DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 02:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,44
26.000
7,558
3,42
3,44
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nemam dionice DALEKOVODA iako moram priznati da djeluje dosta primaljivo sada. Dugoročna skrivena pozitivna divergencija.
Ako bi se dogodila deblokada računa moglo bi ovdje frcati uskoro.
Još malo dioničari pa se stoga strpite, doći će bolji dani i za vas.



Smiju li MF (mirovinci) još uvijek kupovati dionice DLKV ili je sad cijena ispod praga njihove kupnje?
Ako je ispod praga, imaju li oni obvezu prodati dionice DLKV koje imaju (kao što je to svojevremeno bilo kod nekih dionica, čini mi se kod ADPL?)

evo ovo vam je kopija od HANFE koji su meni na mail poslali, jer sam i ja imao takav upit prije pola godine.
Člankom 4. Pravilnika o dodatnim kriterijima ulaganja i investicijskim ograničenjima mirovinskih fondova (NN br. 129/07, 32/08, 112/08, 121/08, 2/09, 9/09 i 141/09) definirano je kako u vrijednosne papire izdane od strane
dioničkih društava uvrštenih u ostale kotacije, a izvan službene kotacije na burzi u RH, dozvoljeno ulagati:
u dionice koje u trenutku stjecanja imaju početnu tržišnu kapitalizaciju veću od 350 milijuna kuna. Ukoliko se zbog promjene tržišnih cijena vrijednost tržišne kapitalizacije dionica spusti ispod vrijednosti od 350 milijuna kuna,
fond može i dalje stjecati te dionice sve dok se vrijednost tržišne
kapitalizacije dionica ne spusti ispod vrijednosti od 300 milijuna kuna.
u dionice koje u slobodnoj prodaji imaju manje od 10% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj prodaji veća od 100 milijuna kuna.
[/quote]

Mislim da ako je TK padne ispod 300 milijuna kuna moraju prodavati, nisan siguran u kojem roku.


firma koja je u 3 kvarealu smanjla gubitak za 90%

firma koja ima ugovorenog posla za iduću god 1,8 milijardi kn doslovno masakrirana od koga i za koga

Ocito da samo poslovanje nije jedini cimbenik koji odreduje cijenu dionice.
Na primjer: blokada racuna, netransparentna Uprava, nesposoban NO, mutni poslovi bivse Uprave itd


….Mislim da ako je TK padne ispod 300 milijuna kuna moraju prodavati, nisan siguran u kojem roku.

Mislim da ovo nije tocno jer ako je onda ce “sutra” cijena na 10 kuna,a bez obzira na sve mirovinci su cijenu trebali branit na oko 105 kuna.Oni su sad van igre,a cisto sumnjam da mali ulagaci mogu znatnije dignit cijenu cak i bez ovog iskipavanja.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Ima li netko informaciju tko je iskrcao danas?

A tko se ukrcao?

Trebalo bi pitati Hanfu ima li tu na strani kupaca i/ili prodavatelja onih koji nebi smjeli trgovati.
Popis je podugacak:
Svi oni koji raspolazu povlastenim informacijama glede blokade racuna, a to su prijatelji, rodjaci, ljubavnice i obitelj clanova Uprave i clanova NO.
Sve navedene osobe i tvrtke povezane sa osobama i tvrtkama kojima je Hanfa zabranila raspolaganje dionicama, kao sto su Skansi, Tipuric, Milicic, Telegra i druga Ekipa.

Nazalost na brdovitom Balkanu Hanfa nezna ili ne zeli obavljati posao za koji je placena. Vjerojatno nadlezni u Hanfi cekaju Nalog gosp Linica.
Jadni Linic pored njegovih problema jos mora misliti kakve naloge davati Hanfi.



Ima li netko informaciju tko je iskrcao danas?

A tko se ukrcao?

[/quote]
Mi naivci mali dioničari koji vjerujemo u ovaj smrad od države i TK.
Pokrali su sve u ovoj državi,pa sad evo i nas koji smo vjerovali da možemo nešto promjeniti.Ovo će se vjerovatno vratiti na neku normalnu cijenu al ovako rušenje cijena zadnjih godinu dana…nemam rječi[emo_bijesan]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


K:P je omjer cca 1:10. Sreća da se nije trgovalo još pola sata jer bi vjerojatno došlo do donje blokade. Nešto grdo se ovdje iza brda valja
[emo_zacudjen]

iskipano je preko 14.000 dionica, a još toliko ih je na prodaji

Ja bi se kladio da je polovica tih stavljena samo da rade pritisak na prodaju isto kao i oni sa H nalogom prvo je radio pritisak na 100 i nesto kuna sad je na 96-97 uvjek na udaljenosti, a vjerovatno u isto vrijeme skuplja tako da ti brojevi nista ne znaci osim za plasenje kao sta smo i vidili danas se kupilo tih 14K, a kupnja je bila samo oko 3k ono sta vidis ne znaci da je zapravo tako samo privid i sta ne sumnjam da ce pritisak bit i sutra i to pogotovo odma na otvaranju da se odma stvori panika tako da bi sutra mogla bit jako povoljna kupnja.

Ignore : renči

@StatusQuo

Tako sam i ja mislio kad je IGH bio na 1200 kn,a vidi gdje je sad[emo_bijesan]
Nemamo mi pojma što se događa![emo_naivan]

Sramotno je tj.žalosno da netko sa dva/tri malo veća naloga na asku stvori paniku gdje dionica padne 5-7 %,a da od velikih nitko nereagira[emo_bijesan].

Normalno da neće reagirati kad su svi u istom košu[emo_ljut]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

UPRAVA I NADZORNI ODBOR TREBAJU OTICI !



@StatusQuo

Tako sam i ja mislio kad je IGH bio na 1200 kn,a vidi gdje je sad[emo_bijesan]
Nemamo mi pojma što se događa![emo_naivan]

Sramotno je tj.žalosno da netko sa dva/tri malo veća naloga na asku stvori paniku gdje dionica padne 5-7 %,a da od velikih nitko nereagira[emo_bijesan].

Normalno da neće reagirati kad su svi u istom košu[emo_ljut]

Komentar mi nije bio u smislu opravdanosti neke cijene vec samo na to da je to nacin trgovanja da nekad stavljas na prodaju nesto sta ne mislis prodat s ciljem da napravis pritisak na cijenu da bi jeftinije dokupio isto vrijedi i za obrnutu situaciju.Mozda nam Ivana pojasni svoje taktike 😛

Ignore : renči

pa već se to desilo s 245 na 90 kuna , s tim da je ogromna razlika jer su mirovnici kupovali po trišnoj cijeni
a igh je kupio neki rus po 700 kuna a knjigovodstvena je bila puno viša
samo što za razliku od igh dlkv ima posla
a to se vidi po prihodima
u svakom slučaju za mene bolji izbir nego petrica dioki

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Novih 1000 komada iskipano je po kupnji, samo nebo zna gdje će stati pad ovaj puta, na 80 kn? ili niže? [emo_vrtimise]

Ako mogu želje , čestitke i pozdravi ja bih kupila po 40 kuna.

New Report

Close