DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.10.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,47
23.105
6,652
3,44
3,46
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Po čijemu nalogu ti kolega pišeš?????
Pa je li Samodol sam dao izjavu da je sve radio po zakonu da bi ga mirovnjaci razapeli…..i sad čekamo strane ulagače poslje ovakve izjave….

Kolega domobran, poštujte tuđe mišljenje i kada se ne slaže sa vašim, zašto bi odmah pisao po nečijem nalogu, čemu takav plitki pokušaj diskreditiranja kolege?
Ja se recimo slažem sa kolegom Šantom.. Samodol je imao svojih dobrih i loših trenutaka, ali je bio bolji od mnogih i Hanfa je u nekim segmentima stvarno funkcionirala kao regulatrona agencija, pogledajte samo popis obveznih ponuda za preuzimanje i sastav podnositelja. S druge strane, neka pravila koje je uspostavio su umrtvila (ionako umrtvljeno) tržište kapitala i u tom dijelu je moglo bolje.




Na ovoj dionici sad je izašlo na vidjelo kako i zašto se sve na zse pljačka pa tako i sam dalekovod

Fondovi su zlo koji sistemacki opljačkaše cjelu državu i time malog ulagača učiniše još manjeg

Sad se dokazalo zbog čega naše dionice sad vrijede kako koja al od 4% – pa do 6% od svog ATH žalosno al istinito a svu tu pljaćku dopustila je HANFA i ANTE SAMODOL

SAMODOL je uništio državu više nego sama pljačka od 90-ih a valjda će ga sustići ruka pravde i bar 20god robije


Ne slažem se, nego upravo suprotno, Ante Samodol je radio dobar posao i jedan je od rijetki koji nije pogodovao političarima. Šta misliš o Bajiću?
[/quote]

Po čijemu nalogu ti kolega pišeš?????
Pa je li Samodol sam dao izjavu da je sve radio po zakonu da bi ga mirovnjaci razapeli…..i sad čekamo strane ulagače poslje ovakve izjave….
[/quote]
Ne se ljutiti :). Pišem po svojoj savjesti jer živim od svog rada. To što je raskrinko stanje sa dionicama DLKV je jedan od boljih poteza. Mogu samo reći štete što nije još uvijek na čelu HANFE.

Ako ova situacija sa okretanjem indeksa i vani potraje prema gospodinu fibboonaciju prvi značajni otpor se očekuje oko 128 kn [thumbsup]


http://www.poslovni.hr/vijesti/u-dalekovodu-demantiraju-hitnu-smjenu-luke-milicica-206937.aspx
"U Dalekovodu doznajemo da kane do kraja godine provesti dokapitalizaciju i izdati obveznice."

Jedno su želje, a drugo su mogučnosti…

Obzirom na situaciju, ovo pitanje je regulirano ZOPDD, te je za donošenje i provedbu takve odluke potrebno skupiti 3/4 glasova na skupštini…

Trenutno večinu važečih glasova imaju zaposlenici (tkzv. mali dioničari), dok su fondovi na drugom mjestu… pa sad…

Odaziv na skupštinu ove godine mogao bi biti rekordan… [wink]

A za ovo prikupljanje kapitala za kraj godine ide u prilog kako razmisljaju tj. znaju da ce izvjesca bit bolja sa strane prihoda, a tako vjerovatno i na strani dobiti sto bi omogucilo povoljniju dokapitalizaciju tada jer bi cijena dionice trebala bit veca

Ignore : renči


Ako ova situacija sa okretanjem indeksa i vani potraje prema gospodinu fibboonaciju prvi značajni otpor se očekuje oko 128 kn [thumbsup]


Nebih se složio prije će biti na 98 kuna.

Poslovni dnevnik

11. lipanj 2012.| Suzana Varošanec

U Dalekovodu demantiraju hitnu smjenu Luke Miličića

Po planu Miličiću mandat istječe 2013.

Strateško partnerstvo Dalekovoda i indijske megakorporacije Tata Grupa u domeni je nagađanja, rekao je izvor iz Uprave Dalekovoda.

