DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 22:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,77
10.056
3,630
2,72
2,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Anonimno, 01.11.2012. u 16:06
@ lav
Anonimno, 01.11.2012. u 16:06
čuj gismund kad ingra koja ima više prometa na zse nego oni prihoda i to još posluju s gubitkom i ne mogu isplatiti komercijalne zapise , danas narasla 20% ja bar očekujem 200 % na dalekovodu
]nije nagovor na kupnju

Ja sam već bio napisao što mislim o Upravi Dalekovoda, da nije transparentna i da zato ne ulažem u ovu dionicu.

Neki su mi onda zamjerili da su ovi novi, makar su ih postavili stari.

Samo ću kazati da izvještaj, kao i dosta kasna obavijest o blokiranom računu govori sve o kontinuitetu nove Uprave.

Osim velikog duga kojeg očito na mogu financirati, postoji i problem s tvrtkama kćerima gdje postoji očito problem međusobne ovisnosti koji je krajnje nejasan.

Na kraju ono što me najviše zabrinjava je ovo plakanje da im je račun blokiran.

Za razliku od Uprave INGRE gdje se ne uzbuđuju previše oko toga, ovdje ispada upitno nastavak poslovanja ako se ne nađu novci za daljnje financiranje.

Zbog čega se tvrtke kćeri ne zaduže s vjetroelektranama kod banaka i ne pomognu mami?

Nemam dionice, niti ih mislim imati.

Koristite svoju glavu, a ne tuđe g.lupe savjete.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Problem je šta ovde ima malo realnih,nego svako gleda kako njemu paše.Moje mišljenje je da je hrvatko tržište na samom dnu i da će dionice vrlo brzo postati zanimljiva roba.Bit će ovde velikih rastova uskoro.Šta se tiče izviješća Dalekovoda kvartalni prihodi +58%.

bit će bolje................

Kad likvidna dionica jednog dioničkog društva, koje u svojoj vlasničkoj strukturi ima par tisuća malih ulagača kao dalekovod, s razlogom cjenovno krene prema dolje, od nje nikakvih radosti skoro biti neće[emo_mrgud]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


…gosn Šef,da sam ja moderator,ja bi vas davno otpilila sa ovog foruma,mada za biti redikul i niste loši…

…u izvješću je navedeno da imaju ugovorenih 1,8 mild poslova,za koje većinom očekuju realizaciju u 2013 godini…većina vam je i 901 milion…a obzirom na kašnjenje i sadašnjih poslova zbog problema u financiranju,a eto sad i blokade,bit će to i lošije…

…što se tiče prodaje non core imovine vidite i sami kako se danas kupuju nekretnine,već bi ga prodali da su mogli,a zbog visokih troškova zaduženja taj neboder je već cijeli pojeden…

…kaj se tiče ostale matematike,nabavite si onu dječju računaljku,pa vam možda i bude jasnije da su dva i dva četiri…[emo_namigusa]

e sad si dolijala…da te roknem:drustvo ima NEODRADJENIH UGOVORENIH POSLOVA 1.8 mlrd!!
to nije “mozda 901 milja u 2013 a 899 smo 3/4 odradili u 2012 nego je to 1.8 MILIJARDI BUDUCIH PRIHODA U 4.Q 2012 i cijeloj ili dijelu 2013 godine …haloooo??!!
a da ne govorimo o buducim ugovorenim poslovima i prihodima od sada do kraja 2013..i “novim ulaganjima u VE” -koje su btw strategija rh i zbog usmjerenja ali i ZBOG UGOVORA O PRISTUPANJU EU…



Što znači biti zdrav evo npr. da vidimo financijsko od zdrave firme usporedbu

VIRO Kratkoročne obveze 729 milijuna Kn

dugoročne obveze 220 milijuna Kn

Potraživanja od kupaca 269 milijuna trenutna visoka profitabilnost

Dalekovod
Kratkoročne 1200 milijuna Kn
dugoročne obveze 720 milijuna Kn

Potraživanja od Kupaca 872 milijuna trenutna profitabilnost oko nule

Ali kada krenu projekti u RH, nadalje proda se Sky office ili iznajmi, te se
naplate potraživanja od strane dalekovoda, taj isti dug će se drastično sniziti, a i povećati će se profitabilnost…..

Kako u izvještu je navedeno za sljedeću godinu ima poslova u iznosu od 1.8 milijardi Kn što znači da će dalekovod uz naplaćivanje potraživanja i prodaju imovine uvelike smanjiti dug i povećati profitabilnost….

Ja doista ne znam koja je tvoja svrha pisanja na ovom forumu?
Opet svijesno ili nesvijesno iznosiš laži, tj manimpuliras ljudima.

Krenimo redom
Dlkv ima ukupno 1926 milijuna kn obveza.To je zaista puno no nebi bilo zabrinjavajuce da su to obveze prema dobavljacima u vecini.
Ali ti ocito svijesno ispustas cinjenicu da dlk ima 952 milijuna kn duga prema bankama i obveza po vrijednosnim papirima. Eto je ogroman problem, jer na te obveze ti idu kamate.

