DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.10.2024. u 02:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,47
23.105
6,652
3,44
3,46
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Novine kao novine nista novo zar vec nije poznato kako se price plasiraju planski, zar mislite da se takvo preuzimanje dogadja u mjesec dana potrebno je daleko vise vremena ako je ozbiljan kupac u pitanju, a ovo je samo bacanje informacija da malo vise u zraku kao moguca stvar pa naravno da nitko nece prodavat nesto sta je sad na najnizoj cijeni osim ako se ne prodaje nekim nasima da jeftino kupe (iako mislim da je realnije da fondovi tu udju prije nego netko drugi), jos firma daleko bolje stoji nego lani, a cijena nize nego lani i jos pazi nasli su indijce lol pa sta cemo im mi realnije mi je da je neki evropski preuzimatelj u pitanju nego indijci….a za Luku bi i ja pogodio da ce u mirovinu jos malo pa njemu je 66 godina heh….

Danasnji Poslovni dnevnik u clanku "U Dalekovodu demantiraju hitnu smjenu Luke Milicica" navode kao izvor clana Uprave.



Apropo visoke zaduzenosti koja se cesto ovdje spominje
zaduzenost je relativna stvar,
ne treba zaboraviti da sada imamo u odnosu na prijasnje godine (kada je u pojedinim godinama zaduzenost bila visoka kao i sada) ulaganje osim u osnovnu djelatnost (obrtni kapital, restruktiranje) i
ulaganje u VE i ulaganje u Skyoffice.
Po meni je problematican samo Skyoffice i to treba sto prije rjesiti.
VE su zasebne i to nebi trebao biti problem.
Ostala zaduzenja prevladat ce se povecanim prihodima. Ako se ostvare najave Uprave o prihodima za 2012 godinu onda ni ovdje nema problema.

Zakljucno mislim da zaduzenost jest velika ali samo ako su prihodi mali. Rastom prihoda zaduzenost postaje sve manji problem.

valjda se zna koji su kriteriji za procjenu zaduženosti? Pa nije to "ljepota u oku promatrača" hebote :-))
[/quote]

Kriteriji za procjenu zaduzenosti variraju od grane djelatnosti do grane djelatnosti.
U konacnosti se sve svodi na to jeli tvrtka iz ukupnog prihoda moze servisirati dugove i da jos po mogucnosti imati dobit.
Kako stvari sada stoje Dlkv sada radi samo za banke.
Rjesavanjem Skyoffice-a (prodaja) koeficijent zaduzenosti se drasticno mijenja. Radi se o cca 400M kuna.
Otezanje sa zavrsetkom Skyoffice-a je jedan veliki teret za firmu – radi se o velikom mrtvom (zarobljenom) kapitalu. Njegova aktivacija je moguca samo prodajom ili iznajmljivanjem, a zasada nema naznaka niti o jednom od toga.

Očito netko se trudi da druka prema dolje, ali ako su u pitanju neki strateški partneri kupovina dionica biti će izražena pogotovo ako se radi o tata group, i pogotovo jer je zabranjena trgovina mjesec dana do izvješća vrijednostnim papirima za ulagače koji imaju pristup povlaštenim informacijama. To će još drastično pojačati cijenu, dodamo i trezor, te vani tržišta rastu preko 2,4 posto………… 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Na ovoj dionici sad je izašlo na vidjelo kako i zašto se sve na zse pljačka pa tako i sam dalekovod

Fondovi su zlo koji sistemacki opljačkaše cjelu državu i time malog ulagača učiniše još manjeg

Sad se dokazalo zbog čega naše dionice sad vrijede kako koja al od 4% – pa do 6% od svog ATH žalosno al istinito a svu tu pljaćku dopustila je HANFA i ANTE SAMODOL

SAMODOL je uništio državu više nego sama pljačka od 90-ih a valjda će ga sustići ruka pravde i bar 20god robije

http://www.poslovni.hr/vijesti/u-dalekovodu-demantiraju-hitnu-smjenu-luke-milicica-206937.aspx
"U Dalekovodu doznajemo da kane do kraja godine provesti dokapitalizaciju i izdati obveznice."

