DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 19:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,77
10.056
3,630
2,72
2,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


dosadni ste…tko vjeruje njegov problem tko ne vjeruje neka provjeri
po meni dionica solidna a ako to nekome nije njegov problem

A što i gdje da se provjeri?

Ti sigurno samo uđeš u DLKV ili zovneš upravu "Ej!", a oni ti mejlom sve na zahtjev proslijede?

Daj nam započetak nabavi Ugovore za te ‘propelerčiće’!

Je, je i moj je tata jači od tvojega…

e moji dečki sutra još ovako i prekosutra i eto nas na 150 kunića, a netko će zinuti i uhvatiti se za kosu ako je ima haha i reći-mogao sam je imati na 120
ah ta burza zna izluditi čovika 🙂

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

…sa ovakvima koji prodaju kao da će sutra u stečaj, nećemo mi nigdje dalje….nažalost!

Ovdje se svasta spominje al da razjasnimo to sa vjetroelektranama tako da se ostavite coravog posla kad kazete da se nista ne zna ovo je ono sta se zna i javno je dostupno onaj ko kaze suprotno laze i nek se uvati citanja, a manje trolanja:

1. Zna se da je Dalekovodov udio u vjetroelektranama 50 %

2. Zna se da su tvrtke na koje su vjetroelektrane zajmoprimci kredita za izgradju vjetroelektrana i zna se tko su pokrovitelji za dodatne cinidbe troskova projekta izgradnje i garancije u iznosu od 25-30 % troskova izgradnje

3. Zna se da Dalekovod ima instalirano 45,2 MW vjetroelektrana s udiom od 50 %

4. Zna se da je da je IRR na ulozeni kapital > 15%

5. Zna se je ocekivana dobit za instaliranih 45 MW cca 15 mil kn za prvu godinu i da se to povecava svake godine za cca 10 % kroz 10 godina i da se 2020 ocekuje dobit od 28 mil kn od 45,2 MW instaliranih vjetroelektrana

6. Zna se da je za Veliku popinu potpisan ugovor za kredit na 10 godina pretpostavka isto i za ZD2 i ZD3

7. Koliko vidim prihodi od vjetroelektrana se vode pod "Kamate, tečajne razlike, dividende i slični prihodi iz odnosa s povezanim poduzetnicima"

8.Lokacija Velika Popina jedna je od najvjetrovitijih područja s najkvalitetnijim vjetrom što su pokazali rezultati višegodišnjih mjerenja. Za prvu godinu dana proizveli smo prosječno 3.000 sati (oko 34%)u maksimalnom opterećenju što bi bilo dovoljno energije za 15 do 20.000 kućanstava ako uzmemo da je prosječna potrošnja domaćinstva u Hrvatskoj oko 1.000 kilovata, objašnjava razloge investicije i rezultate dosadašnjeg rada Jurica Prižmić, direktor Sektora za korporativno upravljanje i IT podršku Dalekovoda d. o. o. koji je u suradnji s firmom Velika Popina d. o. o. investirala u vjetroturbine u blizini Gračaca. Prižmić najavljuje da Dalekovod d. o. o. planira i na široj lokaciji investirati u vjetroelektrane za još 50 dodatnih megavata.

Ignore : renči

1. Zna se da je Dalekovodov udio u vjetroelektranama 50 %

A da li se možda zna i čijih je drugih 50%…i koliko je partnera košala izgadnja…isto koliko i Dalekovod ili…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]




Ako je sve tako divno u ovoj firmi- zašto je pala sa 1.900,00 HRK na 110,00 HRK? Pišite o negativnim stvarima + pozitivne vijesti = realna perspektiva firme i realna cijena kroz 1-2 godine.
[/quote]

A zasto je 90% drugih dionica potonilo u tim postotcima pada od najvece cijene komentar ti je bas za zamislit se zasto ?
[/quote]

Izvjesce za 1H/2012 je odlicno. Nije fenomenalno ali je odlicno i ovo je sigurno turnaraund.
Prihodi su povecani, EBITDA je izvanprosjecna, EBITA je dobra, neto dobit je nesto losija iz razloga fin rashoda za relativno velike dugove. I to sve lijepo pise u Izvjescu Uprave. Kad se rijese Sky office-a bilo prodajom ili najmom cijelog dijela gradevine (znaci Dlkv definitivno izlazi iz nekretninskog biznisa) smanjit ce se i zaduzenje (cca 20%) pa slijedom toga i financijski rashodi, i neto dobit ce doci na planiranih NPM 5%.
Kad nebi bilo ovolikih dugova cijena bi bila daleko veca i od najoptimisticnijih forumasa. Ali se po mom misljenju i financijsko restruktiriranje odvija u pravom pravcu.

