DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…gosn lopina a gdje ste vi našli te dvije milijarde kuna u godinu i pol…dajte ih malo specificirajte…

…moje je mišljenje ako se ne mrdnu ove godine,i da se početni rezultati ne vide već polovicom ove godine ili najkasnije u jesen…odoše oni na detaljno restrukturiranje…


…jedno pitanjce?…slabo ste komentirali početak komercijalnog rada vjetroelektrana ZD2 i ZD3…dio će zarade ipak ići u kasu DLKV-a?…zar ne?…ili sam nešto propustio…iz godine u godinu, uz još novootvorene vjetroelektrane, cifra će samo progresivno rasti…svaki okret lopatice na vjetrenjači nešto donosi…a što se tiče EU fondova. ovakvi su projekti uvijek dobrodošli…
…DALEKOVOD = mali "HEP"… [lol]

Je, samo je pitanje kome klepetanja krilca donose više koristi, dalekovodu ili partnerima? Cifra će progresivno rasti jedino izgradnjom novih kapaciteta, a tarifa sigurno neće jer je zaštićena, barem prvih x godina, a nakon toga ćemo tek vidjeti.

To ne bi trebao biti loš projekt, no to je sve kiki-riki u prihodovnom smislu u odnosu na core biznis kompanije. Spominjem čisto da se ne zanosite mišlju da bi to presudno moglo utjecati na rezultate Dalekovoda u kratkome roku.

već par dana ovi sitni H nalozi na asku? naprimjer 32H skriva 100 komada.i jedno i drugo je sitno ali ovo sa H slovom bi možda trebalo biti efektnije jel u tom stvar?

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.

@ over 25

BAKICAAA, 17.02.2012. u 12:54
Bakice da malo pratiš ovu dionicu znala bi da je ugovoreno posla oko 300-350 milja eur.

…a jel i to sve za 1,5 godinu…a da ti malo uzmeš olovku u desnicu ruku pa pažljivije to proučiš…npr koliko traje posao u Norveškoj?

Dokle god se firma koprca i ima novčani tijek kakav takav neće biti stečaja. Banke ćeš umolit za plaćenu kamatu da ti refinanciraju kredit naravno po "povoljnim" kamatama i tako vrti vrti vrti dok ne klekneš totalno ili se isčupaš iz blata. Po meni je DLKV sam sebi kriv iz zlatnih godina hrvatskog graditeljstva nije osigurao nikakve rezerve za sušne godine. Državi su isporučivali nebulozne visoke fakture ( Okej pitanje je kad su ih naplatili, a obveza za PDV ostaje) tako nije ni DLKV svemu kriv.

Što je sad problem po meni za DLKV i INGR-u banke su prestale pratit građevinare sa kreditima i nastaju poteškoće za financiranje novih projekata. Banke žele svoje kamate na postojeće kredite i to je to nedostaje love za nove projekte a samim tim prihodi dolaze pod upitnik nema prihoda nema zarade nema novčanih transakcija nema novca za dospjele obveze i eto kakice.


Što je sad problem po meni za DLKV i INGR-u banke su prestale pratit građevinare sa kreditima i nastaju poteškoće za financiranje novih projekata.

kad su to točno prestale? Za ZD2 i ZD3 su naprimjer prošle godine dale 53.5 mil eura ali neka
bez obzira na taj dio tvoje pisanje bi onda ovome dalo na značaju ”Premda Menadžment smatra kako će postojeće mjere restrukturiranja biti dovoljne za potpuni oporavak poslovanja, paralelno će se raditi na pronalasku strateškog partnera za Maticu, obzirom da financijski snažan strateški partner može povećati stabilnost i kredibilitet Grupe, pogotovo ukoliko potražnja na inozemnim tržištima nadmaši kapacitet financiranja Grupe na samostalnoj osnovi.Menadžment vjeruje kako bi odgovarajući strateški partner mogao sa manjinskim ili većinskim udjelom uzrokovati i druge pozitivne promjene u Grupi, poput organizacijske ekspertize, pristupa novim tržištima i pristupa povoljnijem financiranju.” http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf
zato ja vjerujem da su banke sa ovakvom firmom i mifovima u top10 u win-win situaciji.možda ovo gore i je poanta svega pa i ove trenutne cijene na burzi

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.



