DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa isto to rade na HT-u. Lako je biti general poslije bitke. Upozorite ih sad da ne čuvaju cijenu na HT-u jer će pasti cijena na 100 kn. Ulaganje u Dlkv po 245 kn je u ono vrijeme bilo OK.

ovo ti čak nije ni smješno šta si napisao koda su kupovali prije 3 godine i na sljepo bez svoje vojske ”analitičara” al neka nego ono šta je zanimljivo je da su na nakon 245 kupovali i kupovali i na kraju godine stali kupovat i pustili nekog drugog da se uključi u kupnju na razinama ispod 130.velike novce su ovdje upucali od početka i onda neka mi neko kaže da im je ovih 5 milijona hrk poslije bilo previše novaca za još izdvojiti da si još smanje prosjek ili steknu udjela ili čuvaju stabilnost investicije itd ?
ako bi ovo krenulo rast i oni se uključe u kupnju onda ja jedino mogu razmišljati da kupuju od onih kojima su pustili po logici da će neko ni kuso ni miriso krize staviti recimo 10% sigurnih u đep.možda nečiji rođak ili ljubavnik.sad me slobodno optuži za teoriju zavjere jer ovo je prekrasna zemlja i prekrasni ljudi i sve pršti od morala i legalista [thumbsup]

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.

Zašto samo negativno gledaš na njihovu kupovinu ili ne kupovinu.Na 180 su junački branili cijenu.Mogao si prodati i čekat,vjerovatno ćeš reći, tko se nadao da će doći do ovolikog pada.Pa naravno nisi se nadao a nisu ni oni.Branili su cijenu na 140,135,130 i 125 kuna.Kad počme rasti i uključe se na nekim razinama na kupnji reći ćete da pumpaju za rođake i tko zna koga.
Uglavnom, pa nisu oni kompatibilni s Vama ili nekim drugim dioničarima da kupuju ili prodaju baš na razinama koja bi Vama ili nekim drugima pogodovala.

bit će bolje................



Kupovanje u vrijeme neizvjesnosti obično bude nagrađena [thumbsup]

to su mislili i OMF-ovi kad su pred godinu dana plaćali u dokapu po 245 kn…a to su mislili i mali ulagači koji su ih slijedili u kupnji…. isto su mislili i kad je DLKV pao na 145 kn…a isto misle i danas na 110 kn….
[/quote]

eto baš ti znaš što su OMFovi mislili kad su dokapivali po 245

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

najveći gubitnik a od 14.02. (117,50) do 16.02 (116,50) pad za kunu, i više nego pohvalno, šta bih tek bilo da smo malo u plusu [thumbsup]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

lopina veli. Nadam se da je DLKV prošao najgore i da je 2011.iskoristio za čišćenje bilance i da će 2012.biti godina stabilizacije.
uzeli su previše sredstva za čišćenje, pa će čišćenje potrajati dobrim dijelom i u 2012.

KRivo mi je šta svi prdite o tim kapitalizacijama,šta će biti jednog dana kada cijena dođe na 500,1000 kuna.Nervira me ta neobjektivnost,svi bi Vi da kupite pa da Vam fondovi dižu cijenu.Ima dioničara koji su je kupovali po 1000 i još je drže,vjerovatno njima cijena iz dokapitalizacije izgleda kao jackpot.Joj joj, pa nije Vam tržište kapitala dobrotvorna ustanova.

Nije neobjektivno, dokap je išao u vrlo nesigurna vremena. Što nisu zahtjevali dokapitalizaciju po 122,5kn? Duplo više dionica. Zna se duže vremena da u dlkv ne cvjetaju ruže, zna se koliko su izloženi prema bankama.
Činjenica je da se dokapi vrše po visokim cijenama u dionicama gdje su banke kreditno izložene, i to samo iz razloga da se banke mogu i dalje naplačivati, tko kaže dugačije taj laže.
Progledajte več jednom, MIF-ovi su samo servisi banaka. I moja pokojna baka bi mogla voditi banku na taj način, fuj. Pljačkaju Hrvatsku a vama je to u redu. Ma da.


najveći gubitnik a od 14.02. (117,50) do 16.02 (116,50) pad za kunu, i više nego pohvalno, šta bih tek bilo da smo malo u plusu [thumbsup]

