DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.08.2024. u 10:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,00
8.531
2,845
2,92
3,00
3,45%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Deblokada računa,novi poslovi 314 mil,stari poslovi 1,8 mlrd kn ide dionica preko 200 kn.

Ne vidim razloga za neku paniku[emo_zacudjen]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

A taj Nebeski ured(Skyoffice)…to je ZG Montaža ili? A ta ZG Montaža je dokapitalizirala IGH, a uvaljala DLKV u nebesku blokadu, budući je za DLKV to bio vrhunski posao….visoka likvidnost tržišta nekretnina,grabež za novoizgrađenim skupocjenim uredima u metropoli, kako za kupnju tako i za najam, a IGH i DLKV zajedno s demontiranim Konstruktorom u splitskoj Areni suza! Pa gdje je kraj……………

Gubitak nije velik, ali očekivala se dobit tako da je ovo FI razočaranje. Kad tome dodamo i aktualnu blokadu računa, nema ovdje mirnog sna još duže vrijeme. [emo_vrtimise]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ja ću spavati ko beba jer sad vidim rast dobiti i još veći prihod za 2013 g.
Mogli bi kraj godine završiti u dobrom plusu.

Vjerujem da će se deblokada desiti u skoro vrijeme,a dat će dionica već biti preko 120 kn.
Pogledaj malo: novi poslovi 314 mil,a stari 1.8 mlrd kn koja će biti realizirana tijekom 2013 g.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

čuj gismund kad ingra koja ima više prometa na zse nego oni prihoda i to još posluju s gubitkom i ne mogu isplatiti komercijalne zapise , danas narasla 20% ja bar očekujem 200 % na dalekovodu
nije nagovor na kupnju

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

over pa i lani su rekli da neće poslovati s dobiti ovu godinu
dogodine su najavljivali 70 milja ako sam ja dobro razumio
mene je iznenadio bio 2q i onda sam uletio al vidimprerano

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Re: dbcooper25
Troškovi osoblja su povećani iz razloga što dalekovod svoje ljude u Norveškoj mora plaćati kao da su Norvežani i davati im 5000€ mjesečno neto plaću. To vam je zakon u Norveškoj! Sad kad se vrate morat će dat pare da poprave bilancu 😉

Pa Dlkv vec godinama radi u Norveskoj.
Za 3Q 2012 prihod je 399M, a poslovni rashod (ne ukupni rashod) je 405M, od toga materijalni trosak, trosak osoblja i ostali poslovni rashode iznose 392M sto je u nesrazmjeru sa bilo kojim dosadasnjim izvjescem ako se gleda na razini godine ili bar pola godine.
Koliko znam poslove su dobivali kao najpovoljniji, ne nuzno i najjeftiniji, pa uglavnom otpada i kritika da ulaze u poslove posto-poto.

Usput, ako i 4Q bude na razini 400M prihoda priblizit ce se planu zacrtanom od strane Milicica. Koliko se sjecam Milicic je govorio o 1.700M prihoda i dobiti oko nule u 2012 godini.

Re:Sduvnja
Vidim da ti nije sve jasno. Dalekovod je u 5 mjesecu ove godine poceo raditi na dalekovodu u Norveskoj i tamo je otisao sa 400 ljudi pa to pomnozi s 5 mjeseci pa sa 5000eura u prosjeku, pa ces skuzit sto su troskovi rada na terenu!

Ovako mali gubici su nebitni. EBITDA je dobrano pozitivan. Nije mi jasno kakav je to porez na dobit koji ih je bacio u gubitak? Prošle godine su bili u gubitku i nemaju obvezu plaćanja akontacije poreza na dobit? Možda se radi o nekim porezno nepriznatim rashodima. Neki otpisi potraživanja ili imovine? Ne radi se o malom iznosu jer 9 mil kuna poreza pokriva 45 miliona takvih troškova.

Nemoj misliti na m2!

Izvjesce za sada na pragu najavljivanog za ovu godinu od strane uprave dobit na nuli i za sada tu nisu nesto falili i obmanuli za cudo [emo_zacudjen].

