DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.09.2024. u 15:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,40
37.443
11,023
3,42
3,44
1,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Meni su svi ovi komentari smiješni… ovdje vrlo skoro više nećemo uopće govoriti o cifri s 3 znamenke… sjećam se kad kupovao Ingru po 2.000 kn 2005. godine, i izlazio na 26.000 kn, a otišla je na 62.000 kn….to i danas ne mogu prežaliti…..
Al ovdje, ovdje neću pogriješiti…. ovo je dionica gdje sa 4500 komada želim riješiti svoju egzistenciju i egzistenciju svoje djece…..a tako će i biti…pis [proud]

Nemoj se ljutiti, ali malo si mi smješan, s tim svojim optimizmom. Pa ne tako davno, mislim prošle godine si se smijao svima onima koji su prodavali na 300 kn, nazivajući ih neznalicama i ostalim pogrdnim nazivima.
A upravo si ti ispao šaran [bye]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti



Meni su svi ovi komentari smiješni… ovdje vrlo skoro više nećemo uopće govoriti o cifri s 3 znamenke… sjećam se kad kupovao Ingru po 2.000 kn 2005. godine, i izlazio na 26.000 kn, a otišla je na 62.000 kn….to i danas ne mogu prežaliti…..
Al ovdje, ovdje neću pogriješiti…. ovo je dionica gdje sa 4500 komada želim riješiti svoju egzistenciju i egzistenciju svoje djece…..a tako će i biti…pis [proud]

Nemoj se ljutiti, ali malo si mi smješan, s tim svojim optimizmom. Pa ne tako davno, mislim prošle godine si se smijao svima onima koji su prodavali na 300 kn, nazivajući ih neznalicama i ostalim pogrdnim nazivima.
A upravo si ti ispao šaran [bye]
[/quote]

Nemojte se ljutiti kolega, ali vidjet ćemo tko će se zadnji smijati, a vjerujte da neću trebati čekati predugo…. nije pao samo DLKV sa 330 na ove razine – pogledajte ostatak burze…. bitno je vidimo li potencijal u nekoj tvrtki ili ne….vi ga ne vidite i ok…
E, moj šarane, jarane…. [bye]

Sa stranica Statnetta-a
Google prevoditelj:

1)
Statnett ima koncesiju za najduži vodova projekta – 513 km
(02.05.2012)
Norveški Vodni resursi i energija Uprava (NVE) izdala je danas Statnett koncesiju za izgradnju i rad napajanja 420 kV od Ofoten u sjevernoj Nordland putem Balsfjord u Troms do Hammerfest u Finnmark.
– Drago nam je da sada imamo dozvolu od NVE o ovom vrlo važnom olova.
To je bio temeljit proces u kojem smo napravili mnoge važne priloge od ljudi koji žive na tom području. Ulaz je pridonijelo do dobrog rješenja. To je rješenje koje ne samo da će poboljšati napajanje značajno. rekao je izvršni direktor Earl Dvorac Statnett.
– Vodi također će biti ključan doprinos za daljnji razvoj i rast u regiji. Osim toga, mjera kako bi se olakšalo energije iz obnovljivih izvora energije u regiji. Za Statnett je ovo veliki projekt i važan dio nove generacije u središnjem webu, rekao je Borgen.
Glavni je 513 km. dugo i biti će paralelno s postojećom infrastrukturom. Osim žice dobiva dozvolu za nove i proširenje postojećih transformatorskih stanica na liniji. To se odnosi na postajama u Ofoten i Kvandal Bardufoss i Balsfjord i Nordreisa i Alta, Skaidi i Hammerfest.

Ono što su Norvežani napisali u svojem desetogodišnjem planu ulaganja u prijenosnu mrežu (investicije treške 40-50 milijardi kruna=cca toliko i kuna) ide prema realizaciji. Ovo je jedan u nizu projekata koji slijede u tom periodu. Dalekovod dužine 513 km. Koliko se sjećam zadnji posao u
Norveškoj koji su dobili je dalekovod Orskog-Fardal u dužini cca 160 km za cca 80 mil. eur-a.
Eto sad računajte kolika je moguća vrijednost ovog posla od 513 km.


