DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 18:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,70
1.204
446
2,70
2,76
-2,17%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.energyobserver.com/vesti.php?lang=1&ID=38938

Iz teksta bi se dalo zaključiti da će Albanska vlada pod pritiskom KFW-a morati hitno ugovoriti Izgradnju Dalekovoda Albanija-Kosovo i to ni manje ni više nego s Dalekovodom!!!

rješenje na pomolu?

Dalekovod na korak do predstečajne nagodbe

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

NI POŠTO NE PRODAVAJTE DIONICE DALEKOVODA JER ZAKON O PREDSTEČAJNOJ NAGOBI KAŽE SLIJEDEĆE:

(1) Ako je dužnik organiziran kao društvo kapitala, može u prijedlogu predstečajne nagodbe ponuditi vjerovnicima da po vlastitom izboru:

1. pristanu na smanjenje tražbina i odgodu rokova ispunjenja tražbina i/ili,

2. svoje tražbine unesu u temeljni kapital u postupku povećanja temeljnog kapitala dužnika.

Ovo smanjenje cijene dionice utječe na to da vjerovnici uđu s većim postotkom u vlasništvo Dalekovoda. Cijenu treba dizati jer stanje u Dalekovodu nije katastrofalno!!

Ovo spuštanje cijene je samo zbog točke 2. Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbI, gdje vjerovnici sa svojim potraživanjima od 300 milijuna kuna hoće 50% dalekovoda. No tek slijedeće godine u 1 mjesecu će se vidjeti iz izvještaja pozitivni rezultati!!

Ja bi radije da Dalekovod ide u stečaj nego da ide u predstečajnu nagodbu gdje netko namjerno ruši cijenu dionice da bi se dokopo većeg udjela za manje novaca.

Cinjenica jest da je i u ovom slučaju netko prešao banke. Blokirao je Dalekovod sa 100 milijuna kuna i sada hoće predstečajnu nagodbu i ruši cijenu dionice koliko god može niže. Ne bi me čudilo i daje sruši na 20 kuna, gdje će preuzeti 50% udjela u dalekovodu i još će mu Dalekovod biti i dužan.

TO NE TREBA DOZVOLITI!!!

Dalekovod grupa ima 2 milijarde kuna duga. Ne može ih vratiti da se na glavu postavi. Jedino da se dogodi čudo pa država prisili bivše (i sadašnje) vlasnike da vrate što su pokrali.
Istina je da Dalekovod ima ugovorene poslove, da ima zdravih i profitabilinih dijelova grupe, ali Dalekovod u cijelini je propao. Do Božića vrijednost dionice će biti 2,5 -2,8 kuna.
Bivša uprava je prije godinu dana provodilka restrukturiranje, bilo je bolnih rezova, plaće su nam smanjene (30-ak % u apsolutnom iznosu, realno prepolovljene),puno ljudi je potjerano u mirovinu ili na čekanje pa su dobili otkaz itd.
Današnja uprava ne radi ništa u tom smislu, instaliraju mediokritete na važna mjesta, netransparentni su, daju besplatni gablec radnicima ali ne daju nikakvo objašnjenje o stanju u firmi i o tome što poduzimaju za spas Dalekovoda.
Sindikati su priča za sebe, nikakvu akciju oni neće pokrenuti jer su impotentni. Ista stvar je sa Radničkim vijećem.
Dio radnika je već napustio firmu (oni najbolji), ostali gledaju kamo bi otišli.

O blokadi: račun Dalekovoda najprije je blokirala HYPO banka, a nakon toga krenula je lavina. U prošlom tjednu 30-ak vjerovnika je blokiralo račun. Dalekovod ne pregovara sa jednim vjerovnikom nego sa 30-ak njih.
Ako razmišljate o ovoj dionici budite oprezni, uključite mozak, ne vjerujte ekipi sa foruma (ni meni, naravno).

rješenje na pomolu?

Dalekovod na korak do predstečajne nagodbe


publish treba stisnuti [emo_namigusa][emo_namigusa]

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

SINDIKAT SE PO ZAKONU MOŽE POZIVATI SAMO NA KOLEKTIVNI UGOVOR. O VLASNIŠTVU FIRME I DIONICAMA UPRAVA FIRME ODGOVARA DIONIČARIMA

Sindikat je mogao, da ima muda, još prije 10 dana pozvati radnike iz Gorice da idu na Žitnjak polupati koji prozor i pitati di je naša lova. Vama uprava da nekakvu uopćenu izjavu kako nešto pregovaraju s bankama i sindikatima je to dosta?
Jeste li pitali o čemu pregovaraju, koji su zahtjevi banaka, a koji uprave, niti jedan detalj o tim famoznim pregovorima nitko ne zna. Znamo samo da plaće nema.


O blokadi: račun Dalekovoda najprije je blokirala HYPO banka, a nakon toga krenula je lavina. U prošlom tjednu 30-ak vjerovnika je blokiralo račun. Dalekovod ne pregovara sa jednim vjerovnikom nego sa 30-ak njih.
Ako razmišljate o ovoj dionici budite oprezni, uključite mozak, ne vjerujte ekipi sa foruma (ni meni, naravno).

Likovima koji su danas počeli pisati na forumu ne vjerujem apsolutno ništa.
Predstečajna nagodba je najbolje rješenje za sve male dioničare Dalekovoda i ostale vjerovnike osim banaka.

Dragi prijatelju, ako misliš da će riješenje ove tragedije ići na ruku malim dioničarim a ne bankama, predlažem ti da prestaneš vjerovati sam sebi.
Osim u slučaju da si direktor neke banke. Onda čestitam.



O blokadi: račun Dalekovoda najprije je blokirala HYPO banka, a nakon toga krenula je lavina. U prošlom tjednu 30-ak vjerovnika je blokiralo račun. Dalekovod ne pregovara sa jednim vjerovnikom nego sa 30-ak njih.
Ako razmišljate o ovoj dionici budite oprezni, uključite mozak, ne vjerujte ekipi sa foruma (ni meni, naravno).

Likovima koji su danas počeli pisati na forumu ne vjerujem apsolutno ništa.
Predstečajna nagodba je najbolje rješenje za sve male dioničare Dalekovoda i ostale vjerovnike osim banaka.
[/quote]

Slažem se, s tim da mislim da upravo banke forsiraju predstečajnu nagodbu, tako da ne bih rekao da im to ne paše.[emo_namigusa]

New Report

Close