DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.07.2024. u 02:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,77
35.598
12,834
2,76
2,78
0,72%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Re: dbcooper25

sduvnja1, 01.11.2012. u 07:53
Pa same vjetroelektrane vrihede 100 milijuba kuna

Vjerojatno si mislio vrijede 100M kuna prihoda godisnje.
Vrijednost VE u operaciji kad se prodaju (a ove su nove) vrijede cca 100M Eura.
Tu treba od eventualne prodaje oduzeti bankovni zajam i
nazalost sve to sto ostane podijeliti sa dva zbog sudjelujeceg interesa famoznih tajnih partnera od 50%. Ipak se radi o nekoliko desetaka milijuna Eura koje ce pokupiti i raspodjeliti famozni tajni partneri (Ćurkovići, Ćurići i za sada drugu tajni partneri) bez ulozenog rizika jer je sve to u potpunosti jamstvima i zaduznicama garantirao Dlkv.

Izvješće je šturo i nepotpuno,a iz razloga da se što manje vide rupe i bolesti…dapače karcinom u vidu toksičnih kredita…

Prihodi 1 090 milijuna,recimo bilo bi korektno da znamo koliki prihodi su ostvareni na domaćem koliki na inozemnom tržištu…

Negativan rezultat u trećem kvartalu zbog prolongiranja postojećih radova Grupe ( misli se na poslove u Ukrajini ) nastavak pada investicija na domaćem tržištu ( misli se na cestogradnju ) i visok nivo financijskih trošakova,…jer je sve teže servisirati glavnicu i kamate,a to se odrazilo na profitabilnost ,odnosno radni kapital,odnosno usporavanje poslovnih aktivnosti…

…a to ćemo očekivati i ubuduće…

Prodaja non core imovine…kako bi se smanjila zaduženost,ali nigdje recimo podatak za koliko bi se prema očekivanju Uprave mogla ona i smanjiti…ili su i nju pojele kamate…

Ima ugovorenih poslova 1,8 milijardi koje najvećim dijelom misli realizirati tokom 2013 godine…hebem ti izvješće…najveći dio je i 900 miliona…

Kratkoročne obveze 1.2 milijarde,od toga prema bančicama 366 miliona a dobavljačima 440 miliona,ostalo radnici,država i drugi…

Dugoročne obveze preko 726 miliona,od toga prema bankama 582 miliona,ostalo prema dobavljačima…

Znači kad spojimo kratkoročne i dugoročne dug je cca 2 milijarde kuna

…kad se tome pridruži ova blokada i ovih kratkoročnih 1,2 milijarde koji bi većina mogli blokirati bit će joh i kataloh…
[emo_vrtimise][emo_vrtimise][emo_vrtimise]

Što znači biti zdrav evo npr. da vidimo financijsko od zdrave firme usporedbu

VIRO Kratkoročne obveze 729 milijuna Kn

dugoročne obveze 220 milijuna Kn

Potraživanja od kupaca 269 milijuna trenutna visoka profitabilnost

Dalekovod
Kratkoročne 1200 milijuna Kn
dugoročne obveze 720 milijuna Kn

Potraživanja od Kupaca 872 milijuna trenutna profitabilnost oko nule

Ali kada krenu projekti u RH, nadalje proda se Sky office ili iznajmi, te se
naplate potraživanja od strane dalekovoda, taj isti dug će se drastično sniziti, a i povećati će se profitabilnost…..

Kako u izvještu je navedeno za sljedeću godinu ima poslova u iznosu od 1.8 milijardi Kn što znači da će dalekovod uz naplaćivanje potraživanja i prodaju imovine uvelike smanjiti dug i povećati profitabilnost….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

…gosn Šef,da sam ja moderator,ja bi vas davno otpilila sa ovog foruma,mada za biti redikul i niste loši…

…u izvješću je navedeno da imaju ugovorenih 1,8 mild poslova,za koje većinom očekuju realizaciju u 2013 godini…većina vam je i 901 milion…a obzirom na kašnjenje i sadašnjih poslova zbog problema u financiranju,a eto sad i blokade,bit će to i lošije…

…što se tiče prodaje non core imovine vidite i sami kako se danas kupuju nekretnine,već bi ga prodali da su mogli,a zbog visokih troškova zaduženja taj neboder je već cijeli pojeden…

…kaj se tiče ostale matematike,nabavite si onu dječju računaljku,pa vam možda i bude jasnije da su dva i dva četiri…[emo_namigusa]


Dalekovod je napravio izvanredne stvari.

Izvješće je FANTAZIJA!