Demantirao je i informaciju da Luki Miličiću, predsjedniku Uprave Dalekovoda, prijeti iznenadni opoziv koji navodno priprema Zagrebačka banka, inače matična banka Dalekovoda. O Miličićevom odlasku spekulira se jer mu ističe mandat početkom 2013., navršio je 65 godina i ispunjava uvjete za mirovinu, tvrdi naš izvor te objašnjava da se očekuje da će Nadzorni odbor otvoriti razgovor o mandatu Miličića, te da mu novi neće ponuditi. Glavna tema u sljedećih pola godine uz rekonstrukciju uprave, kako tvrdi, bit će prikupljanje sredstava potrebnih za stabilizicaju poslovanja. Riječ je o iznosu od 150 do 300 mil. kuna. U Dalekovodu doznajemo da kane do kraja godine provesti dokapitalizaciju i izdati obveznice. "S Tata Grupom uspješno surađujemo u zajedničkom nastupu na tržištu Afrike; indijski partner ima potencijal i treba naše reference, a nama je potrebna financijska pomoć", komentar je člana Uprave.


A za ovo prikupljanje kapitala za kraj godine ide u prilog kako razmisljaju tj. znaju da ce izvjesca bit bolja sa strane prihoda, a tako vjerovatno i na strani dobiti sto bi omogucilo povoljniju dokapitalizaciju tada jer bi cijena dionice trebala bit veca

Samo što ONI više o tome ne odlučuju, a i pitanje je tko će sjediti u upravi u to vrijeme… [rolleyes]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Glavna tema u sljedećih pola godine uz rekonstrukciju uprave, kako tvrdi, bit će prikupljanje sredstava potrebnih za stabilizicaju poslovanja. Riječ je o iznosu od 150 do 300 mil. kuna. U Dalekovodu doznajemo da kane do kraja godine provesti dokapitalizaciju i izdati obveznice. "S Tata Grupom uspješno surađujemo u zajedničkom nastupu na tržištu Afrike;

indijski partner ima potencijal i treba naše reference, a nama je potrebna financijska pomoć", komentar je člana Uprave.

Evo i iz uprave kažu kažu tate group nedostaje još referenci koje dalekovod ima, a dalekovodu je potrebna financijska inekcija, to znači ulaskom u vlasništvo dolaze do referenci, a dalekovod do kapitala… 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Vladin je prioritet ulaganje u energetiku – riječi su kojima je prvi potpredsjednik Vlade Radimir Čačić naglasio koliko je energetski sektor ključan u novome razvojnom ciklusu Hrvatske i oživljavanju posrnuloga gospodarstva.

http://www.profitiraj.hr/novosti/kako-se-ukljuciti-u-novu-hrvatsku-energetsku-strategiju/


Ono što se meni osobno ne dopada kod ovog mogućeg preuzimanja Dalekovoda je ovaj termin. Nije mi
jasno čemu sada žurba odjednom. Naime trenutna cijena dionice je skoro na povjesnom minimumu,
a poduzeće je nekoliko kvartala za redom poslovalo sa minusom. Zar nebi bilo bolje da se u
dogovore oko preuzimanja išlo nakon što Dalekovod objavi godišnje FI koje bi s obzirom
na već dobrim dijelom provedene mjere restrukturiranja i količinu ugovorenih poslova kod nas i vani, a posebice onih koji se tek trebaju ugovoriti (mislim tu prije svega na najavu Z.Koračevića iz HEP-a da
će se ove godine u dalekovode i trafostanice uložiti 2,3 milijarde kuna), trebalo biti pozitivno.

Po izjavi za poslovni to će upravo i biti kada se poslovanje preokrene, na kraju godine biti će i dokapitalizacija u iznosu od 150-300 milijuna Kn, fondovi bi pristali da vanjski ulagač uđe po cijeni od 245 Kn dakle po kojoj su i oni ulazili i da dođu do 15- 25 posto vlasništva…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


JA SAM ŽIVI SVJEDOK O POVJESNOJ REČENICI ANTE SAMODOLA JAVNO IZGOVORENE NA TV

Da sam sve radi po zakonu fondovi bi me razapeli TO JE POVJESNA REČENICA koji je krunski dokaz za

PLJAČKU NA ZSE pod zaštitom HANFE

Ja sam izbrisan bio milio puta od 2006 god promjenio sam milion nikova samo zato što sam ukazivao sa činjenicama o pljački na ZSE od strane fondova

Bajić je samo STATIČAR u kukuruzu

Hoće li netko objasniti kako to fondovi kradu?? Onako, zdravoseljački….



Ako ova situacija sa okretanjem indeksa i vani potraje prema gospodinu fibboonaciju prvi značajni otpor se očekuje oko 128 kn [thumbsup]


Nebih se složio prije će biti na 98 kuna.
[/quote]

Meni iskreno taj scenarij još više odgovora jer tek sam počeo sa kupnjom [wink]

New Report

Close