DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…pa financijska analiza jedne firme nije pjesnički uradak,pa da podliježe umjetničkim ocjenama …sviđa mi se ili ne sviđa…

…pa se onda na temelju emocija poziva Uskok,poskok,Hanfa…kako bi se nametnulo jednoumlje…

…suprostavite se kontraargumentima,a ne osjećajima kojima je pozadina samo vlastiti interes i nerealne osobne želje…


potpisujem [thumbsup]


Ne moraju ali ipak razrjeđiva se zarada po dionici tako da uglavnom dionice imaju običaj izgubit na cijeni. Jednostavno ako si imao 10 dionica i zaradu 10 kn imaš zaradu po dionici 1 kn nakon dokapa
zarada je ostala ista a sad postoji 20 dionica imaš zaradu od 0,5 po dionici i 10 kn keša na računu.
Trentno si uvećao pokazatelj P/E ako ti je bio 10 sad je 20.

Poanta dokapa je što će se uraditi sa svježim novcem. Efekti dokapa su vidljivi tek u budućim FI-ijevima.

imaš spin ko federer :-)))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

A da vidiš tek kakav mi je return: )
Prokopaj malo kako su se cijene kretale prije dokapa i nakon dokapa na ZSE.


…pa financijska analiza jedne firme nije pjesnički uradak,pa da podliježe umjetničkim ocjenama …sviđa mi se ili ne sviđa…

…pa se onda na temelju emocija poziva Uskok,poskok,Hanfa…kako bi se nametnulo jednoumlje…

…suprostavite se kontraargumentima,a ne osjećajima kojima je pozadina samo vlastiti interes i nerealne osobne želje…


Loš ti je ovaj spin iako je dobar pokušaj ali ko prati temu zna što od tebe čita.
Ni danas kao ni najčešće od tebe se ne čuju argumenti nego samo tvoja promišljanja nekakva tvoja nikad totalno jednosmislena povezivanja odnosno sumnjičavost.
Pišeš tako da izgleda ozbiljno ali nikad nije oslobođeno tendecioznog negativističkog prizvuka.
Ne sjećam se da sam od tebe čuo da si rekla to i to su ovi iz dalekovoda napravili i to nije po zakonu ili time su ili će oštetiti ove ili one skupine dioničara.
Uvijek ti svojim mislima plešeš po rubu ali jako dobro paziš da ne pređeš granicu kada se preuzima i neka odgovornost.
Tako si danas u jednom trenutku napisala nešto tipa=Oni su osnovali taj i taj doo a zašto e to si dajte mašti na volju.
Zašto se Hanfi tako ne obratiš?
I uglavnom nikad ništa nije dobro.
Nema restrukturiranja=ne valja,Ima restrukturiranja=ne valja,Ima posla=ne valja,Nema posla=ne valja.Dokap ovakav=ne valja,Dokap onakav=ne valja,Dobit=ne valja,Gubitak=ne valja.Prošlost=ne valja,Sadašnjost=ne valja,Budućnost=ne valja.
Uglavnom u tom tonu je sve napisano što se može i provjeriti unazad po temi kome se to da raditi.
Baš sam se neki dan ponadao da te neko vrijeme više neću morati čitati kad ovdje dođem viditi šta ima.
Sve u svemu zaključiti da su tvoja pisanja=argumenti daju tom izrazu potpuno novo značenje tamo odakle ja dolazim.
Sretno.

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.

jel moguće da ovi koji imaju obvezu otkupit po 245 sad kupuju na diskont 145 kn ?

Jučer je trgovano s čak 10.000 komada DLKV. Zanimljivo da je cijena tek neznatno pala iako je zadnje FI prikazalo poveći gubitak, a s druge strane dan prije EU burze imale su žestoki pad. Sve to nije jače srušilo DLKV tako da izgleda da je ovih 135-140 kn ipak dno za DLKV i da su veći ulagači (vjerojatno fondovi) počeli s jačom kupnjom dionica na ovoj razini cijene.
U FI za 3Q prikazan je gubitak, ali to su troškovi restrukturiranja tj. otpremnine koje su jednokratne i koje u buduće neće više teretiti FI. Zato za 4Q očekujem pozitivan rezultat kao znak preokreta trenda u poslovanju ove firme.
Ono što su neki spomenuli vezano uz protek roka i ne davanje javne ponude – upravljačka prava spomenute grupe (Miličić, Belamarić, Kraljević, Skansi, Tipurić te povezane tvrtke) su suspendirana. Može se očekivati ili redovna skupština u lipnju 2012. godine ili izvanredna gdje bi mogle biti donijete značajne odluke za budućnost ove tvrtke. ( više na http://www.poslovni.hr/vijesti/necemo-objaviti-ponudu-jer-prozvani-drze-samo-11-posto-187715.aspx ).
U svakom slučaju, vrijeme je za povratak u ovu dionicu jer ulaganja mirovinaca u ovu firmu zadnjih godinu dana bila su prevelika da bi oni pustili da sve propadne, a i sama firma iz mjeseca u mjesec objavljuje i dobiva nove poslove, tako da je očito da DLKV polako izlazi iz krize. [smiley]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Jučer su kupovali OMF i to je jasno kao dan. kupovati će i danas i braniti će ovu cijenu, a dići če kad to njima bude odgovaralo. to je tužna istina na ZSE. pogledajte dionicu u koje ulaže jedan jaki investitor i biti će vam sve jasno. za sada omf našu lovu šalju van i kupuju strane obveznice i dionice koje im prodaju unicredit, erste, intesa sp i raiffaisne austria. moraju popraviti likvidnost svojih gospodara. kada će to shvatiti hanfa i ograničiti im strana ulaganja jer to je i udar na tečaj. zašto su banke kupovale euro?? nije to samo špekulacija već su unaprijed pripremale zalihe za transfer našeg novca a to spada već i u domenu monetarne stabilnosti države.

Kako ti znas tko je jucer kupovao, a jos bolje, kako znas da ce i danas kupovati? Uostalom, sto se vi ljutite, kad izvjesca budu pozitivna, i kretanja na burzi ce ih podrzati.

Počelo je....

…dok on izađe iz krize ti ćeš imati cca 50% početnog stanja kapitala na brokeraj računu

…joj,joj,general Jeruzelski,vi ste se valjda i registrirali da bi mene proučavali…

…ali osim šupljih napada nikakve vajde od vaših komentara…

…eto za početak,mogli ste kad sam već spomenula novoosnovani d.o.o. vi objasniti kolegama zbog čega je taj postupak dobrohotan za samu firmu????

Prijava stjecanja dionica Dalekovod d.d.

slobodni smo izvijestiti vas da je Dalekovod d.d. dana 2. studenoga 2011. godine zaprimio
obavijest Allianz ZB d.o.o. iz Zagreba, Ivana Lučića 2a, kojim je obaviješten da je Allianz ZB
d.o.o. za račun AZ Profit stekao 2.956 dionica Dalekovod d.d. po cijeni od 141,00 kn.
Predmetna obavijest dostavljena je Dalekovod d.d. temeljem odredbe članka 464. stavka 3.
Zakona o tržištu kapitala, budući da je gospodin Davor Doko, koji je član Uprave Allianz ZB
d.o.o., ujedno i član Nadzornog odbora Dalekovod d.d.
S poštovanjem,
Dalekovod d.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/qOedtLXuNebeczJBscFAFQ==.pdf

Znači ipak je AZ počeo s kupnjom, dobro su kolege procijenile da su se fondovi aktivirali, a ovdje je AZ fond prvi u top 10. Dobar znak!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close