Banke će svakako morati napraviti reprograme kredita i dati manje kamate inače gube jako puno. Ako Dalekovod d.d. ostane u blokadi, to ne znači loše za njegove firme kćeri tipa Dalekovod projekt d.o.o. i dalekovod proizvodnja d.o.o. gdje će oni zasebno funkcionirati i isplaćivati plaće svojim djelatnicima a banke su sjele na račun d.d.-a. Interesantna je i činjenica da je cesija zabranjena dok je društvo u blokadi, ali još interesantnija je ta da je novi Zakon o javnoj nabavi omogućio da se po novome može plaćati direktno podizvođačima. Dalekovod d.d. je inače ugovaratelj i nositelj svih poslova a tvrtke kćeri su gotovo uvijek nominirani podizvoditelji što znači da iako je Dalekovod d.d. u blokadi firme kćeri će normalno funkcionirati iz razloga što Investitor ima pravo direktno platiti podizvodtiljima Dalekovod d.d.-a.

No to nije sve, Dalekovod izlazi iz blokade u petak, a naše dionice odoše na bolje 😉

Eto to jesu bolje vijesti blokada je bila samo igrokaz jer banke hoće i dalje visoke kamate, a očito da dalekovod nije htio napraviti novi ugovor s bankom jer su tražile previsoke kamate, a banka je sigurno rekla ako nećeš napraviti ćemo ti blokadu računa, a dalekovodu novi zakon ide na ruku, jer se otpisuju kamate, pa će banka morati pristati n

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Što znači biti zdrav evo npr. da vidimo financijsko od zdrave firme usporedbu

VIRO Kratkoročne obveze 729 milijuna Kn

dugoročne obveze 220 milijuna Kn

Potraživanja od kupaca 269 milijuna trenutna visoka profitabilnost

Dalekovod
Kratkoročne 1200 milijuna Kn
dugoročne obveze 720 milijuna Kn

Potraživanja od Kupaca 872 milijuna trenutna profitabilnost oko nule

Ali kada krenu projekti u RH, nadalje proda se Sky office ili iznajmi, te se
naplate potraživanja od strane dalekovoda, taj isti dug će se drastično sniziti, a i povećati će se profitabilnost…..

Kako u izvještu je navedeno za sljedeću godinu ima poslova u iznosu od 1.8 milijardi Kn što znači da će dalekovod uz naplaćivanje potraživanja i prodaju imovine uvelike smanjiti dug i povećati profitabilnost….

Ja doista ne znam koja je tvoja svrha pisanja na ovom forumu?
Opet svijesno ili nesvijesno iznosiš laži, tj manimpuliras ljudima.

Krenimo redom
Dlkv ima ukupno 1926 milijuna kn obveza.To je zaista puno no nebi bilo zabrinjavajuce da su to obveze prema dobavljacima u vecini.
Ali ti ocito svijesno ispustas cinjenicu da dlk ima 952 milijuna kn duga prema bankama i obveza po vrijednosnim papirima. Eto je ogroman problem, jer na te obveze ti idu kamate.

Viro ima ukupne obveze 959 milijuna kn. No viro prema bankama ima dug od samo 340 milijuna kn. Pišem samo jer ako ne znaš kako se gleda i ocijenjuje rizik zaduženosti onda šuti i uci.

Dakle uzima se u obzir odnos Financijskog duga(duga prema bankama) i EBITDA
Kod vira on iznosi samo 1,14. Dakle po ovim pokazateljima, viro bi bez problema servisirao i duplo veci dug( Agrokor uspjesno servisira i kod omjera 3,9)

Dlkv ne samo da ima puno veći dug nego on zadnja 4 kvartala ima negativno neto poslovanje, a što je još i gore ima negativnu EBITDU.
Dakle on nema duga ne može vršiti iz poslovanja.
Kako će se to sve skupa završiti, pojma nemam, niti me zanima previše, ali me smeta kada netko namjerno iznosi laži. Ne znam s kojom svrhom i namjerom to radiš, jer isto si radio i na ptkm, isto si radio i na ingr kad je bila 50 kn, isto si radio na dlkv kada je bio 300 kn isto radiš i sada. Jesi li svjestan činjenice da ovakve stvari nekima mogu nanijeti materijalnu štetu i dovesti ih u zabludu kod procijene ulaganja?
Ovakvo ponašanje koje ti sebi dozvoljavaš je krajnje podlo i pokvareno, a cudim se kako ti i moderatori uopce dozvoljavaju da i dalje koristis ovaj medijski prostor, kojeg uredno blatiš po onom tamo blogu pod korisnickim imenom dojobi.