Viro ima ukupne obveze 959 milijuna kn. No viro prema bankama ima dug od samo 340 milijuna kn. Pišem samo jer ako ne znaš kako se gleda i ocijenjuje rizik zaduženosti onda šuti i uci.

Dakle uzima se u obzir odnos Financijskog duga(duga prema bankama) i EBITDA
Kod vira on iznosi samo 1,14. Dakle po ovim pokazateljima, viro bi bez problema servisirao i duplo veci dug( Agrokor uspjesno servisira i kod omjera 3,9)

Dlkv ne samo da ima puno veći dug nego on zadnja 4 kvartala ima negativno neto poslovanje, a što je još i gore ima negativnu EBITDU.
Dakle on nema duga ne može vršiti iz poslovanja.
Kako će se to sve skupa završiti, pojma nemam, niti me zanima previše, ali me smeta kada netko namjerno iznosi laži. Ne znam s kojom svrhom i namjerom to radiš, jer isto si radio i na ptkm, isto si radio i na ingr kad je bila 50 kn, isto si radio na dlkv kada je bio 300 kn isto radiš i sada. Jesi li svjestan činjenice da ovakve stvari nekima mogu nanijeti materijalnu štetu i dovesti ih u zabludu kod procijene ulaganja?
Ovakvo ponašanje koje ti sebi dozvoljavaš je krajnje podlo i pokvareno, a cudim se kako ti i moderatori uopce dozvoljavaju da i dalje koristis ovaj medijski prostor, kojeg uredno blatiš po onom tamo blogu pod korisnickim imenom dojobi.
[/quote]

a sto ti radis ako ne pises tendenciozno? zadnja 4 q ima negativnu EBITDU?? ta pricica ce zavrsiti sa iducim kvartalom
ionako je minus prosle godine bio onoliki da isciste sve sto mogu sto prije…a ti bi taj minus koji je jednokratan iz prosle godine prenosio u buducnost? sto je to ako nije stvaranje krive slike…pa da ..”bas te briga”
nego ja bi ukazao da usporedite maticu i grupu-OGROMAN PORAST PRIHODA i dr pkazatelja je u grupi koja ukljucuje VE i dr -upravo ono o cemu je bigboss pisao a u ovim izvjestajima imamo i DOKAZE da je tocno pisao
(ja sam inace bio skeptican dok nije izaslo FI za 2q u kojem su se poceli VIDJETI zaokreti o kojima je bigbos pisao[emo_cool]

@elijah

BAKICAAA, 01.11.2012. u 19:43
e sad si dolijala…da te roknem:drustvo ima NEODRADJENIH UGOVORENIH POSLOVA 1.8 mlrd!!

…kad bi me bar roknuo znanjem,a ne g lupošću…[emo_namigusa]

Dalekovod planira najvećim dijelom ostvariti tih 1,8 milijardi ugovorenih poslova tijekom 2013.godine …a to znači možda i u 2014 i 2015-oj ( npr.neki poslovi u Norveškoj planirani su na nekoliko godina )

…o 2012.oj se upće ne govori…pa ostao je samo zadnji kvartal…

Pa jedva su skucali tu milijardicu posla u tri kvartala,sami kažu da imaju problem u izvođenju poslova i da kasne,a samo u tvojoj „pametnoj navlakačkoj glavici“ može Dalekovod napraviti 1,8 milijardi u zadnjem kvartalu…pa jel ti znaš projecirati…[emo_zloban]

…vidim ja da ti rokaš,al u prazno…ili što bi u alci rekli…u ništa

[emo_namigusa][emo_vrtimise][emo_vrtimise]

Uvatili ste se tih 1,8 milijardi i pametovanja oce bit u sljedecoj godini 900 ili svih 1,8 ocito kako kome pase katastroficarima sta manje optimisticarima sta vise ocito ovdje nema onih u sredini i realnosti pa i da bude 900 zasto nitko ne spomene da je skroz realno za ocekivat da dalekovod do 1.6.2013 ugovori najmanje jos cca 300 mil za odradit u 2013 (nek netko kaze da to nije realno) pa vas eto opet na 1,2 – 1,3 i u tom pesimisticnom scenariju od 900 bitno da svak vuce na svoj mlin, a kako vidimo povise 1 miljarde je dovoljno da se ne ide u gubitak sta je u danasnjoj situaciji najbitnije dok ne pocme oporavak i veca ulaganja i s time i dobit, a samo je pitanje vremena.