Jedno su želje, a drugo su mogučnosti…

Obzirom na situaciju, ovo pitanje je regulirano ZOPDD, te je za donošenje i provedbu takve odluke potrebno skupiti 3/4 glasova na skupštini…

Trenutno večinu važečih glasova imaju zaposlenici (tkzv. mali dioničari), dok su fondovi na drugom mjestu… pa sad…

Odaziv na skupštinu ove godine mogao bi biti rekordan… [wink]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Sudeći prema nagloj promjeni trgovanja, jesu li to još neki zaključili da bi im mogao uzmanjkati koji glas na skupštini? [lol]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Na ovoj dionici sad je izašlo na vidjelo kako i zašto se sve na zse pljačka pa tako i sam dalekovod

Fondovi su zlo koji sistemacki opljačkaše cjelu državu i time malog ulagača učiniše još manjeg

Sad se dokazalo zbog čega naše dionice sad vrijede kako koja al od 4% – pa do 6% od svog ATH žalosno al istinito a svu tu pljaćku dopustila je HANFA i ANTE SAMODOL

SAMODOL je uništio državu više nego sama pljačka od 90-ih a valjda će ga sustići ruka pravde i bar 20god robije


Ne slažem se, nego upravo suprotno, Ante Samodol je radio dobar posao i jedan je od rijetki koji nije pogodovao političarima. Šta misliš o Bajiću?



Na ovoj dionici sad je izašlo na vidjelo kako i zašto se sve na zse pljačka pa tako i sam dalekovod

Fondovi su zlo koji sistemacki opljačkaše cjelu državu i time malog ulagača učiniše još manjeg

Sad se dokazalo zbog čega naše dionice sad vrijede kako koja al od 4% – pa do 6% od svog ATH žalosno al istinito a svu tu pljaćku dopustila je HANFA i ANTE SAMODOL

SAMODOL je uništio državu više nego sama pljačka od 90-ih a valjda će ga sustići ruka pravde i bar 20god robije


Ne slažem se, nego upravo suprotno, Ante Samodol je radio dobar posao i jedan je od rijetki koji nije pogodovao političarima. Šta misliš o Bajiću?
[/quote]

Po čijemu nalogu ti kolega pišeš?????
Pa je li Samodol sam dao izjavu da je sve radio po zakonu da bi ga mirovnjaci razapeli…..i sad čekamo strane ulagače poslje ovakve izjave….

Na stranicama Hanfe te ZSE za sada nema nikakve obavijesti, očitovanje Uprave ili sl. u svezi Tata grupe… niti je DLKV na ZSE za sada stavljen na popis dionica svrstanih u Segment za promatranje… do daljneg samo nagađati ili?

Dolazi do preuzimanja.To će se dogoditi mnogim tvrtkama u ovim vremenima.

JA SAM ŽIVI SVJEDOK O POVJESNOJ REČENICI ANTE SAMODOLA JAVNO IZGOVORENE NA TV

Da sam sve radi po zakonu fondovi bi me razapeli TO JE POVJESNA REČENICA koji je krunski dokaz za

PLJAČKU NA ZSE pod zaštitom HANFE

Ja sam izbrisan bio milio puta od 2006 god promjenio sam milion nikova samo zato što sam ukazivao sa činjenicama o pljački na ZSE od strane fondova

Bajić je samo STATIČAR u kukuruzu

Velika borba se ovdje sprema, fondovi i banke će htjeti spriječiti preuzimanje i gubitak kontrole nad ulaganjem, a ovi drugi su ušli u šesnaesterac. Zna se kako se cijene kreću u takvim okolnostima, ide bitka za dionice, ovdje rezulatati poslovanja sada nisu bitni.

New Report

Close