DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 12:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ma ljudi ne kuze da ce RH MORATI uloziti OGROMNE NOVCE u proizvodnju osobito obnovljive energije i da je tu DLKV glavni igrac..kao i u postavljanju dalekovoda -krece plomin,gradit ce se HE i druge elektrane i to sve dolazi taman nakon ovih poslova
plus obnova i ulaganja u elektoprivredu u europi kao zamasnjak oporavka…

a dlkv dok treba mote graditi i prodavati i zaraditi na VE a potom ,kad povisi prihode moze ih i zadrzavati i crpiti zaradu na tome

Ovo je odličan post za svaku pohvalu 🙂 tako i ja gledam, samo mnogi to kuže, ali neće da kažu…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ZAGREB – Grupa Dalekovod je u trećem kvartalu 2012. godine ostvarila prihode od prodaje u ukupnom iznosu od 1.090 mil. HRK što predstavlja povećanje od 25% u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

fantastičan rezultat


ZAGREB – Grupa Dalekovod je u trećem kvartalu 2012. godine ostvarila prihode od prodaje u ukupnom iznosu od 1.090 mil. HRK što predstavlja povećanje od 25% u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

fantastičan rezultat

rezultat je jadan,a ne fantastičan [emo_palacd]

izvjesce 2011-o dokapu koji je bio..
Novo se izdanje izvršilo u dva kruga: u prvom krugu, 17,8%-tni udio (408.700 dionica) prodan je uglavnom
hrvatskim mirovinskim fondovima. U drugom krugu, 7,2%-tni udio (164.753 dionica) je prodan Telegri d.o.o.
jednom od kljucnih dobavljaca Matice. Kroz ovo su izdanje hrvatski mirovinski fondovi postali najveci i kljucni
dionicari Dalekovoda te trenutno drže tri od sedam mjesta u NO-u Društva. Novac prikupljen dokapitalizacijom
korišten je za podmirivanje obveza prema zaposlenima za otpremnine, ulaganje u vjetroelektrane, te
podmirivanje obveza prema dobavljacima

e to je razvojni a ne gubitnicki mentalitet
plus svage godine dodatni dobici od 75 milja kn usteda samo na fiksnim troskovima..
a tu se krije i misterija problema s bankama-nisu smanjivali tim novcem dugove nego isli u razvoj koji sad donosi rezultate
jos da bancice naprave swap dijela kredita u udjele,npr po 200kn..sto bi lijepo pasalo i nama kao okvirna cijena sadasnje vrijednosti [emo_smijeh]

Ja sam na dalekovodu neutralni promatrač od negdje 4 mjeseca, ne pišem ovo radi naslađivanja po kojoj sam tada cijeni prodavao, i kako od tog dana novi redizajnirani portfelj je čak i u nekom simboličnom plusu od 5%. Nego, kolegama koji ovdje pišu pro dalekovoda, pomaci se vide, međutim, u zadnjih par postova, vi upravo ističite državu, koja će prema vama pokrenuti goleme investicije u obnovljive enrgije, i još neke infrastrukturalne projekte. Gospodo uskoro ističe cijela jedna godina nove vlade, pitam Vas koji veliki investicijski projekt je započeo???? Sjetimo se nazovi velikog projekta koji bi tebao zaposliti hrvatsku građevinu obnavljanja fasada, zar to nekome sa ekonomskim i ostalim pratećim znanjima govori da će se tu odraditi neki veliki radovi, a i taj projekt je isto na standby-u. Stvarno kako ovdje često se spominje da svi pišu iz nekih interesa, ja apsolutno nemam ovdje nikakvih interesa, samo upozoravam da se pouzdajete previše u državu, a ta državu na ZSE u obliku AUDIO je glavni rasprodavč imovine na ovoj našoj burzi, doduše iz nekih d.d. je i bilo pametno izaći zbog katastrofalnog stanja, to Vam je pravi pokazatelj koliko “država ima povjerenja u svoju državu”.

@ svi

ma ljudi ne kuze da ce RH MORATI uloziti OGROMNE NOVCE u proizvodnju osobito obnovljive energije i da je tu DLKV glavni igrac..kao i u postavljanju dalekovoda -krece

Točno je da će Republika Hrvatska u obnovljive izvore + IPCC direktivu + gospodarenje otpadom + emisije CO2 morati uložiti ogromne novce.