…jedno pitanjce?…slabo ste komentirali početak komercijalnog rada vjetroelektrana ZD2 i ZD3…dio će zarade ipak ići u kasu DLKV-a?…zar ne?…ili sam nešto propustio…iz godine u godinu, uz još novootvorene vjetroelektrane, cifra će samo progresivno rasti…svaki okret lopatice na vjetrenjači nešto donosi…a što se tiče EU fondova. ovakvi su projekti uvijek dobrodošli…
…DALEKOVOD = mali "HEP"… [lol]

Je, samo je pitanje kome klepetanja krilca donose više koristi, dalekovodu ili partnerima? Cifra će progresivno rasti jedino izgradnjom novih kapaciteta, a tarifa sigurno neće jer je zaštićena, barem prvih x godina, a nakon toga ćemo tek vidjeti.

To ne bi trebao biti loš projekt, no to je sve kiki-riki u prihodovnom smislu u odnosu na core biznis kompanije. Spominjem čisto da se ne zanosite mišlju da bi to presudno moglo utjecati na rezultate Dalekovoda u kratkome roku.

[/quote]

…ja sam i govorio o dijelu profita…
…ali kada govorimo o vjetrenjačama odnosno o proizvodnji struje, one su i te kako postale primarne u poslovanju firme…lova koja se slijeva u kasu (kakva -takva), ali na koju mogu sigurno računati kao stalne prihode…za razliku od "core biznisa"…ak bu, bu!…kaj ak ne bu?…

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...



Što je sad problem po meni za DLKV i INGR-u banke su prestale pratit građevinare sa kreditima i nastaju poteškoće za financiranje novih projekata.

kad su to točno prestale? Za ZD2 i ZD3 su naprimjer prošle godine dale 53.5 mil eura ali neka
bez obzira na taj dio tvoje pisanje bi onda ovome dalo na značaju ”Premda Menadžment smatra kako će postojeće mjere restrukturiranja biti dovoljne za potpuni oporavak poslovanja, paralelno će se raditi na pronalasku strateškog partnera za Maticu, obzirom da financijski snažan strateški partner može povećati stabilnost i kredibilitet Grupe, pogotovo ukoliko potražnja na inozemnim tržištima nadmaši kapacitet financiranja Grupe na samostalnoj osnovi.Menadžment vjeruje kako bi odgovarajući strateški partner mogao sa manjinskim ili većinskim udjelom uzrokovati i druge pozitivne promjene u Grupi, poput organizacijske ekspertize, pristupa novim tržištima i pristupa povoljnijem financiranju.” http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf
zato ja vjerujem da su banke sa ovakvom firmom i mifovima u top10 u win-win situaciji.možda ovo gore i je poanta svega pa i ove trenutne cijene na burzi
[/quote]
molio bi da se svi uključeni u raspravu izjasne dali su za prodaju 51% strateškom partneru
pretpostavljam da je debela većina za,pa zašto nebi osnovali udrugu malih dioničara
koja bi preko opunomoćenika na skupštini izrazila svoje zahtjeve
mnogi radi manjeg broja dionica neće imati interesa dolazit u zg na skupštinu ali za
50 kn mogu dati punomoć opunomoćeniku(samo mail-om dostaviti)
oni koji su učestvovali u udruzi malih dioničara lrh znaju kao je to bilo organizirano
velika većina malih dioničara je imala svog opunomoćenika na skupštini
cilj nije bio postignut radi premalog udjela malih dioničara
sve je super fonkcioniralo pod vodstvom kolege @drazenni
ali ovdje je potpuna druga situacija jer mali dioničari imaju značajan udio
pogotova kada se uzme ubzir da postoji obveza radi koje
veliki dio dionica neće imati pravo glasa
sve je našim rukama,počnimo se organizirati što prije jer nije ni izvanredna skuština
nemogući razvoj situacije te se nećemo stići organizirati
samo ujedinjeni možemo nešto postići i povećati pritisak
i na mif-ove koji bi usprkos interesima svojih članova mogli u nekakvim igricama mogli
stati na stranu onih koji neće imati pravo glasa
dosta je bilo igranja uprave sa našim novcima
trenutna situacija je plod njihove nesposobnosti i nepotizma,sa restruktuiranje kasne dvije godine
doveli su firmu na rub propasti
neka donesu odluku o prodaji 51% strateškom partneru odmah ne "možda ili u budućnosti"
nakon toga ako novi vlasnik misli da su dobri šta se mene tiće nek ostanu
ali onda će raditi u interesu "svih"dioničara

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...




