DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,72
490
180
2,72
2,76
-1,45%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jeli gosp Gorjup i nova Uprava nasla kupca za Dlkv-ov udio u vjetroelektranama.

Ne znam sta im toliko treba. Imaju tajnog partnera gosp Curkovica, clana NO.
Sa njime su trebali ici kao partnerom u izgradnju vjetroelektrana Kamensko-Vostane, zbaci svaki po 20 MW (ukupno snage 40MW). Taman da te novce tajni partner preusmjeri na vec gotovi portfelj Dlkv-a u pogonu koji iznosi 23MW.

Nije valjda da kad je Dlkv-od u financijskim problemima i tajni partner u istim problemima. Koliko znam oni su samo poslovni partneri i nisu vlasnicki povezani.

E moji clanovi Nadzornog Odbora iz redova Fondova. Kako Vas nije sran sjediti i primati nakbade u vlastiti dzep.


Tajnost koliko i od koga je racun blokiran je i dalje aktualna.
Po svemu sudeci i ove tajne morat ce otkriti sami forumasi.

Lako moguće da je to ova sapunica koja bi mogla završiti po principu vuk sit a koze na broju tako da Grad Split zbog *viših ciljeva* uđe u vlasništvo Konstruktora: http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/214072/Zasto-i-ova-Vlada-pogoduje-Konstruktoru
citat: *drugi osigurač je bankovno jamstvo na deset milijuna kuna ‘za izvršenje ugovora’, a treći i ključni – korporativno jamstvo Konstruktora, IGH i Dalekovoda. Po tom dokumentu, kojega splitski gradonačelnik Željko Kerum posjeduje od početka mandata, Grad Split u svakom trenu može bez sudskog postupka blokirati račun triju tvrtki i naplatiti štetu. Ako nemaju novca na računu – može im zaplijeniti imovinu. Ako baš ni to ne ide – može ih preuzeti i postati novi vlasnik. Mora se priznati da bi bilo zanimljivo vidjeti kako Žderić gubi tvrtku*

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

Tko je blokirao Dlkv i sa kojim ciljem bas u trenutku kad je otisla stara Uprava i dosla nova Uprava. Ovdje mislim na prvu blokadu.
1)
Hypo Leasing zbog jamstava i zaduznica, buduci se radi o projektnom financiranju (tako kaze Uprava u zadnjen Izvhescu).
Timeing je moguc kao cista koincidencija sa odlukom Hypa da prodaje podruznice pa ciste portfelj.
2)
Banke po kreditima. Glavni kreditori su se javno ocitovali da nisu.
3)
Po meni najvjerotnije,jedan od kooperanata u dogovoru sa starom Upravom.
Najbolji kandidat za to je Telegra.
Telegra je jedan od vecih dionicara Dlkv-a, koja je u vlasnistvo dosla muljanjima sa ekipom: Milicic, Skansi, Tipuric i drugi navedeni u Rjesenju Hanfe o njihovoj obvezi ponude o preuzimanju. Kako Bajic ne radi svoj posao za koje ih placamo, ekipa je nastavila tamo gdje ih Habfa (citaj Samodol) zaustavio. Odnosno unistiti tvrtku, docepati se sa izvucenim novcima iz Dlkv-a tog istog Dlkv-a , a preko Curkovica se docepati se besplatno i vjetroelektrana vrijednosti cca 80 milijuna Eura.

Sve je to moguce buduci nova Uprava ne reagira mozda iz razloga sto je i postavljena od stare Uprave da odigra prljavu igru do kraja.
Tu jos imamo i nesposobne clanove Nadzornog Odbora kojima se to dogadja ispred nosa. Mozda i nisu nesposobni nego su …..

Bdw, navodno se radi o blokadi o nekih 100-ak milijuna kuna, za sada.

Zasto Uprava nije dala podatke o poslovanju i dugovima sa povezanim osobama kao sto je Telegra – jedan od vecih dionicara Dlkv-a.