Ukoliko ne uloži, morati će platiti (penale) razliku na koju se obvezala.

Dalekovod, da je glavni igrač za to, je potpuna g.lupost.

Da li je Vama uopće jasan pojam obnovljivih izvora energije i koliko je to široko područje, ili dalekovod npr. proizvodi bioetanol ili uljanu repicu.

Nadam se da je ovima u Upravi jasnije što rade, kada već ne znamo kako.

lp [emo_vrtimise]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Al ajmo sad malo o vjetroelektranama tj. prodaji istih nesto novo sta se pojavilo u ovom trenutku iako na prvi pogled mi kad sam to procitao to nije bilo nekako bas draga informacija zapravo mi je sve draza iz razloga sta bi se za njih mogla postic dobra cijena i brzo ih prodat i sredit dosta bilancu i jos na tome lijepo zaradit moja procijena da bi se cijena mogla kretat od cca 250 mil za dalekovod dio iz cega bi dalekovod mogao imat dobit od te prodaje cca 100 mil

Ako bi prodali cijeli portfelj VE od 46MW za 500M kuna , odnosno Dlkv-ov dio za 250M kuna, tada bi Dlkv bio u debelom gubitku.
Profitirali bi samo famozni tajni partneri (Curkovici, Curici i drugi) koji su ulozili vrlo malo kapitala i to prakticki bez rizika.

VE su gradene kroz projektno financiranje te ako dobro rade (a sve ukazuje da rade) ne opterecuju Dlkv financijski osim kroz dana jamstva i zaduznice, za koje je Dlkv dao u cijelosti iako je vlasnik samo 50% VE.

Mislim da je ovo potez nove Uprave na tragu stare Uprave (koja ih je i postavila) da se prodajom zametnu tragovi mutnih radnji stare Uprave i tajnih partnera i da Fondovi operu ruke kao oni nista nisu znali a sjedili su u NO sa predstavnikom tajnog partnera. Sad kad za daljnje poslove sa VE Dlkv nije u mogucnosti dati jamstva i zaduznice, a famozni partner nikad nije ni davao niti mislio dati nastao je problem.



Al ajmo sad malo o vjetroelektranama tj. prodaji istih nesto novo sta se pojavilo u ovom trenutku iako na prvi pogled mi kad sam to procitao to nije bilo nekako bas draga informacija zapravo mi je sve draza iz razloga sta bi se za njih mogla postic dobra cijena i brzo ih prodat i sredit dosta bilancu i jos na tome lijepo zaradit moja procijena da bi se cijena mogla kretat od cca 250 mil za dalekovod dio iz cega bi dalekovod mogao imat dobit od te prodaje cca 100 mil

I prebacili bi obvezu kredita na druge, i tako bi smanjili recimo oko 80 milijuna Eura dugova + 250 milijuna Kn na svoj račun dakle prodajom toga dijela i naplatom potraživanja od autodošlcesta i bi do približno milijardu Kn,bez prodaje sky office, i to se meni sviđa jer to bi drastično podiglo vrijednost dionice, pogotovo kada se proda skyoffice ili iznajmni. U vezi kupovine vjetroelektrana, one se mogu jako brzo prodati a to ćemo vidjeti, što će biti 🙂
[/quote]

80 milja eura koje su banke dale za vjetroelektrane nisu u bilanci dalekovoda i tu se nista ne bi mijenjalo osim dijela koji je dalekovod morao dati za financiranje izgradnje VE u vrijednosti cca 150 mil kn

Ignore : renči

1 za bakicu ([emo_plazi])
Zbog znacajne ekspertize i povijesnih referenci na podrucju elektroinženjeringa, Dalekovod je u potrazi za
novim zajednickim ulaganjima i partnerstvima za razvoj OIE projekte u regiji (vjetroelektrane, biomasa,
geotermalna energija itd.). U primarnom su fokusu Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Srbija, koje su do sada
uložile minimalna sredstva u OIE projekte, ali ocekuju novi val investicija uslijed pristupa Europskoj Uniji.
Nadalje, Hrvatska je trenutno podinvestirana u podrucju OIE, posebice energije vjetra, sa samo 131 MW
instaliranih kapaciteta. Strategija je Hrvatske imati do 1.000 MW instaliranih kapaciteta do 2020. godine
[emo_zloban]