…jedno pitanjce?…slabo ste komentirali početak komercijalnog rada vjetroelektrana ZD2 i ZD3…dio će zarade ipak ići u kasu DLKV-a?…zar ne?…ili sam nešto propustio…iz godine u godinu, uz još novootvorene vjetroelektrane, cifra će samo progresivno rasti…svaki okret lopatice na vjetrenjači nešto donosi…a što se tiče EU fondova. ovakvi su projekti uvijek dobrodošli…
…DALEKOVOD = mali "HEP"… [lol]

Je, samo je pitanje kome klepetanja krilca donose više koristi, dalekovodu ili partnerima? Cifra će progresivno rasti jedino izgradnjom novih kapaciteta, a tarifa sigurno neće jer je zaštićena, barem prvih x godina, a nakon toga ćemo tek vidjeti.

To ne bi trebao biti loš projekt, no to je sve kiki-riki u prihodovnom smislu u odnosu na core biznis kompanije. Spominjem čisto da se ne zanosite mišlju da bi to presudno moglo utjecati na rezultate Dalekovoda u kratkome roku.

[/quote]

…ja sam i govorio o dijelu profita…
…ali kada govorimo o vjetrenjačama odnosno o proizvodnji struje, one su i te kako postale primarne u poslovanju firme…lova koja se slijeva u kasu (kakva -takva), ali na koju mogu sigurno računati kao stalne prihode…za razliku od "core biznisa"…ak bu, bu!…kaj ak ne bu?…
[/quote]

Ak ne bu, onda bu ključ u bravu! Zapravo "razmontiravanje" projekta Dalekovod je već počelo izdvajanjem proizvodnje u non-core djelatnosti, najavom prodaje prije nekoliko godina akviriranih društava i neprofitabilnih odnosno započetih i dovršenih projekata.

"Vjetrenjače su premala lova" za trenutno akutno stanje Dalekovoda osim ako njima rade kamatnu arbitražu odnosno financiraju projekt "na majke mi" u bankama. Naime, "vjetrenjače" su skupe, a povrat ulaganja dosta dalek pod pretpostavkom da DLKV participira u povratu kao i drugi partner, dakle u istoj proporciji.

Na kraju, meni nije jasno zašto se svi toliko bave ovom dionicom (istina je da je to topic DLKV), a ne nekim boljim, nažalost danas rijetkim, ali profitabilnim ulaganjima poput KODT, KOEI, VIRO, ADRS, CROS, itd. Toliko se žuči prosipa bezveze jer je kobajagi ovo sad super jeftina prilika. Nije, to što joj je cijena manja ne znači da je jeftinija, al očito je to preteško shvatiti dijelu ovdašnjih ulagača. U nekom trenutku će to možda i biti istina, no do prve potvrde iste, ovo je tek beznačajna špekulativna priča kakvih smo se na forumu nagledali posljednjih godina. Hoće, neće… to je klađenje, a ne investiranje.


Na kraju, meni nije jasno zašto se svi toliko bave ovom dionicom (istina je da je to topic DLKV), a ne nekim boljim, nažalost danas rijetkim, ali profitabilnim ulaganjima

a šta da ti ja kažem meni isto tako nije jasno da je možda čak i više onih koji se bave ovom dionicom iz tobože altruističnih razloga kako bi drugima pojasnili da je bolje da se bave nečim pametnijim a ne ovim.ima ih koji su se čak i registirirali neki dan da bi drugima sugerirali da ih ovdje ništa dobro ne čeka

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.




