DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Inače ako Ćurkovići dobivaju veće iznose što bi trebali, dolaze do sredstava koja kasnije mogu poslužiti kako bi kupili dalekovod za sitne novce, tako je bilo i na snho ali i na korf u vezi drugih vlasnika……… stoga i tu se krije ogroman potencijal za akumuliranje dionica dalekovoda i da se pravna pitanja nikada ne pokrenu

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Re: clanak "Dalekovo – buducnost s gospodarom vjetra Antom Curkuvicem"

Zvonimir Akrap iz Splitske banke kaze da su vjetroelektrane Bruska i Velika Popina kostale 80 milijuna eura.
Znamo da je kroz projektno financiranje uzet kredit od 53,5 milijuna eura za Brusku i vjerojatno za Veliku Popinu 10-ak milijuna, sto znaci ukupni kredit na razini od cca 75% vrijednosti investicije, sto je i uobicajeno kod projektnog financiranja.
Ucesce Dlkv i obitelji Curkovic je oko 20-ak milijuna eura.
Dalekovod je ulozio dio iz vlastitog poslovanja i dio iz dokapitalizacije.
Koliko je ulozila obitelj Curkovic?
Ako je sama bez Dalekovoda isfinancirala projekte vjetroelektrana (u sto sumnjam do stupnja spremnih za gradnju, na trzistu to vrijedi nekih 100.000 eura/MW, sto daje za 46MW cca 4,5 milijuna eura.
Znaci ako je udio obitelj Curkovic u suvlasnistvu od 50% bio i jest vrijednost pripreme projekata znaci da jr Dalekovod platio preko 200.000 eura po MW ili ti duplo nego je cijena na trzistu.
Osim ovoga Dalekovod je dao i svoja dodatna jamstva za cjelokupni kredit, jer je ocito da svih 20-ak tvrtki obitelji Curkovic nije u mogucnosti dati nikakva jamstva.

Sve mi se cini da su Milicic i Skansi kad im je djelomicno zaustavljena zlouporaba sa Tipuricem (vidi rjesenje Hanfe) krenuli u nova muljanja sa obitelji Curkovic. Vuk dlaku mijenja, ali cud nikako.
A nasi bajni Fondovi, odnosno Nadzornici: Natasa Ivanovic, Dubravko Stimac i Davor Doko, fino sute i skupljaju naknadu na osobni racun, ne radeci posao za koji su placeni.

Vidljivo je da su se Banke osigurale preko Dalekovoda, ali na stetu vlasnika Dalekovoda (dionicara, a posredno i udjelinicara u MF-ondovima).
Jesu li Fondovi u nadzornom odboru da stite Dalekovod ili da pogoduju Bankama?
Koliko znam Fondovi bi trebali biti neovisni i nebi smjeli raditi za banke.

To su odlična pitanja za razjašnjavanje inače ne može netko uložiti niti 5 posto vrijednosti projekta da bude vlasnik ostalih 45 posto, i dalekovod je digao kredit u iznosu od 63 milijuna Eura za vjetroelektrane, dao garanciju za kredite i sve napravio sam dakle izveo radove, i još dao svoga casha od dokapitalizacije od strane fondova stoga svi dioničari bi trebali poslati pitanja prvo upravi dalekovoda, ako neće da slušaju onda treba potencirati i uskok u tome smjeru…….
[/quote]

Sto se tice mene ja sam punim imenom i prezimenom zatrazio podatke od Uprave Dalekovoda, clanova NO iz redova Fondova, i prosao slicno kao i gospoda novinarka.
Uprava nije odgovorila, samo clan NO (gosp Stimac) odgovorio, otprilike isto sto je navela i novinarka u svom clanku.

Novinarka je odradila dobar posao (iako ostaje puno neodgovorenih pitanja), ipak je ona predstavnica sedme sile i njena pitanja i komentari imaju puno veci znacaj nego nas nas na forumu.
Iako mnogi misle da su komentari i izneseni podaci na forumu bezveze, mislim da imaju veci utjecaj nego sto se misli, samo ako se ne zloupotrebljava.
Siguran sam da ovaj forum (iako nece priznati, sto bi netko rekao citaju poskrivecki) citaju (neki vjerojatno i pisu) i clanovi Uprave i pobocnici, sada vjerojatni i obitelj Curkovic-Curic, te novinari u svom istrazivackom radu.