Zar ne misliš da bi jedna fakturica od nekih 50 mil. kn pozitivno utjecala na rezultat. To bi povećalo dobit za 40 mil. kn ali bi istovremeno povećalo i obvezu PDV-a za 10 mil. kn a znaš da ti kupac neće skoro platiti. Pošto je Linić uveo strahovladu i guli kožu svima bolje je ne fakturirati izvršene radove dok nisi siguran da kupac ima novac za uplatu da si ne stvaraš dodatnu obvezu za PDV i pri tome još i plaćaš zateznu kamatu državi na neplaćeni porez. LP

Odlična zamjerka, ipak se sada više računa vodi o troškovima i mogućnost naplate, i vrlo lako je dalekovod mogao biti u plusu, a 20.09. je počeo s radovima u Ukrajini, pa će biti i doznaka, nadalje zakon je oštar i kažnjava sve neplatiše, pogotovo one koji su dužni državi pa se mora voditi računa o svemu jer bi minus bio još veći!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Meni je fascinantno da jedna ovakva tvrtka kao što je DLKV i koja ima ugovorenih poslova po cijelom svijetu ne može u tom ostatku svijeta (Skandinavija, Rusija, Kina, Njemačka i dr.) pronaći banke koje će ih pratiti s nekim normalnim kamatama, a ne ove lihvarske talijanske banke koje imaju monopol orgijanja u ovoj neuređenoj državi.

jedno veliko BRAVO za dalekovod

nakon viadukta naj bolje izvješće a od svih dionica na zse nemože se baš njih puno pohvalit da su bolji od dalekovoda

strašan veliki dug je vraćen tako da u idućem kvartalu očekuje se solidna zarada
što izgleda neide na ruku niti odgovara pojedincima koji su udruženi i ne odgovara nekim iz krupnog kapitala jer 98% na ovom forumu o tom stalno pišu kako je propast neminovana al to pisanje ide samo njima u prilog
zašto toliko crila zar nije dobro da je zdrava firma i stabilna i za onog tko ima
puno i tko imamalo dionica zar se mora baš sve otet i uzet na prevaru
dalekovod je ponos države i od strateškog značaja to svi u svijetu znaju

zato još jednom BRAVO za dalekovod

I ja se nadam da ce nastaviti otplacivat svoje dugove. Samo pitanje je kolika je marza u tim svim poslovima, pogotovo u norveskoj. Samo neka ozdrave i oni i cijela privreda. Za sada izvijesce je dobro, samo moraju naci zajednicki jezik sa bankama

Nemam dionice DLKV-a

Na forumu vladaju interesi, jedni su sebični i nastaju iz pohlepe, drugi su dobronamjerni nastaju iz osobnog interesa ali i interesa da svima bude bolje, ove dobronamjerne ljude ja tražim. Puno toga sam na dionicama prošao, kroz veliku krizu kada je cijena dionica pala na samo 1/8 vrijednosti nakon toga se vrijednost vratila i uvećala, na nekim dionicama izgubio sam jako puno kapitala, a na nekim dobio, ne žalim što sam gubio, već što sam uvidio kako ljudska duša može biti zla i kako doista je malo ljudi kojima je stalo do drugih, ja nikoga ne savjetujem da ulaže i kako , ali tražim da u svemu pozitivno raspravlja i da traži odgovore i da iste primjenjuje na svome životu, jer kada bi svi tražili pozitivno rješenja, ali i uzimali u obzir teškoće koje nam se svima dešavaju, i rad na njihovom otklanjanju , općenito i sigurno bi bili daleko bolji ljudi, zajednica bi bila puno bolja za sve, zar jedan čovjek mora izgubiti ili sve okolo izgubiti da bi drugi dobio, ja znam da sigurno ne mora, i može se bolje samo treba tražiti i naći će se. Oni koji su izgubili sigurno traže put kako bi povratili izgubljeno, ali ako drugi gubi a vi samo dobivate, onda sigurno niste naišli na bolji put već gori. Hrvatska je u problemima jer kod nas vlada samo osobni interes. Tražim od svakog pojedinca da duboko pogleda u svoju dušu i potraži dobro što ga čini boljim prema sebi ali i prema drugima, počnite svoj život graditi na tome i vama ali i svima oko vas biti će puno bolje!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


jedno veliko BRAVO za dalekovod

nakon viadukta naj bolje izvješće a od svih dionica na zse nemože se baš njih puno pohvalit da su bolji od dalekovoda

strašan veliki dug je vraćen tako da u idućem kvartalu očekuje se solidna zarada
što izgleda neide na ruku niti odgovara pojedincima koji su udruženi i ne odgovara nekim iz krupnog kapitala jer 98% na ovom forumu o tom stalno pišu kako je propast neminovana al to pisanje ide samo njima u prilog
zašto toliko crila zar nije dobro da je zdrava firma i stabilna i za onog tko ima
puno i tko imamalo dionica zar se mora baš sve otet i uzet na prevaru
dalekovod je ponos države i od strateškog značaja to svi u svijetu znaju

zato još jednom BRAVO za dalekovod


Jos jedna u nizu bravuroznih analiza.[emo_vrtimise][emo_vrtimise]

New Report

Close