DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 12:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,46
16.626
4,807
3,44
3,46
0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dalekovod na korak do predstečajne nagodbe

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Ovo je presmiješno!
Al bar znamo tko je krivac za sve.
ZABA kao što sam i mislio!

Vrijednost trenutno neodrađenih ugovorenih poslova Dalekovoda iznosi 1,8 milijardi kuna, a najvećim se dijelom ti poslovi planiraju realizirati u 2013. godini, navodi se u izvješću.

Po podacima iz izvješća, prihodi su na razini Grupe u prvih devet mjeseci ove godine iznosili 1,09 milijardi kuna i bili za 25 posto viši nego u isto vrijeme prošle godine, dok su prihodi samog društva Dalekovod smanjeni za 3,5 posto, na 784,1 milijun kuna.

Dalekovod ima u skyofficu vrijednost oko 450 milijuna kuna, da ne pričamo o ostalim nekretninama, tipa Bruška 250 milijuna … Po trenutnoj cijeni na burzi vrijednost tvrtke je 250 milijuna tj. vrijednost vjetroelektrane Bruška koja im godišnje donosi prihod od 50 milijuna kuna (puštena je u pogon u 4 mjesecu ove godine).

I onda ga RBA blokira zbog 30 milijuna kuna, PBZ se izjasnio da ih nije blokirao. Očito se žele dokopat dijela sky offica.

Mislim kakve su to bezvezarije sa stečajem, zar bi to i državi bilo u interesu koja ubire od njih godišnje preko 150 milijuna kuna.

Primjerice pa da sam ja država pokrio bi im taj mali minus jer znam da ću na njima ubrati 10x više love, pa to su i ameri napravili sa svojim auto kompanijama primjerice.

Mislim nije mi jasno kakve vi sve besmislice pišete po ovom forumu i izazivate paniku medu malim dionicarima.

Prvih 10 drže 40 % tvrtke i smanjio je udio jedino ERSTE 0.10 % i to je bila ona dogovorena transakcija od 3500 komada, znači nisu iskipavali.

Mislim da nije bilo ove blokade nakon financijskog izvještaja dionica bi bila na cca. 150. Koji moraš biti tudum da prodaješ na ovim razinama, a HANFU opče ne želim komentirati, ja neznam uopče koja je njihova funkcija kao organizacije.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

@ gekko

Slažem se..samo nije RBA vec ZABA.

cash je cash,a sve ostalo je sex!

GEKKO- SVOJE INFORMACIJE SLOBODNO BACI U KOŠ. NEBODERI SU U POČETNOJ CJENI BILI STO MILIONA EURA A TO NIJE 45O NEGO 750 MILIONA. TVORNICA U GORICI ZA DEVET MJESECI OVE GODINE IMA IZVANREDNE REZULTATE. ALI NEMOŽE 200 RADNIKA U GORCI IZVUČI 1700 U GRUPI

MILAS JE BIO DIREKTOR TVORNICE U VELIKOJ GORICI, IZA NJEGA POSTOJE IZVANREDNI REZULTATI POSLOVANJA NIJE BIO ČLAN UPRAVE GRUPE, RADNICIMA JE NAJAVIO PODIZANNJE PLAĆA JEDINI JE ON ISPLATIO POLA REGRESA ZA PROIZVODNJU A
SMJENJEN JE I TO PRVI DAN. ZAŠTOOOOOOOOOOOOOO ?

Aha znaci ovdje se radi da je prilikom promjene agregatnog stanja imovine iz novcane u nekretninske isparilo 300 miljuna kuna.Nije lose.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


@ gekko

Slažem se..samo nije RBA vec ZABA.

Za Zabu je jos uvijek neprovjerena informacija.
Sada ih je tko zna koliko.
Za procijeniti namjere odredjenih vjerovnika bitno je tko je prvi blokirai racun.

Mislim da bankama nije u interesu predstecajna nagodba i da oni silom moraju ulaziti u vlasnistvo. Banke zele samo svoj novac nazad uvecan za kamate.
Mislim da je to muljanje stare Uprave, a nova Uprava samo sprovodi naum stare.

