DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.09.2024. u 13:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,40
37.443
11,023
3,42
3,44
1,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Nemojte više postavljati ove prijevode, izgledaju totalno nepismeno.

Kolega, dok dođe na 200 kn, mislit ćete si zakaj nisam ušao na 135 kn….
Pa na 300 kn ćete si opet misliti zakaj nisam ušao bar na 200 kn, već bi prihodovao 50 %….
Tada ćete pomisliti da je već vrijeme da malo padne, pa ćete još čekati. I kad dođe na 400-500 kn više nećete uopće biti sigurni kaj vam je za raditi…..tako ćete još neko vrijeme razmišljati i gledati kako cijena dionici raste….. i taman kad se odlučite na kupovinu negdje na cca 1000 kn, bit će vrijeme za prodaju nama koji smo sad već debelo unutra… [cool]
[/quote]

Dovoljno je pogledati da je cijena do prije mjesec i po bila 166 Kn, dok sada je oko 136 Kn, a ovaj 2q očekuje se izrazito pozitivan ali i otkup dionica u trezor i sve jasno u vezi cijene dionice……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

na primjeru VDKT dobro se vidi što znači kad građevinac dobije 1-2 velika posla: VDKT je u kratko vrijeme skočio ogromnih +180%
DLKV je još uvijek na dnu i čeka se bilo kakav pozitivan signal koji će lansirati ovu dionicu preko 200 kn.
sad samo treba strpljivo sakupljati jer po mom mišljenju ona je iduća na redu za jaki rast [cool]


Grupa Dalekovod prepolovila kvartalni gubitak

Grupa Dalekovod je u prvom kvartalu 2012. godine ostvarila poslovne prihode od 273 milijuna kuna, operativnu dobit prije amortizacije (EBITDA) od 21,1 milijun kuna, te neto gubitak od 11,2 milijuna kuna, stoji u izvještaju objavljenom na Zagrebačkoj burzi.
……


što znači "operativnu dobit prije amortizacije (EBITDA) od 21,1 milijun kuna" ? jel to znači
da nisu obračunali amortizaciju da bi im ovaj kvartal bio u plusu?

Znaci da trenutno funkcioniraju jeduci amortizaciju.
Skoro cijela oprrativna dobit otisla u financijske rashode (bankama)
EBITDA = 21M
Amortizacija = 12M
EBIT = 9M
Financ rashodi = 19M
Gubitak = 10M
Sve ugrubo

Iz navedenog je vidljivo koliko je bitno da tvrtka poveca prihode i Ebitda, te financijsko restruktiranje i smanjenje duga.

[/quote]

Meni je prosjek malo viši od sadašnjeg,ali ovaj put sam uvjeren ko nikad da vrijedi čekat…stiže duugo toplo ljeto("nema ljepšeg za bauštelu")!!!



Uf ja zakasnio sa kupovinom, mislio sam da ce se vrtiti na 120, kad ono pobježe.

još ti nije kasno i ovo je prejeftino dok ne dođemo na 4 znamenke… [thumbsup]
[/quote]

dlkv je 2006 možda vrijedio 1000kn/dionici, danas dlkv stoji nešto bolje od Konstruktora iz Splita, tako da izrazi lansiranje dionice i 4 znamenke su …

Cookie Monster




Uf ja zakasnio sa kupovinom, mislio sam da ce se vrtiti na 120, kad ono pobježe.

još ti nije kasno i ovo je prejeftino dok ne dođemo na 4 znamenke… [thumbsup]
[/quote]

dlkv je 2006 možda vrijedio 1000kn/dionici, danas dlkv stoji nešto bolje od Konstruktora iz Splita, tako da izrazi lansiranje dionice i 4 znamenke su …

[/quote]

našao si uspoređivati stečajca s dlkv, jedno 100 svjetlosnih godina iza dlkv, uvijek bio sad još više… LP

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Ma ja sam ti elektro struke tako da mi je lakše to čitati na engleskom.
Što se tiče ulaska, prošli tjedan prodao sav HT i ulupao u DLKV, od 127,60 do 134, pa mislim da nisam zakasnio.
Nemojte više postavljati ove prijevode, izgledaju totalno nepismeno.
[/quote]

Kolega, dok dođe na 200 kn, mislit ćete si zakaj nisam ušao na 135 kn….
Pa na 300 kn ćete si opet misliti zakaj nisam ušao bar na 200 kn, već bi prihodovao 50 %….
Tada ćete pomisliti da je već vrijeme da malo padne, pa ćete još čekati. I kad dođe na 400-500 kn više nećete uopće biti sigurni kaj vam je za raditi…..tako ćete još neko vrijeme razmišljati i gledati kako cijena dionici raste….. i taman kad se odlučite na kupovinu negdje na cca 1000 kn, bit će vrijeme za prodaju nama koji smo sad već debelo unutra… [cool]
[/quote]

Nema ozbiljne prodaje, samo male količine…….. [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ima li kraja gomilanju dugova?
al dobri su na troškovnoj strani ovaj kvartal.

Ovo je nevjerojatno???
Jučer svi ludovali, a danas ne vrijedi ni 136 jadnih kn……imam neki osjećaj da bi opet mogla porast potražnja negdje oko 15 i 30h, već danas! [wink]

Dug/kapital 329,57%

hm,
dug/kapital odnos u slučaju Dalekovoda nema veze s zdravom pameti! Pa oni imaju projektna financiranja gdje se određeni projekti otplaćuju jer sami donose prihode, oni ne moraju ugovarati da bi lova dosla za taj dug. Cijeli taj odnos dug/kapital=329,57% možete otpisati jer većina je u vjetroelektranama koje ne traže INPUT, a output je zagarantiran. Preostali dio duga je SKY OFFICE, ali k vragu kad se završi on će imat neku vrijednost koja će ući u kapital.

Odnos dug/kapital je relativna stvar, bitno je ono koliko imaš na računu pa onda kupujes TREZORSKE DIONICE. Kad se pojavi netko s 10 milijuna kuna i kaze ocu kupit malo dionica dalekovoda, on ce dic sam cijenu na 500 kuna. Trziste kapitala u RH je smijesno.

New Report

Close