Sa stranica Statnetta-a
Google prevoditelj:

1)
Statnett ima koncesiju za najduži vodova projekta – 513 km
(02.05.2012)
Norveški Vodni resursi i energija Uprava (NVE) izdala je danas Statnett koncesiju za izgradnju i rad napajanja 420 kV od Ofoten u sjevernoj Nordland putem Balsfjord u Troms do Hammerfest u Finnmark.
– Drago nam je da sada imamo dozvolu od NVE o ovom vrlo važnom olova.
To je bio temeljit proces u kojem smo napravili mnoge važne priloge od ljudi koji žive na tom području. Ulaz je pridonijelo do dobrog rješenja. To je rješenje koje ne samo da će poboljšati napajanje značajno. rekao je izvršni direktor Earl Dvorac Statnett.
– Vodi također će biti ključan doprinos za daljnji razvoj i rast u regiji. Osim toga, mjera kako bi se olakšalo energije iz obnovljivih izvora energije u regiji. Za Statnett je ovo veliki projekt i važan dio nove generacije u središnjem webu, rekao je Borgen.
Glavni je 513 km. dugo i biti će paralelno s postojećom infrastrukturom. Osim žice dobiva dozvolu za nove i proširenje postojećih transformatorskih stanica na liniji. To se odnosi na postajama u Ofoten i Kvandal Bardufoss i Balsfjord i Nordreisa i Alta, Skaidi i Hammerfest.

Ono što su Norvežani napisali u svojem desetogodišnjem planu ulaganja u prijenosnu mrežu (investicije treške 40-50 milijardi kruna=cca toliko i kuna) ide prema realizaciji. Ovo je jedan u nizu projekata koji slijede u tom periodu. Dalekovod dužine 513 km. Koliko se sjećam zadnji posao u
Norveškoj koji su dobili je dalekovod Orskog-Fardal u dužini cca 160 km za cca 80 mil. eur-a.
Eto sad računajte kolika je moguća vrijednost ovog posla od 513 km.

u narednih 10 godina imati će se šta raditi u norveškoj [thumbsup]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Slazem sa onim forumasima koji misle da je Dalekovod na prijelomnoj tocki glede povecanja prihoda.
Za odluku dali kupiti ili prodati neku dionicu, pa tako i ovu, stvar je jasna, oni koji vjeruju u tvrtku i menadzmentu kupit ce je ako je cijena povolja, oni koji ne vjeruju ili misle da je precijenjena nece.
To svi mi znamo da tako fukcionira na trzistu kapitala.
Ne bih su upustao u procjenu podcjenjenosti ili precijenjenosti trenutne cijene, ali bih komentirao o transperentnosti i vjerodostojnosti Uprave, NO i najvecih dionicara.

Izvjestaji Uprave u izvjescima su dosta iscrpni, dosljedni i sa konkretnim planovima i prognozama, te se moze pratiti ispunjava li Uprava navedeno u izvjestajima.
Ukoliko vjerujemo Upravi onda je tocka preokreta tu iza ugla.

Najvise me brine netransparentnost vlasnicke strukture, te posljedicno i nepredvideni potezi najvecih dionicara: Tipurica, Skansija, Telegre i ostalih, ukljucujuci i fondove.
Ne treba zaboraviti da:
– je jos na snazi Hanfino rjesenje o obvezi davanja ponude preuzimanja za Skansija i ostale
– isti nemaju pravo glasovanja na skupstinama
– je na skupstini iz lipnja 2011 godine izglasana izmjena Statuta, Fondovi su glasali ZA, tako da je sada moguce odrzati pravovaljanu (ponovljenu ako nema 35% temeljnog kapitala) sa samo 10% prisutnog temeljnog kapitala, i tako donositi znacajne odluke kod kojih je potrebna kvalificirana vecina od 75% prisutnih sa samo 7,5% ukupnog temeljnog kapitala.
– Erste Plavi je par mjeseci prije dokapitalizacije kupio od Telegre znacajan broj dionica po 275Kn, da bi Telegra taj isti broj dionica malo kasnije kupili po 245kn u dokapitalizaciji.

