DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
72.498
21,685
3,30
3,44
-2,94%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Big Boss
Daj molim te postaj nam krivulju vjetra za dominatne vjetrove poput bure,juga i maestrala. Ne trebaju mi sporedni poput tramuntane,lebicade,levanta,garbinade i slicno.Samo za ove glavne molim te.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Eto moraš se malo potruditi dovoljno je znati tip turbine i lako nađeš sve ostale podatke 🙂 a ne biti lijen…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Pa ja ne znam kakve veze ima vjetar sa vrstom turbine osim ako ti u biti ne pricas o dijagramu snage vjetroturbine u ovisnosti o brzini vjetra ,a koristis krivu terminologiju. To pokazuje da si u ovome laik,ali da pokusavas vjesto manipulirat no nema veze ja se na to bas ne dam upecat.Za tvoju informaciju vecini vjetrenjaca je brzina ukljucivanja/ iskljucivanja 4m/s-20m/s.
No to nije ni bitno za cijenu dionice. Za cijenu je najbitnije trenutno da se razrijesi stanje sa Arenom Split,a dokle god se to ne dogodi tesko da ce ovo gore.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Eto vidi se da nemaš pojma nad pojmom, zašto bih ti davao studiju vjetrovitosti određenog područja kada se ta studija (mjerenja plaćaju) plaća i preko 100 000 Kn.

Ako hoćeš za određeno područje plati

…… inače ja se uvijek jednostavno izražavam ne nastojim biti kompleksan a tko hoće neka shvati…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


.@nokla

…i što nakon toga?

… rast do maksimalo 125 pa natrag, i tako sve do izvještaja za 3q.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Nemam pojma nad pojmom.Ajde dobro. Ovo o cemu ti pricas krivulja vjetra u sluzbenoj terminologiji ni ne postoji. Pretpostavimo znaci da sa ovim tvojim pojmom podrazumjevas u biti prosjecnu godisnju brzinu vjetra koja je najvazniji faktor uz jos neke za instalaciju vjetroelektrana.I zasto i kome bi ja trebao platit za nesto sto je odavna napravljeno za dosta lokacija u Hrvatskoj(naime sustavno se jos od 1978 vrse mjerenja za koristenje energije vjetra),ali ti se opet jeftinim trikovima izvlacis kad te se pritisne uza zid. Zato bi te molio da jos jednom pokusas objasnit ljudima sto podrazumjevas pod svojim proizvoljnim pojmom "krivulja vjetra" s obzirom da sad vec ocito ne pricas o dijagramu snage vjetroturbine u ovisnosti o brzini vjetra,a upitno je da li i pricas o prosjecnoj godisnjoj brzini vjetra za pojedinu lokaciju.
Nadalje kad se ovdje u zadnjem svom uratku predstavljas kao netko tko ocito radi takve studije zamolio bi te barem da nam kazes koje instrumente koristis pri izradi tih studija,na kojim visinama od tla vrsis mjerenje da ne ispadne da ti je glavni instrument vlazan prst srednjak visoko podignut u zrak.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


No to nije ni bitno za cijenu dionice. Za cijenu je najbitnije trenutno da se razrijesi stanje sa Arenom Split,a dokle god se to ne dogodi tesko da ce ovo gore.

Što više puta ponoviš tu tezu po tvome bi ona valjda trebala postati istinom. E malo morgen jer ti je sve rekla kazala i nema tu nikakvog čvrstog uporišta. Osim što će čitatelji polako početi shvaćati da si ovdje po zadatku. Ovu dionica se s blagoslovom srušila a sad joj ne dozvoljavaju nikakav imalo bitniji rast nevezano što se objavljivalo. Dok se Dalekovod pisao kao gubitaš i olajavao glasno kao takav bio je sa 320 u pikovima pao i na 105, poslije objave da to više nije slučaj i nakon pozitivnih vijesti sa strane restrukturiranja i sa stranih tržišta, itd. on je danas niti realnih 10% gore.
Ali ono što je najvažnije nije on sam doveden tu na ovoj učmaloj burzi. Nikavi Spaladiumi i ostali bakrači nemaju s tim veze. Ali zato je daleko vjerojatnije da ima veze ovaj on-line otkup obveznica od preko milijarde kuna za sada. Ovdje zavrte desetke tisuća kuna u krug a tamo stotine milijuna u vjetar. Ima se, može se. Ne treba od ljudi raditi totalne budale jer se šira slika vrlo jasno vidi.

…. a tamo stotine milijuna u vjetar. Ima se, može se. Ne treba od ljudi raditi totalne budale jer se šira slika vrlo jasno vidi.

A taj vjetar nikako da zapuse na nacin da pogura cijenu dinoice makar na 250 ako ne vec na 700 na Vasu zalost. Koliko god nekolicina Vas pisala o tome. A 500 njak milijuna kuna je sitnica za jedan DLKV jer je to samo 15 milijuna kuna,a ne 500. Ali da je i 500 sve cemo to zaradit na promaji govore strucnjaci od mlake vode. O financijama znam jako malo, gotovo pa nista ali pravo poznam i znam sto je dug. O energetici znam jako puno,a o vlasnistvu jos vise. E pa sad sagledaj ovo sto sam ti napisao u kontekstu DLKV i promisli gdje ce cijena. Pa niti Vi svojim pisanjem ,a jos manje ja ne kreiramo cijenu. Da dionica vrijedi trziste bi to prepoznalo,ali ovdje je previse dubioza,a one nose odredjeni rizik na ovoj cijeni.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

g. frankie zašto o svemu tome niste pisali u lipnju i srpnju kad se cijena kretala između
105 i 110 kn.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


g. frankie zašto o svemu tome niste pisali u lipnju i srpnju kad se cijena kretala između
105 i 110 kn.

valjda da je ne sruši na 90 kn [wink]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!




Daj molim te pročitaj ponovo što sam napisao ali ovaj puta malo razmisli prije nego mi odgovoriš [wink]
Jasno se da iščitati što sam želio reći o trentnom stanju ovdje i na ovoj burzi općenito i što ja osobno mislim o tome svemu.

Ti si se sad tu meni našao soliti pamet nekim općenitim mislima, a ti si bio taj koji je naveo tobožnje probleme sa Spaladiumom kao trenutno stanje vrijednosti dionice. A to nema veze s vezom i ne treba od ljudi raditi idiote turajući im takve jeftine teze pod nos.
Drago mi je da se slažemo bar u tome da veliki kreiraju cijenu dionice (pa makar i nečinjenjem) i da trenutak kada misle dignuti i ovo i Crobex i cijelu burzu nema veze sa bilo kojim poslom koji Dalekovod objavi, pozitivnim izvješćima, ili bilo čime sličnim.

Dalekovod je počeo poslovati pozitivno a sada nije bitno na kakve će načine doći do dionica
kada treba skupiti dionice

a recimo dobit u 3q zbog velikih prihoda iz inozemstva ali i od plaćanja zaostataka od strane autocesta, dobit za 3q oko 150-170 milijuna Kn…. opa samo za jedan kvartal pola trenutačne vrijednosti firme

Stoga to ne čudi da se obara cijena ali i da se piše svašta samo da bi se došlo do što više dionica….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close