DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 16:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,77
10.056
3,630
2,72
2,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jos jedna cinjenica je interesantna a to je da je prosli tjedan protrgovano sa jako puno dionica, a nitko nije usao u top 10. Meni se cini da se tu samo prelijeva iz supljeg u prazno i namjerno rusi cijena, a uprava ne zeli da im se vrse uplate na racun. WTF, ovo bi trebalo preispitati. Ajmo HUS ocituj se po ovom pitanju!


Tko je blokirao Dlkv i sa kojim ciljem bas u trenutku kad je otisla stara Uprava i dosla nova Uprava. Ovdje mislim na prvu blokadu.
2)
Banke po kreditima. Glavni kreditori su se javno ocitovali da nisu.

Jesu PBZ i RBA ali nigdje nisam vidio demantij ZABE……….

Clanovi NO Dlkv-a su:
1)
Petar Djukan, bivsi direktor IGH, predsjednik
Isluzeni kadar, zemljak Milicica
Po kojem kriteriju taj sjedi u NO i jos je predsjednik, to nitko ne zna.
Pretpostavljam da mu je uloga stititi necasne radnje bivse i vjerohatno sadasnhe Uprave.
2)
Marijan Pavlovic, pravnik, zaposlenik Dlkv-a, zamjenik predsjednika
Ovaj mora biti ziva enciklopedija necasnih radnji u Dlkv-u. Kad ga se Uskok docepa (ako se Uskok usudi pokrenuti postupak) mogao bi biti zasticeni svjedok
3), 4), 5)
Natasa Ivanovic, Davor Doko, Dubravko Stimac
Predstavnici Mirovinskih Fondova
Nesposobni karijeristi kojima je jedino bitno da naknade budu isplacene na njihov privatni racun. To su oni isti koji su u godinu daba uspjeli ulaganjem u Dlkv-od izgubiti cca 65% ulaganja, i to nakon detaljne analize prilikom dokapitalizacije. Jedan od njih (ErstePlavi) cak je sudjelivao u muljanjima sa Tekegrom (onom istom koja sada blokira Dlkv-od) kupujuci od Telegre par mjeseci prije dokapa po 25% skupljoj cijeni kako Telegra nebi nista izgubila kroz dokap.
6)
Ante Curkovic, neovisni strucnjak
Famozni tajni partner Dlkv-a u poslu sa vjetroelektrabama.
Toliko tajan da ostali clanovi NO i Uprava nisu pojma imali da je to taj tajni partner.
7)
Viktor Miletic, predstavnik radnika
Najvjerojatnije osoba postavljena reda radi i da digne ruku kad zatreba.

Nevjerovatno je da su MM-ovi tolika naiva da sami puštaju da im netko ruši mirovinu umjesto da zaštite svoja ulaganja.
Na njihovom mjestu čuvao bi DLKV i ulagao i pomagao. Jer firma može biti među najboljima u Evropi u svojoj branši.
Oni kao ovce, ne znaju ni gdje ni kako.

Trebao bih par ključnih odgovora a vezano za bilancu Dalekovoda:

DALEKOVOD GRUPA:
1. Materijalna imovina u pripremi: 320 milijuna kuna – ista se povećala za 70 milijuna kuna u odnosu na prošlu godinu
2. Ulaganja u nekretnine 225 milijuna kuna
3. Kratkokorčne obveze prema bankama i drugim financijskim institucijama 366 milijuna kuna

Koja su to ulaganja u nekretnine i materijalna imovina u pripremi?

Koliko su ove kratkoročne obveze uistinu kratkoročne i dali ih je moguće prolognirati?

Evo jedne interesantne informacije.

Čini mi se po prizoru iz tunela da Dalekovod još nije naplatio svoje radove na svetom Iliji 😉

Znamo kakve su cijene kad se tuneli opremaju, a ako se opremi do kraja godine mislim da će se i popraviti račun dobiti i gubitka. Evo još 167 milijuna kuna (bez PDV-a) koje treba naplatiti 😉

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=74986

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/193302/Default.aspx

http://www.radioimotski.hr/index.php/politika/545-osvjetljavanje-tunela-sv-ilija-u-mjesecu-rujnu

Ja se za svoje dionice ne bojim. Čak štoviše sutra dokupljujem! hihihih


Trebao bih par ključnih odgovora a vezano za bilancu Dalekovoda:

DALEKOVOD GRUPA:
1. Materijalna imovina u pripremi: 320 milijuna kuna – ista se povećala za 70 milijuna kuna u odnosu na prošlu godinu
2. Ulaganja u nekretnine 225 milijuna kuna
3. Kratkokorčne obveze prema bankama i drugim financijskim institucijama 366 milijuna kuna

Koja su to ulaganja u nekretnine i materijalna imovina u pripremi
Koliko su ove kratkoročne obveze uistinu kratkoročne i dali ih je moguće prolognirati?