Ignore : renči

još 1 stvar glede obveza i potrazivanja…
dlkv ima cca 1930 milja obveza ali ima i cca 2500 milja potrazivanja i imovine
pri čemu se samo u odnosu na prosli 3q materijalna imovina povecala za 470 milja od cega se samo mat.im.u pripremi povecala za 313 milijuna

zakljucak-to nije mrtvi kapital,nego ljudi grade,ulazu,povecavaju poslovanje iz kojeg ce uzaci dotok novca,prihodi i dobit…

a i ovih 9mil gubitka je otislo na porez(??) -moguce da se to izgubi u godisnjem izvjescu

Al ajmo sad malo o vjetroelektranama tj. prodaji istih nesto novo sta se pojavilo u ovom trenutku iako na prvi pogled mi kad sam to procitao to nije bilo nekako bas draga informacija zapravo mi je sve draza iz razloga sta bi se za njih mogla postic dobra cijena i brzo ih prodat i sredit dosta bilancu i jos na tome lijepo zaradit moja procijena da bi se cijena mogla kretat od cca 250 mil za dalekovod dio iz cega bi dalekovod mogao imat dobit od te prodaje cca 100 mil

Ignore : renči



@elijah

elijah, 01.11.2012. u 20:38
e sad si dolijala…da te roknem:drustvo ima NEODRADJENIH UGOVORENIH POSLOVA 1.8 mlrd!!

…kad bi me bar roknuo znanjem,a ne g lupošću…[emo_namigusa]

Dalekovod planira najvećim dijelom ostvariti tih 1,8 milijardi ugovorenih poslova tijekom 2013.godine …a to znači možda i u 2014 i 2015-oj ( npr.neki poslovi u Norveškoj planirani su na nekoliko godina )

…o 2012.oj se upće ne govori…pa ostao je samo zadnji kvartal…

Pa jedva su skucali tu milijardicu posla u tri kvartala,sami kažu da imaju problem u izvođenju poslova i da kasne,a samo u tvojoj „pametnoj navlakačkoj glavici“ može Dalekovod napraviti 1,8 milijardi u zadnjem kvartalu…pa jel ti znaš projecirati…[emo_zloban]

…vidim ja da ti rokaš,al u prazno…ili što bi u alci rekli…u ništa

[emo_namigusa][emo_vrtimise][emo_vrtimise]

[/quote]

hahaha kako si zabrijala..pa ko je tvrdio da ce u 2012..ccc
neodradjeni a ugovoreni..ne pise kad ce ih sve ..dal ce dio u 2012 ,sigurno da hoce ,a najveci dio u 2013…a kasnije cemo vidjeti…
no to je golub u ruci kojeg vec SADA imaju a ima i golubova na grani na koje reflektiraju
a u to ne racunamo ni VE se racunaju u 100inama milja dodatnih prihoda i koje su zapravo naj generator porasta poslovanja sada i u buducnosti jos veci..ko je pratio medije zadnjih 6mj to dobro zna..ak nezna moze procitati PDF izvjesca zadnjih par q
al cuj bar si se sa smajlicima potrudila…to cijenim[emo_plazi]


Uvatili ste se tih 1,8 milijardi i pametovanja oce bit u sljedecoj godini 900 ili svih 1,8 ocito kako kome pase katastroficarima sta manje optimisticarima sta vise ocito ovdje nema onih u sredini i realnosti pa i da bude 900 zasto nitko ne spomene da je skroz realno za ocekivat da dalekovod do 1.6.2013 ugovori najmanje jos cca 300 mil za odradit u 2013 (nek netko kaze da to nije realno) pa vas eto opet na 1,2 – 1,3 i u tom pesimisticnom scenariju od 900 bitno da svak vuce na svoj mlin, a kako vidimo povise 1 miljarde je dovoljno da se ne ide u gubitak sta je u danasnjoj situaciji najbitnije dok ne pocme oporavak i veca ulaganja i s time i dobit, a samo je pitanje vremena.

ma ljudi ne kuze da ce RH MORATI uloziti OGROMNE NOVCE u proizvodnju osobito obnovljive energije i da je tu DLKV glavni igrac..kao i u postavljanju dalekovoda -krece plomin,gradit ce se HE i druge elektrane i to sve dolazi taman nakon ovih poslova
plus obnova i ulaganja u elektoprivredu u europi kao zamasnjak oporavka…

a dlkv dok treba mote graditi i prodavati i zaraditi na VE a potom ,kad povisi prihode moze ih i zadrzavati i crpiti zaradu na tome


Al ajmo sad malo o vjetroelektranama tj. prodaji istih nesto novo sta se pojavilo u ovom trenutku iako na prvi pogled mi kad sam to procitao to nije bilo nekako bas draga informacija zapravo mi je sve draza iz razloga sta bi se za njih mogla postic dobra cijena i brzo ih prodat i sredit dosta bilancu i jos na tome lijepo zaradit moja procijena da bi se cijena mogla kretat od cca 250 mil za dalekovod dio iz cega bi dalekovod mogao imat dobit od te prodaje cca 100 mil

I prebacili bi obvezu kredita na druge, i tako bi smanjili recimo oko 80 milijuna Eura dugova + 250 milijuna Kn na svoj račun dakle prodajom toga dijela i naplatom potraživanja od autodošlcesta i bi do približno milijardu Kn,bez prodaje sky office, i to se meni sviđa jer to bi drastično podiglo vrijednost dionice, pogotovo kada se proda skyoffice ili iznajmni. U vezi kupovine vjetroelektrana, one se mogu jako brzo prodati a to ćemo vidjeti, što će biti 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close