Jedni govore o totalnom raspadu drugi o velikim dobitcima, a ocito je gledajuci izvjesce gdje smo za sad ni gore ni dole taman mi je nick s pravim opisom stanja osim ako ova blokada ne napravi svastariju iako je vidljivo da ocito nije problem u financiranju kamata vec o nekom dugu koji je dospjeo i koji je potrebno refinancirat, sad za pretpostavit je da se sad tu vode igre oko novog kredita i oko kamata za taj kredit gdje svak vuce na svoju stranu iako mi padaju na pamet svakakve igre tih bankara al necemo sad o tome realno bankarima bas i ne pase predstecajna nagodba dok god se kamate placaju jer bi mogli otpisat tako dobar dio kredita pretvaranjem u kapital ili otpisom djela kredita ili ugovaranjem nizih kamata za postojece kredite gledajuci sta pise u tom zakonu i svrhe tog zakona tako da to dalekovodu vise pase nego njima da ne govorim o gubicima kod stecaja sta ce s imovinom koju nemas kome prodat u ovoj krizi.

Za sada su pomaci vidljivi od prosle godine i lijepo je vidit povecanje prihoda i EBITDA marzu u povoljnim okvirima da se mogu financirat obveze tako da s te strane mozemo rec da je na dobrom putu da stane na noge iako ima jos puta pred njima dok god imaju problema s likvidnoscu iako je 80 milja lijepa brojka na kraju razdoblja i pitanje je sta je tu sad zapravo problem.Zanimljivo mi je primjetit da je trosak kamata u prvih 9 mjeseci manji za 11% u odnosu na isto razdoblje prosle godine sa 54 347 na 48 527 iako se pojavio dodatni financijski rashod od 6 962 pretpostavljam jednokratna stavka tako da je zbog toga ukupni financijski rashod ostao na istoj razini od prosle godine od 56 312 tako da to i ispada 5,2 % od kumulativnog prihoda sta i ne bi trebao bit neki problem finacirat i ostvarit dobit pri ovakvim prihodima da se dalekovod jos dovede ured sta ne sumnjam da ima jos prostora za to dolaskom nove uprave koja nije povezana s svakakvim zaposlenim rodjacima pitanje je ima li volje za to nadamo se da ima i da su zato i dovedeni.Neki bi tili odma neko cudo u godinu dana al gledajuci proslogodisnji gubitak i prihod i ovo je vec veliki pomak na bolje nadajmo se da ce takvim tokom ic i dalje tako da zasad kumulativno izvjesce nije lose vec ok s obzirom na stanje dalekovoda prosle godine gdje mu je malo falilo da klekne i zasad je u dosta boljoj poziciji nego prosle godine.Zasad jedino ta blokada donosi negativan uteg na dionicu valjda ce se brzo to rijesit.Bas sam se napisao nisam odavno ovako valjda nece ocijena bit manja od 3 za ovi trud [emo_namigusa].

Ignore : renči

¸a vjerojatnosu nastale jer imje dalekovod isplačivao masne provizijw 7 marže
a to se i ja pitam šta ću napraviti s ovih 5 nekretnina ili ću morati sam sebi iznajmiti ili ću ih prodati
i pribaciti se u afriku,sagraditi neku kolibu ,tamo se ionako cure od 6 godine pale na srednjovjećne muškarce;) možda uzmem čak i dvi žene da nadoknadim propušteno

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Re: dbcooper25
Vidim da ti nije sve jasno. Dalekovod je u 5 mjesecu ove godine poceo raditi na dalekovodu u Norveskoj i tamo je otisao sa 400 ljudi pa to pomnozi s 5 mjeseci pa sa 5000eura u prosjeku, pa ces skuzit sto su troskovi rada na terenu!

Ja ne kazem da troskovi nisu nastali nego da adekvatno nastalim troskovima osoblja i materijalnim troskovima izvedene usluge nisu materijalizirane (Fakturirane), pa je slijedom toga i nastao veliki gubitak u 3Q u osnovnom poslovanju. Kad nebi bilo tako onda na poslu u Norveskoj Dlkv pusi debelu cigaru (kubanku).
Zato ponavljam, ovo nije prvi posao Dlkv u Norveskoj pa da nemaju iskustva koliki su troskovi osoblja na terenu u Norveskoj i da nisu bili ukalkulirani u ponudi.
Isto tako napominjem da (ne znam za ovaj posao u Norveskoj) Dlkv cesto u inozenstvu dobija poslove kao najpovoljniji Ponuditelj, ne nuzno i kao najjeftiniji.

New Report

Close