DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.10.2024. u 19:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,44
26.000
7,558
3,42
3,44
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@inverter

Oprosti, a ako se ne odblokira, onda TA nece pokazati oversold…?
Ne kuzim to… [emo_zacudjen]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Ima li na ovom forumu netko tko je investitor a ne špekulant??? Vi ste svi dioničari, a u stvari jedva čekate prodati dionicu? Ukoliko mislite da je firma dobra i da uprava i NO rade dobro i u vašem interesu, te da postoji perspektiva u poslu kojim se bavi, tada nemate razloga za brigu! Oscilacija cijene je uobičajena iz tisuću razloga koje poznajete pa vam ih ne treba nabrajati!!! Ukoliko imate drugačiji stav i mislite da Uprava i NO ne zaslužuju vaše povjerenje, da posao kojim se bavi nema perspektivu ili je čak i ima, ali uvjet prvi nije ispunjen…zabrinite se za svoje novce! Ja nikad nisam volio ni DLKV ni IGH ni INGR, pa sam propustio kolosalne trendove na gore…ali i one na dole!
Pa ovo je kompanija u kojoj glavni dioničari nemaju pravo raspolaganja dionicama,kompanija koja je u talu sa IGH, Konstruktorom (koji je odavno u stečaju), Zagrebmontažom, prevarama na Areni u Splitu….ja vam želim puno sreće…moje novce vidjet neće…..

Kakav je to volumen od 484,000 kn?Toliko firma popije mjesečno kava.
Da je promet bio 2-3 mil kn,pa bi vjerovao al kolega 484,000[emo_zacudjen]

A čuj, kad je cijena niska. Priličan broj komada se danas potrgovao. Iskreno i ja sam stajao na kupnji sa H nalogom, ali kad sam vidio da to samo pada maknuo sam se. Ne izgleda baš najbolje, a netko samo trpa. Vjerujem da će biti neka vijest opet. Točno tako je padao sa 120 i onda na 105 izašla vijest. Mada ne znam što bi više moglo biti loše. Zahtjev za stečaj mi ne izgleda vjerojatan, ali opet, sve je moguće.


napokon se popunio onaj gap na cca 112,kad je skocio na 120 zbog 2Q…i to se temeljito popunio…

Kakve sad gapove popunjavamo???

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Gledam sto govori kolega inverter na TA gdje je obrana i kaze na 60-70(sto su ujedno i najnize cijene dalekovoda ikad od uvrstenja). Naime od 5.3.2001. kad je uvrsten u trgovanje do 20.3.2002. protrgovano je tocno 58869 dionica po prosjecnoj ispod 100 kuna. Nikada do nazad 8 dana tj 30.10.2012 nije vise zabiljezena cijena niza od 100 kuna. Od 30.10.2012. do jucer protrgovano je 28792 dionica ispod 100 kuna prosjecna. Znaci za sada uvjetno receno samo 30000 dionica donosi mogucu zaradu.Sve ostalo je pusing.A dionica je preko 2,6 miljona!!!! Znaci ako firma vrijedi i netko ima ikakvu informaciju iznutra ovo se zove sisanje ovaca i kupovanje firme za brokve,a ako je ovo zrelo za stecaj onda cijena nije ni bitna jer ce biti daj sto das.
Pored toga u cijeloj svojoj povijesti trgovanja(11 i po godina) dionica Dalekovoda je protrgovana na vecem volumenu od jucerasnjeg jos samo 18 puta.Toliko o nekakvoj statistici.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!



….Mislim da ako je TK padne ispod 300 milijuna kuna moraju prodavati, nisan siguran u kojem roku.

Mislim da ovo nije tocno jer ako je onda ce "sutra" cijena na 10 kuna,a bez obzira na sve mirovinci su cijenu trebali branit na oko 105 kuna.Oni su sad van igre,a cisto sumnjam da mali ulagaci mogu znatnije dignit cijenu cak i bez ovog iskipavanja.
[/quote]

Točno.Donja minimalna cijena kupnje za fondove je točno 104,63.
I sada sindikat vedri i oblači u ovoj dionici.
Dakle,ingrizacija dalekovoda,tj.šortanje ili ti ga prodaja radi jeftinije kupnje.Dakle,igre sa nalozima,velika lažna kupnja kada sindikat prodaje i
velika lažna prodaja kada sindikat kupuje.
I normalno jaka radio mileva,korištenje medija i slične muljaže,jer što više
bude valova zarada može biti veća.
I tako će biti sve do trenutka skidanja blokade ili pokretanja stečaja.
Osobno smatrtam da je Dalekovod zreo za stečaj s obzirom na velike kratloročne
obveze,ukupmu prezaduženost,veliki pušing kroz plačanja kamata,potencijalno
veliog gubitka u Spaladaium areni.
Ipak će netko od građevinara i opstati.Mislim da će ih spašavati politika.
Ali samo mislim i ne bih se kladio.

U DLKV ni meda ni mlijeka,samo gorke suze za dugoročne.

Ipak restrukturiranje!

