DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 06:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@caccone
znači izgubili su 31,1 mil kn…



@caccone

znači izgubili su 31,1 mil kn…


cuj…zz
znas onu
nekad mi je 100 kn sad bitnije nego 1000 za mjesec dana….
po meni…a nemam dionice DLKV….ovo je odlicno….sigurno ne puse…
i da su na nuli…u sto sumnjam….i oni mogu sada piknut INGRU…
[lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.




@caccone

znači izgubili su 31,1 mil kn…


cuj…zz
znas onu
nekad mi je 100 kn sad bitnije nego 1000 za mjesec dana….
po meni…a nemam dionice DLKV….ovo je odlicno….sigurno ne puse…
i da su na nuli…u sto sumnjam….i oni mogu sada piknut INGRU…
[lol]
[/quote]
Samo jedna u nizu dobrih vijesti koje uskoro slijede, stalno ponavljam , ovo je samo za strpljive.
Pričekajmo izvješće za 2Q



@caccone

znači izgubili su 31,1 mil kn…

do jučer su i autoceste osporavale i tih 90 milijuna Kn, dakle ovo je dobitak za dlkv………… 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/inPnTMAsM29an4y4xvpcKw==.pdf

Nagodba je utvrđena na iznos od 90,9 mil kuna bez PDV-a te predstavlja konačno priznati iznos
novčanih potraživanja Izvođača od strane Naručitelja
Premda su ukupno utužena potraživanja Dalekovoda prema ARZ-u iznosila više (122,0 mil kn),
Uprava se po savjetu pravnih stručnjaka koji su prognozirali dugotrajan spor odlučila na popuštanje i
prihvat nižeg iznosa vodeći se načelom vremenske preferencije novca i teške likvidnosne situacije u
društvu

Eto sada će biti naplaćeno 90 milijuna Kn potraživanja, inače autoceste su osporavale i tih 90 milijuna i nisu priznavali dalekovodu ta potraživanja, po svemu eto nove likvidnosti od 90 milijuna Kn za društvo 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ne znam koliko vremena treba fondovima da shvate da uprava dlkv na skupštini dioničara predlaže otkup dionica u vlastiti trezor do 10 posto kompanije po sadašnjim cijenama je to oko 30 milijuna, ako cijena dionice bude plus 200 to je oko 60 milijuna 🙂 što je duže ova cijena mnogi mogu ući u ovu dionicu…….

Shvatiti će fondovi 🙂 [thumbsup]

dokaz

Eto današnja obavijest da je dalekovod zatvorio dogovorom svoja potraživanja u iznosu od 90.9 milijuna Kn koji će biti naplaćeni u što kraćem roku, a znamo da su ti računi napravljeni u 2008. i 2009. što znači da će dlkv doći do znatne likvidnosti :). Inače ovo je samo dokaz kako fondovi ne razumiju ulaganja a imaju direktan pristup informacijama, tj. jako su tromi u donošenju odluka….. i to otvara priliku investitorima koji kuže stvari 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Ne znam koliko vremena treba fondovima da shvate da uprava dlkv na skupštini dioničara predlaže otkup dionica u vlastiti trezor do 10 posto kompanije po sadašnjim cijenama je to oko 30 milijuna, ako cijena dionice bude plus 200 to je oko 60 milijuna 🙂 što je duže ova cijena mnogi mogu ući u ovu dionicu…….

Shvatiti će fondovi 🙂 [thumbsup]

dokaz

Eto današnja obavijest da je dalekovod zatvorio dogovorom svoja potraživanja u iznosu od 90.9 milijuna Kn koji će biti naplaćeni u što kraćem roku, a znamo da su ti računi napravljeni u 2008. i 2009. što znači da će dlkv doći do znatne likvidnosti :). Inače ovo je samo dokaz kako fondovi ne razumiju ulaganja a imaju direktan pristup informacijama, tj. jako su tromi u donošenju odluka….. i to otvara priliku investitorima koji kuže stvari 🙂
[/quote]

ako dlkv misli bar nesto kupovati,sad ima i s čime… [wink]
a kad se fondovi probude ,zarada ce im izmaci
no,ionako oni ne funkcioniraju prema ulagackoj sposobnosti a kamoli inventivnosti i inicijativi nego kao spuzve bez mozga..tako da na oifove se netreba oslanjati,jedino na to da ce kupovati na puno visim razinama-kao i uvijek [huh]

dobitak iliti POBJEDA!-nesto sto bas nije bilo previse ocekivano [smiley]
mene je bas ugodno iznenadilo [cool]


a kad se fondovi probude ,zarada ce im izmaci
no,ionako oni ne funkcioniraju prema ulagackoj sposobnosti a kamoli inventivnosti i inicijativi nego kao spuzve bez mozga..tako da na oifove se netreba oslanjati,jedino na to da ce kupovati na puno visim razinama-kao i uvijek [huh]

ja ne kritiziram ljude već odluke, odluke ako su loše trebaju se mijenjati 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

DLKV je knjizio prihod 122 miliona a primitak ce biti 90. znaci ostvariti ce gubitak od 32 miliona.

Ukupni iznos koji su potrazivali je bio 144 mil kuna….jedan je bio potrazivanje od izvodjenja potpisanih i ugovorenih radova koje AZR nije isplatio od 87 mil, a drugi zbog izmjene projekta izgradnje i skracenja prvobitno ugovorenih rokova ugovorenih radova u iznosu od 57,6 mil kuna pa je nastalo dodatno potrazivanje sta znaci da bi gubitak mogao biti 54 mil kuna.Sad pitanje ako netko zna da li je moguce da jedan od ova dva potrazivanja ne bude evidentiran u bilanci ili eventualno da bude evidentiran ali u nekom manjem iznosu s obzirom da je bila upitna naplata pa se radi sigurnosti drugacije evidentiralo ako se netko razumije bolje u knjigovodstvo bilo bi ljepo kad bi odgovorio.

Bilo kako bio veseli takva naplata bolje nego da bude mrtvo slovo na papiru od kojeg nemas nista samo brojku ovo ce pomoc barem u financiranju izgradnje vjetroelektrane koje samo cekaju da budu podignute.I zar vam se ne cini da se nekako ove stvari oko dalekovoda desavaju taman kad im zatriba za nesto tj planski " sta politika radi"….ps.samo moje misljenje 🙂

Ignore : renči


DLKV je knjizio prihod 122 miliona a primitak ce biti 90. znaci ostvariti ce gubitak od 32 miliona.

Neće

Nagodba je utvrđena na iznos od 90,9 mil kuna bez PDV-a te predstavlja konačno priznati iznos
novčanih potraživanja Izvođača od strane Naručitelja. Ujedno se obje strane odriču bilo kakvih daljnjih
potraživanjima po predmetnim ugovorima, a isplata navedenih sredstava uslijediti će u najkraćem
mogućem roku sukladno mogućnostima Naručitelja.
.

eto info sa zse.hr govori da je suma 90.90 milijuna KN kako kaže ponavljam , a isplata navedenih sredstava uslijediti će u najkraćem
mogućem roku sukladno mogućnostima Naručitelja.[/b]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close