Glede biznisa sa VE stvar je vrlo jednostavna i bez velikih racunica. Ako se Spanjolskoj tvrtci (jedna od vecih u EU) isplati ulagati kod Trogira i Peljesca zasto to nebi bilo profitabilno Dlkv-u, pogotovo ako imaju 30-40% iskoristenost snage od konkurencije. Nemojmo imati komplekse malog naroda misleci da su drugi u svemu bolji i pametniji.
Sigurno da posao sa VE nije core bussines Dlkv-a, ali se fino i logicno upotpunjuje. A 10-ak % prihoda od

A 10-ak % prihoda od VE u ukupnim prihodima zbog visoke NPM moze sudjelovati i vise od 20% u ukupnoj dobiti. Jednom sam izracunao da u cijeni Dlkv-a udio VE po meni iznosi cca 25%.
Ovdje me jedino smeta netransparentnost glede toga sto se nezna tko su ti famozni partneri.
Ali Dlkv se ne moze pohvaliti sa transparentnoscu inace, iako se mora priznati da su Izvjesca Uprave dosljedna i iscrpna, te se mnogo toga da iz njih iscitati.

quote=Brancin]

1. Zna se da je Dalekovodov udio u vjetroelektranama 50 %

A da li se možda zna i čijih je drugih 50%…i koliko je partnera košala izgadnja…isto koliko i Dalekovod ili…

[/quote]

To je je sad druga prica za ostalih 50 % al za dalekovod se zna kako sudjeluje i na koji nacin ono sta se moze saznat je :

1. Za Veliku Popinu, Grad Zagreb Jurišićeva 1/a registrirane su tvrtke po sudskom registru:

Osnivači/članovi društva
DALEKOVOD PROFESSIO d.o.o. OIB: 88975636912
Zagreb, Marijana Čavića 4 – član društva

KORITA d.o.o. za usluge, pod MBS: 080761609, OIB: 30429454740
Zagreb, Jurišićeva 1/a – član društva

Osobe ovlaštene za zastupanje:

1.Iljko Ćurić, OIB: 53751593543
Zagreb, Martićeva 8

2. Damir Skansi, OIB: 22721990698

Onda za drustvo KORITA d.o.o kaze:

Osnivači/članovi društva:

Iljko Ćurić, OIB: 53751593543
Zagreb, Martićeva 8 – jedini osnivač d. o. o.

Osobe ovlaštene za zastupanje:
Iljko Ćurić, OIB: 53751593543
Zagreb, Martićeva 8 – direktor – zastupa društvo pojedinačno i samostalno

Razvidno je da je Velika Popina registrirana na istu adresu kao i Korita d.d i da je osnivac Iljko Ćurić sad pitanje je tko je on ???

Ono sta se zna za financiranje je: U okviru financiranja projekta izgradnje Velike Popine, društvo Velika Popina kao zajmoprimac, Eko Murtela d.o.o i izdavatelj tj. Dalekovod kao pokrovitelj potpisali su sa Societe generale – Splitskom bankom d.d. 1.3.2010 ugovor o zajmu i izdavanju bankarske garancije. Izdavatelj u navedenom ugovoru sudjeluje u svojstvu pokrovitelja za pokrivanje obaveza za ispunjenje dodatnih cinidbi iz drustvenog ugovora zajmoprimca Velika Popina d.o.o ( dodatne cinidbe se sastoje od isplate (i) iznosa od 4.841.839,00 EUR ili 30% troskova projekta izgradnje koji iznose 16.241.839,00 EUR), zavisno od toga koji je ot tih iznosa veci (ii) cjelokupnog iznosa za koji stvarni troskovi nadmase troskove izgradnje.Osim navedenog izdavatelj je radi osiguranja isplate zajma samostalno dao dvije zaduznice u ukupnom iznosu 4.470.275,00 EUR

Eko Murtela iz sudskog registra:

Osnivači/članovi društva:
Iljko Ćurić, OIB: 53751593543
Zagreb, Martićeva 8 – jedini član d.o.o.

