DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,12
25.467
8,175
3,08
3,12
-1,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo danas u Ukraini baca Dalekovod u nebo. Graditi dalekovode naponske razine 750 kV ga čini najjačom kompanijom u tom segmentu u Europi.
Da li vi opće znate što su uvjeti kod dobivanja posla za izgradnju Dalekovoda. Jedan od osnovnih uvjeta su popis uredno ispunjenih ugovora s Potvrdama druge ugovorne strane o urednom izvršenju. Nakon što završe posao u Norveškoj, pa ovaj u Ukraini imat će najvrijednije reference u Europi. Na jednom takvom poslu Vam je marža između 20-30%. To Vam sve ide pod okriljem politike (predsjednik vlade, predsjednik države itd.). Kad daju Dalekovodu posao, nisu učinili pogrešnu stvar, a to što je Dalekovod skup to je manje bitno jer dio kolača će dobiti i oni koji su omogućili da radi Dalekovod. Nemojmo se pravit naivni da su ljudi u Ukraini i Norveškoj drugačiji od nas u HR. Svi smo mi isti, i ako omogućimo da Dalekovod dobije posao onda u tom slučaju želimo i dio nagrade koji nam pripada za to.

Dalekovod će imati dobit u 3q cca 120-150 milijuna kuna. Hm jako interesantno. S tom dobiti cijena dionice bi trebala biti cca 500-700 kuna no vidjet ćemo ponašanje cijene nakon toga. Mislim da je došlo vrijeme i da se ugovori posao na Kosovu i Albaniji u vrijednosti cca 100 M€ pa da tome pridodamo jos 150 Milijuna kuna dobiti, jer kao što znamo 15 milijuna € su skuplji samo od Energoinvesta.

Milsim da će tu biti jedna blistava budućnost i izrazito perspektivna cijena dionice. Mislim da strukture koje ruše cijenu dionice nemaju dovoljno novaca da je održe na ovim razinama. Otići će ona di joj je i mjesto.

Doći će opet dan kada će se s Dionicom Dalekovoda trgovati na dnevnoj razini s 10 milijuna kuna. 😉

TKO ĆE BITI NAJUSPJEŠNIJI GRAĐEVINAR U 2012. godini?

😉

Milsim da odgovor svi znate!!!!


Ovo danas u Ukraini baca Dalekovod u nebo.

kako da ne… čim je došla objava krenuo je iskrcaj!
sreća da je bio kraj dana jer bismo pali ispod 110 kn!!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati


toga ima samo u hrvata i na zse -u dalekovod počeo posao vrijedan 80 mil eura a dionica padne.a na vijest da će igh raditi most navodno +9 posto haha

To je uvijek tako pogotovo na dionici koja vrijedi jako jako puno, pa sve dok ne dođu podaci od 3q to mogu raditi ali eto još 9 dana do kraja 3q inače znamo otprilike kako će biti na stanju 3q i to super pozitivan rezultat.

Mene veseli početak bilo kakve transparetnosti u dalekovodu tj. jučerašnja vijest pokazuje prekretnicu, dobili su posao prošle godine a ove ga godine počinju izvoditi, tako nisu prikazivali podatke u zadnje dvije godine, a s prošlom i ovom viješću započinju novi ciklus, osim te vijesti jučer smo saznali da se dalekovod natječe i za posao u Sloveniji na opremanju tunela, a uskoro bi trebale dolaziti i pozitivne vijesti iz Poljske i Hrvatske u vezi tendera 🙂

Kada bi sada trezor počeo kupovati onda bi stvarno napravio pomutnju jer ima dosta skrivene kupnje, ali i pokušaja skrivenog štopanja, i da se uključi još par fondova eto nas na cijeni preko +200 Kn, sigurno je da će rezultati biti glavni povod aktivnije kupnje jer ako je 2q bio profitabilan a nije glavni dio sezone koliko će tek 3q [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ovo samo ima kod nas fala bogu inače bi svijet propao sigurno.
poruka što nas čeka.

dan je pametniji od noći

Evo jasniji odnosi u dalekovodu vidi se da određeni dio prihoda ide određenim partnerima ali nikako preko 10 posto, jer ti skriveni partneri dali su polja u svoju koncesiju i ne ide se na štetu dalekovoda 🙂

Dalekovod je, dakle, u velikoj prednosti i u odnosu na konkurenciju jer je u njegovim rukama najbolja lokacija, koja omogućuje mnogo više energije. I posljednje, a možda i najvažnije, prema procjenama stručnjaka i banaka te su vjetroelektrane vrlo profitabilne za Dalekovod i vrlo vjerojatno njegova najvrednija imovina
http://www.limun.hr/main.aspx?id=853341

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


trezor po mom sudu ne smije kupovati ispod 240 kuna

Ne trezor može već sada kupovati, dakle pod tržišnim cijenama….. samo je pitanje kada će krenuti
kako piše u odluci skupštine dioničara 🙂

ali mogu se i dogovoriti s nekim da otkupe veći paket, pa stoga smatram da to štopanje dolazi od tih osoba koje su se dogovorile da će uzeti određeni dio dionica i prodati ih kasnije dalekovodu tj. trezoru

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


pa stoga smatram da to štopanje dolazi od tih osoba koje su se dogovorile da će uzeti određeni dio dionica i prodati ih kasnije dalekovodu tj. trezoru[/b]

Sve se ljepo poklapa.
U 10-om mjeseca izlazi izvješće vjerujem sa dobrom dobiti i ujedno se spašava INGRA od stečaja.
Ove dve stvari će bit prekretnice za burzu gdje će dionice otići fijuuuuu.

Još malo strpljenja!

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



trezor po mom sudu ne smije kupovati ispod 240 kuna

Ne trezor može već sada kupovati, dakle pod tržišnim cijenama….. samo je pitanje kada će krenuti
kako piše u odluci skupštine dioničara 🙂

ali mogu se i dogovoriti s nekim da otkupe veći paket, pa stoga smatram da to štopanje dolazi od tih osoba koje su se dogovorile da će uzeti određeni dio dionica i prodati ih kasnije dalekovodu tj. trezoru
[/quote]
[lol]

Pogledajte što je šupalj ask.Tek malo veći otpor na 250 kn što je i razumljivo jer je tada i bio najveći promet nekoliko mjeseci.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Pogledajte što je šupalj ask.Tek malo veći otpor na 250 kn što je i razumljivo jer je tada i bio najveći promet nekoliko mjeseci.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Vaš link

"Kao što su recimo privatni energetski projekti u vjetroelektranama, oni se već ugovaraju. Sada je ugovoreno 250 milijuna eura, zato je HBOR važan i zato je podrška od 200 milijuna eura, koje je i dao baš za te projekte, izuzetno važna. 150 milijuna eura je sada u fazi ugovaranja i za to trebamo te kreditne linije i to će biti realizirano tijekom sljedeće godine. Naravno, nastavit će se i dalje, samo taj blok od najmanje od tih 400, najmanje 300 milijuna će biti realizirano, to je veliki novac i to će naravno utjecati na bruto društveni proizvod i rast", kazao je prvi potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva.

osjeća se nervoza na ovo dionici,+ 50% joj ne gine

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close