Al ajmo sad malo o vjetroelektranama tj. prodaji istih nesto novo sta se pojavilo u ovom trenutku iako na prvi pogled mi kad sam to procitao to nije bilo nekako bas draga informacija zapravo mi je sve draza iz razloga sta bi se za njih mogla postic dobra cijena i brzo ih prodat i sredit dosta bilancu i jos na tome lijepo zaradit moja procijena da bi se cijena mogla kretat od cca 250 mil za dalekovod dio iz cega bi dalekovod mogao imat dobit od te prodaje cca 100 mil

Ako bi prodali cijeli portfelj VE od 46MW za 500M kuna , odnosno Dlkv-ov dio za 250M kuna, tada bi Dlkv bio u debelom gubitku.
Profitirali bi samo famozni tajni partneri (Curkovici, Curici i drugi) koji su ulozili vrlo malo kapitala i to prakticki bez rizika.

VE su gradene kroz projektno financiranje te ako dobro rade (a sve ukazuje da rade) ne opterecuju Dlkv financijski osim kroz dana jamstva i zaduznice, za koje je Dlkv dao u cijelosti iako je vlasnik samo 50% VE.

Mislim da je ovo potez nove Uprave na tragu stare Uprave (koja ih je i postavila) da se prodajom zametnu tragovi mutnih radnji stare Uprave i tajnih partnera i da Fondovi operu ruke kao oni nista nisu znali a sjedili su u NO sa predstavnikom tajnog partnera. Sad kad za daljnje poslove sa VE Dlkv nije u mogucnosti dati jamstva i zaduznice, a famozni partner nikad nije ni davao niti mislio dati nastao je problem.

[/quote]

Po cemu bi bili u gubitku ako su ulozili recimo oko 170 mil kn po meni je realna prodaja oko 250-300 za njihov dio mislim da je 500 previse …govorim samo o dalekovodom djelu

Ignore : renči

80 milja eura koje su banke dale za vjetroelektrane nisu u bilanci dalekovoda i tu se nista ne bi mijenjalo osim dijela koji je dalekovod morao dati za financiranje izgradnje VE u vrijednosti cca 150 mil kn

Jesu u bilanci su konsolidiranog izvješća ali i nekonsolidiranog, pogledaj 3q 2010. pod dugoročne obveze, i pogledaj 3q 2012. dodano je oko 50 milijuna Eura novog duga i sve će ti biti jasno

uneta je u bilancu dalekovoda tek u 2011. kada je kredit odobren dalekovodu, a prošle godine bila je i dokapitalizaicja, u bilanci su jer dao je osiguranje preko dalekovoda ……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ja sam na dalekovodu neutralni promatrač od negdje 4 mjeseca, ne pišem ovo radi naslađivanja po kojoj sam tada cijeni prodavao, i kako od tog dana novi redizajnirani portfelj je čak i u nekom simboličnom plusu od 5%. Nego, kolegama koji ovdje pišu pro dalekovoda, pomaci se vide, međutim, u zadnjih par postova, vi upravo ističite državu, koja će prema vama pokrenuti goleme investicije u obnovljive enrgije, i još neke infrastrukturalne projekte. Gospodo uskoro ističe cijela jedna godina nove vlade, pitam Vas koji veliki investicijski projekt je započeo???? Sjetimo se nazovi velikog projekta koji bi tebao zaposliti hrvatsku građevinu obnavljanja fasada, zar to nekome sa ekonomskim i ostalim pratećim znanjima govori da će se tu odraditi neki veliki radovi, a i taj projekt je isto na standby-u. Stvarno kako ovdje često se spominje da svi pišu iz nekih interesa, ja apsolutno nemam ovdje nikakvih interesa, samo upozoravam da se pouzdajete previše u državu, a ta državu na ZSE u obliku AUDIO je glavni rasprodavč imovine na ovoj našoj burzi, doduše iz nekih d.d. je i bilo pametno izaći zbog katastrofalnog stanja, to Vam je pravi pokazatelj koliko "država ima povjerenja u svoju državu".

ne mislimo ti mi na “te” projekte drzave..od tog zasad nazalost nikakve koristi…
nego,citaj malo pazljivije sto je napisano,proguglaj o ulaganjima u energiju u slijedecih nekoliko godina,obavezama naspram EU,plominu 3,ombli…pdf izvjestaje dlkv..i tak[emo_namigusa]

neke stvari ce morati ici jer ce inace rh placati kazne,a neke -VEĆ- idu jer je to isplativo (VE)

New Report

Close