Osobe ovlaštene za zastupanje:
Iljko Ćurić, OIB: 53751593543
Zagreb, Martićeva 8 – direktor – zastupa društvo samostalno i pojedinačno

Ignore : renči

očekivano danas,iducih par dana mozemo očekivati sličan scenarij…

VE ZD2 i ZD3 registrirane su na EKO d.o.o OIB 06095316970

Iz sudskog registra za EKO d.o.o.

Osnivači/članovi društva:
DALEKOVOD PROFESSIO d.o.o. MBS: 080531484, OIB: 88975636912
Zagreb, Marijana Čavića 4 – član društva

MEDVIĐA d.o.o. za usluge, pod MBS: 080761326, OIB: 74688719144
Zagreb, Jurišićeva 1/a

Osobe ovlaštene za zastupanje:
Tomislav Ćurković, OIB: 90982311607
Zagreb, Zelena magistrala 38 – direktor – zastupa zajedno s još jednim članom uprave – direktorom

Damir Skansi, OIB: 22721990698
Split, Spinčićeva 18 – direktor – zastupa zajedno s jednim članom uprave odlukom skupštine od 03.05.2011. godine.

Za MEDVIĐA d.o.o kaze:

Osnivači/članovi društva:
Iljko Ćurić, OIB: 53751593543
Zagreb, Martićeva 8 – jedini osnivač d. o. o.

Osobe ovlaštene za zastupanje:
Iljko Ćurić, OIB: 53751593543
Zagreb, Martićeva 8 – direktor – zastupa pojedinačno i samostalno Odlukom od 14.04.2011. godine

Ono sta se zna za financiranje je: U okviru financiranja projekta izgradnje ZD2 i ZD3, društvo EKO d.o.o kao zajmoprimac, Medviđa d.o.o i Dalekovod Proffesio d.o.o kao pokrovitelj te izdavatelj kao jamac platac za obveze pokrovitelja Dalekovod Proffesio d.o.o potpisali su sa Societe generale – Splitskom bankom d.d., Privrednom bankom kao zajmodavcima i Societe Generale iz Pariza kao hedging bankom dana 26.5.2011 ugovor o zajmu. Izdavatelj u navedenom ugovoru u svojstvu jamca-platca jamci za obaveze pokrovitelja Dalekovod Proffesio d.o.o i to za (a) ispunjenje dodatnih cinidbi iz drustvenog ugovora zajmoprimca EKO d.o.o koje su pokrovitelji Dalekovod Profesio d.o.o i Medviđa d.o.o duzni ispuniti zajmoprimcu EKO d.o.o ( dodatne cinidbe se sastoje od isplate (i) iznosa od 15.094.937,00 EUR ili 25% troskova projekta izgradnje koji iznose 60.594.937,00 EUR), zavisno od toga koji je od tih iznosa veci (ii) cjelokupnog iznosa za koji stvarni troskovi nadmase troskove izgradnje (iii) cjelokupnog iznosa koji osigurava da DSCR bude na razini od najmanje 120% prihoda projekta izgradnje u slucaju smanjenja povlastene tarife ili drugih odluka vlade RH kojima bi se smanjili prihodi projekta izgradnje i (b) kao supotpisnik za obveze po cetiri zaduznice Dalekovod Proffesio d.o.o. u iznosu 5.029746,84 EUR).Osim navedenog izdavatelj je radi osiguranja isplate zajma samostalno dao dvije zaduznice u ukupnom iznosu 2.000.000,00 EUR

Ignore : renči

Znam ja tko je Iljko Ćurić! Ali bojim se to obznanit!


Znam ja tko je Iljko Ćurić! Ali bojim se to obznanit!

Zasto bi se bojao. This is a free country.
Mene vise zanima cime i kako garantiraju ti partneri, i kojim kapitalom raspolazu.
Odnosno, ako je Iljko samo paravan, cime garantiraju pravi vlasnici.
Pitanje je isto tako zasto Fondove to ne zanima, a ako znaju onda raspolazu povjerljivim informacijama pa bi trebala reagirati Hanfa.

New Report

Close