Što je sad problem po meni za DLKV i INGR-u banke su prestale pratit građevinare sa kreditima i nastaju poteškoće za financiranje novih projekata.

kad su to točno prestale? Za ZD2 i ZD3 su naprimjer prošle godine dale 53.5 mil eura ali neka
bez obzira na taj dio tvoje pisanje bi onda ovome dalo na značaju ”Premda Menadžment smatra kako će postojeće mjere restrukturiranja biti dovoljne za potpuni oporavak poslovanja, paralelno će se raditi na pronalasku strateškog partnera za Maticu, obzirom da financijski snažan strateški partner može povećati stabilnost i kredibilitet Grupe, pogotovo ukoliko potražnja na inozemnim tržištima nadmaši kapacitet financiranja Grupe na samostalnoj osnovi.Menadžment vjeruje kako bi odgovarajući strateški partner mogao sa manjinskim ili većinskim udjelom uzrokovati i druge pozitivne promjene u Grupi, poput organizacijske ekspertize, pristupa novim tržištima i pristupa povoljnijem financiranju.” http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf
zato ja vjerujem da su banke sa ovakvom firmom i mifovima u top10 u win-win situaciji.možda ovo gore i je poanta svega pa i ove trenutne cijene na burzi
[/quote]
molio bi da se svi uključeni u raspravu izjasne dali su za prodaju 51% strateškom partneru
pretpostavljam da je debela većina za,pa zašto nebi osnovali udrugu malih dioničara
koja bi preko opunomoćenika na skupštini izrazila svoje zahtjeve
mnogi radi manjeg broja dionica neće imati interesa dolazit u zg na skupštinu ali za
50 kn mogu dati punomoć opunomoćeniku(samo mail-om dostaviti)
oni koji su učestvovali u udruzi malih dioničara lrh znaju kao je to bilo organizirano
velika većina malih dioničara je imala svog opunomoćenika na skupštini
cilj nije bio postignut radi premalog udjela malih dioničara
sve je super fonkcioniralo pod vodstvom kolege @drazenni
ali ovdje je potpuna druga situacija jer mali dioničari imaju značajan udio
pogotova kada se uzme ubzir da postoji obveza radi koje
veliki dio dionica neće imati pravo glasa
sve je našim rukama,počnimo se organizirati što prije jer nije ni izvanredna skuština
nemogući razvoj situacije te se nećemo stići organizirati
samo ujedinjeni možemo nešto postići i povećati pritisak
i na mif-ove koji bi usprkos interesima svojih članova mogli u nekakvim igricama mogli
stati na stranu onih koji neće imati pravo glasa
dosta je bilo igranja uprave sa našim novcima
trenutna situacija je plod njihove nesposobnosti i nepotizma,sa restruktuiranje kasne dvije godine
doveli su firmu na rub propasti
neka donesu odluku o prodaji 51% strateškom partneru odmah ne "možda ili u budućnosti"
nakon toga ako novi vlasnik misli da su dobri šta se mene tiće nek ostanu
ali onda će raditi u interesu "svih"dioničara

[/quote]

Zašto ti misliš da uopće postoji zainteresirani strateški partner, te ako postoji pod kojim uvjetima? Zapravo, stavi se u poziciju da si ti taj strateški partner i da želiš akvirirati Dalekovod, na koji bi način to učinio i koliko bi ga bio spreman platiti?

Mislim da je prodaja 51%-tnog (i zašto baš tog udjela?) čista utopija. Naprosto, jer ne postoji nitko sa takvim vlasničkim udjelom, ili barem približnim, pa čak ni grupa dioničara koja bi ga mogla prikupiti. Mnogo vjerojatniji scenarij bi bio velik dokap uz snažno razvodnjavanje postojećeg kapitala odnosno dioničara što bi ruku na srce vjerojatno spasilo kompaniju ili bi joj pomoglo da brže stane na noge i krene naprijed, ali bi značajno obezvrijedilo vaše dionice, barem u kratkome roku.

Evo i mirovinci vam pomažu, iako je ta pomoć bila prvenstveno namijenjena saniranju dospjelih potraživanja njihovih matica banaka, al je u kompaniju ipak unijela svjež kapital nasušno potreban za preživljavanje i nastavak poslovanja.

A onda se neki od vas pitaju, zašto to mirovinci nisu dokapitalizirali po trenutnim cijenama? A ja se pitam razumiju li uopće n

kakva sve genijalna opravdanja lošeg poslovanja može čovjek ovdje pročitati.nema tu velike filozofije.ja to vidim puno jednostavnije. nema dovoljno posla, a pogotovu onog koji se višestruko naplaćivao od realne vrijednosti.ono što ugovaraju ugovaraju samo da bi bili na tržištu.nisu u stanju od tekućeg poslovanja servisirati obveze.dužni su ko grčka. a sve to lijepo piše u bilanci.

New Report

Close