Kako protumaciti da nitko od sada navedenih blokadora nije izvrsio blokadu dok je bila Stara Uprava sa Milicicem. Ili je dogovor ili blokadori ne vjeruju u sposobnost nove Uprave.

Kako to da je Q2 Dlkv-a imao Ebitda oko 12% (objavljeno za vrijeme stare Uprave) , a Q3 negativnu Ebitda (objavljeno za vrijeme nove Uprave, a realizirano za vrijeme stare Uprave).

Ocito su radjene manipulacije sa Izvjescima.
I to vec nije kreativno knjigovodstvo nego kazneno djelo manipulacije trzistem kapitala i namjerno guranje Dlkv-a u predstecajnu nagodbu.

I sta radi NO to sve amenuje.

U NO iz redova Fondova sjede sve vrli ekonomisti koji se i ne zapitaju kako u jednom kvartalu Ebitda moze biti +12% , a u slijedecem -12%.
Glavno da oni fino sjede, primaju za to naknade u privatne dzepove i usput spaljuju novce buducih umirovljenika.


GEKKO- SVOJE INFORMACIJE SLOBODNO BACI U KOŠ. NEBODERI SU U POČETNOJ CJENI BILI STO MILIONA EURA A TO NIJE 45O NEGO 750 MILIONA. TVORNICA U GORICI ZA DEVET MJESECI OVE GODINE IMA IZVANREDNE REZULTATE. ALI NEMOŽE 200 RADNIKA U GORCI IZVUČI 1700 U GRUPI

Koliko znam cijena oba tornja Sky Offica na kraju je kostala oko 100 milijuna Eura.
Dlkv-ov je samo jedan toranj i cijena je oko 400-450M kuna.

Jedino da Dlkv nije pripomogao Montmontazi kao sto je u poslu sa VE pripomogao svom tajnom partneru – clanu NO – gosp Curkovicu.

Interesantno da Dlkv sa svojim partnerima uvijek puši debele kubanke, a partneri dobro prodju.
Ne cujem da je Montmontaza u blokadi zbog Sky Offica.

Meni je jasno da su banke pohlepne, ali mirovinski fondovi ne bi smjeli dopustiti nekome da preuzme dio dalekovoda po jeftinim cijenama, bolje da oni dokapitaliziraju dalekovod po 100 Kn, jer oni su napravili ključne stvari u dalekovodu, i upravo dokapitalizacija od strane mirovinskih fondova je spasila dalekovod i dala mu mogućnost da se razvija i raste, a sada netko drugi zaba, hoće da pobere plodove toga rada i ruši cijenu jer oni vide mogućnost da zarade mnogo. Ako fondovi dopuste da netko dokapitalizira po manjim cijenama od 250 Kn a to nisu oni, jedino fondovi oni imaju pravo da naprave dokapitalizaciju po 100 Kn, inače radi se velikom kaznenom djelu, jer mirovinski sustav može lako izdvojiti 250 milijuna Kn za dokapitalizaciju dalekovod, i neka preuzmu kompletni nadzor nad radom firme, a ovako će pobrati svu korist neke banke, inače mirovinski fondovi ne smiju se zadovoljavati samo naknadom u upravnom odboru koja je 2000 Kn mjesečno………….

Dalekovod na korak do predstečajne nagodbe

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kako stoji u predstečajnoj nagodbi

Naime, ako čelni ljudi Dalekovoda pokrenu taj postupak, mogu konsolidirati kompaniju. Iako su odredbe zakona o financijskom poslovanju mnogima još nejasne, kaže naš sugovornik, jedno je jasno – predstečajna nagodba znači moratorij, a u postupku koji bi trajao oko 120 dana bili bi odblokirani računi.

U tom razdoblju ne bi bilo moguće pustiti nove zadužnice i ne bi bilo prisilne naplate, što bi dalo vremena Dalekovodu da se digne na noge.

Ključne informacije
Ja sam zvao Dalekovod i tražio dodatne informacije, i oni svi govore o predstečajnoj nagodbi…… većina radnika ne zna tko je blokirao dalekovod, ali znaju da se radi o predstečajnoj nagodbi

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close