Na inicijativu predsjednika SMH-IS Vedrana Dragičevića 31.10.2012. godine održan je sastanak s Upravom Dalekovoda dd

Da je Vlada htjela dalekovod stjerat u stecaj vec je mogla.Pouzdano znam da im to nije u interesu.Vec su im jednom pomogli.Ipak se radi o velikoj firmi koja moze dosta toga.Upropastit tako nesto moze samo totalni destruktivac. I mada ovoj Vladi ne vjerujem nista unatoc tome vjerujem da ce pomoci opstanku dalekovoda. Medjutim u RH nikako da se shvati da nema uspjeha u sprezi sa kriminalom. Uspjeh i kriminal jednostavno ne mogu imati znak jednakosti. Kad jednog dana to shvate/imo i kada i ako zavlada nekakvo postenje,pocmu se cijeniti moralne vrijednosti i postovati zakoni onda ce ova drzava mozda naprijed.Do tada psi laju,a karavane prolaze.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

ovo šta je dijelom sve padalo jućer ,reći će da je zbog utjecaja
izvana, jer bože moj mi uvozimo kad cijene rokaju u usa i eurpi a kad oni rastu mi stagniramo

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Na inicijativu predsjednika SMH-IS Vedrana Dragičevića 31.10.2012.  godine  održan je sastanak s novom Upravom Dalekovoda dd o gospodarskom stanju u toj tvrtki. Na sastanku su razmijenjene i sve važne informacije, vezane uz gospodarsku aktivnost, plaće radnika i moguće restrukturiranje ove tvrtke uz zadržavanje što više radnih mjesta. Ispred Uprave Dalekovoda dd bili prisutni Matjaž Gorjup, predsjednik Uprave i Željko Lekšić, član Uprave, te Jadranka Dolčić, voditeljica sektora za ljudske potencijale. Ispred SMH-IS sastanku su prisustvovali glavni sindikalni povjerenici:  Danijel Hus, Dalekovod Proizvodnje doo, Zlatan Čolo, Dalekovod Cinčaonice Dugo Selo, te Mladen Babić, TIM Topusko dd, predsjednik SMH-IS Vedran Dragičević, te regionalni povjerenici Josip Juričić i Dragutin Vuljanić, kao i pomoćnici predsjednika Davor Šmuljić i Vesna Mlinarić.
Re: dbcooper23
Mazanje ociju sindikata.
1) Restrukturiranje je uglavnom sprovedeno. Svako daljnje restruktiraranje ide prema smanjenju poslovne sposobnosti Dlkv-a.
2) Ne spominju se pravi uzroci nelikvidnosti i zasto je Dlkv u ovoj situaciji:
a) Problem sa Sky Office
b) Naplata potrazivanja od drzave
c) Isisavanje novaca preko Tipurica, Telegre, i dr
d) Nesposobnost Uprave
e) Nesposobnost Nadzornog Odbora
f) Netransparentnost Uprave prema zaposlenicima

Netko ce reci, nije to uloga Sindikata.
Mislim da Sindikati moraju imati Aktivnu ulogu a ne Pasivnu ulogu.
Ovako ih samo vozaju dok ne sakriju sve necasne radnje iz proslosti.
To je po meni bio cilj ovog sastanka, da se dobije na vremenu, bez zakljucaka i konkretnih poteza, a koji su izvan teme o kojoj se raspravljalo.

Nadalje evo gledam sto kaze sindikat. U sindikate previse n vjerujem ,a u nas se uvrijezilo pravilo da u sindikatima side lincine tj najgori radnici. Do sada uglavnom sindikalisti nisu nista drugo ni pokazali. Mozda sindikat dalekovoda bude izuzetak,mozda su oni drugaciji. Drzim da je gosp. Hus bar na ovim stranicama pokzao da je drugaciji i da mu nije tesko sporkat ruke. Indikativno je da i oni detektiraju problem upravo ondje gdje sam ga i ja detektirao. Znaci pitanje je kako nekakav cato iz HEPa ili profesorcic na ekonomskom fakultetu moze zaradit taoliko novca da ulazi u ovakve vlasnicke strukture. E tu bi trebala reagirat i drzava na nacin da se radi provjera imovine i nesrazmjer iste s primanjima. Vrlo jednostavno sto ne moze s dokazat oduzimat,a ako se usput otkrije kriminal ajde druze robija.Dokle god se ovo ne detektira i procesuira RH mogu samo zvati malom zemljom za velike lopine.Nista drugo.
Jucerasnje trgovanje sam aktivno pratio i kako se kupovalo tako se pojacavala prodaja za skoro ajmo reci nesto vise 2/3 kupljenih dionica sto ima osnova da je 2/3 dionica stavljano odmah nakon kupnje na prodaju kako bi se izazvao stampedo rasprodaje,a bez stvarne namjere prodaje. Gdje ce ovo dovest dionicu sam Bog zna. Da li je ovoliko trebala biti srusena radi blokade ne znam.I dalje drzim da je cijena ove dionice tu gdje je samo radi ovih marifetluka s vlasnistvom.Tu je uzrok svih problema dalekovoda. FI mi se ni ne cini toliko los,a firma ipak ima neku buducnost i ugovorene poslove.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

frenkie ovo si lipo napisao
ovi šta su kupili ovih dana nemaju namjeru prodat
čekaju se dobre vijesti pa eventualno tek onda

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close