Najveći gubitnik Dalekovod

Najistaknutiji gubitnik prošle godine dolazi iz građevinskog sektora, a riječ je o Dalekovodu, koji je 2011. imao gubitak od 276 milijuna kuna, pokazuju konsolidirani rezultati poslovanja. Godinu ranije tvrtka je pak poslovala s dobiti manjom od milijun kuna. Ukupni prihodi Dalekovoda lani su ostvareni u iznosu od 1,20 milijardi kuna, naspram 1,65 milijardi u 2010…..
Poslovni dnevnik

…jedno pitanjce?…slabo ste komentirali početak komercijalnog rada vjetroelektrana ZD2 i ZD3…dio će zarade ipak ići u kasu DLKV-a?…zar ne?…ili sam nešto propustio…iz godine u godinu, uz još novootvorene vjetroelektrane, cifra će samo progresivno rasti…svaki okret lopatice na vjetrenjači nešto donosi…a što se tiče EU fondova. ovakvi su projekti uvijek dobrodošli…
…DALEKOVOD = mali "HEP"… [lol]

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

cudno ,nitko ni spomena o stecaju… [rolleyes] izgleda da su sinikalisti jos uvjek na ingri [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


cudno ,nitko ni spomena o stecaju… [rolleyes] izgleda da su sinikalisti jos uvjek na ingri [tongue]

…a đe je problem da i dođe do stečaja?…mislim?…
…kad bi se i dogodio stečaj u ovom slučaju, došlo bi samo do ubrzane prodaje firme…stranim investitorima!?…nažalost, nama bi se to i te kak šikalo…tko ne bi poželio ovakvu firmu?…koliko ima ovakvih firmi u Europi?…godinama je DLKV bio krava muzara grupama i pojedincima i to se sad moralo pokazati i isplivati na površinu….ali nije sve tako crno…i dalje sam mišljenja da bi to ipak sve trebalo prepustiti strancima, jer je dokazano da mi ne cijenimo svoje…evo neka si misli tko što hoče, ali to je tako!…

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


Zašto samo negativno gledaš na njihovu kupovinu ili ne kupovinu.Na 180 su junački branili cijenu.Mogao si prodati i čekat,vjerovatno ćeš reći, tko se nadao da će doći do ovolikog pada.Pa naravno nisi se nadao a nisu ni oni.Branili su cijenu na 140,135,130 i 125 kuna.Kad počme rasti i uključe se na nekim razinama na kupnji reći ćete da pumpaju za rođake i tko zna koga.
Uglavnom, pa nisu oni kompatibilni s Vama ili nekim drugim dioničarima da kupuju ili prodaju baš na razinama koja bi Vama ili nekim drugima pogodovala.

…he, he, junački su branili cijenu dionice, da ali s tvojim i mojim novcima (penzije)…
…tako se napravi par puta, zamuti voda i vremenom više ne znaš gdje su novci…
…i jedan dan ti kažu, sorry nismo pazili…
…i to kad nas ima prođu…nitko se ne buni…
…ccc, više nitko ne upotrebljava staru frazu "financijski ing." (old school)…
… vele po novom da je to riješavanje loših plasmana….
…ili večinom ne govore ništa…samo mudro šute…jer takva je sudbina…
…uh što volim biti ovčica!…

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


cudno ,nitko ni spomena o stecaju… [rolleyes] izgleda da su sinikalisti jos uvjek na ingri [tongue]

Stečaj?
Veliki dug,velike kratkotrajne obveze,mali udio vlastitog kapitala u ukupnoj imovini,velika potraživanja
od kupaca su olovni uteg koje pritičću DLKV,pa banke vjerovatno ne bi uspjele namiriti svoja
kreditna potraživanja.
Novougovoreni poslovi od gotovo dvije mlrd.kuna u slijedeću godinu i pol bi trebale donijeti
dobro poslovanje i zaustavljanje negativnih trendova.I zato stečaj nije realna opcija u slijedeće dvije
godine.A onda slijedi ili opa ili tropa.
Ipak jasno mje da je DLKV talac banaka ,a njihov interes je da se Dalekovod izvuće iz problema radi
zaštite svojih plasmana.Oni su partneri,a mirovinci bi još jedanput mogli izvlaćiti DLKV,a na
uštrb naših budučih mirovina.

New Report

Close