DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

24. rujan 2012.| Darko Bičak

Dalekovod povezuje nuklearke

Zagrebački Dalekovod započeo je prošloga tjedna radove na gradnji elektroenergetskih instalacija u Ukrajini.

http://www.poslovni.hr/vijesti/dalekovod-povezuje-nuklearke-216628.aspx

marcello

pa i time se smanjuje obveze prema kamatama ako podmire dug a samim time firma će prodisati, jer štomanje kamata to veća dobit , baš me zanima kakva će biti bilanca
po mom sudu i p/B bi trebao narasti, što će utjecati na snagu dionice
inaće dioničari najviše cijene rast prihoda,a to je trenutno adut dalekovodu
jer ako nema prihoda nema ni zarade!!!

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Eto mirovinci i banke otvoreno govore koliko su profitabilne vjetroelektrane i da su super vrijedna imovina, dalekovod pokreće još oko 100 MW projekata, s radnjama koje će napraviti u bilanci smanjiti će zaduženost povećati profitabilnost, ali ova godina biti će dosta investicija u vjetroelektrane pa će ta profitabilnost otići u superprofitabilne projekte jer pomoću njih dalekovod može generirati puno casha, a sve te radnje utječu na podizanje vrijednosti kompanije ali i dionice, prodajom non core imovine vrijednost dionice vrijedi iznad +500 Kn………..
[/quote]

Ajmo vidit sta kazu trenutni pokazatelji za cijenu dionice od 500kuna.
P/B = cca 2,0
P/S = cca 1,0
P/E = cca 10,0 (ako je dobit za 2012g 100M kn – sumnjam)




Eto mirovinci i banke otvoreno govore koliko su profitabilne vjetroelektrane i da su super vrijedna imovina, dalekovod pokreće još oko 100 MW projekata, s radnjama koje će napraviti u bilanci smanjiti će zaduženost povećati profitabilnost, ali ova godina biti će dosta investicija u vjetroelektrane pa će ta profitabilnost otići u superprofitabilne projekte jer pomoću njih dalekovod može generirati puno casha, a sve te radnje utječu na podizanje vrijednosti kompanije ali i dionice, prodajom non core imovine vrijednost dionice vrijedi iznad +500 Kn………..
[/quote]

Ajmo vidit sta kazu trenutni pokazatelji za cijenu dionice od 500kuna.
P/B = cca 2,0
P/S = cca 1,0
P/E = cca 10,0 (ako je dobit za 2012g 100M kn – sumnjam)

[/quote]
zašto bi koristio neku projekciju buduće vrijednosti dionice na današnjim pokazateljima? možeš jedino današnju cijenu analizirat po nekim budućim projekcijama. o majko mila ja stvarno ne znam zašto ti sam sebe maltretiraš s dlkv [lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Koliki Vam je prosjek ulaza na ovoj dionici??? Evo ja sam ulazio proslog ljeta po 220. Znaci gubitak cca 45%.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Big boss je drukao ekipu po 300 kn, prije cca god i pol. I tada je pisao ovakve bajke

Ajmo da vidimo jos.Ali ako su svi iskreni onda smo ovdje svi ispusili bar za sada ili ja nesto krivo iscitavam.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

prosjek ulaza 114,00kn….par hiljada komad


pa i time se smanjuje obveze prema kamatama ako podmire dug a samim time firma će prodisati, jer štomanje kamata to veća dobit , baš me zanima kakva će biti bilanca
po mom sudu i p/B bi trebao narasti, što će utjecati na snagu dionice
inaće dioničari najviše cijene rast prihoda,a to je trenutno adut dalekovodu
jer ako nema prihoda nema ni zarade!!!

ma to znaju svi i broj korisnika i komentara na forumu to sugerira, jasno je da će dalekovod napraviti preduvjete za odličnu 2013. i daljne godine jer riješio se loše bilance u 2011. tako što je otpisao i imao veliki gubitak, u 2012. je složeniji pristup na bilanci koja se optimizira i superprofitabilni projekti koji znače da će se desiti velika profitabilnost u predstojećem nizu godina……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kolega ja se samo pitam da nije ovakav pad Crobexa danas gdje bi bio Dalekovod. Ovo je idealna prilika za dokup jer kada krene Crobex mozda bu bilo kasno.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Izgleda da je u toku pretovar iz INGR u DLKV. :))

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Izgleda da je u toku pretovar iz INGR u DLKV. :))

nije, osim ako ti nisi prodao svoje dionice od ingre i kupio dalekovod, dosta je likvidnih dionica na burzi, jer tko je rasprodao svoju imovinu u bescijenje teško ima volju da ulaže u nešto

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close