Zasto Uskok (citaj Bajic) nije izvidio nezakonitosti koje su navedene u Rjesenju Hanfe (citaj Samodol) o obvezi davanja ponude o preuzimanju Dalekovoda od strane Trlegre, Skansija, Milicica, Tipurica i drugih.

Pa sta ako Linic osobno ne voli Samodola.

Pa sta ako je Skansijev brat visoko pozicionirani u Ministarstvu Jovanovica.

Pa sta ako je EU rekla da je Hrvatska pravno uredjena drzava – ovo je cinicno.

@sduvnja1
Glatko ce se Bajic od ovoga oprat.Reci ce nitko nije podnio kaznenu prijavu.Zato ti podnesi prijavu Uskoku pa cemo vidit kako ce postupat.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Re: frankie

sduvnja1, 11.11.2012. u 07:59
Glatko ce se Bajic od ovoga oprat.Reci ce nitko nije podnio kaznenu prijavu.Zato ti podnesi prijavu Uskoku pa cemo vidit kako ce postupat.

Drzavno odvjetnistvo (Bajic) mora reagirati po sluzbenoj duznosti na javno iznesene cinjenice u Rjesenju Hanfe.

Osim toga zasto mislis da nitko nije podnio kaznenu prijavu Uskoku.

Moje misljenje zasto Uskok ne reagira je iznesen u prethodnom postu.

Ipak je Lijepa Nasa na brdovitom Balkanu, mislim pod onim sta pojam balkanizam znaci, ne geografski sto je nebitno.

Pa u rjesenju Hanfe stoji da su zajednicki djelovali,a to ne znaci da su i pocinili kazneno djelo. Ako su doduse nekom gimnastikom izvacili pare iz Dalekovoda da bi tom lovom postali vlasnici,a time pocinili mozda djela prijevare ili nekakva kaznena djela iz okvira gospodarskog kriminala onda bi tocno trebalo podnjeti Uskoku za koja djela podnosis kaznenu prijavu,protiv koga i na sto sumnjas.Potkrijepit to nekakvim dokazima i vozi moja.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

kolega frankie,pa i prijevara je kazneno djelo.da bi bila kažnjiva u ovom slučju bitno je kada je počinjena.ja već imam sastavljene prijave protiv nekih.

Pa jasno da je naveo sam za primjer samo prijevaru i neka djela iz oblasti gospodarskog kriminala. Pa ako imas sto ih ne posaljes. Imamo novu pravdu na djelu.Valjda ce sta procesuirat do sudnjeg dana.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Stvar je vrlo jednostavna, Telegra im je jedan od najvecih poslovnih partnera. Pogledajte im samo RDIG I bilancu AAA. Za vrijeme Sanadera dobiti su bile cca 50 milijuna kuna sa 200 ljudi, iz cega proizilazi da je marza cca 45%. Ja ne znam zasto je to Dalekovod dozvolio. Nijedan svjetski proizvodjac opreme za tunele nije istu mogao ponuditi jer je u tenderima dokumentacija za nadmetanje koštala 50.000,00 kuna. Mogao ju je kupiti sam dalekovod i onda sve pare od opremanjq tunela usmjeriti telegri. Kako vratiti pokradeno na legalan nacin? NIKAKO!!!! Neki ljudi bi trebali u zatvor samo zato sto su neznalice!!!

Re frankie:

U Rjesenju Hanfe o obvezi preuzinanja za Ekipu po Obrazlozenje navedeno je previse podataka za osnovanu sumnju pocinjenja kaznenog djela .
Na primjer kada kaze da su dionice kupovane od strane Credos Consulting (vlasnici Tipuric i Skansi, odnosno njihove suprugr) iskljucivo iz sredstava koja su bila uplacivana od ciljnog drustva (Dalekovoda) na teret izvrsenih konzalting usluga.

Ako netko ne zeli raditi svoj posao kako treba, uvijek ce naci izliku da to ne ucini.

Kako to da su Polanceca sudili i osudili za reflektore. Njemu uopce nisu dokazali da je novce spremio u svoj dzep, a ovdje gdje imaju pola posla obavljeno od strane Samodola uopce ne reagiraju.

New Report

Close