNG terminala…i ta dionica pada…a trebala bi rasti…nelogičnosti jako puno na ZSE…

stvarno nelogično firma koja posluje u plusu (dlkv)trebaa u stečaj a vječiti gubitaš (ptkm) treba rasti .trebalo bi biti obrnuto.

Dionica je krenula strelovito dolje kao da ide u stecaj, a svi znamo da je daleko od toga, a razlog pada je nista drugo nego nesigurnost u kojem obliku ce se dalekovod preoblikovat i s kakvom bilancom tj. kakav udio ce postojeci dionicari imat u njoj nakon predstecajne nagodbe sta je po svemu sudeci izgledno kako stvari stoje tako da ce dionica ocito bit volatilna u narednom razdoblju jer je je svaka nesigurnost i neznananje pogodno tlo za spekulacije.Smisao predstecajne nagodbe je da firma nastavi poslovat redovno dok vjerovnici ne postignu dogovor o financijskom rekonstruiranju i da nakon dogovora firma izadje zdravija i sposobnija nastavit svoje poslovanje s manje utega koje ce je opterecivat usljed cega je i doslo do ovoga.S druge strane vjerovnicima je to prilika da spase odredjeni dio kapitala koji bi izgubili u slucaju stecaja, a znamo da to moze bit i poprilicni gubitak po cemu se zapravo moze zakljucit da ce dio obveza se zapravo smanjit ili kao smanjena kamata,smanjena potrazivanja ili udio u kapitalu cime mi se pari da postojeci dionicari ne bi trebali nesto puno izgubit cak suprotno dok s druge strane vrijeme u predstecajnoj nagodbi predstavlja jedan hendikept za daljne poslovanje s pogleda dobijanja poslova ili davanja garancija i jamstava za dobivene poslove s tim da je poprilican broj poslova vec ugovoren pa je nekakav kontunitet osiguran vec prije osim ako se neki poslovi ne poniste zbog nastale situacije, jos jedna stvar mi je zanimljiva koliko sam svatio u trenutku otvaranja predstecajne nagodbe mislim da je dalekovod prakticki oslobodjen kamata na posojece kredite dok se ne postigne nagodba u vezi istih sta bi bilo logicno.Tako da je zapravo dosta pitanja i dosta nepoznatih razvoja dogadjaja koji mogu utjecat na postojece dionicare i pozitivnih i negativnih s tim da potpuni gubitak je tu prakticno jako malo vjerovatan koliko sam ja svatio jedino sta je neminovno je spekulacija i volativnost na dionici do zavrsetka.Tako ja vidim stvari svaki dodatak i rasprava na ovo bila bi pozeljna da se dionicari i forumasi bolje se informiraju

Ignore : renči


Npr. ova je jako bitna vijest pogotovo bi mogla bitna za Dalekovod, jer Adris traži dokapitalizaciju Uljanika, mogao bi i Adris dokapitalizirati npr. Dalekovod, jer znamo da imam veliki interes u energetski dio, to bi bila win win situacija za sve dioničare ako banke ucjenjuju a fondovi ne prate, neka se da prijedlog Adrisu za dokapitalizaciju Dalekovoda po 100 Kn po dionici i prihvatili bi ovi u Adrisu…….

Adris iznenadio na startu, koliko će fondovi u završnici?


jel ti t0 nagovaras na kupnju dionica adrisa ? ako da, onda ti je ovo prva pametna u zadnjih nekoliko godina !


Nova uprava na celu sa Gorjupom su lutke na koncu ne odlucuje u firmi ama bas o nicemu.Ako ne vjerujes pitaj zaposlenike dalekovoda.Tamo i dalje vedri i oblaci Lukin sin.

Koliko je meni poznato lukin sin je poslan na godisnji prvi dan kad se prominila uprava jer se pobunio na nesto i jos se nije vratio tako da ta informacija bas i ne stoji kako sam ja cuo

Ignore : renči


Nova uprava na celu sa Gorjupom su lutke na koncu ne odlucuje u firmi ama bas o nicemu.Ako ne vjerujes pitaj zaposlenike dalekovoda.Tamo i dalje vedri i oblaci Lukin sin.

Nazalost izgleda da nesposobni clanovi NO iz redova Fondova isto tako nista ne odlucuju. Izgleda da su i oni lutke na koncu.

Jučer je iskipano preko 43.000 dionica, tako da dok ne dođe eventualna vijest o deblokadi računa teško da DLKV može jače porasti iznad ovih 70 kn

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Svaka negativna vijest ovdje iskoristit će se za daljni pad cijene. Dakle ako ne dođu pozitivne vijesti u skoro vrijeme ode ovo ispod 50 kuna. Onaj tko misli da je kraj rasprodaje vara se. Sve dok ima kupaca prodavat će se na ovoj cijeni, a kada i zadnji optimista potroši lovu, slijedi daljni pad.
Desit će se slična situacija kao i na Ingri, jer je scenarij identičan.
Kada cijena padne na najnižu razinu, onda više nitko neće imati novca, a ni hrabrosti da kupuje. Dakle ove cijene su još uvijek privlačne za kupnju, a niže cijene neće biti privlačne. Nelogično i apsurdno, ali istinito.

New Report

Close