BigBoss…mislim da nitko nezna sto ce ovdje biti…radje pricekajmo svi skupa umjesto 3q…godisnji izvjestaj…

OBAMA................SPASITELJ


BigBoss…mislim da nitko nezna sto ce ovdje biti…radje pricekajmo svi skupa umjesto 3q…godisnji izvjestaj…

Kad bi sve znali gje bi Vam bio kraj. Prešišali bi i čarobnjaka iz Omahe.
Ne znaju sve ni insajderi. Tržište je kompleksno pitanje.


BigBoss…mislim da nitko nezna sto ce ovdje biti…radje pricekajmo svi skupa umjesto 3q…godisnji izvjestaj…

Kako ne znaš što će biti prodaja non core imovine, smanjenje duga za oko 400 milijuna Kn, velika naplata od kupaca ali i plaćanje dobavljačima, povećanje likvidnosti i obrtnog kapitala, zatvaranje nepovoljnih kreditnih linija, i uzimanje onih po 4 posto, daljnje investicije u vjetroelektrane(super profitabilnost), nadalje dobivanje novih natječaja u RH i širom svijeta, pravi rezultati od dalekovoda se već dešavaju dakle izašli su iz krize sada je samo to daljne čišćenje i uljepšavanje ali i super profitabilnost od sljedeće godine……………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

I još da dodam na što uprava sada radi

Primarni fokus u narednom razdoblju menadžment stavlja na optimizaciju
ročnosti financijskog duga te daljnju optimizaciju radnog kapitala.

što to znači da će neke nepovoljne kredite zatvoriti a neke od 7-10 posto zamijeniti s povoljnijim, HBOR nudi kreditnu liniju do 4 posto, i da otplata duga bude na duži rok, nadalje optimizacija radnog kapitala znači da će se pronaći najbolji smjer za korištenje kapitala unutar poduzeća, što znači da će doći do bolje efikasnosti i profitabilnosti .
Radni kapital
Obuhvaća određivanje oblika kratkoročnog financiranja obrtnih sredstava, te dugoročnog financiranja za onaj dio obrtnih sredstava koji treba biti dugoročno prisutan u poslovanju poduzeća (stalna obrtna sredstva). Radni kapital je uvjet likvidnosti i financijske stabilnosti poduzeća.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Eto mirovinci i banke otvoreno govore koliko su profitabilne vjetroelektrane i da su super vrijedna imovina, dalekovod pokreće još oko 100 MW projekata, s radnjama koje će napraviti u bilanci smanjiti će zaduženost povećati profitabilnost, ali ova godina biti će dosta investicija u vjetroelektrane pa će ta profitabilnost otići u superprofitabilne projekte jer pomoću njih dalekovod može generirati puno casha, a sve te radnje utječu na podizanje vrijednosti kompanije ali i dionice, prodajom non core imovine vrijednost dionice vrijedi iznad +500 Kn………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

big boss kakoće reagirati ulagaći kad vide fi 3 q ,po mom sudu povečanje prihodaod30% i dobit uff
mislim da će anulirati onaj od lani

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Koliki se gatara na fazol ovde skupilo,a ono sto je ocigledno nitko ne zeli vidit.No dobro to je nivo ulaganja u Hrvata.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

frankieti truješ ulagaće, koliko nije biti otimista nije dobro ni pesimista, a realnosti fali ti očito
ako nisividio turnaround u fi od 2q,šta da ti kažem

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


big boss kakoće reagirati ulagaći kad vide fi 3 q ,po mom sudu povečanje prihodaod30% i dobit uff
mislim da će anulirati onaj od lani

dobit je jako bitna za kompaniju ali ta dobit će se ulagati u zatvaranje nepogodnih dugova gdje dolazi do odljeva kapitala, ali i u super profitabilne projekte koje znači brzo unovčenje uloženih vrijendosti(opa vjetroelektrane) što znači jako dizanje vrijednosti dionice a to sve dioničare zanima

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Trujem ulagace.No dobro Vi i Veliki Vođa im ocito garantirate povrat novca ako na ovoj dionici ispuse zahvaljujuci vasem drukanju.A da je ovo med i mlijeko kao sto Vas dva pricate cijena sigurno ne bi bila ovdje.Tako da drzim da sve sto govorite stoji.No medjutim ako se dubioza sa Arenom Split pokaze istinom,a jedan kolega je tu prvi napomenio da je solidarna obveza(to jedan od kolega koji je ocito vidio i ugovor i anekse) onda ce ovo bit jedna jako tuzna prica koja nece u plus ni sa jos trostruko vjetrenjaca nego ih imamo sada. A znas kako kazu tko se na vruce mleko opece taj i na hladan jogurt puse.Ja sam se jednom vec opekao.Pa sada pusem da bude sto vise KWh iz nasih vjetrenjaca.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close