U Upravi sjedi Skansi, u NO sjede predstavnici Telegre (i/ili Tipurica) i Fondova.
Postavlja se pitanje jeli se njima moze vjerovati i sto sve mogu u buducnosti nekaznjeno muljati buduci da jos ne funkcionira pravna drzava.

Grupa Dalekovod prepolovila kvartalni gubitak

Grupa Dalekovod je u prvom kvartalu 2012. godine ostvarila poslovne prihode od 273 milijuna kuna, operativnu dobit prije amortizacije (EBITDA) od 21,1 milijun kuna, te neto gubitak od 11,2 milijuna kuna, stoji u izvještaju objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

U istom periodu 2011. godine, Grupa je u ostvarila poslovne prihode od 269 milijuna kuna, EBITDA-u od 10,8 milijuna kuna, te neto gubitak od 22 milijuna kuna. "Iako je poslovanje Grupe u prvom kvartalu uobičajeno slabije u odnosu na ostale kvartale poslovne godine, prvenstveno zbog otežanih klimatskih uvjeta i posljedičnog usporavanja realizacije projekata, Grupa je u prvom kvartalu 2012. godine poslovala uspješnije u odnosu na isto razdoblje 2011. godine", stoji u izvještaju.

Među ostalim se navodi i da je prvi kvartal 2012. obilježen nastavkom implementacije promjena u poslovanju započetih u 2011., primarno u vidu restrukturiranja i reorganizacije s ciljem osiguranja efikasnijeg poslovanja te dugoročnog održanja konkurentnosti Grupe.

(pd)

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Vidi se da je donekle krenulo mada će tu biti još dosta posla, treba se konačno stat malo na kočnicu i realizirati stare projekte i u budućnosti malo više paziti da se ne ulazi u ulaganja gdje treba ulaziti sa neisplativim kreditima i dugo čekati na neku dobit ako će je i biti. Nadajmo se samo da je ovo trend koji će se nastaviti i konačno da gledamo bilancu u pozitivi!

Nemojte više postavljati ove prijevode, izgledaju totalno nepismeno.

Uf ja zakasnio sa kupovinom, mislio sam da ce se vrtiti na 120, kad ono pobježe.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Uf ja zakasnio sa kupovinom, mislio sam da ce se vrtiti na 120, kad ono pobježe.

pa nije skočila na 200 kn nego na pišljivih 132 kn?!? ako vjeruješ u oporavak ove firme, onda je ova cijena i dalje više nego povoljna….


Grupa Dalekovod prepolovila kvartalni gubitak

Grupa Dalekovod je u prvom kvartalu 2012. godine ostvarila poslovne prihode od 273 milijuna kuna, operativnu dobit prije amortizacije (EBITDA) od 21,1 milijun kuna, te neto gubitak od 11,2 milijuna kuna, stoji u izvještaju objavljenom na Zagrebačkoj burzi.
……

što znači "operativnu dobit prije amortizacije (EBITDA) od 21,1 milijun kuna" ? jel to znači da nisu obračunali amortizaciju da bi im ovaj kvartal bio u plusu?

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!


Nemojte više postavljati ove prijevode, izgledaju totalno nepismeno.

Kolega, dok dođe na 200 kn, mislit ćete si zakaj nisam ušao na 135 kn….
Pa na 300 kn ćete si opet misliti zakaj nisam ušao bar na 200 kn, već bi prihodovao 50 %….
Tada ćete pomisliti da je već vrijeme da malo padne, pa ćete još čekati. I kad dođe na 400-500 kn više nećete uopće biti sigurni kaj vam je za raditi…..tako ćete još neko vrijeme razmišljati i gledati kako cijena dionici raste….. i taman kad se odlučite na kupovinu negdje na cca 1000 kn, bit će vrijeme za prodaju nama koji smo sad već debelo unutra… [cool]

Maratonac, evo stotka.
Btw, zašto nekim korisnicima ne mogu davati ocjene?

New Report

Close