Glede Materijalne imovine u pripremi, prema Bilanci samo je cca 7M kod Dlkv d.d. , znaci gotovo sve (cca 313M) je kod Dlkv grupa, odnosno kcerki d.o.o.
Vjerojatno se radi o ulaganjima u pogon cincaonice ili slicno.

Ulaganja u Sky Office i VE se vode kao izvanbilancni zapisi. Izvanbilancni zapisi iznose 845M sto otprilike i odgovara cca 400M VE (samo Dlkv-ov dio) i cca 450M Sky Office.

Primjetite da izvanbilancni zapisi iznose cca 35% Aktuve/Pasive Dlkv Grupe, odnosbo cak 42% od Aktive kod Dlkv d.d.


Nevjerovatno je da su MM-ovi tolika naiva da sami puštaju da im netko ruši mirovinu umjesto da zaštite svoja ulaganja.
Na njihovom mjestu čuvao bi DLKV i ulagao i pomagao. Jer firma može biti među najboljima u Evropi u svojoj branši.
Oni kao ovce, ne znaju ni gdje ni kako.

Stvarno nevjerojatno!

Mislim da je nenoguce da su toliko naivni. Prije bih rejao da su nesposobni ili nedaj boze jos gore da igraju prljave poslove sa Ekipom na stetu buducih umirovljenika. Iako za jednoga, Erste Plavi postoji opravdaba sumnja da je igrao mutno u slucaju kupnje dionica od Telegre po 25% vecoj cijeni nego je bila dokapitalizacija. Tim cinom su ostetili umirovljenike a pomogli nekoj Telegri. Ako su to napravili namjerno onda je to politicko i kazneno pitanje.
Ako su to pak napravili iz neznanja onda su nesposobni pa bi odgovorne osobe trebale odstupiti.


Re: frankie
veki1, 11.11.2012. u 15:45
Glatko ce se Bajic od ovoga oprat.Reci ce nitko nije podnio kaznenu prijavu.Zato ti podnesi prijavu Uskoku pa cemo vidit kako ce postupat.

Drzavno odvjetnistvo (Bajic) mora reagirati po sluzbenoj duznosti na javno iznesene cinjenice u Rjesenju Hanfe.

Osim toga zasto mislis da nitko nije podnio kaznenu prijavu Uskoku.

Moje misljenje zasto Uskok ne reagira je iznesen u prethodnom postu.

Ipak je Lijepa Nasa na brdovitom Balkanu, mislim pod onim sta pojam balkanizam znaci, ne geografski sto je nebitno.
[/quote]

Kad bi čovjek mogao vidjeti onaj trenutak kad likovi iz Uskoka, Dorha, policije i ostalih nadležnih službi koje se bave kriminalom krenu u mirovinu, a zaslužena mirovina izgubljena negdje u bespućima Mirovinskih fondova.[emo_namigusa]



Tko je blokirao Dlkv i sa kojim ciljem bas u trenutku kad je otisla stara Uprava i dosla nova Uprava. Ovdje mislim na prvu blokadu.
2)
Banke po kreditima. Glavni kreditori su se javno ocitovali da nisu.

Jesu PBZ i RBA ali nigdje nisam vidio demantij ZABE……….
[/quote]

U pravu si.
Mislim da bankama, glavnim kreditorima nije u in teresu blokirati Dlkv-od. Pogotovo sto ih se vec sada proziva da su natjerale Fondove da dokapitalizuraju Dlkv kako bi dosle do svojih novaca preko ledja buducih umirovljenika.
Dapace mislim da bankama nije u interesu ni predstecajba nagodva.
Jedini koji inaju interesa su muljatori – Ekipa.

Tko ovo planira graditi?

Dalekovod ili Ćurković?

http://www.apo.hr/news/?op=viewitem&id=81&lang=1

Snagom vjetra do 13 milijuna eura

Cini se da ce se krenuti sa Voštanama još ove godine!

New Report

Close